Skocz do zawartości
bkroy

reset kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, grając w gry, i dając troche większe detale i większą rozdzielczość to komp lubi albo wrócić do WinXP albo się zresetować!

Co może być tego problemem??

Czy zainstalowanie SP1 by coś pomogło??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze nie ma to nic wspolnego z oprogramowaniem. Albo masz za bardzo podkrecona karte graficzna albo po prostu nie wyrabia Ci zasilasz. Jesli to pierwsze to ustaw grafike na troche mniej MHz, a jesli nie masz podkreconego nic, to zapewne winien jest zasilacz (jesli to Codegen to to bardzo prawdopodobne). Mozesz sprawdzic czy na innym zasilaczu bedziesz mial podobne objawy, wtedy bedziesz pewien na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zasialcz?? Troche dziwne, w zasadzie zdarzały mi się takie numery (FIFA 2004, NFS Under) ale nie tak często jak teraz.

 

A jeśli nawet, komp jesst na gwarancji, jak przekonać speców ze sklepu, że ten zasilacz jesst do D****

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nawet, komp jesst na gwarancji, jak przekonać speców ze sklepu, że ten zasilacz jesst do D****

Nie mam pojecia.. Mozesz zobaczyc jakims progsem (albo w biosie) jakie masz napiecia szczegolnie linie +5V i +12V. Dodatkowo zapuscic prime albo cos mocno obciazajacego procka i zobaczyc, czy sa duze skoki napiec.

Mysle, ze jak komp jest na gwarancji to w sklepie powinni sie tym zajac jak opiszesz im swoj problem. Choc wszystko zalezy od sklepu.. Roznie to bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odośnie napięcia +12V, to w biosie pokazuje ~+13V

+5V jest ok.

 

Może to i było by to. Lecz na innych grach też by się resetował, albo nawet siedząc godzinami przed netem.

Komp u mnie chula 16h/dobe, i tylko w czasie grania (FIFA 2004, NFS U - niekiedy, natomiast Call of Duty dość często się lubi zresetować).

 

Męczy mnie tylko to , że nie mam SP1 dla WinXP. Czy to mogłoby coś pomóc?? Jak myślicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jabol nie żartuj sobie przy tak słabym konfigu nawet Codegen sobie poradzi bez problemu, wina leży bardziej po stronie sterowników.

 

Zresztą jak to orginały to jest to dziwne, bo jak piraty to zakończ waść tą dyskusje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jabol nie żartuj sobie przy tak słabym konfigu nawet Codegen sobie poradzi bez problemu, wina leży bardziej po stronie sterowników.

 

Zresztą jak to orginały to jest to dziwne, bo jak piraty to zakończ waść tą dyskusje.

Możesz jaśnie z tą konfiguracją??

Co do sterowników, to non-stop aktualizowane (directx, video driver, sound, lan, chip, etc.)

 

Co do gry, to możliwe, acz kolwiek koleś sobie kupił oryginał (co prawda inną gre) i taki ch***** jak mu chodzi. I to nie z winy sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że resetuje się tylko w grach tak ? A sprawdż jaką masz temp na procu ? Zapuść prime95 i włącz torture test, jak się komp zresetuje to pewnie będzie wina zbyt słabech chłodzenia CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że resetuje się tylko w grach tak ? A sprawdż jaką masz temp na procu ? Zapuść prime95 i włącz torture test, jak się komp zresetuje to pewnie będzie wina zbyt słabech chłodzenia CPU.

A jaka jest górna granica, przy której komp się resetuje??

Bo jak wchodzę od razu po tym resecie do Biosu, to tam jest mniej więcej 50~55 stopni C na CPU.

 

Jak sprawdzić temp. karty graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już w biosie masz ponad 50 stopni to już bardzo dużo i to moze być przyczyną tych resetów. Niestety pozostaje ci zaniesć kompa do sklepu i powiedzieć prosto z mostu że komp sie przegrzewa i resetuje. Raczej na pewno nie bedzie to przegrzanie karty graficznej bo wówczas prędzej gra zaliczała by freeze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie z reguły są najnizsze temp i sa w okolicach 30-40 st C, w windowsie pod obciążeniem powinna być max 60stC po przekroczeniu tej temp dzieją sie już dziwne rzeczy choć niekoniecznie, zobacz ile ma w windowsie pod pelnym obciążeniem, ściągnij sobie w końcu Prime95 i jakiś soft do zczytywania temp pod wina i będzie już jaśniejsza sytuacja. Ja myśle że to wina przegrzanego procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie z reguły są najnizsze temp i sa w okolicach 30-40 st C, w windowsie pod obciążeniem powinna być max 60stC po przekroczeniu tej temp dzieją sie już dziwne rzeczy choć niekoniecznie, zobacz ile ma w windowsie pod pelnym obciążeniem, ściągnij sobie w końcu Prime95 i jakiś soft do zczytywania temp pod wina i będzie już jaśniejsza sytuacja. Ja myśle że to wina przegrzanego procka

Nie gadaj głupo bo nawet jak wyąłcze wentyla i proc ma 70C to chodzi full stable a temperatura 50 czy 60C niema żadnego wpływu na stabilność cpu.

 

Sprawdz lpeiej stery do grafy a jeżel masz restarty kompa to z pewnością winowajca jest zasialcz , skoro na lini 12V masz kolo 13V to znaczy że któras z innych lini jest przeciązona i zasilacz nadrabia niedoborem np na lini 3.3V nadwyżką w postaci aż 13V Podaj dokkąłdnie jakie masz napiecia najlepiej przy obciazeniu.

 

Odpal speed fana i gre na 10min po czym wróc do windy i najeżdzajac myszka na poszczegolne napiecia w progsie odczytaj ich minimalne wartości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal pozostane przy swoim że procek się przegrzewa, widzisz czasami procesor staje się niestabilmy przy 60stC a czasami dopiero przy 80. Najpewniejsze bedzie odpalenie prime i wygrzanie proca, jak sie zresetuje to ja bede miał racje jak nie to pewnie ty. Jak na razie to za mało informacji a podawane napięcia z biosa mozna wsadzić między bajki. Sprawdz miernikiem dopiero mozna to osądzać. Mi płyta pokazuje 13V a miernik 11,60V więc co tu będzie bardziej wiarygodne? Dodam że przy takim napięci procek chodzi mi stabilnie jak teraz w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...