Skocz do zawartości
ajgon

Spoofing, Sniffing, switche i kilka innych madrych slow...

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze wam sie pochwale - podpieli mi stalego neta! Koniec z modemem ;)

 

Po drugie - juz pierwszego dnia po podpieciu zaczalem kombinowac i sie (lekko mowiac) zbaniowalem. Chodzi o to, ze net dziala na zasadzie: dhcp u providera przypisuje IP po MACu karty sieciowej. No i z racji tego, ze ja siedzialem w krakowie, ojciec zarejestrowal net na MACa w swoim laptopie. No i wszystko dzialalo ladnie, az do mojego powrotu :twisted: . Pomyslalem sobie - a czemu ja nie moge miec netu ? Odpalilem linuxa, poczytalem pare manuali i juz po chwili mialem ladnego MACspoofa - zrobilem go w nastepujacy sposob:

ifconfig eth0 hw ehter 00:MA:C_:OJ:CA:00 updhcpcd -t 10 -d 10
Pierwsze zdziwienie: dzialalo 8O :lol: . Ale jazda zaczela sie kiedy Ojciec zaczal kombinowac, zebysmy mieli obaj naraz. Zaczalem mu tlumaczyc, ze sie nie da, ze przeciez switch poznaje po MACach ktory pakiet ma gdzie wyslac,a jak ma poznac u nas skoro obaj (teoretycznie) mamy te same MACi. Ale ojciec byl niewzruszony :twisted: . No to dla swietego spokoju podpialem swojego kompa, jego laptopa i kabelek do netu do switcha. Odpalilem spoofa u siebie, windoze u niego i.... ZONK 8O ... dzialalo :D. W zwiazku z tym po mojej lepetynie zaczely biegac rozne pytania, na ktore (mam nadzieje) znajde tutaj odpowiedz :? .

 

1. Jakim cudem to jest mozliwe ? Tzn. (poprawcie mnie jesli zle rozumuje) switch to urzadzenie (i tym sie rozni od HUBa) ze wysyla pakiety do tego do kogo maja trafic a nie do wszystkich w sieci. Z tego co pamietam z Urzadzen Peryferyjnych, switch poznaje gdzie ma wyslac jaki pakiet, wlasnie po MACach sieciowek - jak wiec poznaje w moim przypadku kiedy oba MACi sa takie same ?

2. Czy jest mozliwe, ze switch w tym momencie "glupieje" i zaczyna sie zachowywac jak HUB ? Tzn. wysyla pakiety do wszystkich? Czytalem kiedys o takiej technice, ale ona polegala (z tego co pamietam) na zapchaniu pamieci switcha i wtedy dopiero sie cos kombinowalo. Tutaj natomiast nic nie zapycham - normalnie i legalnie sobie uzywam neta ;). Moze wiec switch jesli dostanie ramke na jakistam mac i wykryje na dwoch swoich wejsciach taki mac, to dla swietego spokoju wysyla do obu ? Tzn. ze jesli jest 15 userow w switchu, to pozostalych 13 nie dostanie pakiety, dostanie tylko wlasciciel i spoofer ?

3. Jesli tak jest, to ja tu widze ogromne mozliwosci jesli idzie o sniffing. Wystarczy podszyc sie pod IP i MAC i mozna kroic pakiety ;)

4. Da sie spoofowac MACa pod windowsem XP jakos ?

 

Obstawiam ze pewnie gdzies jest blad w moim rozumowaniu, ale gdyby jakims cudem nie bylo, to czuje ze bede mial sie czym bawic w akademiku ;][/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Switch będzie wysyłał pakiety do was obu... ale na 99% nie będzie połączenia pomiędzy Waszymi (twojego Taty i twoim) komputerami. Raz miałem taką sytuację z identycznymi mac-ami (wypadek przy pracy) i wszystko chodziło poza komunikacją pomiędzy tymi komputerami. Oczywiście ip są różne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...