Skocz do zawartości
Gość robot

radeon 9000pro vs GeForce 3 titanium

Rekomendowane odpowiedzi

ja widzialem fotki Buzzy-ego heh karta ma ogromne chlodzenie GPU :D :D. Ja mysle ze jezeli daloby sie na pamiec jakies wielkie radiatorki z dobrym nadmuchem(np. jakis PAPST) to moze wynik zblizyl by sie jeszcze bardziej do 13k...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widzialem fotki Buzzy-ego heh karta ma ogromne chlodzenie GPU :D :D. Ja mysle ze jezeli daloby sie na pamiec jakies wielkie radiatorki z dobrym nadmuchem(np. jakis PAPST) to moze wynik zblizyl by sie jeszcze bardziej do 13k...

Nie sadze bo wydaje mi sie ze przy AC to juz jest koniec jej mozliwosci na jak zaloztylem na momet pelta (ktory pracował na 1/4mocy karta byla lekko schladzana a 3Dm przeszedl na 280 dla rzenia gdyby go tak puscic to moze 290 kto wie... ale musze przyznac ze karta ma ogromny potencjiał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radek jest lepszy i basta gf3 jest przestarzaly

ponadto nie zapominajcie ze na radku da sie wlaczyc plynne aniso x16 a na gf3 w obecnych grach juz se bajerami typu fsaa i af nie pobawisz

Moze i przestarzaly technologicznie ale dalej pokazuje lata świetnosci nVidi ... oczywiscie potencjał tej karty jest ogromny ale Ti200 dopiero "rozwija skrzydkła" przy 260Mhz na rdzeniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może byś zrobił mody napiecia dla tego Ti200 jak to jest referencyjna płytka to pewnie nie bedzie problemu

 

Wtedy te 300 to będzie pikus dla niej

niestety nidgzie nie ma do niej vmodów...nie jest to referencyjna plyta i wogle wszystkie uklady sa inne...jdnak gdyby ktos znalazł albo opracowal do Palita to bylbym bardzo wdzieczny... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD, chyba maiłeś ma myśli płytke referencyjną, a układy zasilania sie zupełnie inne, szukałem dużo i nic nieznalazłem, swojejgo czsasu mechl!n, próbował opracować jakiegoś moda ale nic z tego.

PS. szukanie nie boli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh , juz niedlugo dam swoje dane , narazie nie mam czasu zeby przeinstalowac system , a z tego co zauwazylem ci co naja radka sa za radkiem ci co gf3 za gf3 , jednak ci co mieli radka i gf3 wskazuja gf3 a to chyba swidczy najlepiej co jest lepsze , w takim razie nie rozumiem kto poleca radki 8500 itp skoro sa one w cenie gf4 tit a to juz jednak karta na pewno lepsza , bo skoro gf3 > radka 8500 to tymbardziej gf4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh , juz niedlugo dam swoje dane , narazie nie mam czasu zeby przeinstalowac system , a z tego co zauwazylem ci co naja radka sa za radkiem ci co gf3 za gf3 , jednak ci co mieli radka i gf3 wskazuja gf3 a to chyba swidczy najlepiej co jest lepsze , w takim razie nie rozumiem kto poleca radki 8500 itp skoro sa one w cenie gf4 tit a to juz jednak karta na pewno lepsza , bo skoro gf3 > radka 8500 to tymbardziej gf4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE co za bezsensowne spieranie sie wiadome ze każdy będzie obstawiał przy karcie która w tej chwili ma ten co ma GF 3 bedzie go chwialił a ten co ma Radeona 9100 lub 8500 to samo.Wyrośńijcie ludzie z tego po 2 zauwazyłem ze w kazdym poście znajduje się słowo 3D Mark zaczyna sie to samo "Gramy w benchamrki" i jeszcze jedna sprawa wydajnośc to jedno a jakośc grafiki to drugie a z tego co widze nikt na to nie zwraca uwagi nie wiem dlaczego??

A propo tematu robot oczywiśćie bierz GF 3 jezeli [ciach!]ie ci zalezy na wydajnośći ale jeśli sobie cenisz jakośc grafiki to Radeon 9000 bedzie wyborem lepszym tylko on jest napewno duzo mniej wydajny od tego GF 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buzzy >> niezly wynik.... 

Ale nie sadze zeby nawet tak wykrecony gf na mojim kompie przekroczyl 10k.

No Twoim sprzecie 11k dalo by sie 10k to no problem...

tak tylko nawet na takim r9000pro wlaczy se aniso na max a tego nie bedzie w stanie nawet na maxymalnie wykreconym gf3.

Jesli chodzi o anizo ileś razy to przyznajmy szczerze ze nikt z nas tutaj kto ma R8500 i tak nie włacza tych opcji w grach .. Zazwyczaj to wyglada tak ze załaczasz gre dajesz detale na maxa.. a co do Anizox8 (bo taie mam na Ti200) obsluguje je idealnie i gier wcale to nie spowalnia do tego stopnia zeby bylo widoczne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh , mialem tego radka 9000pro i teraz gf3 tit gaina , i zadnej roznicy w jakosci obrazu na monicie nie zauwazylem , co do wydajnosci to sprawdze po reinstalu systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robot to ciekawe bo ja miałem GF 2 Asusa i przesiadłem się na tego Radeona co mam w podpise i jakośc jest zauwazalna na pierwszy rzut oka a watpie zeby cos w GF 3 poprawili wiecej zrezszta były testy i GF 3 a nawet GF 4 TI 4200 i w zwyz miały gorsza grafike od Radeona (nie mówiąc juz o wyjśćiu TV) dopiero teraz FX maja porównywalną jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[]Jesli chodzi o anizo ileś razy to przyznajmy szczerze ze nikt z nas tutaj kto ma R8500 i tak nie włacza tych opcji w grach .. Zazwyczaj to wyglada tak ze załaczasz gre dajesz detale na maxa.. a co do Anizox8 (bo taie mam na Ti200) obsluguje je idealnie i gier wcale to nie spowalnia do tego stopnia zeby bylo widoczne..

no ja sobie właczam chocby w max paynie 2 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buzzy >> niezly wynik.... 

Ale nie sadze zeby nawet tak wykrecony gf na mojim kompie przekroczyl 10k.

No Twoim sprzecie 11k dalo by sie 10k to no problem...

 

Skoro tak mówisz... to moze. Tylko ja mam pamiatki za 100zl i 230v zasilke... Pozatym spróbuj odkrecic proca na tak jak ja, podwyzyc timingi i pokazac te 11k :twisted:

 

tak tylko nawet na takim r9000pro wlaczy se aniso na max a tego nie bedzie w stanie nawet na maxymalnie wykreconym gf3.

Jesli chodzi o anizo ileś razy to przyznajmy szczerze ze nikt z nas tutaj kto ma R8500 i tak nie włacza tych opcji w grach .. Zazwyczaj to wyglada tak ze załaczasz gre dajesz detale na maxa.. a co do Anizox8 (bo taie mam na Ti200) obsluguje je idealnie i gier wcale to nie spowalnia do tego stopnia zeby bylo widoczne..

Ja AF uzywam do wiekszosci gier. Nie wyobrazam sobie niektorych gier bez AF, np. KOTOR bez AF ma strasznie kiszkowata grafike (duże przestrzenie), wiec nie mów ze sie tej opcji nie uzywa w grach.

 

Pozatym piszesz ze obecnosc AFx8 nie spowalnia ci gier.... ciekawe.

Zrób marka z AFx8 i zobacz ile ci wynik spadnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anizo x4 zmniejszyło mi FPS w nature z 46 do 26 więc "tyćkę" :lol:

zwykle nie używam anizo, tylko AAx4 ale do CS (openGL) mam włączone anizo x4.

no jezeli 20 fps to jest dla ciebie malo zwazajac na fakt ze przekroczona zostala granica plynnosci :? a przecierz to dopiero aniso x4 8O a w CS to nawet na GF 2 mx da sie grac z aa x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anizo x4 zmniejszyło mi FPS w nature z 46 do 26 więc "tyćkę" :lol:

zwykle nie używam anizo, tylko AAx4 ale do CS (openGL) mam włączone anizo x4.

no jezeli 20 fps to jest dla ciebie malo zwazajac na fakt ze przekroczona zostala granica plynnosci :? a przecierz to dopiero aniso x4 8O a w CS to nawet na GF 2 mx da sie grac z aa x4

Hajmon3 >> ty chyba słowo "tyćke" żle zrozumiales.

U mnie nature: bez Af 54, a z AFx16 41. Ale tylko w nature spadek FPS byl tak duży....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anizo x4 zmniejszyło mi FPS w nature z 46 do 26 więc "tyćkę" :lol:

zwykle nie używam anizo, tylko AAx4 ale do CS (openGL) mam włączone anizo x4.

Ja w cs nie uzywam wszystkiego do kapy gram w 800x600 (najlepiej mi sie wali z AWP przy tkaiej rozdzielczosci,) a pozatym na daleko odleglosc przy wszytskiech detalach w sterach CT sa jakies rozmazane ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w cs nie uzywam wszystkiego do kapy gram w 800x600 (najlepiej mi sie wali z AWP przy tkaiej rozdzielczosci,) a pozatym na daleko odleglosc przy wszytskiech detalach w sterach CT sa jakies rozmazane ;]

CS wygląda o niebo lepiej z AAx4 i Anizo x8, na benchmark.pl obczaj artykuł o CS, tam widać różnicę : rozmazane dachy i podłoża bez anizo może nie przeszkadzają ale jak się włączy anizo i AA to gra wygląda po prostu łądniej. a gram w 1024x768, jak we wszystko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...