Skocz do zawartości
mart!nek

Dysk brzęczy jak ch@%#$& :/

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zaczynam się naprawdę martwić o mojego caviara 60gb 7200rpm 8cachu... Ogólnie dysk zaczął głośniej chodzić, a dokładniej w dźwięku (wirowanie talerzy), jaki wydaje, pojawił się niemiły brzęczyk, tak jak przy szlifowaniu metalu, tylko ciszej offkoz... Ale tak dzieje się ok. godzinę po starcie dysku. Gdy dychol długą chwilę nie chodzi (np. przez noc czyli ok. 10h), to 15-30sec po starcie zaczyna POTWORNIE brzęczeć. Jak się zdejmie obudowe, to dźwięk przypomina tego z wentylka za 20zeta chodzącego z prędkością 7000rpm! Obudowa to świetnie tłumi, ale i tak jest to doskonale słyszalne również przy zamkniętym potforku. Po 30-60 min. stopniowo przechodzi mu i wydaje już cichy brzęczyk. Dzieje się to od ok. miesiąca. Dychol kupiony nowy w lipcu. Od nowości nie był cichy, ale to normalne u wdeków. Odczyty smarta takie same, jak przed "fenomenami", czyli performance na fulla a fitnessowi brakuje 6 kreseczek do pełni (odczyt ze speedfana). W prędkości dysku równiez nie zaszły żadne zmiany - dalej chozziiii jak burza. Podejrzewam łozyska talerzy, ale nie jestem pewien, może Wy coś wymyślicie. Pozdro i z góry dzięki za helpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak samo z wd one tak chodza poprostu

Phew... już myślałem, że kres się zbliża... BTW dysk siedzi sobie teraz na dnie obudowy w wentylowanym, plastikowym pudełku sniadaniowym :D (wentylek na górze 80x80 przez grubą gąbkę). Samo pudło na gąbce i dysk też na cienkiej gąbce. Jest prawie niesłyszalny (nawet jak brzęczy) :) Temperatura dysku po całym dniu pracy:

przed - 30-31

po - 36-38 :D

 

===========EDIT============

 

Kamerek, ile twój ma już na karku?

 

===========EDIT2============

 

Czytałem support western digitala. Pisze tam, że jeżeli dysk wydaje odgłos ostrzenia, lub bardzo wysoki świst, to znaczy, że jest zrypany... ide się pociąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze inny problem z moim WD 80GB (jb). Mimo nie wykonywania na kompie zadnych operacji (normalnie nic nie jest wlaczone, goly windows) dysk sobie "pierdzi" co chwila. Pryknie, chwila ciszy (ta chwila jest rozna czasem 2 sekundy, a czasem 20) i znowu pryk i tak caly czas. Wie ktos moze jak sobie z tym poradzic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...