Skocz do zawartości
Ghazi

Duży (170mm) cichy wentyl - tylko Papst?

Rekomendowane odpowiedzi

Przydałby mi sie na nagrzewnicę wentylator, ktory zastąpi aktualnie założone 4x80mm. Chciałbym go puścić na ok 7V, bo te które mam tylko na 5V są znośne - a wydajność nikła. Teraz pytanie - czy Papst (ten z allegro pewnie za 7 dych pójdzie) jest jednym rozwiązaniem? Nie można dostać czegoś tańszego a względnie cichego? Proszę o porady.

 

P.S. nie jestem cpecjalnie wyczulony na hałas ale np. wentylator CoolerMastera 80mm z termometrem na 900rpm to dla mnie traktor :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec: test wentylków 80 mm masz poniżej, przeczytaj może ci pomoże.

 

http://www.sirius.pl/art.php?id=127&typ=test&aid=95

 

Co do większych wentylatorów to jasne ze jeden wentylator lub dwa są cichsze od 4 pracujacych na tych samych obrotach. Papsta polecam jest naprawde cichy, a dotego nie trzeba zmiejszać jego obrotów bo kreci się i tak wolno. Jeśli przeszkadza ci hałas w obudowie to wycisz sobie ja matami wygłuszającymi, naprawde dużo dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

A tak wogóle to gdzie go można kupić  :?: bo ja wszędzie szukałem i nie znalzałem

:arrow: szukaj na allegro, albo po dobrych sklepach elektrycznych i elektroniczynch. mozesz rowniez kupic w sklepie internetowym (niemieckim sklepie internetowym = euro = duze koszta) producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie trzymam Papsta 6224N w lapach - bardzo fajny (nominalne napiecie 24V). Na 12V go slychac dosc glosno, ale wieje jak huragan, na 7V z bliska go slychac (z daleka nie sprawdzalem bo musialem kabelki trzymac by sie stykaly), na 5V nie testowalem. Kupilem go z allegro za 47 zl http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18954041. Obudowa do podmalowania, lozyska do przeczyszczenia (skrzypi :? ). Jak ktos kojarzy topic o czyszczeniu wentylatorow niech zapoda, albo niech sie wypowie jak nasmarowac/wyczyscic lozyska kulkowe (a moze po prostu kupic nowe?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@turtles5

mam takiego samego ;)

narazie puszczalem go na 5 i 12v . na 5 nieslyszalny , na 12v niezle wieje [mini huragan ;)] ale troche go slychac.

 

za swojego dalem rowno 40zl ;)) tez gole kabelki.

mysle ze wlasnie taki papst bedzie najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalem 47+przesylka. Doszedl dzisiaj, iwec tylko sprawdzalem prowizorycznie czy i jak dziala - dzisiaj sie wybiore do elektronicznego, kupie wtyczek i zmontuje. Czysciles go juz jakos od srodka? Malowales? Na 5V slychac Ci lozyska? I jak z odglosami nie wywolanymi przeplywem powietrza? Podlaczyles czujnik obrotow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomosc dla ludzi z warszawy , na wolumenie w niedzliele jest duzy wybor wiatrakow , sam sie przymiezam do zakupu kilku pietnasetk, wiatraki nie sa jakies super ale sa tanie za 80mm-ok 5zl , za 15mm ok 12-20zl .sa tez lepsze ale ja tam nie poterzebuej jakis surer bo i tak beda chodzic na 5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...