Skocz do zawartości
Kaeres

Wirtualna pamiec w winXP

Rekomendowane odpowiedzi

Ile powinien zżerac winXP tej pamieci podczas normalnej pracy kompa (przegladanie stronek - sam IE zabiera kolo 15MB, ogladanie filmow, granie, sluchanie muzy, itp). Ja mam mniej wiecej po calym dniu kolo 150MB zajetosci. To jest troche za duzo. Nie narzekam na wydajnosc ale jakos sama swiadomosc, ze tyle mi zajmuje pamieci mnie podkurza. Czasami wchodze sobie ctrl+alt+del i czyszcze ale wolalbym aby samo dzialalo jak nalezy. Slyszalem, ze nikotrzy maja o polowe mniej wiec w czym problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile powinien zżerac winXP tej pamieci podczas normalnej pracy kompa (przegladanie stronek - sam IE zabiera kolo 15MB, ogladanie filmow, granie, sluchanie muzy, itp). Ja mam mniej wiecej po calym dniu kolo 150MB zajetosci. To jest troche za duzo. Nie narzekam na wydajnosc ale jakos sama swiadomosc, ze tyle mi zajmuje pamieci mnie podkurza. Czasami wchodze sobie  ctrl+alt+del i czyszcze ale wolalbym aby samo dzialalo jak nalezy. Slyszalem, ze nikotrzy maja o polowe mniej wiec w czym problem ?

Ja po 3 dniach (praktecznmie 3 dniach grania w Heroes 4) mam 165MB pamieci wirtualnej i 150MB wolnej pamieci fizycznej z 256MB....ale to co pokazuje win XP to bzdura....

 

Mam plik wymiany na osobnej 650MB patrycji i zajmuje on okolo 550MB a nie jak pokazuje 165MB....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile powinien zżerac winXP tej pamieci podczas normalnej pracy kompa (przegladanie stronek - sam IE zabiera kolo 15MB, ogladanie filmow, granie, sluchanie muzy, itp). Ja mam mniej wiecej po calym dniu kolo 150MB zajetosci. To jest troche za duzo. Nie narzekam na wydajnosc ale jakos sama swiadomosc, ze tyle mi zajmuje pamieci mnie podkurza. Czasami wchodze sobie  ctrl+alt+del i czyszcze ale wolalbym aby samo dzialalo jak nalezy. Slyszalem, ze nikotrzy maja o polowe mniej wiec w czym problem ?

Ja po 3 dniach (praktecznmie 3 dniach grania w Heroes 4) mam 165MB pamieci wirtualnej i 150MB wolnej pamieci fizycznej z 256MB....ale to co pokazuje win XP to bzdura....

 

Mam plik wymiany na osobnej 650MB patrycji i zajmuje on okolo 550MB a nie jak pokazuje 165MB....

nie nie nie

plik pagefile zawsze bdzie zajmowaB tyle ile mu ustawiBe[, tylko ze system bedzie u|ywaB go wicej lub mniej, i wtedy ci pisze ze tyle i tyle ci zajmuje

a co do problemu to faktycznie duzo, bo ja na w2k mam tak srednio od 90 do 130, no chyba |e gram to wtedy jest wicej

a na xp mam nie wiele wicej ale za ten drugi to nie rcze bo prawie go wogule nie u|ywam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, a ja panikuje ze mi duzo zajmuje.

Ok, nie bylo problemu. W tej chwili przy odpalonym icq, IE, itp. mam 99 MB.

Acha jak macie ustawiona pamiec wirtualna, na ile ?

Mozna wybrac domyslnie ale jak mniemam windows jak zwykle zle to robi wiec przy moich 256 ram ustawilem 382MB. Jak macie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zależy co się robi i ile ma się miejsca na dysku

np u kumpla który nigdy nie wykorzystuje ramu (ma 192) powyżej 15-180 ustawilem na 20 (w porywach 200)

ja mam u siebie 400-500

i jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...