Skocz do zawartości
boro

Problem z ustawieniem internetu na Knoppix'e HELP ME

Rekomendowane odpowiedzi

No więc postanowiłem znów pobawić się Linuxem, wybrałem knoppix'a z prostego powodu, poprostu niewymaga HDD, i mój problem polega an tym że za nic w świecie niemoge ustawić Inetu w nim.

 

Posiadam sieć osiedlową i w Windowsie poprostu tsza w TCP/IP wpisać IP, maske podsieci bramke domyślną i preferowany serwer DNS, w Knoppixie robie to tak: klikam grópe programów KNOPPIX, pasek "Network Card Configutration i na pytania które się tam pojawiają odpowiadam (podaje IP itd. ). No i w sumie to powinno byś wszystko, lecz jak klikam ikonke Mozilli nadal Inetu nima . niewiem co mam z tym fantem zrobić, czy popełniam jakiś błąd, a może wogóle wszystko źle robie.

 

Prosze was o pomoc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boro.

1.DHCP czy jakoś tak :NO (nie)

2.IP: 192.168.1.xxx ,

3.maska 255.255.255.0 ,

4.broadcast: 192.168.1.255 ,

5.bramka: 192.168.1.xxx ,

6. nameserwer(DNS): 194.204.159.1,194.204.152.34 (jeśli masz łącze od tepsy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki że się wysililście, ale juz problem rozwiązany :wink: , konflikt na tle sprzętowym, niewiem dlaczego ? Ale miałem zapasową karte sieciową.

 

P.S. wcześniej mogłem wprowadzić w błąd, ponieważ napisałem, że podaje tylko IP (sorki za to :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego wlasnie prowadzi uzywanie graficznych ulatwiaczy. Przy uzyciu zwyklego ifconfiga i route'a byloby latwiej zdiagnozowac problem, ktory pewnie byl zwiazany z modulem odpowiezialnym za obsluge danej karty sieciowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...