Skocz do zawartości
thing

Płyta główna co lepsze i jaka jest róznica?

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak z racji odczuwalnej w nowych grach małej wydajnośći będę zmieniał procek ram i płyte. Mam już wytypowanych kilku kandydatów są to:

-Abit NF7-S 2.0 posiada SS, obsługa FSB 400Mhz, mostek MPC2-T, jeden bios,brak raidu,nForce2, sieć 10/100

-Epox 8RDA3+ nForce 2 ultra 400,FSB 400mhz,jeden bios,brak raidu, dżwięk Cmedia CMI9739a, sieć 10/100

-Gigabyte 7NNXP nForce 2 Ultra 400,FSB 400mhz,dual bios,AGP pro,raid dla serialAta i ata,Realtek ALC 650 z wejściem i wyjściem cyfrowym, DPS, sieć 10/100/1000, MPC 2-turbo

-Gigabyte 7N400V pro nForce 2 Ultra 400, Realtek ALC650, dual bios, raid, zaintegrowana grafika, sieć 10/100

Teraz mam pytanko czy różnica dźwięku między SS realtekiem ALC650 jest jakaś ogromna. Z powyższych płyt najlepszym kandydatem wydaje mi się Gigabyte 7N400V pro różnica miezy nim a 7NNXP to tylko DPS i Giga raid, sata raid, wejście cyfrowe, i karta sieciowa. Co byście mi doradzili bo mogłem coś przeoczyć i nie wiem jak z podkręcaniem na Gigabytach. Pozdro i THX thing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Gigusa 7NNXP

mialem w lapach - bardzo dobrze chodzi , dobra do o/c , stabilna

przewaga nad reszta plyt : DPS

mam na KNXP to ustrojstwo i uznaje go za zajefajny i przydatny bajer

przyklad : IK1100 to wykastrowana ze wszystkich bajerow KNXP no i oczywiscie bez DPS

o/c na IK1100 : 2,4HT800 -> 3,1

o/c na KNXP : 2,4HT800 -> 3,35

3,0HT800 -> 3,7 (obecnie w moim kompie)

 

odradzam RDA3+ bo osobiscie mocno zalowalem zamiany RDA na RDA3+... wyzsze temp , nizsze o/c i wogole jakos gorzej od RDA chodzila - byc moze zbieg okolicznosci , ale jednak

 

ALC650 porownalbym do SB Live - dobra jakosc dzwieku - gra mi na Gigusie 8KNXP

mam creativy 2+1 i gra wypas

 

SS na pewno lepszy , ale czy az tak bardzo , to musi ci powiedziec osoba ktora na ucho porownywala oba kodeki - ja nie mialem okazji bezposrednio tego skonfrontowac

 

jesli nie bedziesz potrzebowal raidow , sata i innych to zastanow sie mocno nad Abitem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info teraz mam już troche inny dylemat czekać ze 4 miechy żeby dozbierać 250zł i kupić 7NNXP lub nic nie dozbierać i kupić za 2 miechy a co dozbieram przeznaczyć na karte graficzną.Obecnie mam gf3 ti200 128mb ddr i próbuje go naon stop sprzedać ale nie wiem czy za 500zł kupie karte lepszą od niego a fx5200 mi się nie podoba.Jest może jeszcze nadzieja w 5600 jakimś tanim i podkręceniu go o te kilka set mhz.I tu mam dość ważny dylemat (wcześniej miałem dylemat karta graficzna czy komputer :D ) DPS, giga raid, sata raid vs jakaś karta graficzna. A raid mi się przyda zrobie sobie 8 gigową partycje :D z dwóch twardzieli i będę wymiatał :twisted: .Jeszcze dzisiaj postudiuje sobie różnice w gpu różnych kart i pamięci jakie na nich są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...