Skocz do zawartości
Dekrek

Slackware 9.1 Amator -Problem z partycjami - access denied

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec mam problem: instaluje sobie wszystko ok - robie sobie nowego usera (adduser) - czyli mam 2 userow - root i ten 2 - mariusz . Loguje sie jako root i montuje partycje - fat 32 i ntfs - wszystko jest ok - wylogowuje sie jako root robie reboot - logoje sie znow jako root i jest problem montowane partycje fat32 sa ok wszystko widze ale gdy chce wejsc na katalog z zamontowanym dyskiem to wchodze do pustego folderu i tyle - nie ma danych. Gdy montuje dyski na koncie usera - mariusz to przy partycjach fat 32 mam access denied a przy ntfs odrobine inny komunikat ale chodzi o to samo - nie mam na nie dostepu. Montuje dyski za pomoca komendy np. mount /dev/hda1 -t ntfs /home/mariusz/c przy robieniu reboot widze cos takiego "read only" czy ma to jakis zwiazek z moim problemem ? Gdzie tkwi problem ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Hmmm jak dobrze zrozumialem to dyski na Fat31 tez montujesz komenda mount /dev/hda1 -t ntfs /home/mariusz/c ?? :P Jezeli tak to blad ... -t vfat powinno zalatwic sprawe :P

2. Aby zapisywac na NTFS musisz skompilowac jadro jeszcze raz :) I wlaczyc mozliwosc zapisywania ... jednak jest to niebezpieczne gdyz moze zrypac caly system plikow. Dlatego wyskakuje read-only ...

 

Jezli cos zle napisalem to mnie poprawcie :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopisz users w odpowiednich miejscach w /etc/fstab, poza tym man chmod.

 

whiller: zapis na ntfs to z tego co sie pamietam w 2.6.0 juz nie jest experimantal, ALE z tego co mi sie wydaje to zapis polega na nadpisywaniu istniejacych plikow, nie zmieniajac ich wielkosci. ponadto zdaje sie ze pliki musza byc wieksze niz 512 bajtow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...