Skocz do zawartości
engus

asrock k7s8xe na sis 748 - stabilny??

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam płyty głównej do drugiego kompa, na którym nic poważnego nie robie :wink: taka tam zabawa FreeBSD itp. Warunek-musi być 100% stabilna, dobre operacje dyskowe. Przeglądając forum natknąłem się na kilka pozytywnych wzmianek na temat ascrocka k7s8XE rev.3. Prosiłbym o wszelke opinie na temat wyżej wymienionej płyty(także o k7s8xe+ czyli wersja z SATA).

A może jednak warto dorzucić jakieś 130-150zł i wziąć coś na NFORCE2?

Zaznaczam że nie potrzebuję mega overclockingu ani duala w tym kompie, chodzi głównie o stabilność i żeby w przyszłości mógł na to wejść procek z fsb 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej a moze ecs na kt600 mega overclockingu nie ma ale za to w standardzie serialszmata, lan i 6ch kodek realteka 655 z detekcja urzadzen - nawet fanie gra. biosy juz ze 4 wyszly ;) i cena tez atrakcyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ASRocka z Celeronem 2000. Gdybym miał wtedy pentium to by była miazga. Pamięc miałem PC133 i odczyt miałem 988, więc niewiele do maksa. Ogólnie płytka była spox.

Te na SiS-ach wszyscy chwalą, chociaż ja za SiS-em nie przepadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECS zdecydowanie odpada...starczy już przygód z k7s5A :wink:  ... Mam nadzieję że z asrockami jest lepiej...

nie rozumiem jak po jednym egzemplarzu mozna wyrokowac o firmie 8O ja tez mialem kiedys soltka i mi zdechl ale to nie powod zeby najezdzac na firme. wg .mnie ecs w swej cenie rulez :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECS zdecydowanie odpada...starczy już przygód z k7s5A :wink:  ... Mam nadzieję że z asrockami jest lepiej...

nie rozumiem jak po jednym egzemplarzu mozna wyrokowac o firmie 8O ja tez mialem kiedys soltka i mi zdechl ale to nie powod zeby najezdzac na firme. wg .mnie ecs w swej cenie rulez :!:

No wiesz ja popieram engusa w 100% ECS to syf co prawda nigdy nie miałem ecs'a ale mam paru kumpli którzy się srają z tymi padaczkami. A co do tekstu "wg .mnie ecs w swej cenie rulez :!:" to ja stwierdzam że ASRock jest o niebo lebszy ogólnie na tweaku wszyscy posiadacze tych płyt zachwalają je w tym ja :) oczywiście na ecs też ma kilka pozytywnych opinii ale ludzie ogulnie bardziej narzekają na ecs'a a więc wszystko jasne. A co do sis'a 748 to dorównuje on nf2 i jest trochę trochę wydajniejszy od kt600 więc chipset bardzo dobry. A co do płyty to obowiązkowo rewizja 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ECS-a na nForce2 nie wziął nawet za 50zł, do użytku oczywiście. Może gdybym mógł go sprzedać drożej to tak.

Natomiast ASRock to super płytki za tą cenę. Biją ECS-a na łeb na szyje. Bez dwóch zdań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ja popieram engusa w 100% ECS to syf co prawda nigdy nie miałem ecs'a ale mam paru kumpli którzy się srają z tymi padaczkami. A co do tekstu "wg .mnie ecs w swej cenie rulez :!:" to ja stwierdzam że ASRock jest o niebo lebszy ogólnie na tweaku wszyscy posiadacze tych płyt zachwalają je w tym ja :) oczywiście na ecs też ma kilka pozytywnych opinii ale ludzie ogulnie bardziej narzekają na ecs'a a więc wszystko jasne. A co do sis'a 748 to dorównuje on nf2 i jest trochę trochę wydajniejszy od kt600 więc chipset bardzo dobry. A co do płyty to obowiązkowo rewizja 3.0.

weź nie twórz herezji, popatrz ile ludzi ma ECS'y a ile asrocki. ECS'y K7S5A sąwe wszystkich gotowych zestawach z amd i jest ich strasznie dużo. asrocki są kupowane na rynek DIY, podobnie jak ECS L7S7A2, więc jest ich stosunkowo niewiele. i po jednym lewym ECS'ie jakim był K7S5A głupotą jest oceniać całą firmę jako do d.... , asrock nie jest lepszy, to dokładnie to samo, te same elementy, chipsety, układ PCB itp, wszystko referencyjne SIS'a.

a MSI kt4V nawet nie podchodzi pod ECS i asrock na sis 746fx/748, nie ta klasa : brak blokady pci, o fsb zapomnij (sis'y spokojnie powyżej 200 wchodzą), wydajność teżsis ma lepszą, więc jak nie czytałeś testów i nie miałeś takiej płyty to łaskawie nie zabieraj głosu bo piszesz totalne bzdury.

może jeszcze sis'y się zawieszają , co ???? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź nie twórz herezji, popatrz ile ludzi ma ECS'y a ile asrocki. ECS'y K7S5A sąwe wszystkich gotowych zestawach z amd i jest ich strasznie dużo. asrocki są kupowane na rynek DIY, podobnie jak ECS L7S7A2, więc jest ich stosunkowo niewiele. i po jednym lewym ECS'ie jakim był K7S5A głupotą jest oceniać całą firmę jako do d.... , asrock nie jest lepszy, to dokładnie to samo, te same elementy, chipsety, układ PCB itp, wszystko referencyjne SIS'a.

a MSI kt4V nawet nie podchodzi pod ECS i asrock na sis 746fx/748, nie ta klasa : brak blokady pci, o fsb zapomnij (sis'y spokojnie powyżej 200 wchodzą), wydajność teżsis ma lepszą, więc jak nie czytałeś testów i nie miałeś takiej płyty to łaskawie nie zabieraj głosu bo piszesz totalne bzdury.

może jeszcze sis'y się zawieszają , co ???? :lol:

 

Dobrze mówi! Dać mu piwa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja składałęm zestaw na tej płycie dwa tygodnie temu - na razie chodzi bez zwieszki - z OC to masz tylko zmianę magistrali - ale jeśli nie chcesz kręcić to jest spoko - jeżeli chcesz zaoszczędzić na płycie jeszcze paręzłotych to kup tego asrocka na sis 746 - 140 zł za nową płytę z dwuletnią gwarą - z tym że obsługa fsb 200 nie jest 'OFICJALNA'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź nie twórz herezji, popatrz ile ludzi ma ECS'y a ile asrocki. ECS'y K7S5A sąwe wszystkich gotowych zestawach z amd i jest ich strasznie dużo. asrocki są kupowane na rynek DIY, podobnie jak ECS L7S7A2, więc jest ich stosunkowo niewiele. i po jednym lewym ECS'ie jakim był K7S5A głupotą jest oceniać całą firmę jako do d.... , asrock nie jest lepszy, to dokładnie to samo, te same elementy, chipsety, układ PCB itp, wszystko referencyjne SIS'a.

a MSI kt4V nawet nie podchodzi pod ECS i asrock na sis 746fx/748, nie ta klasa : brak blokady pci, o fsb zapomnij (sis'y spokojnie powyżej 200 wchodzą), wydajność teżsis ma lepszą, więc jak nie czytałeś testów i nie miałeś takiej płyty to łaskawie nie zabieraj głosu bo piszesz totalne bzdury.

może jeszcze sis'y się zawieszają , co ???? :lol:

Nie no po prostu wiedziałem że dzielny AMD Rulezz walczący o miłość i sprawiedliwość nadejdzie z odsieczą aby obronić ECS'a... mam pomysł :idea: zmień nicka z AMD Rulezz na ECS Rulezz :lol:. Aha mam jeszcze jedno pytanko czemu nie napisałeś że sprzedałeś czytnik kart flash za 100zł prze ciesz zawsze to robisz gdy jest mowa o ecs'ach :lol:. A wracając do tematu ASRock jest dosyś młodą firmą a ECS pełza po tym świecie dosyć długo dlatego ECS'ów jest więcej proste nie :? A co do jakości ECS'a to fakty mówią za siebie sporo ludu narzeka na swoje ECS'y i to są fakty nie jakieś herezje, a ECS'a nigdy nie maiłem i jakoś mnie ten fakt nie zasmuca :lol:. Następnie kwestia pcb i elementy to tutaj się nie zgodzę bo o ile mi wiadomo płyty ASRocka produkowane są w fabrykach ASUS'a i prawdopodobnie z lepszych komponętów. A co do chipsetu sis748 to czytałem o nim BAAAA! nawet sam go zachwalełem a jak byś przeczytał mój post to byś o tym wiedział :? I radze ci abyś sam się nie wypowiadał o płytach których nie posiadasz piszesz bzdury na mnie a sam jesteś nie lepszy człowieku z tobą jest coś nie tak :!: Aha ECS nie zrobił jeszcze płyty na sis748 więc wiedza o firmie którą tak zachwalasz jest znikoma :lol: A co do MSI kt4v to terzaba mieć nierówno pod sufitem aby porównywać kt400 z sis748 :? a więc przemyśl swoją wypowiedź i połam sobie palce forum tweak'a wyjdzie to na zdrowie :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no po prostu wiedziałem że dzielny AMD Rulezz walczący o miłość i sprawiedliwość nadejdzie z odsieczą aby obronić ECS'a... mam pomysł  :idea: zmień nicka z AMD Rulezz na ECS Rulezz :lol:. Aha mam jeszcze jedno pytanko czemu nie napisałeś że sprzedałeś czytnik kart flash za 100zł prze ciesz zawsze to robisz gdy jest mowa o ecs'ach :lol:.  A wracając do tematu ASRock jest dosyś młodą firmą a ECS pełza po tym świecie dosyć długo dlatego ECS'ów jest więcej proste nie :? A co do jakości ECS'a to fakty mówią za siebie sporo ludu narzeka na swoje ECS'y i to są fakty nie jakieś herezje, a ECS'a nigdy nie maiłem i jakoś mnie ten fakt nie zasmuca :lol:. Następnie kwestia pcb i elementy to tutaj się nie zgodzę bo o ile mi wiadomo płyty ASRocka produkowane są w fabrykach ASUS'a i prawdopodobnie z lepszych komponętów. A co do chipsetu sis748 to czytałem o nim BAAAA! nawet sam go zachwalełem a jak byś przeczytał mój post to byś o tym wiedział :?  I radze ci abyś sam się nie wypowiadał o płytach których nie posiadasz piszesz bzdury na mnie a sam jesteś nie lepszy człowieku z tobą jest coś nie tak :!: Aha ECS nie zrobił jeszcze płyty na sis748 więc wiedza o firmie którą tak zachwalasz jest znikoma :lol: A co do MSI kt4v to terzaba mieć nierówno pod sufitem aby porównywać kt400 z sis748 :? a więc przemyśl swoją wypowiedź i połam sobie palce forum tweak'a wyjdzie to na zdrowie :lol:.

do wiadomosci kolegi "wszechwiedzacego NAJ"

 

to ECS ma taka plyte 748-a i byla to jedna z pierwszych dostepnych na rynku na pweno duzo wczesniej od ASRock link na stronie ECS ponizej

http://www.ecsusa.com/products/748-a.html

wiec prosze nie zmyslac

 

natomiast jesli chodzi o samego ASRock to uwazam ze to sa w tej chwili dobre plyty z te pieniazde i po zlozeniu dla znajmych paru zestwow na K7S8XE+ sam bym teraz wybral taka plyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź nie twórz herezji, popatrz ile ludzi ma ECS'y a ile asrocki. ECS'y K7S5A sąwe wszystkich gotowych zestawach z amd i jest ich strasznie dużo. asrocki są kupowane na rynek DIY, podobnie jak ECS L7S7A2, więc jest ich stosunkowo niewiele. i po jednym lewym ECS'ie jakim był K7S5A głupotą jest oceniać całą firmę jako do d.... , asrock nie jest lepszy, to dokładnie to samo, te same elementy, chipsety, układ PCB itp, wszystko referencyjne SIS'a.

a MSI kt4V nawet nie podchodzi pod ECS i asrock na sis 746fx/748, nie ta klasa : brak blokady pci, o fsb zapomnij (sis'y spokojnie powyżej 200 wchodzą), wydajność teżsis ma lepszą, więc jak nie czytałeś testów i nie miałeś takiej płyty to łaskawie nie zabieraj głosu bo piszesz totalne bzdury.

może jeszcze sis'y się zawieszają , co ???? :lol:

Nie no po prostu wiedziałem że dzielny AMD Rulezz walczący o miłość i sprawiedliwość nadejdzie z odsieczą aby obronić ECS'a... mam pomysł :idea: zmień nicka z AMD Rulezz na ECS Rulezz :lol:. Aha mam jeszcze jedno pytanko czemu nie napisałeś że sprzedałeś czytnik kart flash za 100zł prze ciesz zawsze to robisz gdy jest mowa o ecs'ach :lol:. A wracając do tematu ASRock jest dosyś młodą firmą a ECS pełza po tym świecie dosyć długo dlatego ECS'ów jest więcej proste nie :? A co do jakości ECS'a to fakty mówią za siebie sporo ludu narzeka na swoje ECS'y i to są fakty nie jakieś herezje, a ECS'a nigdy nie maiłem i jakoś mnie ten fakt nie zasmuca :lol:. Następnie kwestia pcb i elementy to tutaj się nie zgodzę bo o ile mi wiadomo płyty ASRocka produkowane są w fabrykach ASUS'a i prawdopodobnie z lepszych komponętów. A co do chipsetu sis748 to czytałem o nim BAAAA! nawet sam go zachwalełem a jak byś przeczytał mój post to byś o tym wiedział :? I radze ci abyś sam się nie wypowiadał o płytach których nie posiadasz piszesz bzdury na mnie a sam jesteś nie lepszy człowieku z tobą jest coś nie tak :!: Aha ECS nie zrobił jeszcze płyty na sis748 więc wiedza o firmie którą tak zachwalasz jest znikoma :lol: A co do MSI kt4v to terzaba mieć nierówno pod sufitem aby porównywać kt400 z sis748 :? a więc przemyśl swoją wypowiedź i połam sobie palce forum tweak'a wyjdzie to na zdrowie :lol:.

popieram w pelni kolege piekło!

mam asrocka, mialem rowniej wersje K7VT2 obydwie super stabilne, w drugim kompie mam MSI KT4V, plyta tez lux, a w trzecim kompie mam celerona 1.2 na ecsie i to co tam sie dzieje to jest dopiero herezja... komp zero stabilnosci - zwiechy co chwile (komp stoi w biurze ale jak jeszcze byl w domu to poprostu nie umialem na niego patrzec jak sie wieszal przy byle czym)...

ostatnio trafila mi sie plytka ecs pod p4/celerony w rozliczeniu za radka 9100 i jaks spieprzona byla bo wyniki na 3dmarku przy celeronie 2.6ghz, 512ddr, radeonie 9200 128bit FIC'a to 2000pkt ;/ u drugiego kumpla na p4 2.6ghz 512ddr i 9100 128bit 2500 pkt :/ po prostu tragedia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wiadomosci kolegi "wszechwiedzacego NAJ"

 

to ECS ma taka plyte 748-a i byla to jedna z pierwszych dostepnych na rynku na pweno duzo wczesniej od ASRock link na stronie ECS ponizej

http://www.ecsusa.com/products/748-a.html

wiec prosze nie zmyslac

 

natomiast jesli chodzi o samego ASRock to uwazam ze to sa w tej chwili dobre plyty z te pieniazde i po zlozeniu dla znajmych paru zestwow na K7S8XE+ sam bym teraz wybral taka plyte

:oops: za sugerowałem się stronką www.ecs.com.tw (której już nie ma) ale na tej stronce najnowszy chipset jaki był to sis746.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zasugerowałem się stronką której nie ma" "lol" , to ja sugerowałem się inną stronką której nie ma i tam 5 letnie ECS'y rozwalały płyty na nForce2 :lol: poprzyj coś stronką która istnieje.

może i asrock jest lepszy jakościowo ale nadal możliwości tych płyt są zbliżone a ja ze swoim ECS'em nie mam problemów. inni mają, owszem, ale niektórzy mają problemy z abitami i epoxami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem ECS-a K7VZA na kt133a, demonem szybkosci to on nie byl, ale po zamalowaniu durnia 750 pojechal na 1GHz :D :lol: . Ten model plyty ecs nie sprawial mi zadnych problemow, byl stabilny i ogolnie za 200zl wtedy nie mozna bylo dostac nic innego wartego uwagi....bo solteki na kt133a staly po 600zl. A moj kumpel ma ecs-a na sisie i ma do tego celka 1,2Ghz tualatin i komp chodzi bez problemow, ale mozliwosci o/c to chyba zaden ecs nie ma dobrych. No moze L7S7A2 ma cos do zaoferowania. Ja bym bral ecs-a na kt600, poniewaz te wszystkie sis-y to IMO tanie redło (np. 735 :lol: to byla awaria a nie chipset :lol: ). Owszem zaloze sie ze ten ecs na kt600 odbiega od konkurencji np. EPOXA 8KRA2l, ale jednak co via to via.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie kolega ma porównanie asrocka na sis748 i ecsa na kt600 i asrock lepszy. ecs zdobył złą przez k7s5a, te na kt133 były ok. i dopóki nowa firma nie wypuści bubla to każda nowa marka będzie uważana za lepszą nic ecs.

mistrzem podkręcania ecs nie jest ale asrock ma dokąłdnie te same opcje, a pierwsze wersje k7s8x były nawet gorsze (100/133/166 i tyle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem K7S5A to byl bubel ze az strach.... ja do ecs-a nic nie mam, moj na kt133a chodzil wporzadku. Ja i tak wybrałbym nawet wolniejszego ecs-a na kt600. Po prostu jak naczytalem sie o K7S5A i problemach z nia, nie kupie SiS-a bo nie chce aby nowy komp mi sie krzaczyl itp. Napewno L7S7A2 jest o wiele lepsza i wydajniejsza od K7S5A jednak ja nie wieze w zadne sisy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam płyty głównej do drugiego kompa, na którym nic poważnego nie robie :wink:  taka tam zabawa FreeBSD itp. Warunek-musi być 100% stabilna, dobre operacje dyskowe. Przeglądając forum natknąłem się na kilka pozytywnych wzmianek na temat ascrocka k7s8XE rev.3. Prosiłbym o wszelke opinie na temat wyżej wymienionej płyty(także o k7s8xe+ czyli wersja z SATA). 

A może jednak warto dorzucić jakieś 130-150zł i wziąć coś na NFORCE2? 

Zaznaczam że nie potrzebuję mega overclockingu ani duala w tym kompie, chodzi głównie o stabilność i żeby w przyszłości mógł na to wejść procek z fsb 400.

Taka tylko uwaga.

Przed kupnem sprawdz sobie jak wyglada obsluga tego chipsetu SISa przez FreeBSD, zebys sie nie obudzil z reka w nocniku, jak kupisz fajna plyte i nie bedzie ci chodzic. Zaznaczam od razu, że nie znam się na *BSD, ale jest to dosc "egzotyczny" chipset i moga byc problemy z jego obsluga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed kupnem sprawdz sobie jak wyglada obsluga tego chipsetu SISa przez FreeBSD, zebys sie nie obudzil z reka w nocniku, jak kupisz fajna plyte i nie bedzie ci chodzic. Zaznaczam od razu, że nie znam się na *BSD, ale jest to dosc "egzotyczny" chipset i moga byc problemy z jego obsluga.

Zdaje się, że wszystko jest ok...sądząc po tym co jest napisane na tej stronce:

http://freeunix.dyndns.org:8088/site2/pics.shtml#K7

a ten serwis bynajmniej na windowsie nie stoi :wink: - spójrz na "the workstation mainboard"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra sporo piany widze trzeba posprzątać ;-)

 

Primo -> grzesiu -> napisz co masz do zazucenia sisowi 735tylko cos konkretnego

Primo numer dwa ;-) -> się napastwiliscie nad biednym ecsem, nie wiem skad bierze sie taka sieka na ecs'a nawet wsrod ludzi, ktorych znajomi maja same problemy...

abity to szit jakich malo! moj kumpel ma takiego na 845 z p4-2,53/533 i nie dosc ze mu sie wiesza to jeszcze przegonilem go w 3dsmarku 03... (oba na r9,7pro)... podobna merytoryka

Primo numer trzy - na temat czipsetow sisa mogl bym sie wyrazac chyba w samych superlatywach, od 735 sa dobrym alternatywnym rozwiazaniem o podobnej wydajnosci i w lepszej cenie, nowe wersje wnosza cos nowego (nie to co via i ciagl A i A i A)

 

i na koncu napisze ze zastanawiam sie nad kupnem tego najbardziej wypasionego asrocka na 748 z sata i mozliwosciami oc - kosztujacego 250zł mimo ze + kilka zlotych i mial bym nf2

 

Pozdrawaim 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad ten najazd?

 

zapraszam do pracy do firmy skladajacej kompy. zlozysz sobie 100 kompow na ecs (w roznych konfigach), zlozysz 100 na wcale nie takim drogim epoxie, to bedziesz wiedzial czemu sie czepiam...

 

np. maly przetarg na 15 identycznych kompow. wszystko na ecs i p4. do tego 256 ddr i gf2 mx 400. z polowa tanich pamieci (przetarg) nie chcialo to ruszyc, z druga polowa wieszalo sie na instalacji xp. efekt byl taki, ze czesc kompow od razu poszla z innymi plytami, czesc poszla na ecs ale wymienilismy juz prawie wszystkie u klienta. teraz powoli upychamy te klamoty (ecs) z jakimis lepszymi pamieciami i na celkach. jakos to chodzi...

 

prosze wiec nie wywalac przykladow, gdzie to jeden ecs chodzi super, a jeden abit jest do bani (wg. mnie uszkodzony i nalezy go reklamowac), bo osadzac dany model mozna po dziesiatkach egzemplarzy, ale na pewno nie po jednym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad ten najazd?

 

zapraszam do pracy do firmy skladajacej kompy. zlozysz sobie 100 kompow na ecs (w roznych konfigach), zlozysz 100 na wcale nie takim drogim epoxie, to bedziesz wiedzial czemu sie czepiam...

 

np. maly przetarg na 15 identycznych kompow. wszystko na ecs i p4. do tego 256 ddr i gf2 mx 400. z polowa tanich pamieci (przetarg) nie chcialo to ruszyc, z druga polowa wieszalo sie na instalacji xp. efekt byl taki, ze czesc kompow od razu poszla z innymi plytami, czesc poszla na ecs ale wymienilismy juz prawie wszystkie u klienta. teraz powoli upychamy te klamoty (ecs) z jakimis lepszymi pamieciami i na celkach. jakos to chodzi...

 

prosze wiec nie wywalac przykladow, gdzie to jeden ecs chodzi super, a jeden abit jest do bani (wg. mnie uszkodzony i nalezy go reklamowac), bo osadzac dany model mozna po dziesiatkach egzemplarzy, ale na pewno nie po jednym...

a czy przypadkiem nie zauważyłeś, że to część forum o platformie AMD ??

abit jest najlepszy pod AMD ale pod intela wyprzedza go asus, gigabyte itp. i tak samo asrocki i ECS'y mogą się różnić.

ja mam ECS'a, miałem abita, i na prawdę nie narzekam, oficjalne FSB 333 a ja latam na 200 bez zwisów bez zmiany chłodzenia NB (ciepły, czasem bardzo). dla wszystkich ECS to K7S5A czyli największy niewypałfirmy, a reszta, która chodzi ok, to już się pomija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...