Skocz do zawartości
ath

Windows XP / 2003 - Optymalizacja

Rekomendowane odpowiedzi

heh to nie jest takie proste jak sie wydaje. Mam problem z plikami wsadowymi..Na stronie sa podane 3 metody (cmdlines.txt, svcpack.inf and [GuiRunOnce]) i nie wiem jak np. odpalic Adobe Readera 6.0pl z pliku wsadowego...Tzn znam skladnie, ale jak pozniej dojda mi inne aplikacje to nie mam pojecia jak to polaczyc zeby zainstalowac za jednym zamachem...Poki co zaglebie sie w lekture tej stronki, bo calosc jest bardzo interesujaca. Problem jest gdy dochodzi wiecej aplikacji roznego przeznaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[GuiRunOnce]

%systemdrive%installinstall.cmd

Programy i install.cmd w:

$OEM$$1install

 

CLS 

@echo off 

ECHO.

ECHO Program 1

start /wait %systemdrive%installprogram1.exe /przełączniki

ECHO.

ECHO Program 2

start /wait %systemdrive%installprogram2.exe /przełączniki

ECHO.

ECHO Program 3

start /wait %systemdrive%installprogram2.exe /przełączniki 

ECHO.

ECHO Kasowanie tymczasowych folderów instalacyjnych...

RD /S /Q %systemdrive%Drivers

RD /S /Q %systemdrive%install

EXIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

[GuiRunOnce]

%systemdrive%installinstall.cmd

Programy i install.cmd w:

$OEM$$1install

 

CLS 

@echo off 

ECHO.

ECHO Program 1

start /wait %systemdrive%installprogram1.exe /przełączniki

ECHO.

ECHO Program 2

start /wait %systemdrive%installprogram2.exe /przełączniki

ECHO.

ECHO Program 3

start /wait %systemdrive%installprogram2.exe /przełączniki 

ECHO.

ECHO Kasowanie tymczasowych folderów instalacyjnych...

RD /S /Q %systemdrive%Drivers

RD /S /Q %systemdrive%install

EXIT

Postapilem zgodnie z Twoja skladnia i cos jednak nie dziala to jak powinno - bezposrednie wywolanie install.cmd daje taki rezultat :/

 

 

Poprawka:

Wpisalem zla sciezke w install.cmd - ale mimo to po poprawieniu, dalej wola o plik AdbeRdr60_pol.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turzol, jezeli uruchomisz teraz z dysku ten plik cmd to nie ma prawa on działać. Zawartość $OEM$$1 jest kopiowana z płyty cd na dysk systemowy podczas instalacji i dopiero wtedy sciezka wpisana w install.cmd bedzie prawidłowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turzol, jezeli uruchomisz teraz z dysku ten plik cmd to nie ma prawa on działać. Zawartość $OEM$$1 jest kopiowana z płyty cd na dysk systemowy podczas instalacji i dopiero wtedy sciezka wpisana w install.cmd bedzie prawidłowa.

Dzieki za info.

Czyli podstawa to podanie prawidlowych sciezek dostepu do aplikacji w pliku install.cmd. W sumie wystarcza mi NIEZBEDNE aplikacje do tej instalki - nie mam zamiaru integrowac np. Nero badz innych kombajnow bo te czesto sa uaktualniane.

 

Druga sprawa, ktora nie daje mi spac to kwestia tej lini w winnt.sif:

 

[unattended]

.

.

.

ProgramFilesDir="D:Programy"

 

Rozumiem, ze aplikacje, ktore mam zamiar zintegrowac z instalka, zainstaluja sie w ww. lokalizacji? Jest to dla mnie wazne, bo nie cierpie miec smietnika na dysku systemowym.

 

Trzecia sprawa

Wpisy rejestru (zoptymalizowane) realizuje, ktory plik wsadowy?

 

Czwarta sprawa

Czy podane w tym miejscu sposoby na zaoszczędzenie przestrzeni CD sa calkowicie bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. To jest lokalizacja program files, więc wiekszosc programów powinno domyslnie się tam instalować.

3. Wpisy robisz np. w RegTweaks.reg (tak jest akuratna stronie), a za dołaczenie go do rejestru odpowiada wpis

ECHO.ECHO Applying Registry Tweaks...REGEDIT /S %systemdrive%installRegTweaks.reg
w install.cmd

4. Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie przypadkiem jak wyłączyć checkdisk`a?

Ta cholera sie uparła naprawić mi coś na dysku z filmami, ale nie daje rady

Mam podobny problem , chckdsk nie jest zakolejkowany ale mimo to sie uruchamia przy kazdym starcie systemu :/ Nie moge przez to zdefragmentowac dysku. Wie ktos moze jak to wylaczyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dodanie czegos nowego (nowy hotfix/samo instalujacy sie prog/cos do rejestru) do takiej instalki to kwestia kilku minut, w przypadku Ghosta nie ma takiej mozliwosci

Ale mi trudność doinstalować to co się chce i zrobić nowy obraz Ghostem.

kwestia kilku minut.

Tak Ci sie tylko wydaje..

Nie zapominaj, ze to ma byc modyfikacja obrazu czystego systemu, a nie tego ktory aktualnie uzywasz, wiec...

 

Ghost:

1. zrobic ghosta aktualnego systemu

2. przywrocic zapisany obraz czystego systemu

3. zainstalowac nowy soft

4. zrobic obraz

5. przywrocic obraz z pkt 1

 

kilka minut powiadasz ? chyba z macierza dyskow SCSI 15k RPM ;]

 

Wersja z instalka:

1. skopiowac plik do odpowiedniego katalogu

2. dodac odpowiednia linijke do odpowiedniego pliku

3. przebudowac ISO

 

turzol: sorki za brak odzewu ale na wakacjach bylem ;] wiekszosc widze Ci sgj wyjasnil, jakbys mial jeszcze jakies 'ale' to pytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOBRA... podziele sie z wami moją tajemną wiedzą którą posiadłem szukając (chyba) czegoś innego niż artykułów dot. optymalizaji wszelakiej maści... :lol:

 

Nie wiem czy to juz było... ale .. osobiscie uwazam ze kobieta (taa.. kobieta na 96% :)) która napisała to co zaraz ujrzycie... jest córką BILL'a I Wielkiego GATES'a :lol: który zesłał na Ziemie cudo zwane WINXP... (lub jest z nim spokrewniona w prostej linii :P)

 

ta wiedza tajemna.. jak już wspominałem... powinna rowiać wątpliwosci tłikersów tu zebranych... co do takich zagadnień jak odchudzanie.. przyspieszanie... i wogle....

 

KOBIETA RZĄDZI... i od dzis jest drugą na swiecie osobą za bilem gatesem... :lol:

 

http://www.searchengines.pl/phpbb203/index...hp?showforum=78

 

*jesli to juz było to potraktujcie to jako przypomnienie dla newbie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja prosiłbym o pomoc.

 

USUWANIE ZAWARTOŚCI PAMIĘCI PODRĘCZNEJ  

Proces startu WinXP można niewiarygodnie przyśpieszyć kasując zawartość katalogu c:/windows/prefetch.Sa to pliki, które jak myśli windows przyśpieszą ładowanie i uruchamianie programów.Oczywiście jest w błędzie.Aby wyłączyć wstępne ładowanie na stałe wchodzimy do rejestru HKEY_LOCAL_MACHINESystemCurrentControlSetControlSession ManagerMemory ManagementPrefetch Parametrs i ustawiamy wartość 'Enable Prefetch' na 0  

Jaka jest standartowa wartość enable prefetch??? Ponieważ chcę wrócić do początkowych ustawień?? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche wam popsuje ten zapal do gotowych instalek, ale prawda jest taka co ile robi sie reinstalke co rok/dwa, w miedzy czasie pojawia sie nowsze sterowniki, wersje programow i wtedy taka zabytkowa plyta do niczego sie nam nie przydaje, w kazdym razie nie tak jak to przedstawil FiDO

 

a poza tym po co tyle zachodu, zmiany w rejestrze mozna wprowadzic raz, zrobic obraz systemu i nagrac na plyte, zasada podoba, prawie jak automatyczna instalacja, tyle ze szybciej latwiej i przyjemniej! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOl, co rok-dwa to chyba robi ktoś kto uzywa komputera jako maszyny do pisania w biurze.

U mnie jeszcze zaden system nie działal prawidłowo dłuzej niz 3 miesiące, maksymalnie korzystałem z mulącego się juz systemu 5 miesięcy.

 

A co do zabytkowej płytki to u mnie cały czas ta "zabytkowa" płytka siedzi na HDD i jest na biezaco aktualizowana, gdy trzeba przeinstalowac system po prostu wrzucam to na rw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.Enable prefetcher - HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMControlSet001ControlSession ManagerMemory ManagementPrefetchParameterts - zmieniamy wartosc z 3 na 5 (uruchamianie XP)

Nie polecam zwiększać tej opcji, a wręcz przeciwnie wyłączyć ją, jak już wcześniej zauwarzył sgj jest tam też wiele śmieci które nie są potrzebne do szybszego działania systemu.

 

A wiecie na czym polega ta opcja?? System do katalogu Windows/Prefetch kopiuje informacje o najczęściej uruchamianych programach. Gdy windows jest ładowany cała zawartość tego katalogu wędruje do pamięci... Czyli tym samym system zajmuje więcej ramu, jak dla mnie ta opcja tak minimalnie przyśpiesza ładowanie i jest w stanie w trakcie działania systemu tak drastycznie go spowolnić, że aktywowanie jej, a co więcej ustawianie większego parametru niż domyślny mija się z celem. RADZE USTAWIĆ NA "0"

W rejestrze mam tylko podobny wpis : EnablePrefetcher. Czy DisablePrefetcher mam sam stworzyć i ustawić na 0 ??

 

Zestresowałem sie bo po tych zmianach w rejestrze net mi przestał działać ale na szczęści tylko na 5 min bo coś sieć bezprzewodowa nawaliła....

Woowww na szczeście to tylko sieć bo jak by to był rejestr to nie wiem czy bym umiał to odwrócić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOl, co rok-dwa to chyba robi ktoś kto uzywa komputera jako maszyny do pisania w biurze.  

U mnie jeszcze zaden system nie działal prawidłowo dłuzej niz 3 miesiące, maksymalnie korzystałem z mulącego się juz systemu 5 miesięcy.

no to jestes spec, tak sie sklada ze nie korzystam tylko z programow biurowych a system reinstalowalem ostatnio chyba rok temu, kolega informatyk, smial sie ze mnie, bo twierdzi ze systemu nie reinstalowal od przeszlo dwoch lat, tylko sobie usuwa co niepotrzebne itd.

 

btw. naprawde podziwiam cierpliwosc, bo system to nie tylko programy, ale poczta, cala masa plikow itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz stałą konfigurację i się nie bawisz za nadto, to

nie powinno być problemów.. w moim przypadku z kompa korzysta jeszcze dwóch użytkownikó i robią przeróżne rzeczy.. mniej więcej raz

w tygodniu zapuszczam różnego rodzaju skany celem likwidacji ew.

intruzów a raz na 2 miesiące Speeddisk.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to ja jeszcze mam takie pytanko: jak wylaczyć to %#$@ powiadomienie o małej ilosci miejsca na dysku? Mam osobna partycje na swap file a winda z uporem maniaka chce mi ja koniecznie posprzatać czym dopropwadza mnie powoli do zalamania nerwowego! Mam jakiegos tweakera ktory mial to wylaczyc ale cos nie szczegonie to dziala. Pomozcie zanim dojdzie do rekoczynu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie powiadomienie zazwyczaj wyskakuję w momencie gdy na dysku jest wolnej przestrzeni mniej niż 200MB? np przy windowsie XP..

Ja na dysku mam w tej chwili 2GB wolnej przestrzeni na C: więc

nie mam tego problemu.

 

Wracając do tematu proponuję jak najwięcej rzeczy wrzucać

na inną partycję niż C:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche wam popsuje ten zapal do gotowych instalek

nie popsujesz :P

ale prawda jest taka co ile robi sie reinstalke co rok/dwa

Z reguly robie raz na pol roku, rzadko czesciej, czesto z powodu sprzetu.. w koncu ile moze pociagnac system, ktory przeszedl dwukrotna zmiane nv->ati i vice versa, zmiane plyty i duzo innych zabaw z systemem (nie jestem "zwyklym" uzytkownikiem :) )

 

w miedzy czasie pojawia sie nowsze sterowniki

chyba wyraznie napisalem, ze sterownikow nie integruje?

a nawet jakbym to robil to zmiana wersji jest banalna.. tak jak pisal sgj, tez trzymam iso rozpakowany na hdd, w razie czego dorzucam nowe wersje czego chce (jest to chwila, tylko podmienic plik, pozatym instaluja sie tylko nieliczne programy.. wiekszosc tego nie wymaga i siedzi sobie spokojnie na drugiej partycji, im wystarcza dodanie odpowiednich reg'ow, a aktualizowane sa na biezaco), repack ISO, na RW i instaluje

wersje programow i wtedy taka zabytkowa plyta do niczego sie nam nie przydaje

patrz wyzej, ale napisze raz jeszcze.. update tych kilku programow, ktore instaluja mi sie z systemem to kwestia kilku minut, zrob taki update na ghoscie.. powodzenia.. pol godziny minimum jak sie bedziesz mocno sprezal

 

a poza tym po co tyle zachodu, zmiany w rejestrze mozna wprowadzic raz, zrobic obraz systemu i nagrac na plyte, zasada podoba, prawie jak automatyczna instalacja, tyle ze szybciej latwiej i przyjemniej! ;)

jasne.. zrob teraz update takiej plytki.. ale o tym pisalem juz wyzej

chocby glupia zmiana w rejestrze.. (np. jakis nowy fajny tweak :]), dopisuje to do jednego pliku, repack ISO i mam (2-3 minuty), Ty musialbys pomeczyc sie znacznie dluzej

fakt.. ghost zrzuca sie szybciej, u mnie kiedys przy 700MB obrazie (ok 1.4GB po rozpakowaniu) zajmowalo to jakies 5-6 minut, instalka trwa 14-15 do wlaczenia systemu, na ktorym mozna juz dzialac (wsio poinstalowane), nie robie tego na tyle czesto, zeby te 10 minut mnie zbawialo, czesciej za to robie update'y takiej plytki, zeby byla na czasie (kilkanascie minut w miesiacu a moze i rzadziej poswiecic moge)

 

pozatym slabo widze probe zainstalowania systemu z ghosta na innym kompie (sprzetowo innym), instalka za to pojdzie bez problemu, wiec moze sie przydac np. jako rescue system

 

btw. naprawde podziwiam cierpliwosc, bo system to nie tylko programy, ale poczta, cala masa plikow itd.

co masz na mysli jesli chodzi o zaznaczony fragment?

 

poczte mam w The Bat! na innej partycji.. to nie outlook wiec problemu nie ma.. wczytuje tylko rega z jego ustawieniami i na czystym systemie wszystko mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem co zrobilem ale po tym malym zabiegu mam tylko styl klasyczny windows, innnych nie moge wybrac bo ich poprostu nie ma. Wiecie moze co mam wlaczyc zebym mogl powrocic do niebieskiego wygladu???

Nikt mi nie pomoze? :(
Panel Sterowania > narzedzia administracyjne > Uslugi > Kompozycje > klikasz prawym > własciwosci > Typ uruchomienia > Automatyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZMIANA USTAWIEŃ ZAWARTOŚCI 'CACHE'U'

Jesli komputer dysponuje conajmniej 256mb ram można zwiększyc szybkość WinXP.W tym celu uruchamiamy aplikację 'uruchom' i wpisujemy 'regedit'.Przechodzimy do klucza HKEY_LOCAL_MACHINEsystemCurrentControlSetControlSession Managermemory Managementi po prawej stronie wybieramy opcję 'DisablePagingExetucive' (klikając na nią 2-krotnie) i w polu 'dane wartości' wpisujemy '1'.To samo robimy z parametrem 'LargeSystemCache'.Dzięki tej operacji system utworzy większy plik wymiany, ale dzięki temu fragmęty jądra systemowego będą odtąd przechowywane w szybkiej pamieci ram.

USUWANIE ZAWARTOŚCI PAMIĘCI PODRĘCZNEJ

Proces startu WinXP można niewiarygodnie przyśpieszyć kasując zawartość katalogu c:/windows/prefetch.Sa to pliki, które jak myśli windows przyśpieszą ładowanie i uruchamianie programów.Oczywiście jest w błędzie.Aby wyłączyć wstępne ładowanie na stałe wchodzimy do rejestru HKEY_LOCAL_MACHINESystemCurrentControlSetControlSession ManagerMemory ManagementPrefetch Parametrs i ustawiamy wartość 'Enable Prefetch' na 0

Jak to się ma do win xp z sp2???

U mnie po dodaniu sp2 te wpisy zniknęły i pojawiły się jakieś nowe.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...