Skocz do zawartości
Toczek

Mozecie cos poradzic, wyjasnic ...

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zamierzam kupic taki o zestawik:

Proc : Procesor AMD Athlon XP 2200+ BOX

Plyta: Asus A7V600

dysk : Dysk Seagate Barracuda 7200.7 80GB SATA

ram : Pamięć DDR 512MB PC3200 Kingston

monitor : Monitor 17" CTX EX700F

dzwiek: Karta Creative SB Live! 5.1 Player OEM

grafa : Karta ATI Radeon Sapphire 9200 128MB DVI

 

i teraz jest pytanko bo czytalem troche o wybranej przezemnie plycie glownej i niektorzy ja bardzo chwala a inni znow twierdza ze ma bardzo niskie osiagi i ze nie jest bezproblemowa ... jak to wkoncu jest ?

oraz jakby ktos mogl wypowiedziec sie czy taki zestawik jest dobry (zestaw do 3000zl ) ewentualnie zasugerowac jakies inne rozwiazania bylbym bardzo wdzieczny :)

 

z gory thx 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecam BARDZO ;] Epox'a 8RDA+. Jest gdzieś na forum, nie pamiętam gdzie, bo się nie mogę połapać :]

 

Płyta bardzo stabilna, dobra do OC, przy hardcorowym :] OC trzeba chłodzenie zmienić, ale to sprawa mikro Dołączona grafika

 

Ten "+" to m.in.: fire coś tam Dołączona grafika , używam tego łącza do kamery, oraz co tam jeszcze mam, aaa karte sieciową.

 

Ja polecam Epoxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kasy to zostaje mi jakies 200 - 300 zl do rozdysponowania ... moze 400 jakby sie uparl :]co do kasy to zostaje mi jakies 200 - 300 zl do rozdysponowania ... moze 400 jakby sie uparl :]

 

update:

zestaw po zaproponowanych przez was poprawkach wyszedl mi taki :]

 

Proc : Procesor AMD Athlon XP (Barton) 2500+

Plyta: Epox 8RDA+

dysk : Dysk Seagate Barracuda 7200.7 80GB

ram : Pamięć DDR 512MB PC3200 Kingston

monitor : Mag 796PF2

dzwiek: Karta Creative SB Live! 5.1 Player OEM

grafa : Karta ATI Radeon Sapphire 9200 128MB DVI

obudowa: S73 Long 400W

cooler : Titan Volcano 7+

 

wiem ze obudowa taka dziwna ale to jednyne 400W w ofercie sklepu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo po pierwsze zamien tego radka 9200 na inna karte... 9100, Gf4Ti ja bym Ci polecil,gdyz sie calkiem dobrze kreci. Poza tym zastanow sie nad dzwiekowka. Jesli masz glosniczki takie jak ja, czyli male pzdzidelka, to nie ma celu inwestycja w taka karte dzwiekowa.

 

Pozdrawiam

MeHow

 

BTW. Toczek ty jestes na tym forum dluzej ode mnie :o :o :o , a napisales 4 posty :] masz pamiec do hasla :] :] :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dysk zmienił na jakiegoś Maxtor'a... cenowo wychodzi na to samo... I nie wiem czy akurat ten Epox posiada SoundStorm'a (bo któryś na pewno posiada), ale jeśli ma to SBLive! możesz sobie podarować wtedy. A jak nie ma to weź płytke, która ją ma... na bank jest to Abit NF7-S i Asus A7N8X Deluxe. Odnośnie karty graficznej to też zdecydowanie odradzam tego Radeon'a 9200... dołożyć pare groszy i kupić 9100 lub 9500... ewentulnie GeForc'a 4Ti ;)

A na obudowe z zasilaczem 400W nie patrz bo i tak wcześniej czy później, jak poczujesz smak OC, to zmienisz zasilacz na coś zdecydowanie lepszego ;) Kup obudowe, która będzie w miarę praktyczna i trwała... ja mogę polecić Tracer'y... mają dość grubą blachę... ale za to głośny wentylator w zasilaczu Magabajt'a, który dziś wymieniam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki za rady :]

dzis udajemy sie na zakupy :D .... troche przebudowaliscie mi ten komputer ze stanu poczatkowego ale ... jestem wdzieczny :]

aktualnie to wyglada tak:

 

Proc : Procesor AMD Athlon XP (Barton) 2500+

Plyta: Epox 8RDA+

dysk : Maxtor 80GB 7200 8MB Cache

ram : Pamięć DDR 512MB PC3200 Kingston

monitor : Mag 796PF2

grafa : Radeon 9100 Hercules 3D Prophet 64 MB DVI

obudowa: jakis Tracert pewnie :)

cooler : Titan Volcano 7+

 

btw. co do ilosci postow to jakos tak wyszlo :P czlowiek sie kiedys zapisal a pozniej nie bylo do niczego potrzebne i nie pamietal ze wogole ma konto wiec nie uzywal :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...