Skocz do zawartości
ath

Windows XP / 2003 - Optymalizacja

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam taki problem nie do przejscia.

 

Mam 4 partycje i chcałem żeby ta z systemem jak najmniej sie fragmentowała. Wykombinowałem sobie że jak przeniosę ścieżki do folderów systemowych program files i documents and settings na inne partycje to na dysku c: pozostanie tylko folder windows i fragmentacja będzie zachodzić znacznie wolniej. [...] Jak by ktoś wiedział jak rozwiązać mój problem to byłbym naprawdę wdzięczny.

[*]Zakładam, że system zainstalowany jest standardowo na partycji oznaczonej C: a katalogi Documents And Settings oraz Program Files przenosimy na partycję D:. Efektem naszych działań będzie stworzenie takiej sytuacji, że na dysku C: będziemy mieli nie fizyczne katalogi ale linki do nich. Fizycznie będą one na innej partycji lub dysku. Operację niniejszą sprawdziłem na własnej skórze. Zaznaczam, że na dysku C:, czyli systemowym musi być system NTFS. Co do partycji docelowej, to niekoniecznie, chociaż ja mam NTFS. Nie sprawdzałem tego na FAT32.

 

[*]Zainstaluj narzędzie linkd z Windows 2003 Pro Resource Kit

 

[*]Upewnij się, że w systemie są co najmniej DWA konta użytkowników z grupy Administratorzy i że na oba konta już się logowałeś. Z reguły w systemie jest konto Administrator i konto utworzone podczas instalacji, również z prawami administratora. Zapisz gdzieś w jakich katalogach dany użytkownik ma swoj profil. Będzie to najprawdopodobniej "C:Documents And SettingsAdministrator" i "C:Documents And SettingsTwojLogin"

 

[*]Uruchom system w trybie awaryjnym z trybem tekstowym poleceń. Zaloguj się na konto administratora. Przejdz do głównego katalogu partycji systemowej,

 

[*]C:>xcopy /s /e /h /r /k /o /x "Program Files" "D:Program Files" (jesli partycja na ktora przegrywasz dane jest na FAT, to mozesz ominac opcje /o /x)

 

[*]C:>xcopy /s /e /h /r /k /o /x "Documents and Settings" "D:Documents and Settings" (tu może wyskoczyć błąd ochrony, ale nie przejmuj się nim)

 

[*]Wciśnij ctrl+alt+del. Wyloguj się. Zaloguj jako drugi administrator.

 

[*]C:>xcopy /s /e /h /r /k /o /x /c /y "Documents and Settings" "D:Documents and Settings"

[*]C:>rd /s "Program Files"

[*]C:>"D:Program FilesResource Pro Kitlinkd.exe" "Program Files" "D:Program Files"

[*]C:>rd /s "Documents and Settings" (tutaj również może wyskoczyć błąd ochrony)

 

[*]C:>cd "Documents and Settings"

[*]C:Documents and Settings>linkd "katalog z profilem drugiego admina" "D:Documents and Settingskatalog z profilem drugiego admina"

 

[*]Wciśnij ctrl+alt+del. Wyloguj się. Zaloguj jako drugi administrator.

 

[*]C:>rd /s "Documents and Settings"

[*]C:>linkd "Documents and Settings" "D:Documents and Settings"

 

[*]Wciśnij ctrl+alt+del. Uruchom ponownie komputer w normalnym trybie.

 

Najlepiej stworzyć sobie wcześniej trzy pliki bat, dla każdego logowania i uruchamiać je. Poza tym należy ustawić dla stworzonych linków (junctions) atrybut tylko do odczytu, bo zdarzyło mi się, że jakiś uninstaller wykasował mi link do Program Files

 

 

Witam :D

 

Za cholere nie mogę porobić linków powyższym sposobem, ponieważ jak nie zrobię (dużo już kombinowałem) to zawsze podczas usuwania Documents and Setings wywala błąd ochrony. Nie mogę też zrobić linku do Documents and Settings, wypisuje mi, że nie można utworzyć i koniec.

 

Wszystko idzie gładko tylko z folderem Program Files.

 

Czy jest inny sposób, może nawet jakiś program, który potrafi poprzenosić Documents and Settings i Program Files na inną partycę niż systemowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was małe pytanko, jak w stylu klasycznym (w WindowsXP) uzyskać dzień, godzine oraz DATĘ, a nie tylko dzień i godzine (standardowy, kolorowy styl podaje wszystkie 3 wartości) ?

Oraz co zrobić by po włączeniu stylu klasycznego pionowo mieściły się 3 a nie 2 ikonki na pasku uruchamiaia araz w tray'u ? (standardowy, kolorowy styl mieści 3) (po podniesieniu psaka o 1 stopień) Dzięki za NFO. PZDR.

 

UPDATE: Chodzi mi dokładnie o uzyskanie takiego efektu:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Wiem że podniesienie paska o 2 wartości rozwiązuje sprawe, ale wtedy to już źle wygąda i zajmuje za dużo miejsca, nie da się tego jakoś rozwiązać poprzez edycje rejestru ? PZDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki dosc poważny problem: Wertując rożne strony z programami znalazlem jakis wiesniacki programik o nazwie XP tuning, jest to polski program. W nim mialem duzo opcji do windowsa o ktorych nawet nie wiedzielm ze istnieją, była tam miedzy innymi opcja "wyłączenie ikon programów obok zegara" cos w tym stylu, zostawilem to bo pomyslalem ze moze mi sie przydac. wylaczylem proram a po restarcie kompa ikonek uz nei bylo. Teraz w sumie nie wiem czy ja jednak nacisnąłem ten przycisk czy nie ale w każdym bądź razie programu juz sie nie da uruchomic zeby to właczyć, nie wiem czemu, nawet reistalacja programu nie pomogla. Objawy są takie: przy włączeniu programu wyskakje komunikat: " Access violation at addree 004046D0 in module'XP Tuning.exe". Write of adrees 00000304" po czym program sie wlącza lecz bez menu głównego. zna ktos inny program badz jakis sposób zeby włączyć te ikonki, bez tego ani nie da się gg utrzymac poniewaz jak się kliknie na X to trzeba restartowac gg gdyz nie widac go obok zegara, ani wielu róznych przydatnych rzeczy. Prosze o pomoc, najlepiej na djcasper@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt mojego wczorajszego, a własciwie juz dzisiejszejszego przeglądu systemu. Odchudzanie systemu. Przed wpisaniem polecen lepiej trzeba skasowac wszystko z wndowssystem32dllcache bo może przywrócic pliki jesli bedą tam kopie.

 

Kursory

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\accessor.inf,MousePointUninstall

 

Pinbal

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\pinball.inf,PINBALL.Remove

 

Gry internetowe

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\igames.inf,ZoneUninstall

 

Saper

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\games.inf,MinesweeperUninstall

 

Frecell

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\games.inf,FreecellUninstall

 

Solitaire

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\games.inf,SolitaireUninstall

 

Spider

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\games.inf,SpiderUninstall

 

Kierki

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\games.inf,HeartsUninstall

 

Paint

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\accessor.inf,PaintUninstall

 

Kalkulator

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\accessor.inf,CalcUninstall

 

Tablica znaków

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\accessor.inf,CharMapUninstall

 

Podgląd schowka

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\accessor.inf,ClipBookUninstall

 

Tapety

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\accessor.inf,DeskpaperUninstall

 

Szablony

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\accessor.inf,TemplatesUninstall

 

Wordpad

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\WordPad.inf,MSWordPadUninstall

 

Rejestrator dzwieku

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\multimed.inf,RecUninstall

 

Odtwarzacz multimedialny

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\multimed.inf,MPlayUninstall

 

Regulacja głosnosci

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\multimed.inf,VolUninstall

 

Winchat.exe

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\communic.inf,ChatUninstall

instal RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%INFcommunic.inf,Chat

 

Hyperterminal

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\communic.inf,HypertrmUninstall

 

 

Dialer(telefon)

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\communic.inf,DialerUninstall

I - Dialer

 

Windows messenger

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove

 

Przywracanie systemu

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\sr.inf,Uninstall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z systemem. Muli się strasznie przy nagrywaniu płyty CD, gdy użytkownik innego komputera z sieci ściąga z mojego komputera jakieś większe ilości plików. System reaguje na to muleniem się, np. pisanie tekstu w notatniku staje się problemem, literki pojawiają się po kilku sekundach. Dysk zasuwa pełną parą bo słychać jego głośną pracę i kontrolka od dysku nie przygasa aż do momentu kiedy kopiowanie zostanie zakończone. Mierzyłem prędkość z jaką inny komputer pobiera ode mnie pliki i wyszło na to, że transfer wynosi zaledwie 3,3 MB/s i 4 MB/s w szczycie.

Konfiguracja mojego sprzętu w podpisie. Pamiętam, że na starszym sprzęcie Duron 700, 128 MB ram, Shuttle AK12 KT133a i Win98se wydajność dysku była nieporównywalnie lepsza. Inny komputer przez sieć ciągnął ode mnie 7 MB/s i bez problemu mogłem grać podczas kopiowania w Counter-Strike. Znalazłem w menadżeże urządzeń taką podejżaną rzecz. Załączam screeny:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wydaje mi się, że wszystko przez to, że nie ma cacheowania podczas odczytu z dysku, jest tylko cacheowanie podczas zapisu.

 

Moje pytanie brzmi czy da się włączyć cacheowanie do odczytu w Windows XP, oraz czy wy też zauważyliście takie problemy na tym systemie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mialem ten sam problem co ty tzn ze nie ma cacheowania podczas odczytu z dysku

czekalem na jakas odpowiedz w tym watku ale jak widac nadal nic

w miedzy czasie zainstalowalem nowe sterowniki do nforce2 ( 6,39 mix )

i obecnie juz jest to wlonczone

odinstalowalem caly pakiet poprzednich driverow nvidi i zainstalowalem wlasnie te mixy

moze u ciebie bedzie podobnie

pozdrawiam

Alex

Dodam ze tez mam NF7

tutaj masz linka do tych sterownikow

http://www.hardware4you.it//uploadimg/nForce_6.39_REMIX.rar

Edytowane przez Running

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mialem ten sam problem co ty tzn ze nie ma cacheowania podczas odczytu z dysku

czekalem na jakas odpowiedz w tym watku ale jak widac nadal nic

w miedzy czasie zainstalowalem nowe sterowniki do nforce2 ( 6,39 mix )

i obecnie juz jest to wlonczone

odinstalowalem caly pakiet poprzednich driverow nvidi i zainstalowalem wlasnie te mixy

moze u ciebie bedzie podobnie

pozdrawiam

Alex

Dodam ze tez mam NF7

tutaj masz linka do tych sterownikow

1302405[/snapback]

mialem podobny problem tyle, ze na moim Epoxie ale tez na nForce2. okazalo sie, ze przyczyna byly sterowniki IDE, ktoore trzeba bylo zainstalowac przed SP1 bo wtedy system wybieral te starsze a po instalce servis packa nowe - zoptymalizowane :lol: sproobujcie tak :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe z tym ze ja mialem odrazu xp prof z SP2 na to zainstalowane orginalne sterowniki z plytki abita dolonczone do plyty

i dopiero jak dzisiaj dokonalem aktualizacji sterownikow na te ktore podalem to sie odblokowalo

Dodam ze mam lan na karcie realteka, caly czas mialem sterowniki ktore dolanczal win bo rozpoznawal karte wiec myslalem ze jest ok

ale dzisiaj zainstalowalem dedykowane ze stronki realteka i naprawde jest roznica w predkosci lanu i calego netu

pozdrwiam

Alex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

 

Slyszalem ze mozna zgrac "obraz czy cos takiego" calej partycji XP (me rowniaz chialbym) np. z poczatku instalacji a potem ja przywrocic odnawiajac do poprzedniego stanu wszystkie dane.

POtrzebuje nazwe tego programu ;) dla XP i ME bo wkurzaja mnie ciagle instalki systemu ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahahhahahaha gralem sobie w Counter'a i nagle zwis. Probuje odpalic ME i blad ochrony systemu :lol: [gluteus maximus] blada format zaraz leci, ledwo xp'ka odpalilem. Pewnie na dysku cos sie pochrzanilo :mur:

 

Hmm sporo wersji tego ghosta. Co lepsze 2005 czy 9.0 ?

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko jak pod WIN XP z SP2 zamienic litery Dyskow/CD-ROM'ow/nagrywarek??

 

Ostatni raz to robilem pod 98 i tam to w przypadku CD-ROM'ow robilo sie w >Menadzerze Urzadzen i we Wlasciwosciach danego napedu. A tu w WIN XP z SP2 tego nie widze.

 

Z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu mi nikt nie powiedzial ze norton ghost 9.0 nie dziala na ME  :mur: 

 

Jesli ta nie dziala to ktora  :?

1341199[/snapback]

Bez problemu możesz go odpalić pod DOS.

Musisz sobie zrobić dyskietkę startową z Norton Ghostem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja potrzebuje pomocy, a mianowicie często przez to, ze mam włączone eMule, Outlook nie chce sprawdzić mi poczty, wywala jakies błędy. Myslę, ze pomogłoby zwiększenie priorytetu dla OE, ale nie wiem, gdzie to zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TU NAPISZE JAK DAĆ JĄDRO SYSTEMU DO PAMIĘCI RAM.

p.s. zalecane jest mieć 512 ramu

 

Jądro systemu znacznie przyspiesza windowsa...

A robi się to tak:

START|URUCHOM|regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\system\CurrentControlSet\Sesion Menager\Memory Management

 

Dodajemy tutaj klucz typu DWORD o nazwie DisablePagingExcutive i przypisujemy mu wartość1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zasmiecony watek ... ja znalazłem cos takiego i polecam

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\ Control\SessionManager\Memory Management

 

SecondLevelDataCache - wartość ta określa wielkość pamięci podręcznej drugiego poziomu L2 Cache dostępnej dla systemu Windows.

Kilkamy 'Modify' -> Decimal. Np. dla procesorów Athlon K7 (Slot A) ilość L2 Cache = 512KB. Należy wtedy wpisać 512. Jeśli HAL sam nie potrafi wykryć wielkości L2, ustawa tę wartość na 256(KB).

 

domyśnie jest ustawione na 0 !!!... jest to praktycznie jedyne co przestawiam w rejestrze ...

 

MIchał

Edytowane przez Vegan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zmienic sobie ikonki folderów i plików html i wszedlem w panel sterowania > opcje folderów, zakładka typy plikow i tam zmienilem te ikony. Teraz robie dwuklik na folderze i zamiast sie otwierac otwiera sie okienko wyszukaj... (zmienila sie kolejnosc opcji po kliknieciu prawym na folder). Jak przywrocic deflaut?

 

--------------- Łączenie postów -------------- by Crosis ;)

Pisze kolejnego posta, zeby sie powiadomienia o odpowiedzi rozeszly, moze jednak ktos pomoze.

 

Jako, ze jestem przykladnym forumowiczem, to zamiast czekac na gotowe probowalem sam. Jakos pokombinowalem, i jako pierwszą pogrubiona opcje mam open. Denerwuje mnie jednak to, ze za kazdym razem nowy folder otwiera mi sie w nowym oknie. Po chwili mam kilkanascie okien.

 

http://www.agavk.p9.pl/strony/win_prawy.php

 

Znalazlem jeszcze taki opis. Tylko do jest do Win98, a mi potrzeba do WinXP. Macie jakies pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idiotą nie jestem i gdyby to bylo takie proste to juz bym dawno to zrobił ;)

Mam zaznaczone ta pierwsza opcje, mimo to foldery otwieraja sie kazdy w nowym oknie. Jak zaznaczam drugą opcje to jest tak samo, z tym, ze jeszcze na dodatek uzycie przycisku "w górę" tez powoduje otwarcie nowego okna (co przy pierwszej opcji nie wystepuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dostepny oficjalny SP1 do wina2003 PL od bodajrze 2 ..dni.... do pobrania stad:

 

http://www.microsoft.com/downloads/info.as...SP1-x86-PLK.exe

 

i teraz sprawa... jak wiadomo win xp sp2 ma obraniczony limit polaczen... jezeli chodzi o p2p... sprawe zalatwiona bo xp-antispy mozna sobie to ograniczenie wylaczyc.. ale teraz jest problem z win2003 SP1... poniewaz w xp-antispy wyskakuje error ze nie mozna zmienic ilosci polaczen bo nie obsluguje tego wina... ma juz ktos jakis sposob na to?:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...