Skocz do zawartości
ath

Windows XP / 2003 - Optymalizacja

Rekomendowane odpowiedzi

w windowsie xp można to zmienic bez uzycia xp antispy edytujac rejestr moze w 2003 tez sie uda w ten sposob :

 

start -> uruchom -> regedit i...

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings

 

Tworzymy w dwie wartości typu DWORD :

 

MaxConnectionsPer1_0Server

 

oraz

 

MaxConnectionsPerServer

 

Obydwu nadajemy te sama wartosc np. 100.

 

mam nadzieje, ze pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w windowsie xp można to zmienic bez uzycia xp antispy edytujac rejestr moze w 2003 tez sie uda w ten sposob :

 

start -> uruchom -> regedit i...

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings

 

Tworzymy w dwie wartości typu DWORD :

 

MaxConnectionsPer1_0Server

 

oraz

 

MaxConnectionsPerServer

 

Obydwu nadajemy te sama wartosc np. 100.

 

mam nadzieje, ze pomoze

1441465[/snapback]

Przez edycje rejestru nigdy nieudało mi się odblokować limitu połączeń. XP Antispy odblokowywał limit przez crackowanie jednego pliku dll.

A jeśli chodzi o 2003 to czy to nie jest czasem system pełniący funkcję serwera? Wtedy nielogiczne było by limitowanie liczby połączeń. Więc czy jest potrzeba odblokowywania?

Edytowane przez Dangerox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem tylko zauwazyc jedna bardzo wazna rzecz...

 

Chodzi o to ze jesli uruchomimy

Pulpit --> Wyglad --> Styl klasyczny Windows

 

To uzyskamy GORSZY efekt niz jesli ustawimy:

Moj KOmputer -> Wlasciwosci -> Zaawansowane -> Wydajnosc -> Ustawienia -> Ekefty Wizualne -> "Dopasuj do uzyskania lepszej wydajnosci"

 

Dlatego polecam ta drugie rozwiazanie i wtedy w ogole jet cacy nie ma wodotryskow ZADNYCh a system zdecydowanie wyglada lepiej niz przy pierwszej opcji :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zasmiecony watek ... ja znalazłem cos takiego i polecam

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\ Control\SessionManager\Memory Management

 

SecondLevelDataCache - wartość ta określa wielkość pamięci podręcznej drugiego poziomu L2 Cache dostępnej dla systemu Windows.

Kilkamy 'Modify' -> Decimal. Np. dla procesorów Athlon K7 (Slot A) ilość L2 Cache = 512KB. Należy wtedy wpisać 512. Jeśli HAL sam nie potrafi wykryć wielkości L2, ustawa tę wartość na 256(KB).

 

domyśnie jest ustawione na 0  !!!... jest to praktycznie jedyne co przestawiam w rejestrze ...

 

MIchał

1382519[/snapback]

U minie bylo 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli noe ma znaczenia czy jest 0 czy konkretna wartość, tu w PL.

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;pl;228766

 

Rejestr systemu Windows 2000 zawiera dane konfiguracyjne, które są ważne dla użycia pamięci. Niektóre niezależne źródła błędnie raportują, że wydajność systemu można zwiększyć, modyfikując następujący klucz Rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\SecondLevelDataCache.

Chociaż można zmienić tę wartość z wartości domyślnej na 0, w większości przypadków nie wpłynie to na zwiększenie wydajności. Firma Microsoft nie poleca zmiany tego ustawienia. Gdy wartość klucza jest ustawiona na 0, system próbuje pobierać dla platformy rozmiar buforu poziomu 2 (L2) procesora z konfiguracji HAL. Jeśli nie uzyska tej wartości, system ustawia rozmiar domyślny na 256 KB dla buforu L2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos odemnie :

Parametr /prefetch:1

 

Jest również możliwość o wiele szybszego (nawet do 50x) uruchamiania wybranych aplikacji poprzez wykorzystanie specjalnego przełącznika /prefetch:1. Domyślnie jest on ustawiony dla tylko jednej aplikacji czyli Windows Media Playera.

 

1. Klikamy prawym na skrót wybranego programu i klikamy na Właściwości.

2. W okienku w linii ścieżki dostępu do exe programu dopisujemy na samym końcu /prefetch:1

UWAGA: Przełącznik ten działa dla większości ale NIE dla wszystkich aplikacji! Próba uruchomienia programów, które tego nie akceptują zwróci błąd typu "program jest nieprawidłowy". Wtedy wystarczy po prostu usunąć dodany przełącznik.

 

Skrócenie czasu startowania checkdiska

Możesz skrócić domyślne 10 sekund na startowanie checkdiska podczas bootowania. To już jest zapisane w rejestrze:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager

 

AutoChkTimeOut - Domyślne 10 podstawiasz większą/mniejszą liczbę by wydłużyć/skrócić czas.

 

Zamiast edytować rejestr możesz zrobić to z linii komend:

 

Start >>> Run (Uruchom) >>> cmd i wpisz komendę chkntfs/t:4

 

gdzie 4 to są sekundy.

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows XP Home Edition@PRO

 

 

HOWTO Change Windows XP Home to Windows XP Pro

filed under Software

 

We can’t vouch for this hack, because we are too lazy to try it (and we never, ever violate copyrights or EULAs), but kind reader Martin explains the process for turning an Windows XP Home install disc to a Windows XP Pro disc after the jump.

 

It sounds pretty simple to do (just some registry changes), but you can’t install Service Pack 2, so you might try to slipstream in the changes to your modified install disc (if that’s even possible).

 

Alternately, buy XP Pro, or get a Mac.

 

    yes indeed, you can’t change an installed Windows but only your Installation CD (or even a recovery CD in case the manufacturer had not left out important parts)

 

    Here’s the detailed breakdown you asked for.

 

    1. Copy the root directory and the i386 directory of the WindowsXP CD

    to your harddisk

    2. Extract the Bootsector of your WindowsXP CD

    3. Change 2 Bytes in i386\Setupreg.hiv :

    a) Open Regedit

    B) Highlight HKEY_LOCAL_MACHINE

    c) Menu: File -> Load Structure -> i386\Setupreg.hiv

    d) Assign an arbitrary name to the imported structure e.g. “Homekey”

    e) Goto HKEY_LOCAL_MACHINE\Homekey\ControlSet001\Services\setupdd

    f) edit the binary key “default” and change “01” to “00” and “02” to

    “00”

    g) Highlight “Homekey” and select menu: File -> unload structure

    4. Burn your new XP Pro CD

    5. Install WindowsXP as usual. Your XP Home Key will work.

 

    Note: You cannot apply SP2 to such a WindowsXP Pro, so step 1.B)

    might be to integrate SP2 in your Installation CD

 

    Please check the menu-entries as I don’t owe an English copy of

    XP and have to guess them.

 

Permalink: HOWTO Change Windows XP Home to Windows XP Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam po polsku:

Jak z CD XP Home zainstalować [prawie] XP Pro

 

Trza zmienić tylko dwa bajty w CD instalacyjnym i z płyty Home zostanie zainstalowany Pro z owymi brakującym Homowi "dodatkami". Dwa "ale":

 

1. Hack na waszą odpowiedzialność. I oczywiście nie ma cudów by był to identyczny Pro jak oryginał. Czegoś tam będzie mu brakować.

 

2. Tak preparowana instalka pozbawia was możliwości instalowania SP2 dla XP w trybie "na żywo" z Windows Update. Ale można spreparować fałszywe CD Pro i zrobić slipstream, który podobno działa z tym. Klucze seryjne Home wchodzą.

 

AKCJA:

 

- Kopiujemy z CD XP Home całą zawartość płyty na dysk twardy. Poddawanym edycji elementem będzie obiekt rejestru Setupreg.hiv z folderu i386.

 

- Otwieramy więc edytor rejestru: Start >>> Uruchom >>> regedit

 

- Podświetlamy po lewej gałąź HKEY_LOCAL_MACHINE.

 

- Wybieramy menu File >>> Load Hive >>> wskazujemy plik Setupreg.hiv

 

- Padnie pytanie o nazwę "roboczą" = dowolna, tu wpisałam Test

 

- Przejść do klucza: HKEY_LOCAL_MACHINE\Test\ControlSet001\Services\setupdd

 

- I tu zedytować wartość (Default) / Domyślną: 01 oraz 02 trzeba zamienić dwukrotnie na 00. Mamy więc uzyskać same zera

 

- Kończymy akcję: File >>> Unload Hive i wypalamy płytkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję wyłączyć powiadamianie o kończeniu się miejsca na dysku. Teraz musiałem doinstalować trochę więcej softu i winda mi się bez przerwy burzy, że mam mało miejsca. Tyle co zostawiłem zupełnie jej wystarczy tylko ten komunikat mnie drażni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest temat o XP/2003 co prawda, ale mam taki problem, mianowicie na Win 2000 jest wpis 'MenuShowDelay' /tak samo jak w XP/ tyle że jak zmienię wartość z 400 na 75 to nie widzę efektu, tak jakby to nie działało. Na XP/2003 widać gołym okiem, że menu szybciej reaguje a tu nic.

W związku z tym mam pytanie, czy z tym wpisem jest powiązany jakiś inny wpis, który być może blokuje zmianę 'MenuShowDelay' i dlatego na Win 2000 nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a to znacie:

 

 

 

Podmieniamy dwa pliki które zarządzają pamięcią z Windowsa 2003 serwer, wrzucamy je albo do instalki windowsa do katalogu i386, albo do katalogu głównego c:\

 

root czyli c:\

 

ntldr

ntdetect.com

 

po podmianie restart. Czasami wystepuje po restarcie zjawisko wylaczenia akceleracji w DX ale to spokojnie sie wlaczy w dxdiag

 

Ja już jade miesiąc i odświezanie pamieci, wychodze z gier, bez resetu (zreszta juz nie pamietam co to reset, naprawde to działa)

 

http://kmxind.republika.pl/pack.rar

 

to z forum xplode, polecam

Ludzie nie wierzą że microsoft na takie coś pozwala, ale wierzcie lub nie, poszukacje na necie ! ! !

 

Tutaj można ściągnąć te pliki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmieniamy dwa pliki które zarządzają pamięcią

Akurat te pliki nie odpowiadaja bezposrednio za pamięć, a za uruchamianie windowsa, ale to taki drobny szczegół.....

 

 

http://www.microsoft.com/resources/documen...mc_str_reii.asp

Otwierać w IE, bo może nie wyswietlać poprawnie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy wie może ktoś jak wyłączyć blokowanie się systemu?Chodzi o to że np. jak oglądam film to po jakimś czsie wyskakuje okno że system zostal zablokowany i należy Ctrl+Alt+Del by go odblokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy wie może ktoś jak wyłączyć blokowanie się systemu?Chodzi o to że np. jak oglądam film to po jakimś czsie wyskakuje okno że system zostal zablokowany i należy Ctrl+Alt+Del by go odblokować.

1530475[/snapback]

Ja używam 2003, ale z takim problemem się jeszcze nie spotkałem. Filmy oglądam normalnie. Może masz gdzieś włączoną taką funkcję, ale prawie na pewno nie jest ona włączona domyślnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i glupie pytanie ale nie moge znalesc odpowiedzi na nie. Co zrobic w win2003 zeby we wszystkich folderach defaultowo bylo wlaczone rownanie do siatki? I moze od razu ktos mi powie czy da sie wlaczyc szczegoly pliku w oknie ekspolartora? (rozmiar pliku itp...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i glupie pytanie ale nie moge znalesc odpowiedzi na nie. Co zrobic w  win2003 zeby we wszystkich folderach defaultowo bylo wlaczone rownanie do siatki? I moze od razu ktos mi powie czy da sie wlaczyc szczegoly pliku w oknie ekspolartora? (rozmiar pliku itp...)

1541279[/snapback]

Wchodzisz przykładowo na dysk C ustawiasz na nim równanie do siatki następnie klikasz narzędzia --> opcje folderów --> widok --> zastosuj do wszystkich folderów.

 

A co do tych szczegółów plików to cofasz się do ogólne --> zadania --> i zaznaczasz pokaż popularne zadania w folderach.

 

ps/ podałem na przykładzie xpsp2 ale w 2003 raczej jest tak samo :)

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz przykładowo na dysk C ustawiasz na nim równanie do siatki następnie klikasz narzędzia --> opcje folderów --> widok --> zastosuj do wszystkich folderów.

Wlasnie o to chodzi ze to ustawia tylko widok (kafelki, miniatury itp). Rozmieszczenia nie ustawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz autorozmieszczanie a potem w opcjach folderów zastosuj do wszystkich to da na wszystkie autorozmieszczanie, ale autorozmieszczanie zwykle tylko przeszkadza. Samego wyrównania do siatki się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo

Niedawno przeczytałem na Dzikie.net o Superprefetch.

Wystarczy otworzyć rejestr i w podanym katalodu dodać nowy klucz Dword.

Rzecz tyczy się systemów XP ale na 2000/2003 też może zadziałać. Mi dało jakieś 5s przy ładowaniu systemu.

 

[HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlSession ManagerMemory ManagementPrefetchParameters]

"EnableSuperfetch"=dword:00000001

 

Link do orginalnego tematu:Dzikie.net

Edytowane przez Morf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...