Skocz do zawartości
ath

Windows XP / 2003 - Optymalizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś może, jak włączyć podczas logowania (pod ikonką użytkownika) zamiast "wczytywanie danych użytkownika" żeby pokazywały sie pliki które są bieżąco wczytywane?

Kiedyś coś takiego zrobiłem, i widać było po kolei pliki które wczytuje, teraz mi to potrzebne do celów diagnostycznych i nie mogę za cholerę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnej osubie, która ma teraz 98 musze zainstalować Xp (problemy z sterownikami itd). Jest tylko jeden problem. Jest to stary biurowy komputer chyba 700MHz. Sam na starym PCecie miałem zainstalowany Xp i też chodził z wyłączonymi fajerwerkami.

 

Tam też chciałbym wyłączyć wsztko co niepotrzebne. Komputer ten bedzie wykorzystywane do przeglądania sieci no i przegrywania zdjęć z aparatu no i tych podstawowych funkcji. Na pewno nie będzi na nim nikt grał a ni nic zmieniał (osoba ktora będzie go używała jest laikiem). Więc żeby w miare szybko chodził chcialbym wyłączyć nipotrzene usługi przez 'msconfig'. Jest tam chyba 3/4 usług kompletnie nipotrzebynych. Możecie mi podpowiedzieć które znich wyłączyć (gdzieś czytałem o tym co jest potrzebne a co nie ale nie potrafie tego znaleźć w sieci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LukasAMD

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management]

"SecondLevelDataCache"

SecondLevelDataCache - określa wielkość pamięci podręcznej drugiego poziomu Cache L2 dostępnej dla systemu Windows. Należy ustawić taką wartość (dziesiętną) ile KB Cache L2 posiada Twój procesor. Może się okazać, że system źle wykrywa tę wielkość, sprawdź! Błędy mogą się pojawić zwłaszcza przy nowych typach procesorów dysponujących bardzo dużą pamięcią Cache L2 np. Athlon FX (512-1024 KB) lub Pentium-M (1024-2048 KB). Błędne wykrycie tej wartości przez system to kilkuprocentowa strata wydajności.

Cache L2 jest rodzajem sprzętowego "dopalacza" dla operacji adresowania pamięci [dokładniej jego elementem], ma również inne zastosowania.

Witam.

mam dylemat odnośnie ustawienia tego parametru dla procesorów dwurdzeniowych. Jak miałem jednordzeniówkę to nie było problemu. Tyle ile było L2 tyle wstawiałem. Natomiast przy procach dwurdzeniowych mam już wątpliwości. Posiadam A64 X2 3800+ Toledo. Więc jest 512KB na rdzeń, a 1024KB na cały procesor. Wydaje mi się, że jak już ustawiać to wartość przypadająca na rdzeń. Jednak nie wiem jak to wymyśliła ekipa B.Gaetsa? jak oni to rozumieją, wartość L2 przypadająca na rdzeń czy na procesor? Proszę o rozwianie moich wątpliwości przez mądre osoby :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\Otwórz w Notatniku\command]
@=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,74,00,25,\
 00,5c,00,73,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,4e,00,4f,00,\
 54,00,45,00,50,00,41,00,44,00,2e,00,45,00,58,00,45,00,20,00,25,00,31,00,00,\
 00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos jak wylaczyc ikonke w tray'u, ktora informuje o 'bezpiecznym usuwaniu sprzetu' w przypadku posiadania np. napedow sata, bo ciagle sie wyswietla a w sumie nie jest mi to do nieczego potrzebne. ;]

Podpinam sie pod pytanie co do ikonki "bezpiecznego usuwania sprzętu"

Tak wogóle to jak wywalać niechciane ikonki z traya z tym ze chodzi mi o metode na surowo, gdzie znalesc to w rejestrze bo bez przerwy wyświetla mi sie paskunda ikonka o braku połączenia sieciowego (lan).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod pytanie co do ikonki "bezpiecznego usuwania sprzętu"

Tak wogóle to jak wywalać niechciane ikonki z traya z tym ze chodzi mi o metode na surowo, gdzie znalesc to w rejestrze bo bez przerwy wyświetla mi sie paskunda ikonka o braku połączenia sieciowego (lan).

Poprostu wyłącz dane połączenie albo nawet karte w Menadżerze Urządzeń jeżeli nie używasz. A co do ikon w tray'u to było juz XXXXXXXXXX razy służy do tego (i.e.) trayremove czy jakoś tak, można go chyba znaleźć tu - www.softheap.com lub poprostu: własciwości menu start - katra "pasek zadań" - dostosuj (na dole po prawej) i tam wybierasz sobie przy nieporządanej ikonie "zawsze ukryte"

 

Za to ja podpinam się pod pytanie Cywa o "SecondLevelDataCache". Procek jak w opisie Core Duo który niby ma 2MB Cache L2 wiec ile powinienem ustawic 2048 czy 4096???

Edytowane przez bartas39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza tylko ze ja nie chce ukrywać tej ikonki (ukryj ikony nie aktywne) tylko na stale ja z tamtad wywalic i zeby jej wogole tam nie bylo.

A co do wyłączania uzadzenia z menadzera to mysle ze nie jest to zbyt praktyczne rozwiazanie bo mam w domu dwa kompy jeden udostepnia net do drogiego przez kabel wiec za kazdym razem kiedy ktos bedzie chcial skorzystac z neta bede musial wlaczac urzadzenie.

Pozatym w linku ktory podales nie ma tego programu i nawet google mi nic konkretnego nie znajduja o podobnej nazwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do wyłączania uzadzenia z menadzera to mysle ze nie jest to zbyt praktyczne rozwiazanie bo mam w domu dwa kompy jeden udostepnia net do drogiego przez kabel wiec za kazdym razem kiedy ktos bedzie chcial skorzystac z neta bede musial wlaczac urzadzenie.

Dlatego napisałem "(...) jeżeli nie używasz"...

Pozatym w linku ktory podales nie ma tego programu i nawet google mi nic konkretnego nie znajduja o podobnej nazwie.

Jest tylko pod inna nazwą, dlatego napisałem "(...) czy jakoś tak" :wink: -> http://www.softheap.com/evremove.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobry temat wybrałem na to pytanie ale chyba lepsze to niż zakładnie nowego topica.

Otóż: czy da sie ustawić zeby po sciagnieciu pliku jakiegoś (za pomoca firefoxa albo IE) komputer poczekał 5 min a potem sie sam wyłączył ? Jakś skrypt jest potrzebny ? moze jest jakiś program na to ? Napiszcie co wiecie ;d.

 

Chodzi oczywiście o Win Xp Sp 2

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bo sie nie wyłaczy (mam modem speed touch 330). Jak za szybko po korzystaniu z neta wyłacze kompa to sie zatrzyma na oknie z napisałem zamykanie systemu ;/. Chyba ze dało by sie najpiew odłaczyć net (rozłaczyć połączenie) a dopiero potem wyłaczyć kompa. A jak tak sie nie da to podajcie chociaż sposób na wyłczenie odrazu po sciagnieciu ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nierbardzo wiedzialem gdzie to napisac a nie chcialem tworzyc nowego tematu

wyskoczyl mi komunikat zeby zainstalowac poprawki ms-6501 i ms-6502, tresci dokladnie nie pamietam bo odruchowo kliknalem ok - o co w tym chodzi? bo pierwszy raz cois takiego zobaczylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram sobie tak gram, ale jest moment, że w grze trzeba kliknąć kilka przycisków jednocześnie.....i wtedy jest lipa;/.

bo zaraz mi się 'blokują klawisze' i pipczy tylko głośniczek z kompa.

u kolegi na kompie w tej samej grze nie ma tego efektu.......

czy to wina klawy czy ustawien w windzie?

bo zaczyna mnie to troche wkurzać, bo on ma więcej możliwości gdy gramy obaj w sieci :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultra wzgledem nf4-4x rozni sie tylko obsl. sata2, wiec chyba to nie tego wina.

zwykły nforce4 wzgledem ultry rozni sie sata2, ale nforce4-4x to co innego juz

 

ale to i tak nie wina chipsetu, 'ath' miales racje to wina klawy ;/

głośniczek nie bibczy przy przytrzymaniu klawiszy i biegu zawodnika po skosie ale jest ten sam efekt co u mnie na kompie, czyli niemoge oddac strzalu na bramke :(

jak znow podlaczam klawe kumpla to moge robic wsio....

ale przez pewien moment w grze, zaraz po podłączeniu mojej klawy do kompa kumpla(w trakcie grania) moglem ze swojej strzelac po skosie, ale za moment znow nie moglem....ale to chyba winda nie zdążyła przyjąć mojego szmelca :rolleyes:

jednym słowem Logitech Deluxe to szmelc !!!, a zawsze lubiłem tą firmę.....czas kupić pada, bo na nową klawę musiałbym wydać z 80zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...