Skocz do zawartości
dakar00

ram czy warto

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne chodzi Ci o kolejne 2x256Mb... i jeśli dobrze pamiętam to ten Gigabyte ma 4 sloty na DDR... jęśli masz naprawdę okazję to bierz te kości... poczujesz niezłego kopa, zwłaszcza w gierkach :D w końcu to już będzie 1Gb pamięci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej ale to zalezy jakie te kości - ja bym sie NN nie pakowal- szkoda kasy

teraz i tak wiecej niz 512 nie wykozystasz - no chyba ze zajmujesz sie grafika 3d, obroobka filmoow itd. Wg. mnie to lepiej skombinuj ( tzn sprzedaj stare i dodaj do 200zl +jeszcze troszke zaoszczedź )wiecej kasy i kup b.dobre 512Mb z CL 2 KHXhttp://allegro.pl/show_item.php?item=18987597, TwinMosy Twisteryhttp://sirius.pl/product.php?action=info&id=6881&sid=1

 

Szukaj okazji ( jak ta na allegro normalnie jakies 100 zl drozej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem te dwie kosci . i mam pewien problem w biosie wszystko ustawione jest na 400mhz(chodzi o ram ) a do gigabayta dostalem programik w którym wykrywa mi te pamieci jako 266mhz.po wyciągnięciu jednej pary wszystko wraca do normy.bardzo prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomieszałem troche w biosie i teraz mam 333.Niewiem co zrobic  biosa zmieniłem na najnowszego .pomużcie

 

No i widzisz...nie miales problemu...to teraz juz masz ! :lol:

 

pozdrófka :)

 

 

 

 

 

Wiem że to troche gupie pytanie  ale co to jest te asynchro

No to asynchro - to wlasnie wszystko co sie różni od 100% lub auto.

pamiec najlepiej pracuje w trybie synchronicznym 1:1 (FSB200) -czyli 400MHZ - pamiec tez 400MHZ.

 

Oj..masz problem - ta plyta cos nie chce obslugiwac 4 banków wszystkie pamiątki takie same ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehj ja tam mam teraz 1 gb ramu i jakoś nie widac roznicy miedzy 512 a 1 gb : > 2 x wiecej i tyle :)

a w czym tobie ma pomoc 1gb ramu ? zmien grafe to zobaczysz roznice .

ja u siebie testowalem 1gb ramu i teraz sie kasy nie moge doczekac zeby dokupic 512 mb . roznice w giercach widac i to jak cho.l.era ,

na mx to ci ani proc ani ram nie pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze że jak w biosie  ustawie  tam gdzie sie ustawia czestotliwosc pamieci    na 120%  =  400 mhz  to przy ładowaniu windy wywala niebieska plansza i resetuje kompa.a jak dam wszystko na auto to eykrywa 333

Zobacz w dokumentacji płyty, bo może nie obsługiwać 3200 x 4. I dlatego przestawia Ci je na 2700 (333Mhz) bo tak już jest w stanie obsłużyć.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawiasz 120% to jest to ustawienie asynchroniczne, i zmjeń to na 100%. Szyne procka pewnie masz 333Mhz, i tak ustaw pamieci czyli 100%, bo nawt jak ci się uda ustawić na 400Mhz to wydajnośc będzie mniejsza niż na 333. Wiele płyt ma problemy z pracą asynchroniczną, więc się nie przejmuj. Bo bartony 2500+ mają fsb 333Mhz, nie skapneliście sie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, a jak sie ma cl do magistrali? Chodzi mi o to co sie bardziej oplaca, cl2 i magistrala 220 czy np 2,5 a 240...

To już musisz sam sprawdzić - spróbuj z Aidą 32 (dla pamięci) i oczywiście Mark-i w celu zobaczenia różnicy w ogólnej wydajności.

 

Pozdrawiam :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha mam jeszcze jedno pytanie.czy niewie ktos gdzie zmienic cl 2.5  na 2  w biosie mijej płyty .gigabyte GA-7N400 L

Hmm, zapewne w zaawansowanych ustawieniach chipsetu płyty ale nie wiem jak wygląda ten bios u Ciebie. Najlepiej sięgnij po manuala i zobacz w spisie treści.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, przydaje sie wiecej niz 512 MB do normalnego uzytkowania i gier?

Mysle że tak jak miałem 512 ram nagrywałem płyty dvd,sciągałem coś z neta i słuchałem mp3 to czułem jak mi komp zwalniał a szczególnie jak jeszcze miałem aktywne gadu gadu.A teraz nic takiego nieodczuwam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha mam jeszcze jedno pytanie.czy niewie ktos gdzie zmienic cl 2.5  na 2  w biosie mijej płyty .gigabyte GA-7N400 L

Hmm, zapewne w zaawansowanych ustawieniach chipsetu płyty ale nie wiem jak wygląda ten bios u Ciebie. Najlepiej sięgnij po manuala i zobacz w spisie treści.

 

Pozdrawiam.

w gigabyte sie wlacza opcje pamiecie wciskajac ctrl+f1 w biosie i sie pojawia taka zakladka.znaczy tak bylo u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jedno do was pytanie jeżeli mam 256 x 2 Dual ( MTEC) i jak dokupie 512  to będzie dobrze chodziło ?

u siebie mam dual packa twinmosa 2x256 ddr400 i testowalem to razem ze starymi kingstonami ddr333 , na magistrali 166mhz wszystko szlo dobrze , wyzej juz nie (same twinmosy i sam kingston chodza spoko na 200mhz-ddr400, ale razem w trojkaciku juz nie chca,podejzewam ze przez kingstony), nie wiem czy u ciebie taka mieszanka bedzie chodzic ale ja jeszcze w tym roku chce kupic 512mb twinmosa/ddr400 , sprawdzalem i wiem ze 1gb ramu daje kopa w grach - znikaja chwilowe przyciecia , w ktorych ze wzgledu na brak ramu dane sa zrzucane na dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha mam jeszcze jedno pytanie.czy niewie ktos gdzie zmienic cl 2.5  na 2  w biosie mijej płyty .gigabyte GA-7N400 L

Hmm, zapewne w zaawansowanych ustawieniach chipsetu płyty ale nie wiem jak wygląda ten bios u Ciebie. Najlepiej sięgnij po manuala i zobacz w spisie treści.

 

Pozdrawiam.

w gigabyte sie wlacza opcje pamiecie wciskajac ctrl+f1 w biosie i sie pojawia taka zakladka.znaczy tak bylo u mnie.

Dzieki ctrl+f1 pomogło.ustawiłem sobie cl na 2 i wszystko smiga aż miło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...