Skocz do zawartości
yogi186

Sieć WiFi -> hotel <- Potrzebuje porady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W pracy mam taką historyjkę iż będziemy instalować w pewnym hotelu sieć WiFi, wiecie co by se klienci jak wpadają mieli dostęp do neta bez kabli.

 

I teraz tak, na zwiadzie jeszcze nie byłem, ale hotel za duzy nie jest. Napewno ze 3, moze 4 piętra.

 

Teraz tak pojęcie jak narazie mam tylko czysto teoretyczne o WiFi. W rękach tego nie miałem, ale z konfigiem Access Pointów, kart itd itp sobie poradze.

 

Moje pytanie głównie dotyczy jednego. Wiem ze co do zasięgu poziomo wszystko zalezy od rodzaju ścian itp. Ale jak jest z zasięgiem między piętrami.

 

Powiedzmy ze AP bedzie na drugim piętrze (zakładamy ze poziomo wszędzie jest zasięg) ... ale jak AP`eki dają rozproszenie sygnału w pionie ? ... na każde piętro ( bądź 2) musze mieć osobny AP ? czy jak to jest ? Mam kupić jakieś potężniejsze anteny czy co ?

 

Poradźcie mi. A najlepiej jakby ktoś mi przedstawił sytuacje jak on widzi rozłożenie sieci WiFi w hotelu powiedzmy 3 piętra, kazde piętro o powierzchni powiedzmy 100x80 m.

 

Z góry serdeczne dzięki. Bo artykułów o WiFi jest troche i troche ich juz sie naczytałem ... ale nigdzie nie poruszono tematu jak to wygląda jeżeli siec ma sie mieścić na więcej niz jednym piętrze. Wszędzie biura itp, mieszcące sie na jednej kondygnacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa ... i jeszcze jedno .. czy AP muszą być zawsze podłaczone kablem ? ... czy są też takie opcje że jakbym na pierwszym pietrze miał jeden, podłączony wiadomo RJ do sieci kablowej, to na drugim już by wystarczyło tylko go postawić i zasilić i działał by jako "przedłużacz" sygnału z pierwszego AP ? .. pobierał by sygnał z sieci z pierwszego piętra, wzmacniał i rozdawał to na drugim piętrze ?

 

Czy zawsze musi być podpięty skrętką do sieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega nie w pełni zrozumiał klimat :) ... ja nie pracuje w hotelu ( jakbym pracował to potrafiłbym opisać rozkład co nie ? :) ) ... pracuje w pewnej firmie .. głownie zajmujemy sie proektowaniem www itp itd, dorzucilismy serwis ostatnio, no i przyjdzie do tego montaz WiFi w pewnym hotelu :). O czym mam srednio praktyczne pojęcie :)... hehe. Tak czy tak, ja nie podejmowałem decyzji ze bedziemy to robić, więc mnie to nie interesuje prócz tego ze musze sie podszkolić co do tego.

 

A reszte macie wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega nie w pełni zrozumiał klimat :) ... ja nie pracuje w hotelu ( jakbym pracował to potrafiłbym opisać rozkład co nie ? :) ) ... pracuje w pewnej firmie .. głownie zajmujemy sie proektowaniem www itp itd, dorzucilismy serwis ostatnio, no i przyjdzie do tego montaz WiFi w pewnym hotelu :). O czym mam srednio praktyczne pojęcie :)... hehe. Tak czy tak, ja nie podejmowałem decyzji ze bedziemy to robić, więc mnie to nie interesuje prócz tego ze musze sie podszkolić co do tego.

 

A reszte macie wyzej

Tu sie możez podszkolić

http://www.cyberbajt.pl/cyber.php?i=szkole...25bb5abead40282

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno bedziesz potrzebowal dodatkowych anten. Jestem po testach AP X-micro i D-linka i generalnie zintegrowane nie nadaja sie do niczego. Tj w moim mieszkaniu (bynajmniej nie zadna wielka plyta ze zbrojeniami w ktorej GSM nie odbiera) pietro nizej sygnal jest tak slaby ze ping przechodzi jeden na 10 wiec o korzystaniu z czegokolwiek mozna zapomniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...