Skocz do zawartości
rogers

Czy 64 MB na grafie to za mało.....

Rekomendowane odpowiedzi

Po co nam więcej niż 64 MB na grafie???

Ja do nie dawna miałem GF4Ti4200 128 MB a po awarii mam obecnie Radeona 9500@9500 Pro 64MB i jestem z tego radka znacznie bardziej zadowolony pomimo mniejszej ilości pamięci...

Zdziwiłem się gdy jakiś czas temu kumpel kupił GF4 MX 440 na 128 MB - ćzy tyle pamięci na tej karcie mam sens??? Niedawno inny kumpel kupił GF FX5200 na 256MB - to chyba juz kompletnie nie mam sensu...dla kogo te karty tak w ogóle produkuja??

 

Jak to w kocu jest z tą pamięcia na grafach...czy te ilości jak 256 to czysta komercja czy ma to jakieś zastosowanie?? jak należy ustawiać parametry/ustawienia w gierkach przy małej ilości pamięci w karcie takiej jak Radeon 9500@9500 Pro 64MB aby wykożystać prędkość karty a nie tracić na małej ilości pamięci....??? czy anti-alising bardziej obciąża pamięci czy zależy od prędkości GPU????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłem się gdy jakiś czas temu kumpel kupił GF4 MX 440 na 128 MB - ćzy tyle pamięci na tej karcie mam sens???

Tak, ma, jak najbardziej - marketingowy... :twisted:

 

czy anti-alising bardziej obciąża pamięci czy zależy od prędkości GPU????

Tylko od wydajności procesora graficznego.

 

Co do ilości to myśle że w najmocniejszych gigantach ma sens zastosowywanie ilości 256MB, ale w takim 4mx :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłem się gdy jakiś czas temu kumpel kupił GF4 MX 440 na 128 MB - ćzy tyle pamięci na tej karcie mam sens??? Niedawno inny kumpel kupił GF FX5200 na 256MB - to chyba juz kompletnie nie mam sensu...dla kogo te karty tak w ogóle produkuja??odp dla lameroow

 

Jak to w kocu jest z tą pamięcia na grafach...czy te ilości jak 256 to czysta komercja czy ma to jakieś zastosowanie?? odp w grafach low endowych " czysta komercha "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zwykly chwyt eklamowy zwykle lole ktore nie znaja sie wogle na kompach postepuja wedlug zasady "wiecej pamieci = szybsza karta"..

A skoro to dziala to producenci nie pakuja kasy w lepsze chipsety bo wiadomo ze skoro duzo szybszy radek 9500 mam 64MB a FX5200 256MB to bede brac tego256MB bo w/g niego szybszy jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za tydzień kupuje XP 2500 (@3200 mam nadzieje) i epox na nforce2 i jeszcze twinmosy 400Mhz...czy myślicie że ten mój

radek póki co wystarczy czy jego tez warto zmienić na Radka 9500 na 128MB?? czy nie ma to sensu narazie i poczekac jeszcze troszke i kupic Radka 9800 se 256-bit jak stanieje odblokować dodatkowe 4 potoki pixeli i podkręcic go do 9800pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy jeszcze dłuuuuuuuugo

to w jakim celu produkują i jaki użytek mają te karty na 128 i 256MB?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted:

 

po polskiemu - manymanymanymanymanymanymanymany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno większą ilość pamięci karty używają dopiero w wysokich rozdzielczościach, chyba od 1600x1200.

Więc ma to bardziej zastosowanie profesjonalne, że tak powiem.

 

Jak dla mnie do gierek 64MB spokojnie wystarcza, no chyba ze się gra właśnie w takich większych rozdzielczościach.

 

Pozatym, tak jak pisaliście, to chwyt marketingowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym załozeniem mój kumpel PRAWIE kupił radka 9200SE na DDR 330mhz 128mb i był swiecie przekonany ze jego karta bedzie ,,bazej" jak on to mówie od mojej no bo po pierwsze wyzsze oznaczenie po drogie 128mb :lol: takie cudo za 299zł na allegro zamówił i dobrze ze mi sie pochwalił jaka to ,,bazej" karte od mojej kupił bo skaczyło sie na negatywie za nieodebranie paczki a mogł byc duzo gorzej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno na jakiejś stronie (niestety nie pamiętam na jakiej) widziałem test pokazujący różnicę pomiędzy podobnymi kartami z różną ilością pamięci. W najnowszych grach pomiędzy 64 a 128 była różnica w szybkości, ale raczej niewielka. 256 już nic nie dawało.

 

Druga sprawa. Zawsze trzeba się przyjrzeć specyfikacjom karty. Często jest tak, że w wersji ze 128MB pamięci są dużo lepsze (i lepiej podkręcalne), a w wersji 256, dla obniżenia kosztów, daje się dużo słabsze kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

branie 128 MB ma sens (mozna sie zastanawiac nad tym) ale w kartach wydajniejszych (powiedzmy od ti4200 poczawszy) bo dopiero wówczas stosunek cena/szybkość się opłaci w rozdzielczościach od 1280x1024, takich rozdzielczosci slabsze karty i tak nie uciągną albo będzie to bardzo mozolne, więc jeśli lubimy slajdy w grach to... choćby z tego powodu 128 MB odpada. Zeby obsluzyc plynnie gre w rozdzielczosci 1280x1024 to juz nie sama pamiec, ale zwlaszcza moc karty o tym decyduje. 256 MB to już na prawde bardzo duży zapas i nie wiem czy nawet 1600x1200 to by wykorzystało.

 

Druga sprawa. Zawsze trzeba się przyjrzeć specyfikacjom karty. Często jest tak, że w wersji ze 128MB pamięci są dużo lepsze (i lepiej podkręcalne), a w wersji 256, dla obniżenia kosztów, daje się dużo słabsze kości

Wlasciwie powinno sie mowic w wersji z mniejsza iloscia pamieci bo w ten sposob mozna by myslec tak samo w kartach 64/128 a wowczas to samo wyobrazac sobie o 128 co tu 128 :wink: Jesli wiec jest wersja 64 i 128 najpewniej lepsza bedzie 64, jesli 128 i 256, to 128 i tak bedzie zawsze bo to normalne ze wieksza ilosc pamieci = wieksza ilosc ciepla = wieksze koszty = trzeba na czyms oszczedzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio miałem nawet okazje zamienic za dopłata 100 PLN mojego Radka Sapphire 9500 64MB (pamiątki Infeneon 3.0 ns) na PowerColor 9500 128MB (pamiątki Niepamiatam marki ale 3.3 ns) i pozostałem przy swoim Sapphire. Do tej pory nie jestem do końca przekonany co było prawidłowym wyborem??? jak sądzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie troszke rozmijają sie z prawdą. Pierwszą grą ktura wykorzystywała 256 MB na karcie był Splinter Cell - gierka nienajnowsza. Obecnie wszystkie najnowsze gry są optymalizowane pod karty graficzne 128MB i 256 MB.

 

A co do słabego podkręcania kart z większą ilością pamieci radze spojrzeć na mój konfig.

 

2 lata temu wszyscy twierdzili że nieopłaca sie kupować karty z 64 MB pamięci bo żadna gra ich nie wykorzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he z tego co ja wiem to wieksza ilosc pamiecie oczywiscie powyzej 64 bo to jest min gdyz z takie ilosci kozystaja jzu nowsze gry przydaje sie jedynie w wysokich rozdzieloczosciach w ktorych raczej nikt nei parcuje no chyba ze ma jakis full wypas monitor.

Ale prawda jest taka ze kiedy pojawia sie te najbardziej wymagajace gry to obawiam sie ze kazda ilosc sie przyda ale puki co 128 jest troche zbedne ale warto dolozyc te pare groszy moim zdaniem bo predzej czy pozniej pewnie przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym załozeniem mój kumpel  PRAWIE kupił radka 9200SE na DDR 330mhz 128mb i był swiecie przekonany ze jego karta bedzie ,,bazej" jak on to mówie od mojej  no bo po pierwsze wyzsze oznaczenie po drogie 128mb  :lol:  takie cudo za 299zł na allegro zamówił i dobrze ze mi sie pochwalił jaka to ,,bazej" karte od mojej kupił bo skaczyło sie na negatywie za nieodebranie paczki a mogł byc duzo gorzej  :lol:

I przez takich jak ty allegro schodzi na psy. Ciekawe jak ty byś się poczuł wysyłając paczkę, która nie została odebrana. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kumpel do mnie pisze:

-ej chce se kupic grafe myslisz ze radeon 9200 128mb bedzie dobra?

-nie

-czemu?

-bo to szajs :P i jeszcze pewnie kupisz 64bit

-jak chcesz to zalatwie ci geforce FX5200 ULTIMATE 64MB

-ale ja teraz mam 64mb to nie bedzie roznicy przeciez

-patrzy sie na opcje graficzne karty, predkosc magistrali i takie tam

-aha dobra nieznam sie jak bede kupowal to dam ci znac

 

no i kolejny człowiek na tej planecie uratowany przed kupnem szajsu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym załozeniem mój kumpel  PRAWIE kupił radka 9200SE na DDR 330mhz 128mb i był swiecie przekonany ze jego karta bedzie ,,bazej" jak on to mówie od mojej  no bo po pierwsze wyzsze oznaczenie po drogie 128mb  :lol:  takie cudo za 299zł na allegro zamówił i dobrze ze mi sie pochwalił jaka to ,,bazej" karte od mojej kupił bo skaczyło sie na negatywie za nieodebranie paczki a mogł byc duzo gorzej  :lol:

I przez takich jak ty allegro schodzi na psy. Ciekawe jak ty byś się poczuł wysyłając paczkę, która nie została odebrana. :evil:

Moment... moze przeczytaj pare razy a potem sie wypowiadaj. SmILek tylko doradzil koledze... ze 9200 shit. I wlasnie jego kolega podjal decyzje o nieodebraniu. Rzeczywiscie allegro przez takich schodzi na psy, ale SmILek nie zlamal regulaminu ani niczego innego. Ale niestety... duze grono allegrowiczownajpierw licytuje a potem dopeiro czyta opis , szuka informacji o danej rzeczy.... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kiedyś, bedą  gry  które  bedą  wykorzystywały 128MB?

Juz sa gry kture to wykorzystuja a jest nia Max Payne 2 i czensciowo Morrowindz (duzy krajobraz)

w Max Payne 2 Nie moge ustawis rozdzielczosci 1280x1024 bo sie pluje ze krta ma 64 MB i zonda 128.!!!

A mam karte Gainwarda GF4Ti 4200 Ultra650/GS (gpu300 Pamiontki 600)

Ale jak narazie to wszystko chodzi w 1280x1024 I to bez "pierdzenia":)

 

Sie nie martwie jak DooM3 Wyjdzie zmieniam kompa na cos .... Wypasionego (Na czym badzie pomykal jak szalony:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz od dawna niektore giery zadaja 128 ( sprintel cell ... ) ...

 

Ale jezeli masz duzo ramu... to przeciez w biosie mozesz ustawic zeby korzystal z DDRkow... Co prawda to nie to samo co na karcie, ale w niektorych grach rozwiazuje to problem "dlaczego haczy? "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz od dawna niektore giery zadaja 128 ( sprintel cell ... ) ...

 

Ale jezeli masz duzo ramu... to przeciez w biosie mozesz ustawic zeby korzystal z DDRkow... Co prawda to nie to samo co na karcie, ale w niektorych grach rozwiazuje to problem "dlaczego haczy? "

a gdzie w Biosie to sie ustawia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga kwestia 9500 64Mb to przerost tresci nad forma.  

:D  :D  

PZDR4ALL

No cóz...moim zdaniem Radeon 9500 64MB i tak jest najlepszą kartą w cenie do 550 PLN.....a jak juz wspominałem u mnie lepiej śmiga niż GF4Ti4200 128MB który mi padł jakiś czas temu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

128mb na karcie jest wykorzystywane w naprawde duzej ilosci tytulow, sam mialem zonka jak w Jedi Knight 2 gierka zaczynala korzystac z AGP texturingu ,i wydajnosc x2 spadala ;[ (1280x1024).

Ale 256 to stanowcza przesada,jak wyjda gry wymagajace takiej ilosci ramu to i tak tego dany gpu tego nie pociagnie (no chyba ze ktos bierze 9800XT ;p),wedlug mnie 128mb zaczyna miec sens od Radka 8500pro/GF4200, a 256 to powiedzmy 9800pro i GF5900 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...