Skocz do zawartości
Feluke

Cyfrowka z $11 UPDATE!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Patrz pierwszy post. :D

Dzisiaj zrobilem wtyczke z portu LPT od drukarki. Chodzi mi o ten wtyk co sie drukarke podlancza i powiem ze pasuje idealnie i mniej roboty niz z PCI.

Trzeba tylko mocno docisnac gniazdo z drugiej strony. Ja uzylem do tego zuzytej karty telefonicznej. ;)

Teraz planuje zabawe z soczewka przy wielkim sprzeciwie starszego, ale i tak jak to zrobie to wyjdzie i tak na dobre. (zawsze tak jest) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma co mowic, jesli cena jest taka jaka jest :D to nie ma sie co zastanawiac, jezeli ktos chce wykozystac aparacik do netu, fotosow sprzetu itp, bo do innych celow, to on sie zabardzo nie nadaje ;P A jak na taka cene, zdjecia calkiem wporzadku sa:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz pierwszy post. :D

oj już tam łaziłem, ale szaleńca chcącego ładować tą matrycę do lustrzanki nie widziałem :P

po prostu oni tam nie mają tanich Zenitów do modowania - a ja tak :D

 

Feluke - możesz zapodać dokładne wymiary tej płytki :

Dołączona grafika

 

 

i wysokość samego czujnika - BEZ soczewki ?

bo ciekaw jestem czy jest szansa ze to sie bez poważnego cicia zmieści do obudowy ZenitTTL

 

aha - dla ZAINTERESOWANYCH - mam nadzieje że sie Feluke nie obrazisz - złapałem kontakt z jakimś gościem który ma dostęp do tych aparatów, omawiam wstępnie koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz pierwszy post. :D

oj już tam łaziłem, ale szaleńca chcącego ładować tą matrycę do lustrzanki nie widziałem :P

po prostu oni tam nie mają tanich Zenitów do modowania - a ja tak :D

 

Feluke - możesz zapodać dokładne wymiary tej płytki :

Dołączona grafika

 

 

i wysokość samego czujnika - BEZ soczewki ?

bo ciekaw jestem czy jest szansa ze to sie bez poważnego cicia zmieści do obudowy ZenitTTL

 

aha - dla ZAINTERESOWANYCH - mam nadzieje że sie Feluke nie obrazisz - złapałem kontakt z jakimś gościem który ma dostęp do tych aparatów, omawiam wstępnie koszta.

Chamie chcesz mnie z interesu wygrysc. :P :lol: :wink:

Jutro podam jak znowu rozbiore to wszystko ale szczerze mowiac to mi sie niechce. Wysokosc matrycy ci nie podam bo musial bym odkrecac soczewke a tego juz raczej nie bede robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chamie chcesz mnie z interesu wygrysc. :P  :lol:  :wink:  

...podeślij mnie jedną sztukę a zamilkne w tym temacie jak grób :D

 

Jutro podam jak znowu rozbiore to wszystko ale szczerze mowiac to mi sie niechce. Wysokosc matrycy ci nie podam bo musial bym odkrecac soczewke a tego juz raczej nie bede robic.

wielkie dzięki :!:

co do matrycy to zapodaj razem z soczewką to jakoś ze zdjęć wywnioskuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtansza pseudo cyfrowka w komputroniku kosztuje 163 zeta (Mustek G-Smart Mini).

Ciekawe teraz ktory z tych aparatow robi lepsze foty  :twisted:

hmmm... spójrzmy:

Mustek G-Smart Mini ... 640 x 480 w trybie normal (max bez interpolacji)

 

to wychodzi jakieś ... 0,3 Mpiksela matrycy

Dakota ma... jakieś 2M

 

cóż... chyba wole Dakote :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feluke wyslij mi na maila porobione zdjatka :> jakies 10 fotek np. :> i jeszcze powiedz jak jest z ta ostroscia, bo cos na tych fotkach (szczegolnie drzwi) to kila jest :>

Zaraz wysle ci te fotki.

To zdjecie nie ostre wyszlo dlatego ze robilem tryb makro i to dlatego. ;)

Normalnie to obraz jest ostry. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze soczewki sa ustawione na stale przez producenta. Ostrosc jest wtedy z okolo 1,5-2m to infinity :). Jak chcesz zrobic z bliska to musisz rozebrac aparat pokrecic soczewka odwrotnie niz zegarek dziala :) i masz tryb makro, ale za to nie widac nic spoza ogniskowej czy jak to nazwac, czyli widac tak jak te drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze soczewki sa ustawione na stale przez producenta. Ostrosc jest wtedy z okolo 1,5-2m to infinity :). Jak chcesz zrobic z bliska to musisz rozebrac aparat pokrecic soczewka odwrotnie niz zegarek dziala :) i masz tryb makro, ale za to nie widac nic spoza ogniskowej czy jak to nazwac, czyli widac tak jak te drzwi.

Napisal bys jak tam ten twoj aparat sie sprawuje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. No wypasik :). Co tu duzo mowic. Zrobilem chyba ze 300 zdjec i mi sie odechcialo :). Teraz czekam na jakis topic dobry bo znudzilo mi sie pstrykanie czegokolwiek.

Co do robienia z bliska, to chyba po 2 godzinach od kupienia nie moglem sie powstrzymac i rozlozylem. Zaden problem. Moze ten klej, co blokuje przed kreceniem soczewka, byl troche przytwardy ale jakos sie udalo. Z bliska robi lnawet adniej niz z daleka :). Hmm w sumie to zaskakujaco ladnie. Teraz mysle jak dorobic sobie jakies pokretlo, coby mozna bylo krecic bez otwierania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. No wypasik :). Co tu duzo mowic. Zrobilem chyba ze 300 zdjec i mi sie odechcialo :). Teraz czekam na jakis topic dobry bo znudzilo mi sie pstrykanie czegokolwiek.

Co do robienia z bliska, to chyba po 2 godzinach od kupienia nie moglem sie powstrzymac i rozlozylem. Zaden problem. Moze ten klej, co blokuje przed kreceniem soczewka, byl troche przytwardy ale jakos sie udalo. Z bliska robi lnawet adniej niz z daleka :). Hmm w sumie to zaskakujaco ladnie. Teraz mysle jak dorobic sobie jakies pokretlo, coby mozna bylo krecic bez otwierania.

sluchaj, wyslij mi jakies fotki na mehow6@o2.pl :>

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...