Skocz do zawartości
blaaa

temperaturka proca... kto da mniej :D

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie roznica temperatury wody wzgledem bloku jest 8-9 stopni .

czy idle czy stres roznica jest w tych wartościach.

 

Odczyt w baniaku przeprowadzam zwykłym teromoetrem, a temp proca z mobo - wiem źle pewnie podaje ale nie mam innego termometra :)

 

Temp pokoju oscyluje miedzy 19-22 stopnie.

 

w idle temperatura wynosi po ustabilizowaniu sie 36 stopni a po wygrzaniu w prime dochodzi do 40. jak skombinuje chłodnice to zejde z temperaturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee wleje zimnej wody tez bede mial tyle co jodlasty:P :wink: - najlepiej jak sa mrozy po -20*C - bierzemy bryle lodu duza wlewamy troszke zimnej wody zanuzamy ten lod - on sie topi dlugo ochladza wode to >0*C no i to wedruje do bloku chlodzac proca - to wyciagniecia wiec ok 10*C :P na procu :)) rok temu na tualatinie tak zrobilem teraz jeszcze nie bo mrozow nie ma takich :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego udładu nie wycisne wiecej bo termostat mam ustawiony na nim 14C (nizej juz sie nie da )

prawdobodobnie ponizej tej wartosci bedzie mi sie skraplac woda na bloku

ale nie wiem dokładnie nie sprawdzałem tego

czasami mnie korci zeby wywali termostat i puscic uklad na full

roznica temperatury wody a powietrza jest okolo 10C wiec przy minus 20C

pewnie bede mial minus 10C w ukladzie :)

A latem to nie wiem jak to sie bedzie sprawowac bo wszystko zlozylem we wrzesniu

Chłodnice mam na balkonie latem bedize w cieniu wiec i tal bede mial lepsze temperatury wody niz z chłodnica w domu

pozyjemy zobaczymy

na ta chwile jestem zadowolony wiatraczek na chlodnicy trzyma sie dzielnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon Thunderbird 1,2 w normalnych warunkach 34C w stesie 63C. Obudowa zamknieta. Wentylator jakis badziew green coś tam. To samo radiator tez jakis badziew. Ale paste mam srebrną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura w idle nie przekracza mi 35 stopni Celsjusza.

W stresie do 47 - wiecej nie widzialem...

Obudowa otwarta.

 

Ostatnio w idle mialem 8 stopni, a w stresie siegnela 21... byl mrozny wieczor i otwarte okno - wialo prosto w bude... :wink:

 

Standardowe chlodzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież takie odczyty z różnych MOBO z różnymi BIOSami można potłuc o kant czegokolwiek.

 

Czujniki z MOBO pozwalajš co najwyżej ocenić, czy zmiana coolera miała sens (można porównywac tylko wyniki z tej samej płytki i z tš samš wersjš BIOSu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>> można potłuc o kant czegokolwiek.

 

hehe

 

>>płytki i z tš samš wersjš BIOSu

 

heh, cos o tym wiem - zmienilem BIOS i... temp poszla o +5 do gory a napiecia spadly o okolo 0,2V! Ladny update zrobilem :D

 

Ja mam 46 w cos pomiedzy IDLE a STRESS (Winamp chodzi i IE), temp otoczenia jakies 15-17 stopni - wiem, ze zimno - ledwo pisze :/

 

Aha, teraz nic nie jest podkrecone bo zasilacz nie pozwala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to przy niskiej temp w pokoju, jak jest cieplej to w idle jest 40 stopni. Po primie dochodzi do 45-47. Na procu siedzi volcano 9 a na gore nad radiatorem mam jeszce jeden wiatrak 10 cm :> a z boku wywiewa jeszcze jeden 12 cm :D nie jest glosno bo to dobre wiatraki a i tak grafa wszystko zaglusza :> natomiast probowalem kiedys jeszce jeden dolozyc z boku, ale temp nie spadla nawet o 1 stopien :] wiec milalo sie to z celem ;>.

 

Dołączona grafika

 

btw ten aux fan to oczywiscie cpu fan :-) - nie wiedziec czemu tak pokazal :>

 

Dołączona grafika

 

Ostatnio kumpel mi rpzyniosl kompa, jakis wiatrak arctic cooling kupil. Taki z wywroconymi lopatkami , smieszny wentylator. Mialem "cos" z nim zrobic :-). Ale sie nie dalo, zmienilem wiatrak stralem sie wypolerowac spod, a proc dalej ma przy wlaczeniu kompa 47 stopni!! :) athlon 2000xp, nawet wiatraczek zmienilem i zalozylem tak jak u mnie obok jeszce jeden. Dokladnie to samo, w idle ma 50 stopni :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mialem kompa 2 dni padla zasilka i cooler na procq a wiec wymienilem na

Speeze VultureSpin (co dziwne obsluguje socker a i no wiecie ten pod p4) i temp w stresie mam ok 37*C :)

 

o wlasnie bym zapomnial przyszedlem do sklepu z kompami w piatek rano (czytaj ok 13 :P) i zapytalem sie jakie maja coolerki a sprzedawca wyskoczyl z textem zebym sobie qpil woodne bo jest jakis gotowy zestaw do qpienia u nich w sklepie za 160 zl, ja na to no tak fajnie 30*C i cisza a koles wyskoczyl ze bez krecenia na wodnym ma 57*C ja takie oczy o_O i wyszedlem ze sklepu i muahaahahahhahahahaahhahaha :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze tamtej zmimy na moim athlonie palomino 1600@1900+ osiągłem to:

http://www.fuxmen.xu.pl/rekord.jpg

otwarłem drzwi i już napewno było w budzie koło 5 st ale jak przyszłem to stary zamknął dżwi i taki zrzut ekranu zdążyłem zreobić :( co za zgred ciekawyjestem czy ktośma mniej na takim procu na AC A tera mam to co w podpisie i może mniej bym wyciągnął :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytworzylem okno i tak go postawilem, ze 100% pizdzilo w bude.

 

Co do twojego obrazka, to nie mozna go zobaczyc :(

 

Tego screena co podpisalem idle, robilem 15 minut po zabraniu budy z okna (juz go tam nie ma).

Tutaj mam dwa nowe, zrobione przed chwila. Komputer od tamtej pory stal wlaczony i posysal sobie co nie co przez DC++.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie temp u mnie tez taki 42-45.

 

mam otwarta jedna wneke na stale, nie pale ale mimo to zbieraja sie takie skupiska kurzu ze wprost trudno mi w to uwierzyc, tez tak macie?

u mnie teraz HOT ;) do 55C dochodzi ale wyciszałem kompa - to jakiś kompromis musi być - na starej mobo 2000+ (1.67 GHz) miał około 38-42C na titanie 35Cu + 2 wentyle 12V :) + zasilacz "odkurzacz" Huntkey'a

 

ale kurzu łapał jak ruski odkurzacz co 2-3 m-ce musiałem czyścić - teraz na wolniejszych wentylkach (zasilacz, proc, obudowa) nie łapie prawie wcale, i przeniosłem kompa 20 cm wyżej nad podłogę

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...