Skocz do zawartości
CHIKEN

Ktora z tych plyt mam wybrac ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tu poscik na temat tanszych plyg glownych , ale mi chodzi o 3 plytki glowne ktore sa w podobnej cenie tylko najgorsze ktora z nich wybrac.

 

 

1.MSI K7N2 Delta-ILSR

2.ABIT NF-S

3.ASUS A7NX N-Force2 DELUXE

 

Ktora plytke warto byloby kupic ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI to napewno nie śmieć!! Jeśli nie miałeś i nie testowałeś ponad miesiąc to się nie wypowiadaj! Ja testowałem więc piszę. Lepiej wykonana niż pozostale. Wszystko lepiej! Procek Barton 2500+ chodzi na niej na 2500MHz! Zresztą poszedł na wszystkich trzech na 2,5GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI.

Za: dobrze wykonana, zero zwisów, restartów itp, dobrze wypasiona, dobra dźwiękówka, dobrze podkręca procki.

Wada:podstawka procesora mogłaby być obrócona o 90 stopni, przekłamywanie temperatury procesora na starym BIOSie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS albo ABIT (może FAQ w pierwszym poście tematu o A7N8X pomoże).

 

Przeciwko MSI:

1. Brak otworów wokół socketa - u mnie to spowodowało dyskwalifikację.

2. Badziewny bracket (nie da się normalnie zamontować).

3. Mało miejsca wokół socketa (większe radiatory nie wejdą).

4. Tylko 3 gniazda audio na płycie.

5. IMO złe umieszczenie gniazda do zasilania - trzeba kable przeciągnąć nad/obok wentyla co pogarsza chłodzenie.

 

Ale poczytaj tematy o tych trzech płytach - poznasz problemy i rozwiązania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS albo ABIT (może FAQ w pierwszym poście tematu o A7N8X pomoże).

 

Przeciwko MSI:

1. Brak otworów wokół socketa - u mnie to spowodowało dyskwalifikację.

2. Badziewny bracket (nie da się normalnie zamontować).

3. Mało miejsca wokół socketa (większe radiatory nie wejdą).

4. Tylko 3 gniazda audio na płycie.

5. IMO złe umieszczenie gniazda do zasilania - trzeba kable przeciągnąć nad/obok wentyla co pogarsza chłodzenie.

 

Ale poczytaj tematy o tych trzech płytach - poznasz problemy i rozwiązania ;)

ad2 ??? 8O montuje sie bez problemowo

ad4 a do czego Ci wiecej potrzeba ?

ad5 he ?

fot 1

fot 2

fot 3

fot 4

 

sorry za jakosc fotki robione przez kome

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 2. - Jak widzę na obrazkach nie masz zainstalowanego S Bracketa o którego mi chodziło (pewnie dlatego, że trzeba go przycinać, żeby płyta nie przeszkadzała ;)).

Ad 4. Choćby do tego, żeby podpiąć mikrofon przy podłączonych analogowo 5.1 (bo wszystkie 3 zajmują głośniki).

Ad 5. Nie każdy ma Chiefteca, który ma jeszcze tyle miejsca nad płytą, żeby przepchąć tam upięte kable. Zwłaszcza jak da większego coolera.

 

Przypomniały mi się jeszcze następne wady MSI ;)

6. Brak Game Port

7. Wejście spdif niby jest, tylko, że w gnieździe, do którego podpina sie tego s-bracketa (w na nim nie ma wejścia - trzeba kombinować z lutownicą żeby mieć i in i out)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit Asus Gigabyte Soltek ,moim zdaniem sa to bardzo dobre płyt miałem Solteka Asusa a teraz mam Gigabyte i wszystkie sa bardzo stabilne ale Gigabyte jak narazie ma najwieksze wyposarzenie ,w tym roku sprubuje przygode z Abitem . Epoxa ani MSi nie miałem i nie moge ci doradzis w tej sprawie ale wielu inny juz ci napisało no i WOJNA !!!! blisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 2. - Jak widzę na obrazkach nie masz zainstalowanego S Bracketa o którego mi chodziło (pewnie dlatego, że trzeba go przycinać, żeby płyta nie przeszkadzała ;)).

Ad 4. Choćby do tego, żeby podpiąć mikrofon przy podłączonych analogowo 5.1 (bo wszystkie 3 zajmują głośniki).

Ad 5. Nie każdy ma Chiefteca, który ma jeszcze tyle miejsca nad płytą, żeby przepchąć tam upięte kable. Zwłaszcza jak da większego coolera.

 

Przypomniały mi się jeszcze następne wady MSI ;)

6. Brak Game Port

7. Wejście spdif niby jest, tylko, że w gnieździe, do którego podpina sie tego s-bracketa (w na nim nie ma wejścia - trzeba kombinować z lutownicą żeby mieć i in i out)

ad 2 ja mam delta-l, moglbys rozwinac mysl ... :wink:

ad4 przeciez po to masz s-bracket

ad5 jescze obudowa, w mojej starej no-name midi dalo sie zrobic identycznie

 

game port ? a po co wiekszosc nowych joy`ow jest na usb, a co do spdif no nie stety trzeba lutowac, naszczescie bez ingerencji w plyte glowna :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...