Skocz do zawartości
Szymoon

Czy moga byc dwie karty dzwiekowe w kompie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie krotkie i proste. Aktualnie mam Terratec DMX 6Fire LT, chce kupic SB128 albo cos takiego (watpie zebym cos starego z innych firm dostal gdziekolwiek). Karte pierwsza - ta lepsza, bede uzywal do gier wspolczesnyc, sluchania muzyki i ogolnie na codzien, druga karta bedzie do starszych gier(niestety ta z nimi nie dziala). Kombinowalem z jakims emulatorem dzwieku (vdmsound), ale niewiele to dalo.

 

Pytanie tylko, czy dwie karty dzwiekowe moge miec podlaczone, no i jak sie przelaczac z jednej na druga ? pomijajac oczywiscie przelaczenie kabelka od glosnikow ;)

 

Prosze o szybka odpowiedz, bo moze jeszcze dzisiaj pojade w poszukiwaniu takowej karty(do ewentualnych testow sprawnosci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam livea i w jednej z testowanych gier dzwiek dzialal, w innej nie - live dziala pod dosem czy nie ? Bo w theme hospital uruchamianym z windowsa dzwiek jest, w settlers 2 uruchamianym z dosa nie wykrywa karty dzwiekowej (a moze domyslnie pod dosem jest jakos ustawiona na druga karta - nie live ?)

 

Druga sprawa, roznica w jakosci dzwieku na moich glosnikach - kolosalna hehehe. Live nie ma w ogole basow, przy 1/4 glosnosci trzaski, szumy, tak jakbym mial jakies pierdziawki creativa a nie normalne glosniki. Jak ktos mysli, ze live daje dzwiek dobrej jakosci to.... niech dalej sobie tak mysli :D

 

 

virtuomaniak: u mnie jest tak, ze w biosie przy zintegrowanej karcie dzwiekowej mam do wyboru opcje auto i disabled. W opcji auto - jesli jest jakas inna karta dzwiekowa, to ta z plyty nie dziala. Jesli u ciebie w biosie sa podobne opcje (nie ma enabled), to prawdopodobnie odpowiedz na twoje pytanie brzmi nie.

Jesli oczywiscie pytales o rownoczesne dzialanie, bo wlozyc live'a mozesz - live bedzie dzialal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam livea i w jednej z testowanych gier dzwiek dzialal, w innej nie - live dziala pod dosem czy nie ? Bo w theme hospital uruchamianym z windowsa dzwiek jest, w settlers 2 uruchamianym z dosa nie wykrywa karty dzwiekowej (a moze domyslnie pod dosem jest jakos ustawiona na druga karta - nie live ?)

 

Druga sprawa, roznica w jakosci dzwieku na moich glosnikach - kolosalna hehehe. Live nie ma w ogole basow, przy 1/4 glosnosci trzaski, szumy, tak jakbym mial jakies pierdziawki creativa a nie normalne glosniki. Jak ktos mysli, ze live daje dzwiek dobrej jakosci to.... niech dalej sobie tak mysli :D

 

 

virtuomaniak: u mnie jest tak, ze w biosie przy zintegrowanej karcie dzwiekowej mam do wyboru opcje auto i disabled. W opcji auto - jesli jest jakas inna karta dzwiekowa, to ta z plyty nie dziala. Jesli u ciebie w biosie sa podobne opcje (nie ma enabled), to prawdopodobnie odpowiedz na twoje pytanie brzmi nie.

Jesli oczywiscie pytales o rownoczesne dzialanie, bo wlozyc live'a mozesz - live bedzie dzialal :)

chyba masz piekne glosniki jak przy 1/4 glosnoci trzaskaja i pierdza :P mi dopiero przy fullu zaczynaja leciutku szuimic ;P i nie mow ze LIVE! to szajs bo wprowadzasz ludzi w błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Kazi ale ja mowie to co slysze. Mam porownanie, Terratec i SB Live. Opisalem swoim niefachowym jezykiem swoje niefachowe odczucia i tyle. Mi glosniki pierdza i trzaskaja i basow nie maja - w porownaniu do Terrateca. Bass jest jakis taki plaski, bez wyrazu. Wysokie tony wcale lepsze nie sa, jak powinienem slyszec gitare, to wydaje misie, ze slysze jakis keyboard(jak sie to pisze?) imitujacy gitare - i to slabo.

 

Takie sa moje odczucia.

Jak tez mozesz porownac Live'a do takiego Terrateca, albo Audigy2, to porownaj, zobaczysz.

 

 

A jeszcze inna sprawa, nie wiem czemu Live, przy tej samej glosnosci na wzmacniaczu, gra ciszej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze byc 1 karta zintegrowana a 1 SB Live?

U mnie chodzi zintegrowana i PCI jednocześnie. Popatrz, czy aby w biosie nie masz dwóch ustawień od dzwiękówki; ja na solteku 75KAV miałem jedno w advanced chipset features, jedno w integrated pheripherials.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...