Skocz do zawartości
RS

szybszy procek czy leprza graficzna ?

Rekomendowane odpowiedzi

siemka

mam dylemat, albo zmienic durona 950 ktory chodzi na fsb 124 ( bios go wykrywa jako 1200 :) ) na xp 1,6, ,lub gf 2 ti na gf 4 mx 440,

co jest bardziej rozsadne ?

ten gf 2 ti jest jakeijs firmy dream, ma radiatori na pamieci, wydaje mi sie ze go mozna iexle podkrecic, napiszcie jeszcze czy xp 1,6 dobrze sie kreci za pomoca fsb, o ile mniejwiecej mozna go podkrecic bez zwiekrzania napiecai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszcie jeszcze czy xp 1,6 dobrze sie kreci za pomoca fsb, o ile mniejwiecej mozna go podkrecic bez zwiekrzania napiecai

Powinien działać na 1800+ lub nawet 1900+ bez zmiany napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Athlona. GF2Ti jest porównywalny z GF4MX440, a AthlonXP z Duronem nie jest.

 

Jeżeli GF4MX, to tylko 460, dopiero ten ma w ogóle jakąś moc obliczeniową, inny po prostu to strata forsy, a AthlonaXP mozna podkręcić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo oto mi chodzilo :D mozeciejeszcze na oko powiedziec jakie wyniki bym osiagal w 3d marku 2001 se na xp 1,6 podkreconym do 1,8 i gf 2 ti oraz 256 mb ram, teras mam 3700 punktow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo oto mi chodzilo  :D  mozeciejeszcze na oko powiedziec jakie wyniki bym osiagal w 3d marku 2001 se na  xp 1,6 podkreconym do 1,8 i gf 2 ti oraz 256 mb ram, teras mam 3700 punktow

Ja na tym co ponizej + podkrecona pamiec w grafice do 450 Mhz mam okolo 5200 3D markow, niepamietam dokladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa bierz procka a troche jeszcze wycisniesz z karty wiecej a tak jak kupisz tego gefa ktory jest podobny jak nie taki sam co ten co ty masz to zdlawisz caly system i ruznicy niezauwazysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby procek i juz nie najlepsza karta nie dają tego, co samego, co przyzwoity procek i nieco słabsza karta.

 

Przede wszystkim, na dzisiejsze standardy, to GF2Ti, obsługuje wszystko co trzeba by grać, ale na Duronie nie musi tego pociągnąć.

 

Nawet z Radeonem, nie ruszysz gry, takiej jak Warcraft III w pełnych detalach, bo nawet na Athlonie 1.2 GHz skacze.

Wiem, bo porównywałem mój system, z moim znajomym. On ma 1.2 Ghz i GF2Pro, u mnie chodzi super, u niego zwalnia potwornie.

 

Myśle, że na duronie z lepszą grafika(BARDZO NIEWIELE LEPSZĄ, BO TO W KOŃCU TYLKO RADEON 7500, o pare FPS wydajniejszy) będziesz miał jeszcze gorzej.

 

Nie ma co marnować kasy na tanią grafikę, skoro juz i tak masz lepszą. GF2Ti warto wymienić na Radeona 8500, albo na GF4Ti, ale poniżej to sie nie opłaca kasy marnować, przyrost wydajności niewielki, a koszt spory.

 

Athlon 1600+ daje ci solidną podstawę, a grafe wymienisz dopiero na coś porządniejszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo oto mi chodzilo  :D  mozeciejeszcze na oko powiedziec jakie wyniki bym osiagal w 3d marku 2001 se na  xp 1,6 podkreconym do 1,8 i gf 2 ti oraz 256 mb ram, teras mam 3700 punktow

Ja na tym co ponizej + podkrecona pamiec w grafice do 450 Mhz mam okolo 5200 3D markow, niepamietam dokladnie.

ja na grafice podkreconej z 250@400 do 265@460 mam 5200 ale to zalezy od detek ten wynik jest robiony na 23.11 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne kupowac nowy komponent do komputera zeby miec wiecej 3dmarkow ?? Moja m64 nie konczy nawet testu wywala sie przy drugiej scenie, a mimo to spokojnie odpalam wiekszosc nowych gier. Ostatnio bardzo mi sie spodobal RTCW i chodzi spoko na moim Athloniku 850 i wspomnianej m64. Nie popadajmy w kompleksy bo w Ameryce nie mieszkamy.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne kupowac nowy komponent do komputera zeby miec wiecej 3dmarkow ??

Bo to zwykle przeklada sie na wyniki w grach.

 

Ja jestem za kupnem procka. Powyzej 5000 w 3DM i brak problemow w grach w 1024x768 gwarantowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też polecam athlona XP; GF4MX ma podobne osiągi co GF2TI (ps. odpalam Warcrafta III na tym co niżej na full detal i nie ma żadnych skoków)

No cóż, może jeszcze chodzi o rozdzielczość? Ja używam chyba 1024*768 (nie pamiętam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne kupowac nowy komponent do komputera zeby miec wiecej 3dmarkow

hm mi sie wydaje ze to logiczne, kupuje nowy srzent zeby miec wydajniejszego kompa, a 3d mark jest tego odzwierciedleniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK w porzadku to logiczne zeby kupowac nowy sprzet zeby miec lepsze osiagi. Ale ile to CI da tych 3Dmarkow ?? 500 ?? 1000 ??

Ja tylko mowie ze szkoda kasy, wedlug mnie sie nie oplaca. Jezeli moja m64 by skonczyla test i pokazala wynik 500 markow a bym zmienil kompa na jakiegos P4 z TI4200 i bym wynik mial blisko 10000 to jest to jak najbardziej uzasadniona wymiana. Sam jestem maniakiem wydajnosci i podkrecania ale nigdy w zyciu nie zamienia Athlona 850 na 1000 zeby miec 50 markow wiecej. Moja rada to odloz na konto te kase i zbieraj na cos lepszego np na P4 z Dual DDR i Radeona 9700 VIVO lub nowego NV30. Juz na gwiazdke bedzie to wszystko dostepne.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Dexter teraz Ciebie rozumiem, dobrze myslisz, tylko w moim przypadku jest tak, ze raz kase mam i angle nadchodzi czas ze neimam wogule prawie, mam uklad ze sprzedawca w penym sklepie :lol: ze nagrywam mu nowe filmy sciagniete z neta i muze an zamowienie, zato moge wymieniac sprzent na nowszy - daje mu tego durona 950 co mam teras, doplacam roznicice z cennika i thats all 8) , taksamo zrobilem z gf2 mx czekalem asz roznica ceny bedzie mala i odrazu zaminilem, taksamo sdr na ddr za doplata 50 zeta 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Dexter teraz Ciebie rozumiem, dobrze myslisz, tylko w moim przypadku jest tak, ze raz kase mam i angle nadchodzi czas ze neimam wogule prawie, mam uklad ze sprzedawca w penym sklepie  :lol: ze nagrywam mu nowe filmy sciagniete z neta i muze an zamowienie, zato moge wymieniac sprzent na nowszy - daje mu tego durona 950 co mam teras, doplacam roznicice z cennika i thats all  8) , taksamo zrobilem z gf2 mx czekalem asz roznica ceny bedzie mala i odrazu zaminilem, taksamo sdr na ddr za doplata 50 zeta  8O

No to teraz rozumiem Cie. Ale nie pochwalam :?

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tych dwoch rzeczach to bym sie nawet nie zastanawial, bo xp 1600 bedzie duzo szybszy od twojego duronka, a g4 mx440 nie oplaca sie kupowac, bo nie jest to najlpoesza karta, a i tez nie jest duzo lepsza od twojego g2 ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup procesor!!! bo to jedyny dobry pomysly zyskasz na tym duzo wiecej nizeli na grafice tak jest bylo i bedzie !! a to co mowaw sklepach i reklamach to wierotna bzdura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup leprzą kartę grafiki!!!! Co ty- MX440 chcesz kupić?!! Zgłupiałeś? Za 480 zł można dzisiaj kupić GF3 TI200 z tv-out....nie pchaj się w szajs. Kupisz leprzy procesor- karta nie przyśpieszy i tak, bo to jej koniec skalowania na tym twoim Duronie 1200 8) I w grach nie będziesz miał i tak szybciej 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Choć GF4 MX posiada pare nowych funkcji to architekturą jest zbliżony raczej do GF2Ti, a wydajnością mu zaledwie dorównuje.

 

Za te pieniądze najlepiej opłaca sie brać procka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...