Skocz do zawartości
ath

Windows XP / 2003 - Optymalizacja

Rekomendowane odpowiedzi

panowie mam pytanie, otuż co zrobić aby win2k3 był widziany przez aplikacje jako XP. Ponieważ chce zainstalowac SetPoint do myszy logitecha aby uaktywnić dodadkowe opcje, ale po instalacji i próbie włączenia wyskakuje komunikat o napotkaniu błedu. Jak sie domyślam chodzi tu o niezgodność systemu, poniewaz aplikacja ta jest przeznaczona tylko dla win XP, a przynajmniej taka informacja widnieje na stronie logitecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam małe pytanko: chciałem sobie zainstalowac Norton Ghost na w2k3 - niestety sie nie udało, aplikacja nie jest przeznaczona dla systemów serwerowych. Jest jakaś możliwość rozwiazania problemu - tryb zgodności nic nie daje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh a ja z prośbą o pomoc, mianowicie moje menu kontekstowe w XP otwiera sie 2-4 sekundy ostatnio... co przyprawia mnie o ból głowy...cholerny BÓL!!!! Zmieniałem mnóstwo ustawień w windzie zeby to poprawić i niestety nic nie pomogło. Odchudziłem też sam pasek ze zbędnych programów, nadal to samo... Ma ktoś jakieś sugestie odnośnie takiego zachowania?? :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie daje.. XPek i tak leci na najnizszych ustawieniach wygladu; wszystkie zbedne bajery sa wylaczone i nie zwieksza to wcale wydajnosci systemu. Sprawdzilem sytem czy nie ma wirusow ani innego szitu i jest czysto, probowalem tez ylaczyc wiekszosc procesow dzialajacych w tle zeby upewnic sie czy przypadkiem to nie jakis program ale niestety nie... nadal to samo na menu podreczne/kontekstowe musze czekac 2-4 s. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chciałem podziękować autorowi tematu i osobom pomocnym w stworzeniu takiego FAQ w pierwszym poście, który pozwolił mi na stuningowanie systemu z niesmowitym skutkiem końcowym B)

z siedmiu "pasków" przy ładowaniu systemu zrobiło się pół B)

aż dziw bierze jak pomyśleć, że dopiero dziś tu zajrzałem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łażąc po Amatytowej Wieży (stronka o Morrowind) natknołem się na cosik takiego:

Po zapełnieniu około 80% wielkości RAM system zacznie używać pliku wymiany. Tyle, że te 20% w pewnym sensie się marnuje (nie dosłownie, zostanie użyte, tyle, że nie optymalnie, bo Windows wcześniej zaczyna "kręcić dyskiem"). HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\ Control\

SessionManager\Memory Management-> wartość DWORD NonPagedPoolSize (0 = kontroluje ten parametr system). Modyfikując ten parametr musisz skorzystać ze wzoru:

pojemność Ram po, której ma zostać uruchomiony plik wymiany* 1024(wartość trzeba podać w KB) np. 230*1024= 235520 (wartość dziesiętna).

Nie wolno przekraczać wielkości Ram-u, bo będzie BARDZO ŹLE. Parametr można bezpiecznie ustalić na 90% (np. Dla 256MB jest to 230MB), ewentualnie 95%. 100% tylko dla ekstremalistów. UWAGA osoba, która opublikowała ten trick- "Powtórzę się ponownie - lepiej pozostawić na 0".

Pierwsze słyszę o takich cudach :blink:

 

EDIT: ustawiłem ten parametr na 97% ilości RAM tzn. zostawiłem windowsowi do marnowania 32MB i jest OK! system stabilny, najbardziej ramo-żerna gra jaką znam czyli demo feara z teksturami na full chodzi jakby lepiej, komp mniej mieli dyskiem.

 

Czy jest jakiś sposób na dokładne sprawdzenie ile tego RAM nie używa Winzgroza, bo aż nie chce mi się wieżyć że u mnie aż 200MB niemal stało odłogiem.

EDIT: Od dwóch tygodni jadę na 1008MB (1032192) przy 1024MB RAM i też jest ok :D

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mam taki problem niedawno zainstalowałem windows server 2003 wersja standard i mam problem z usunięciem rozbudowanych opcji zamykania sytemu oraz napotkałem drugi problem gdy chcę włączyc panel sterowania to komputer się zawiesza tak na 25 sekund nic się nie uruchamia tak samo się robi w gg gdy chcę zmienic użytkownika tylko najadę na zakłądkę użytkownik to zwis :( i nie moge przestawic uzytkownika

proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszedłem przez te 7 stron i zlepiłem tricki do pliku txt (27kB)

 

druknąć - testować i czytać forum

w pliku jakby co to kodowanie znaków windows ( europa środkowa)

 

pozdro

tweak.pl___triki_winxp_zlepek.txt

 

ps. błędy pochodzą z oryginałów postów - nic nie poprawiałem tylko wklejki

Edytowane przez MAXO17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 1 proste pytanie - plik wymiany dawac na C: (bo podobno malo ruchu glowica dysku) czy na inna partycje dedykowana ?

1694725[/snapback]

mi się wydaje,im dalej końca dysku (talerza) tym wydajność się minimalnie zwiększa

 

tylko nie wiem jak po formacie to partycje sa tworzone od srodka czy od konca talerza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witma, czy moze mi ktos powiedziec jaki jest sredni czas łądowani systemu.

nie wiem czy ja mam za duze wymagania .

od momnetu naciśniecia enter przy wybieraniu systemu mija 20 s do pokazania sie ekranu zapraszamy i ok 1 min do załadowania reszty .

mam net przez usb , Norton Internet Security , Internet Manager i w sumie nic wiecej sie nie ładuje. dysk 80 gb ata133 / 760 ramu i semprona

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 512 plus 256 kostke

 

ja ustawiłem 750MB (mam 768ramu)

750MB * 1024 = 768.000

 

plik wymiany ustawiłem 256-256

 

dysk mam 160gb pata , wychodzę z założenia ,że dysk jest zawsze wolniejszy od ramu ,więc po co mu dawać duży plik wymiany

im mniejszy obszar stały na który operuje tym działa to szybciej

(partycję z windą mam ponad 10GB)

 

nie ma problemów z instalacją

GRY MI NIGDY LEPIEJ NIE CHODZIŁY!!! na najwyższych detalach

np. BF2 tekstury i powierzchnie na medium reszta high

 

HL2 high

 

dzięki za rady, ciekawe jak to będzie z vistą

Edytowane przez kurdefelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chciałem podziękować autorowi tematu i osobom pomocnym w stworzeniu takiego FAQ w pierwszym poście, który pozwolił mi na stuningowanie systemu z niesmowitym skutkiem końcowym  B)

z siedmiu "pasków" przy ładowaniu systemu zrobiło się pół  B)

aż dziw bierze jak pomyśleć, że dopiero dziś tu zajrzałem  :rolleyes:

1652538[/snapback]

Ja w ten poradnik zagladalem od samego poczatku kiedy sie na forum zarejestrowalem, ale musze takze przyznac, ze autor wraz z osobami wspoltworzacymi ten poradnik, musza sie znac na rzeczy. Naprawde. Zawsze po formacie robie optymalizacje wedlug tego poradnika, z 8 paskow ladujacych robi sie 1,5. A gdy znajomi lub inni ludzie dzwonia bo im komputer padl, robie formata, instaluje xp i mam wydrukowane 3 kartki A4 z tym wlasnie poradnikiem. Biore go w teczce i dzialam z nim 30-60 minut, a efekty nie do porownania.

 

Dziekuje jeszcze raz :wink:!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze takze przyznac, ze autor wraz z osobami wspoltworzacymi ten poradnik, musza sie znac na rzeczy.

1721332[/snapback]

Nie pomyślałeś o tym, że ten cały poradnik mógł zostać napisany przez kogoś innego, a autor tego postu wkleił to na forum :?: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie problemy z kompem kuzyna, z XP SP2 Home Oem:

1. Nie chce instalować gier, cały czas wyskakują errory

2. Nie można zainstalować żadnego programu pobranego z neta

3. Windows nie pobiera całych plików tylko ich fragmenty, a pokazuje, że całe

4. Nie chce dać zainstalować nowszych sterowników niż są.

 

Wydaje mi, a raczej jestem pewny, że to wina jego windowsa, bo zainstalowałem mu na pare dni na próbę mojego XP SP2 Professional BOX.

I wiecie co: wszystko przeszło jak ręką odjął!!!

 

Teraz takie pytania:

1. Co mogę zrobić z tym homem by działał dobrze???

2. Czy jest możliwość reklamacji windowsa???

 

Konfing kuzyna:

Athlon64 2800+

Asus K8NE Delux

2x256 Hynix D43

Leadtek 6600 128MB

WD Caviar SATA 80 GB

DVDrw NEC

Modecom GTF 350W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...