Skocz do zawartości
avw

Wentylatory na górnej scianie

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zamontowac dwa wentylatory 80mm na górnej scianie w obudowie mini - nad procesorem i tranzystorami. Ale nie wiem czytakie ustawienie nie bedzie zbyt chałasliwe. Wiatraki bedą mocowane bezposrednio do górnaj sciany... Moze ktos czegos podobnego próbował... Albo ktos ma np. Lian Li z takim wentylatorem??? I wie jak to działa w praktyce...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi Tobie o zrobienie tzw ciagu kominowego :?:

 

to dobra sprawa - sam tak mialem w bardzo starej obudowie (z pionowym zasilaczem) i bylo calkiem OK

 

co do halasu - ja nie mocowalem bezposrednio do blachy tylko do przelotek (selfmade) - nie chce mi sie teraz szukac ale kiedys to opisywalem - chodzi o to ze ta przelotka byla przyczepiona do blachy a wentyl dopiero do tej przlotki - redukcja wibracji i te sprawy - a i moje wentyle byly na zewnatrz obudowy ...

 

PS jak chcesz zeby nie przenosily sie wibracje to zamiast przykrecac wentyle "przysylikonuj" je (silikonem uniwersalnym z tuby) - to tez ladnie tlumi wibracje i drgania

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sobie to policzyć, żeby wdmuchwane CFM było mniej więcej = wydmuchiwanemu, wtedy wiatraczki nie będą się marnować... chociaż oczywiście i tak będzie działać, ale lepiej zawsze coś wdmuchać... ja kiedyś nosiłem się z zamiarem walnięcia 120mm papsta na górnej ściance ale jakoś się tego nie udało zrealizować. Spoko pomysł, tylko faktycznie uważaj na wibracje, jak cie będą wpieniać to będziesz musiał coś z tym zrobić... pomysł z silikonem nawet ciekawy ale nie testowałem... powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ciągu kominowego ja sobie wymysliłem takie coś :

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Zalilacz wyciaga powietrze z budy tak jak komin a przy okazji zyskałem sporo miejsca w obudowie i temperatunka spadła mi o około 4*C a co do chałasu to jest ciszej niz przedtem =] same plusy[/img][/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) fajny ten bagażnik dachowy... No ale taki sam układ ma obudowa midle tower. Kurzu sie nie obawiam - jestem przygotowany...

 

Problem jest w tym, że wentylatory na górnej scianie mogą być bardziej słyszalne niż taki sam układ np. z tyłu (mimo zamocowania na gumkach, silikonie czy czyms tłumiacym) - po prostu bliżej jest im do "uszu". Czy ktoś miał szansę ocenić to w normalnym użytkowaniu?

 

Drugi problem jest taki, że nawet PAPSTy na łożyskach slizgowych nie powinny pracować w poziomie, bo skraca sie ich żywotność (dlatego zakładam że będą to "zwykłe" wentylatory na łozyskach kulkowych połączone szeregowo - muszą startować przy 5-6V).

 

Dobrze by było żeby wentylatory były w wersji slim - np. PANAFLO - tyle że nie wiem gdzie je mozna kupić - no i przede wszystkim, czy mogą pracować w poziomie??? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...