Skocz do zawartości
ath

Windows XP / 2003 - Optymalizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Tez dotarlem do tej metody, a przyokazji na forum msfn.org dostalem jeszcze pare innych :)

 

@Crosis - efekt ustawienia odpowiednich opcji w nlite jest dokladnie tym, co opisales ;)

 

Dzieki za odpowiedz panowie, dalej juz bede sam rzezbil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam male pytanie :P

w koncu jak ustawic ta opcje w HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\Prefetch Parameters

na 0 czy na 5

// Przy 5 zauwazylem poprawe

/// Przy zero sprawdze jutro ... yy to znaczy dzis:P

Ktos tu pisal ze cos ta 5 moze walic po ktoryms uruchomieniu systemu.. wiec juz nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w koncu jak ustawic ta opcje w HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\Prefetch Parameters

na 0 czy na 5

Ustaw na 0. W końcu 5 nic nie daje. Możliwe ustawienia poniżej:

 

0 - wyłączone,

1 - włączone dla startu aplikacji,

2 - włączone dla startu systemu,

3 - włączone dla startu systemu i aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko czy da sie ustawic w winxp uruchamianie menadzera zadan tak jak w win 2000??

Mianowicie chodzi mi o to ze jak w win200 wcisnolem ctrl+alt+del to jakkolwiek zamulony by byl system to menadzer zawsze wyskakiwal w sekunde. Natomiast w winxp momentami trzeba czekac i czekac i czekac :mur:

Moze sie jakos da ustawic priorytet menadzera??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zna ktos moze stronke gdzie by bylo opisane co mozna wylaczyc podczas urchamiania windy XP?

Poszukaj na internecie jakiegoś progamu np. Light Startup ( na komputerswiat.pl jest sporo tego ) i szukaj w startupie znajomych nazw jak gadu gadu, panda, nvidia czy symantec i jezeli uznasz je za zbędny to poprostu usuwasz ( radze zrobić kopie startupu przed grzebaniem bo możesz cos sobie popsuć ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie osiągnołem tyle co wy bo ładuje mi 9 i 3/4 kreski :/ I jeszcze takie pytanie WriteCacheEnabled <-- czy ta wartość ma jakiś wpływ na szybkość kompa ? u mnie ma wartość zero.

To raczej nie wylaczyles ladowania wstepnego, albo nie wyczysciles folderu z plikami C:\WINDOWS\Prefetch

 

 

Ja mam takie pytakno - chodzi mi o to, gdzie w rejestrze, albo gdziekolwiek zdefiniowac, zeby stronki z linkow podeslane przez np. gg, skype'a otwieraly sie w przegladarce takiej jak ja chce a nie w domyslnym IE ? (ja mam akurat nakladke myIE2).

 

Kolega ma Mozille i po instalacji ustawil, zeby byla ona domyslna przegladarka i linki z gg mu sie tez otwieraja w IE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zna ktos moze stronke gdzie by bylo opisane co mozna wylaczyc podczas urchamiania windy XP?

Tak jak napisał Shiningami, dobrym progiem tego typu jest też "autoruns" a jeżeli chodzi ci jakie procesy i usługi można wyłączyć to tu: 1860678[/snapback]

To raczej nie wylaczyles ladowania wstepnego, albo nie wyczysciles folderu z plikami C:\WINDOWS\Prefetch

Ja mam takie pytakno - chodzi mi o to, gdzie w rejestrze, albo gdziekolwiek zdefiniowac, zeby stronki z linkow podeslane przez np. gg, skype'a otwieraly sie w przegladarce takiej jak ja chce a nie w domyslnym IE ? (ja mam akurat nakladke myIE2).

 

Kolega ma Mozille i po instalacji ustawil, zeby byla ona domyslna przegladarka i linki z gg mu sie tez otwieraja w IE.

Nie wiem jak to jest w myIE2 ale w ustawieniach/preferencjach lub opcjach gdzieś powinno być ustawienie żeby przeglądarka kojarzyła następujące typy plików: html, xml, skróty internetowe, http, https, ftp i inne.

Np. w operze trzeba wejść: narzędzia->preferencje->zaawansowane->programy->szczególy i tam zaznaczyć w\w pliki.

Oczywiście trzeba ustawić daną przeglądarkę jako domyślną nie tylko w ustawieniach owej przeglądarki ale także w menu start->Określ dostęp do programów i ich ustawienia domyślne

Edytowane przez bartas39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale po "optymalizacji" strasznie wolno łądują się pliki typu .jpg po kliknięciu na nie, przedtem trwało to ułamek sekundy a teraz nawet do 1sec. Wie ktoś dlaczego tak się dzieje? Co mogło to spowodowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AUTOMATYCZNE LOGOWANIE

Zrobilem wszystko dokłądnie tak jak w opisie tyle ze hasłą nie podałem i teraz windows ciągle mi sie prubuje zalogowac i zaraz mi się wylogowuje. Jak wyłączyć tą opcje??

W trybie awaryjnym jest identycznie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Mam problem z programem BootVis. Robie dokładnie to co jest opisane w tym topicu. Gdy porogram restartuje komputer to później pojawia się okienko windy (tj. to początkowe gdzie jest ładowanie systemu) i później jest czarny ekran i nic nie mogę zrobić :/ nieraz pojawia się kursor myszki ale po chwili nie mogę nim poruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Mam problem z programem BootVis. Robie dokładnie to co jest opisane w tym topicu. Gdy porogram restartuje komputer to później pojawia się okienko windy (tj. to początkowe gdzie jest ładowanie systemu) i później jest czarny ekran i nic nie mogę zrobić :/ nieraz pojawia się kursor myszki ale po chwili nie mogę nim poruszać.

W przypadku kiedy w trakcie startu system się zawiesza na około 2-3 minuty a cały pasek zadań włącznie z przyciskiem Start jest niedostępny przyczyną może być jedna z działających w tle usług Background Intelligent Transfer Service (Usługa inteligentnego transferu w tle).

 

1. Należy załadować fixa Microsoftu Q314862. Jeśli on nie rozwiąże problemu to:

 

2. Należy wykluczyć tę usługę z grupy startowej:

 

Start >>> Run (Uruchom) >>> services.msc

 

Wyszukaj usługę o nazwie Background Intelligent Transfer Service (Usługa inteligentnego transferu w tle). Z prawokliku pobierz jej Właściwości a w Typie Startowania ustaw na Wyłączona. Po zatwierdzeniu zmian zrestartuj komputer.

cyt: http://www.searchengines.pl/phpbb203/index...st=0?entry54470

 

P.S. Polecam odwiedzić tą stronkę: http://www.bezpieczenstwo.cba.pl/turbo.htm B)

Edytowane przez bartas39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bartas. Zabieram się za porządki :]

A jeżeli chodzi o BootVis'a to nada nie chodzi. Aktualki nie mogę wgrać bo wyświetla mi się komunikat o niezgodności systemu (tzn. nie można jej wgrać na Winde z SP1 lub z SP2). Jak wyłączyłem go z grupy startowej to też nic nie dało. Dalej czarny obraz.

Edytowane przez Massimo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bartas. Zabieram się za porządki :]

A jeżeli chodzi o BootVis'a to nada nie chodzi. Aktualki nie mogę wgrać bo wyświetla mi się komunikat o niezgodności systemu (tzn. nie można jej wgrać na Winde z SP1 lub z SP2). Jak wyłączyłem go z grupy startowej to też nic nie dało. Dalej czarny obraz.

BootVis 1.0.0.1 <- wersja 2002 (nie wymaga SP1)

BootVis 1.3.37.0 <- wersja 2003 (wymagająca SP1 jeśli będzie problem z jego instalką bierz po prostu górną wersję!)

Ściągnąłeś TEN fix???

Aha!!! BootVis wymaga do swojego działania 2 usług: Task Scheduler (Harmonogram zadań) i COM+ Event System (System zdarzeń COM+) w przeciwnym wypadku funkcja "Optimize system" nie będzie działać!!!

Edytowane przez bartas39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harmonogram zadań uruchamiałem ale tego drugiego nie :] a jak to uruchomić?

panel sterowania -> narzedzia administracyjne -> uslugi -> nastepnie znajdz te uslugi, ustaw tryb uruchomienia na wlaczony albo automatyczny i juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje programu do optymalizacji windowsa, nie kojarze jego nazwy niestety ale to było coś podobnego do xblk ( wiem ze to nazwa patriotów ) i motyw kolorystyczny był taki "szklany" a przycisk do zastosowania zmian był z płomieniami, wiem że mało to może mówić ale tylko tyle pamiętam i nie udało mi się znaleźć ani tu ani na google

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...