Skocz do zawartości
MeHow

Ciagle przelaczanie sie dysku na tryb PIO. Jak zaradzic?

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm srednio co 3 dni dysk przelacza mi sie na PIO zamiast pracowac jako UltraDMA tryb2 :/ co z tym zrobic?

 

Takie ustawienie urzadzen:

 

1 tasma

- MASTER - DYSK SEAGATE BARACUDA IV 40Gb - zainstalowany Windows (3 partycje)

- SLAVE - brak urzadzenia

 

 

2 tasma

- MASTER - DYSK CAVIAR 120 GB - 2 partycje

- SLAVE - CDR/RW Lite-on 48x24x48x

 

Reszta sprzetu w podpisie.

 

Czekam na inteligentne i pomocne odpowiedzi. Pozdr MeHow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm no i przejrzalem caly tamten topic :> z reszta zalozony przeze mnie i nie znalazlem tam jak rozwiazac na stale ten problem, z przelaczaniem sie dysku na PIO. Jak przywrocic dysk w Windowsie na DMA, to wiem... lecz jak uczynic, zeby sie nie przelaczal na PIO niestety nie... zadna z metod w tamtym topicu nie pomogla.

 

pozdr

MEHow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorx, nie czytalem topiku w linku (modem, sorry..) ale miałem kiedys podobny motyw - chodziło o to, że musisz podpiąć dysk na końcowej wtyczce taśmy IDE, tzn nie na środkowym wtyku

miałem podpięty dysk jako jedyny napęd na IDE0 i używałem środkowej wtyczki i spotykał mnie dokładnie ten sam problem, po zmianie wtyczki na końcową problem ustąpił :D pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorx, nie czytalem topiku w linku (modem, sorry..) ale miałem kiedys podobny motyw - chodziło o to, że musisz podpiąć dysk na końcowej wtyczce taśmy IDE, tzn nie na środkowym wtyku

miałem podpięty dysk jako jedyny napęd na IDE0 i używałem środkowej wtyczki i spotykał mnie dokładnie ten sam problem, po zmianie wtyczki na końcową problem ustąpił :D pozdr.

ooo zaraz sproboje :> znaczy sie chodzi Ci o dysk z winda tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...