Skocz do zawartości
banan25

Gf2mx --Podkrecanie - pytania

Rekomendowane odpowiedzi

witam

przegladalem forum, jednak nie znalazlem na te akurat pytania odpowiedzi..

otoz..

co mozna zrobic, jak podkrecic Gf2mx 200 32mb sdr

ustawione domyslnie na Core clock : 174.997MHz

Memory clock : 165.958MHz

 

na ile i w jaki sposob mozna to podkrecic programowo, bez bawienia sie w radiatorki, wentylatory itp itd..

jestem poczatkujacy - zaznaczam:)

 

najlepiej, jesli by uzyc do tego celu Riva Tuner - mam juz go zainstalowanego..

 

i jeszcze jedno pytanko:)

czy taka zmiana bedzie miala wplyw na przezeranie pradu?bo moj zasilacz jest juz na swojej granicy, i niestety do jego wymiany bede musial jechac na tych "niedopięciach" zamiast na napieciach porzadnych..

dzieki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do podkecenia karty możesz używać riva tuner, powerstrip, nvhardpage itp. Taktowania zmieniasz co xMHz (na początku co 5HZ, potem już co 1MHZ - mój sposóB) i testujesz karte czy nie ma artefaktów itp (np.3dMark01).

 

No podkręcanie wiąze się z większym poborem prądu, więc nie wiem czy nie będziesz miał zwisów po podręceniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecac zarowno rdzen jak i pamiec?

Oczywiście. Aczkolwiek większy zysk wydajności przy tej karcie będzie dawało podkręcenie pamięci.

No pamięci dają dużo ale i rdzeń też. Wiem bo też mam taką karte , i jest nawet o niej temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ClareS--> jakis wiatraczek juz tam jest, to po pierwsze, po drugie, nie mam innych wiatraczkow juz, po trzecie nei zalezy mi na tym az tak, zeby wladowywac w to jakiekolwiek pieniadze.. chce zrobic z tego max co mozna za friko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 28xxpkt nie mozliwe, spujrz na to:

:arrow: Rekord

No dobra ale ja przy taktowaniu 175/166 ja miałem ok 1300pkt. i to jest wynik normalny dla tej karty po oc na 200/200 wynik podskoczył mi do 1800pkt. a 2800pkt przy taktowaniu 175/166 to na mx400 można osiągnać. A co do wyniku w futuremak to nie wiadomo jakie jest taktowanie tej karty... zapewne nie małe :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 28xxpkt nie mozliwe, spujrz na to:

:arrow: Rekord

No dobra ale ja przy taktowaniu 175/166 ja miałem ok 1300pkt. i to jest wynik normalny dla tej karty po oc na 200/200 wynik podskoczył mi do 1800pkt. a 2800pkt przy taktowaniu 175/166 to na mx400 można osiągnać. A co do wyniku w futuremak to nie wiadomo jakie jest taktowanie tej karty... zapewne nie małe :D.

No ja teraz przedchwilą osiągnołem 2638

i po przyjściu nowych ramów licze gdzieś na 3k :twisted:

 

P.S. Rekord był pobijany w pomieszczenu gdzie temp. otoczenia to ~15C, niestety nie mogłem wrzucić na ORB bo tam nie mam neta :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym polecacie przykleic radiatorki do mem.. bo mam stary radiator od proca i bym go pocial ladnie i przykleil.......

 

I co sie moze stac jak sie podkreci a ona za goraca bedzie ?

R.I.P :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pyt. Czy jak dotychczas działałem na GF2 i miał on radiator z wentylem to moze być bez wentyla? Zdjąłem wentyl ale radiator parzy strasznie... moze tak działać?

A może by tak, załozyć większy radiator, było by pasywnie i zimniej. Nie drogo cię to wyniesie, tym bardziej, że wawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GeForce 2 mx 400 i firmowo był bez wiatraczka, co mi w cale nie przeszkadza bo ciszej jest :wink:

Ja po pierwsze to przy pomocy RivaTuner stworzyłem sobie Quadro 2 jak dzień pochodziło na orydinalnych sterownikach to zainstalowałem omegi i podkręciłem do 213/180 chodzi wszystko stabilnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na SPARKLE GF2 MX400 32MB 128Bit

175@215

166@215

Powyzej byly artefakty :)

dodalem tylko wiatraczek malutki ;)

zakladalem chlodzenie nowe sciagajac oryginalne i uwalilem chyba rdzen bo karta po 10 sek pracy wylacza sie :/ no cóż ale 3660pkt na 1700+ nie kreconym osiaglem co wg mnie jest wysokim wynikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem:

Mam GF2 MX 400 (200/167) z radiatorem i wentylatorem, problem polega na tym że jak GPU podkręce (riva tuner) na 210 to 3DMark się wiesza, albo w każdym teście pokazują się tylko 2,3 klatki i czarny ekran a potem przechodzi do następnego testu. :?

Czy jest coś nie tak z kartą czy coś innego nawala??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem:

Mam GF2 MX 400 (200/167) z radiatorem i wentylatorem, problem polega na tym że jak GPU podkręce (riva tuner) na 210 to 3DMark się wiesza, albo w każdym teście pokazują się tylko 2,3 klatki i czarny ekran a potem przechodzi do następnego testu. :?  

Czy jest coś nie tak z kartą czy coś innego nawala??

Albo rdzeń zabardzo się grzeje albo vmoda musisz robic bo napięcie zamałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator jest gorący nawet bez podkręcania.

 

a czy zwiększenie napięcia agp coś da?

Zwiększynie napięcia AGP raczej nie pomoże, najprawdopodobniej rdzeń zamocno się grzeje i dlatego tak przycina. U mnie też jak za mocno podkece rdzeń to są takie lagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator jest gorący nawet bez podkręcania.

 

a czy zwiększenie napięcia agp coś da?

Piszesz ze siada ci popodkręceniu rdzenia a co sie dzieje jak podkrecisz pamiec ?

 

Jezeli dlugo masz tą karte i cały czas cie sie przegrzewała to prawdopodobnie podsmażyłes rdzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy jest ta karta i jaki masz wentylator+radiator bo jezeli standardowy to cieżko ci bedzie cos z niej wycisnoć, otwórz obudowe w kompie, sprawdz czy radiator dobrze przylega do GPU i czy jest wystarczająca ilość pasty, umnie jak zdiołem radiator to było tylko troszke pasty na środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator jest gorący nawet bez podkręcania.

 

a czy zwiększenie napięcia agp coś da?

Zwiększynie napięcia AGP raczej nie pomoże, najprawdopodobniej rdzeń zamocno się grzeje i dlatego tak przycina. U mnie też jak za mocno podkece rdzeń to są takie lagi.

na moim gf3 tez sie tak zacina na okolo 5sek i rusza potem. Dzieje sie tak gdy mam powyzej 243mhz na rdzeniu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator jest gorący nawet bez podkręcania.

 

a czy zwiększenie napięcia agp coś da?

Zwiększynie napięcia AGP raczej nie pomoże, najprawdopodobniej rdzeń zamocno się grzeje i dlatego tak przycina. U mnie też jak za mocno podkece rdzeń to są takie lagi.

na moim gf3 tez sie tak zacina na okolo 5sek i rusza potem. Dzieje sie tak gdy mam powyzej 243mhz na rdzeniu :(

Tak jak mówiłem, prawdopodobnie w jego przypadku za ciepły jest rdzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy jest ta karta i jaki masz wentylator+radiator bo jezeli standardowy to cieżko ci bedzie cos z niej wycisnoć, otwórz obudowe w kompie, sprawdz czy radiator dobrze przylega do GPU i czy jest wystarczająca ilość pasty, umnie jak zdiołem radiator to było tylko troszke pasty na środku.

Karta to PixelView

Radiator dobrze do niej przylega, ale nie wiem czy jest dużo pasty bo go nigdy nie ściągałem i troche się boje to robić żeby czegoś nie uszkodzić

 

 

I jeszcze mam jedno pytanie:

czy to możliwe że jak w 3dmarku miałem ustawione 1024x768 32 to uzyskiwałem około 2700 pkt a jak zmieniłem na 1024x768 16 to podskoczył do 3600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...