Skocz do zawartości
rooland

Jak podkręcić GF3 Ti/200 i jak mocno???

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem amatorem tuningu kompów, ale zawsze mnie to interesowało... Chciałbym podkręcić tą kartę, ale nie wiem jak i dokładnie... Chciałbym was poprosić o pomoc. Czy na tym sprzecie mi sie jakos uda z niej wydusic??

 

Komp: MSI K7N2 Delta, Athlon 2500+, Twinmos 2*256 Pc3200, GF3 Ti/200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to banalna rzecz :wink:

 

 

Sciągasz program PowerStrip ( jest najłatwiejszym programem do podkręcania ) i potem wchodzisz w okcje karty ( napewno znajdziesz )

Masz tam dwa suwaki z tewiej cpu a z lewej ramu i zaczynasz kręcić :D

N początku o 20 i włączasz jakąś gre z dobrą grafą i graz z 10 minut jak nie pojawiają sie artefakty to kręcisz dalej tak długa aż pojawią sie artefakty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj od razu 100 Mhz w górę na GPU 8)

 

ŻARTOWAŁEM !!!

 

SERIO: Podnoś szynę ostrożnie (pamiętaj, że ten chip prcuje fabrycznie 175 MHZ), a to że Gainward robi inaczej to tylko plus. Nie sugeruj się tym, że ktoś, gdzieś, coś wykręcił (to twoja grafa i twoje pieniądze)Proponuje na początku użyć do kręcenia firmowego oprogramowania u Gainwarda dochodzi ono do 250 GPU/550 Pamięć (po coś instalować, skoro nie wiadomo czy przekroczymy te bariery). Jest jeszcze jeden powód jeżeli zainstalujesz power stripa na początku to granica suwaka wyniesie 266 MHz GPU (jeżeli zrobisz to później, po lekim@ to pójdzie on w górę, a nóż masz zaj****** model i przekroczysz 266 MHz, chodź wątpię). Już ci mówię że jeżeli masz 4 ns pamięci to gwarancjia stabilnej pracy to 500 MHz, raczej wątpię żebyś miał 3,6 ns-dówki (555 MHz). Co wyciśniesz dalej jest twoje (przyjmuje się, że granica tolerancji wynosi ok. 50 MHz w górę). Podnoś synchronicznie i szynę i pamięć co 5 MHz za każdym razem testując ją 3D Markiem 01 (ciemniejsze tła niż 03 dają lepszy kontrast dla artefaktów), ale jak chcesz to rób obydwoma. Raczej nie podnoś napięcia! Obserwój czy nie ma artefaktów, przekłamań obrazu!Przy zwisie wycofaj się z kręcenia dalej! Sprawdzaj temperaturę dotykając ostrożnie palcami radiatorów!

 

 

MÓJ EFEKT Gainward GF 3 Ti 200 266 GPU/580 Pamięci :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...