Skocz do zawartości
snaj*

Baracuda i cykliczne szumy !! posiadacze ich mile widziani !

Rekomendowane odpowiedzi

Mam odpalonego kompa bez programow w tle (win 2k wiec czysciutki system bez pierdul z XP) i moja Baraka 40GB 7200.7 (nowiutka) co jakis czas zaczyna nagle szumiec ! Na poczatku letki trzaski, potem wkurzajacy szum twajacy kilkadziesiat sekund, glosny trzask i cisza !!!! Dioda HD sie nie swieci, nic nie dotykam i taki schiz :(

Czasami jest totalna cisza a kiedy indziej zdaza sie to co minute !!

Gdy mam zmaxymalizowane okno i pojawiaja sie te szumy to znikaja zaraz jak je zminimalizuje :? ale zaraz potem znow to samo !!

 

O CO ..... CHODZI ?! :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...o Boże :) To na pewno nie jest normalne, rób kopię (jeżeli coś masz na tym dysku) i do serwisu... albo odczekaj, aż sam se weźmie i zdechnie :) Szum na pewno robią talerze, a trzask albo głowice, albo silniczek... Ale jeżeli przy tym znikają okna, to to coś powważniejszego. Pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku z ksiezyca spadles przeczytaj jeszcze raz post i otem sie troszke zastanow !!

- dysk nowiutki !!

- komp nic nie robi, nic nie dziala w tle,

- dysk to Baraka wiec nawet przy zapisie powinna byc cisza !!

- ten szum jest ..... glosny (od kiedy glowice sobie smigaja i talerze bez zainicjowania zapisu czy odzczytu - czlowieku pomysl troszke - to nie boli jakby sie moglo ci wydawac :evil: ).

 

A on rzezi jak sie nic nie robi, wiec schowaj te swoje cylindry (juz nie wspomne o zamykaniu sie okienek - czy ty w ogole umisz skladac przeczytane zdania w calosc i je zrozumiec ??!!).

 

Pytanie ponawiam i prosze o nie zabieranie glosu kolejnych ekspertow jak ten powyzej, ktorzy mlaskaja ozorem tylko dla zasady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi wlasnie o to ze tendysk dostalem tydzien temu wlasnie po wymianie z serwisu, stary mial te same szumy ale dodatkowo bady wiec musial isc na wymiane !!

A ten tez to ma :( ofcoz bez badow !!

 

PS. Nowo kupiony dysk Baraka biore w reke potrzasam i slysze w srodku stukot, jak jakas czesc byla poluzowana czy cos w tym stylu !! Mialem to na nowej 80 i tej 40, niestety nie mam innych dyskow do porownania , wiec pytam czy to jest normalne ?????? Bo dla mnie wydaje sie podejrzane ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku z ksiezyca spadles przeczytaj jeszcze raz post i otem sie troszke zastanow !!

Aye aye sir:

 

- dysk nowiutki !!

...i co w związku z tym?

 

- komp nic nie robi, nic nie dziala w tle,

...i co w związku z tym?!?!

 

- dysk to Baraka wiec nawet przy zapisie powinna byc cisza !!

Ale nie ma tej ciszy młocie i dlatego mówię, żebyś lazł z tym do serwisu!

 

- ten szum jest ..... glosny (od kiedy glowice sobie smigaja i talerze bez zainicjowania zapisu czy odzczytu - czlowieku pomysl troszke - to nie boli jakby sie moglo ci wydawac  :evil: ).

Pieprzysz jak połamany... talerze cały czas się kręcą, znawco...

 

A on rzezi jak sie nic nie robi, wiec schowaj te swoje cylindry

Hmm... ciekawe, co może rzęzić w dysku... może chipy?

 

(juz nie wspomne o zamykaniu sie okienek - czy ty w ogole umisz skladac przeczytane zdania w calosc i je zrozumiec ??!!).

Przyznam, nie zrozumiałem twych jakże dobrych intencji. Ale tak czy siak, otwarcie okienka TO JEST wymuszenie ODCZYTU, więc ten stukot MA związek z pracą głowic.

 

Pytanie ponawiam i prosze o nie zabieranie glosu kolejnych ekspertow jak ten powyzej, ktorzy mlaskaja ozorem tylko dla zasady.

Znowu pieprzysz jak połamany...

 

PS. Nowo kupiony dysk Baraka biore w reke potrzasam i slysze w srodku stukot, jak jakas czesc byla poluzowana czy cos w tym stylu !! Mialem to na nowej 80 i tej 40, niestety nie mam innych dyskow do porownania , wiec pytam czy to jest normalne ??????

Przejrzałem cię. Już wiem, jakie masz intencje. Dobrze, jak tak bardzo chcesz to powiem, że to JEST normalne. Dysk MA grzechotać w rękach (i to bez potrząsania). A jak nie grzechocze, to oznacza, ze to jest shit produkowany w drewnianej szopie na tajwanie przez 8-mio letnie dzieci. Happy? Mam nadzieję, że tak. P.S. czytuj słownik ortograficzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku skoncz bo to do niczego nie prowadzi !!

Mialem dwie nowki i bylo to samo stukot przy potrzasami i porabane szumy non stop, juz raz wymienialem dysk i nic nie pomoglo !!!!

Dlatego pytam czy te latanie czegos przy potrzasaniu to normalka do ciezkiej .... bo moze po prostu w tym moim sklepie pogrywaja se ze mna w .... i probuja wcisnac wybrakowany towar !!

 

P.S. czytuj słownik ortograficzny.

N/C czy ty masz oczy kilka literowek bierzesz za ortografy N/C (jakbys jechal na modemie to tez bys zapierd... czym szybciej a nie czym piekniej) ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku skoncz bo to do niczego nie prowadzi !!

Prawda, ale sam zacząłeś.

 

Mialem dwie nowki i bylo to samo stukot przy potrzasami i porabane szumy non stop, juz raz wymienialem dysk i nic nie pomoglo !!!!

Stukot, nie wiem, może to w barakach normalne, ale dla mnie to nienormalne, żeby coś w dysku strzelało... Niech się wreszcie wypowie posiadacz barracudy. Mam wdeka i tam nic nie lata (ale i tak się spieprzył...). Albo leć z dyskiem do qmpla (może to jednak wina Twojego kompa... chociaż bardzo mało prawdopodobne), albo w sklepie daj im op$%# i poproś (rozkaż) o przetestowanie dysku na twoich oczach. Ew. posprawdzaj tasmę ide (czasami to też i tego wina).

 

 

P.S. czytuj słownik ortograficzny.

N/C czy ty masz oczy kilka literowek bierzesz za ortografy N/C (jakbys jechal na modemie to tez bys zapierd... czym szybciej a nie czym piekniej) ????
Heh, to było po to, żeby cie dobić :twisted: . Peace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam baracude 120gb 7.200 8mb cache i nic w niej nie chrumka ani nic nie strzela, trzaska. przy odczycie lub zapsie prawie wogole jej nie slychac tylko grzeje sie cholerstwo...:) Ja mysle ze moze w sklepie gdzie kupiles dysk maja jakies jebniete dyski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w 2 kompach barakudy, 40 i 80, obie cichutkie bez zgrzytow i piskow. Tej wiekszej nie slysze nawet przy otwartej obudowie (co prawdza zasilka chalasuje)

Moim zdaniem cos jest z twoja nie tak (niestety czeka cie ponowna wizyta w serwisie)

Co do grzania to fakt, jak z jednej na druga sie zgrywa to robia sie diablo gorace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim baracu 120GB, zwego czasu (2 miechy temu) były szumy, trzaski, klekoty (zagłuszały nawet muzyke) itp. ale tylko gdy coś odczytywałem/zapisywałem, doszło nawet do tego że win XP uruhamiał sie ponad 5 min :!: No ale jak na razie, po kilku zabiegach które teoretycznie nie powinny nic zmianic dysk się uspokoił i ładnie chidzi, odczyty/zapisy równiez wróciły do normy, a były nawet 4-6 razy słabsze :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snaj nie bluzgaj tylko pogodz sie ze znowu mozesz miec dysko do wymiany baracuda jest niemal nieslyszalna wiec jak ja slyszysz to napewno cos z nia jest nie tak ;]

Gdybym tego nie wiedzial (ten fragment o ciszy) to bym tematu nie zakladal :]

Ale mi przede wszystkim teraz juz chodzi o te stukaty przy potrzasaniu dysku !! Na dwoch nowkach to mialem i nadal mi nikt nie odpowiedzial czy Baracudy tak juz maja ?! :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snaj nie bluzgaj tylko pogodz sie ze znowu mozesz miec dysko do wymiany baracuda jest niemal nieslyszalna wiec jak ja slyszysz to napewno cos z nia jest nie tak ;]

Gdybym tego nie wiedzial (ten fragment o ciszy) to bym tematu nie zakladal :]

Ale mi przede wszystkim teraz juz chodzi o te stukaty przy potrzasaniu dysku !! Na dwoch nowkach to mialem i nadal mi nikt nie odpowiedzial czy Baracudy tak juz maja ?! :?

moj kolega ma bady na barce format juz mu nie pomaga bo ich nie usuwa dysk ju nie pojedzie na gwarancje bo minal 1 rok ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ragnor! A jakie to "zabiegi" uczyniłeś na swojej Baracudzie, pochwal się.

Jak wspomniałem 'zabiegi' które przeprowadziłem nie powinny mieć żadnego wpływu na dysk, ale w desperacji nie miałem juz innego pomysłu. Na początku przepiołem dysk na (jest na ATA 100) w miejsce gdzie podpina się slave, nie zmieniając zworki (Win widzi go ciągle jako master, ale Linux widzi już jako slave). Po drugie wyczyściłem bios MoBo. Po tym wszytkim uruchmiłem kompa i nareszcie powrócił cisza a odczyty/zapisy są ciut większe niż na nowym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co bysicie mi napisali w takiej sytuacji: Seagate 120GB 8MB cache, sytemy: c-98, d-xp

do wczoraj byl d-win2k, ale padl bo z netu mi cos wpadlo ;-/ tzw. clear w instalce :evil: , ale to malo wazne. na obu systemach HDD dzialal cichutenko, po zainstalowaniu XP na 3 sekundy zanim komp sie wylaczy/zrobi reboot slychac rytmiczne co sekunde trzy klikniecia (chyba dysku) porestarcie jak znika okno ze znalezionym sprzecie pojawia sie jedno klikniecie cichutkie. Dodam,ze jak odpalam Win98 to jest cichutenko, albo jak pierwszy raz w ogole odpalam komp. 8O Na Win2k tego nigdy nie bylo. XP mam wgranego na razie golego bez zadnych lat, nawet SP, jutro wieczorem instaluje wersje juz z SP i latkami.

Ale wracajac do tematu, co moze byc przyczyna takich klikniec i tylko po tym jak uruchomie XP... brak latek ??

 

Pozdro

Jogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stukoty przy potrzasaniu zniknely jak zmienilem sklep komputerowy :evil: Zniknely tez wszystkie inne problemy :evil:

Co do powyzszego problemu - jak sie ma najlepszy system z Redmont - Win2000Pro to sie go nie zamienia na najwiekszy szit czyli XP :/

Nie zalatales systemu 8O i do tego XP 8O - to jest pierwsza czynnosc ktora trzeba zrobic po instalce !!

Co do tych stukniec niewiele pomoge i mam nadzieje nigdy nie miec koniecznosci instalki XP :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się, 80GB Barak IV ten z zabudowaną elektroniką, cichutki, śmiga już ok 2 lata i od jakiegoś tygodnia w trakcie pracy dysku pojawia się buczenie z obudowy (buda Chiefa BX mocowanie dysku na takie wsuwane plastikowe szyny), możliwe, że to przenoszone drgania na budę, czy coś niedobrego zaczyna się dziać, dysk ma jeszcze ponad rok gwarancji (wtedy dawali 3 lata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te buczenia to moga byc drgania, ale jesli dysk byl caly czas w tej samej pozycji i dopiero teraz to sie pjawilo to raczej nie to :/

Ja mam okresowe szumy dysku - kalibracja glowic czy cos w tym stylu, okresowo, dosc rzadko a poza tym spokoj.

Dla pewnosci zmien moze jego polozenie. U mnie jeden dysk lezy na cdromach i gdy dokrecilem cdrom(ten beezposrednio pod dyskiem) do "rusztowan" to mialem denerwujace wlasnie buczenia - drgania przenoszone z dysku na cdrom i na bude :/ Po ponownym odkreceniu zapadla cisza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stukoty przy potrzasaniu zniknely jak zmienilem sklep komputerowy  :evil: Zniknely tez wszystkie inne problemy   :evil:  

Co do powyzszego problemu - jak sie ma najlepszy system z Redmont - Win2000Pro to sie go nie zamienia na najwiekszy szit czyli XP :/  

Nie zalatales systemu  8O  i do tego XP  8O  - to jest pierwsza czynnosc ktora trzeba zrobic po instalce !!

Co do tych stukniec niewiele pomoge i mam nadzieje nigdy nie miec koniecznosci instalki XP  :evil:

niestety stalo sie tak, ze stare sie zesr...ło i chcialem tylko poogladac XP i go wrzucilem, jedna z pierwszych wersji wiec nie mialem na CD ani SP ani latek. Ale juz wlasnie 3mam w rekach full wypasionego ;]

 

J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te buczenia to moga byc drgania, ale jesli dysk byl caly czas w tej samej pozycji i dopiero teraz to sie pjawilo to raczej nie to :/

Ja mam okresowe szumy dysku - kalibracja glowic czy cos w tym stylu, okresowo, dosc rzadko a poza tym spokoj.

Dla pewnosci zmien moze jego polozenie. U mnie jeden dysk lezy na cdromach i gdy dokrecilem cdrom(ten beezposrednio pod dyskiem) do "rusztowan" to mialem denerwujace wlasnie buczenia - drgania przenoszone z dysku na cdrom i na bude :/ Po ponownym odkreceniu zapadla cisza :)

Wczesniej miałem inna budę i dysk był mocowany na śruby, a teraz mam Chiefteca, który ma mocowanie na takie plastikowe szyny, może to przenosi drgania na obudowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem do czynienia z budami Chiefa - ale to raczej porzadna firma i chlamu by nie wypuscila :>

Dla pewnosci moze wyjmij dysk z tych szyn i poloz luzem na rusztowaniu ( tym na cdromy chociazby. Jesli nie bedzie buczenia znaczy ze winne sa szyny :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z dyskami IBM/Hitachi (2x80) musialem sie z aluminiowego chieftec'a ewakuowac ... pomimo platkikowych szyn dyski wzbudzaly drgania calej budy ... poszly do innego kompa (enlight) gdzie na metalowych szynach jest juz znosnie ...

w chieftecu mam teraz 2xST3160023AS ... i jest oK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest w porządku, po wyjęciu nic nie słychać, po prostu te szyny tak mają, ze przenoszą drgania.

 

Wybrałem dwie najbardziej przylegające i jest od razu lepiej, musiał być jakiś luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja juz chyba wiem co bylo u mnie :) zainstalowalem noofke XP+SP1 i ladniutko sie zamykal i otwieral. Tak bylo do momentu jak nie zainstalowalem driverow do plyty glownej, czyli pierwsze driwersy jakie sie instaluje :) po instalacji pojawily sie znowu stuki ;-/ Za chwile zaciagne najswiezsze drivery ze stronki nvidii :) mam nadzieje,ze bedzie wszystko banglało :)

 

Jogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...