Skocz do zawartości
jinos

Odblokowanie Laptopa..?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Sprawa przedstawia sie nastepujaco... Mama mojej dziewczyny (nazywana dalej Tesciowa) :) Ma w pracy jakiegos laptopa stosunkowo nowego i problem w tym, ze ona twierdzi, ze ma w sobie jakis kod zabezpieczajacy ktory po pewnym czasie uniemozliwa korzystanie z niego. Znaczy sie dokladniej to juz nie mozna z niego korzystac bo niby jest na nim jakis kod. I oto moje pytanie: Czy cos takiego jest mozliwe? - jesli tak - to jak mozna taki kod zciagnac (odblokowac laptopa)..? Oczywiscie jesli zciagniecie takiego kodu bedzie mozliwe to ja biore laptopa na warsztat i podam wiecej szczegolow.

A jesli juz mi sie uda cos takiego to nie musze dodawac, ze niesamowicie zaplusuje sobie u Tesciowej, a moja ukochana bedzie miala laptopa. :D

pozdrawiam i czekam na wasze wypowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie chodzi o to, ze ja tez nie wiem... I chcialem aby ktos powiedzial czy spotkal sie juz z takim czyms?! Lub slyszal o tym. Wtedy mogl bym go wziac do siebie. Bo tak powiedziec, ze zrobie i nie zrobic to niebardzo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem kiedys cos takiego: byl WinNT4 i w momencie, gdy wyskakiwalo okienko logowania, bylo trzeba wpisac kod, aby mozna bylo wcisnac klawisze Ctrl-Alt-Del aby sie zalogowac.

 

Co do tematu: Nicky, bedzie to raczej zabezpieczenie programowe, sadzac po slowach "po jakims czasie".

 

Nie zdziwilbym sie, gdyby byl to poprostu wygaszacz ustawiony na haslo :lol: to przeciez starsza kobieta... a wiadomo jakie one sa jezeli chodzi o komputery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zetknalem sie z takimi kodami w notebookach IBM i DELL w IBM to byl kod ktory uniemozliwial uruchomienie komputera (takie zabezpieczenie przed kradzieza) pewien elektronik podlaczyl sie do tasmy ktora laczy klawiature notebooka z plyta i udalo mu sie zczytac z jakimi znakami komp porownuje wpisywany kod i dzieki temu go odblokowal.

Z kodem DELL-a nie zetknalem sie osobiscie ale podobno jest to cos podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu jak miałem laptopa, to było takie [ciach!]o głupie, że winde uruchamiało się z dosa, ale żeby wejść do dosa, na samym starcie trzeba było hasło wpisać. Ale z tego co piszesz, to wygląda że hasło jest pod windowsa. Weź najlepiej kompa na chate i sam zobacz. Sam wiem, jak gadam z moją mamą na temat kompów to przy 2 zdaniu wychodze z pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...