Skocz do zawartości
ath

Windows XP / 2003 - Optymalizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Jest ktos moze w posiadaniu jakiegos dokumentu, badz linka na ktorym beda wypisane uprawnienia userow pod XP? Chodzi mi to to co moze user, power user, admin w formie jakiejs tabelki czy czegos bardzo czytelnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacja service pack 3. Wyskakuje blad wewnetrzny i instalacja nie moze zostac ukonczona. Idac tropem na stronie Microsoftu znalazlem to http://support.microsoft.com/kb/949384/ . W pliku Svcpack.log znalazlem 3 linijki wskazujace iz chodzi o przypadek 2. Zrobilem wszystko jak tam pisza i dalej to samo. Moglby ktos w skrocie napisac co i jak zrobic? Nie jestem alfa i omega z eng, moze popelnilem jakis blad. Dodam tylko ze w rejestrze tutaj HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA nie mialem zadnego klucza. Sam storzylem Key-XX....

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmienialem wiec styl zapewne mam oryginalny, ale zauwazylem ze bootscreen sie zmienil. To jest Win XP Pro bez zadnych SP. Po wgraniu Windowsa byl ekran ladowania Win XP Pro, jednak po wgraniu SP2 i innych uaktualnien jest tylko Win XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam następujący problem:

Chciałem zainstalować sobie kilka dodatkowych skinów do swojego XP.

Na pewnej stronie znalazłem program, który to umożliwia (tj. UXTheme multi-patcher), po zainstalowaniu go mój domyślny styl zmienił się na na wersję klasyczną (podobną do tej z Win98) i nie da się go w żaden sposób zmienić.

 

Jak się potem okazało program, który ściągnąłem był stworzony pod SP2 (ja posiadam SP3, zatem zainstalowałem wersję na SP3 jednak nic się nie zmieniło).

 

Kiedy staram się zmienić obecny styl w zakładce wygląd wyskakuje mi komunikat:

"Nie można załadować stylów wizualnych, ponieważ nie udało się załadować pliku. Szczegóły:"

 

Robiąc podobną czynność w zakładce kompozycja wyskakuje mi następujący komunikat:

"rundll32.exe

 

Wystąpił problem z aplikacją rundll32.exe i zostanie ona zamknięta.

Przepraszamy za kłopoty"

 

W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem jakie przychodzi mi do głowy jest reinstalacja systemu. Jednak wolałbym tego uniknąć, czy macie jakieś inne propozycje, które pozwoliłyby zmienić obecny styl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko: Czy jest spolszczenie do windowsa xp 64 bit sp2 ? jak nie to czy spolszczenie od windows xp 32 bit sp2 podejdzie? Tak aby działało?

Nie ma i raczej nie będzie. A spolszczenia od wersji 32bitowej nie wgrywaj, bo problemy będą. Edytowane przez Marians

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko: Czy jest spolszczenie do windowsa xp 64 bit sp2 ? jak nie to czy spolszczenie od windows xp 32 bit sp2 podejdzie? Tak aby działało?

Oficjalnego spolszczenia nie ma. Nieoficjalnie to nawet powstają modyfikacje systemu spolszczonego przez amatorów nLite'a (jak choćby Windows JG).

 

Czy moglibyście Panowie powiedzieć, czy w Windows XP (region USA) jest dostępny polski układ klawiatury lub czy też można go doinstalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam takie pytanko, czy jak mam WIN XP HE SP2b OEM 32-bit , ale nie naklejałem nigdzie naklejki, która jest obowiązkowa i dołączona w zestawie to (pomijając to, że ja nie dotrzymałem warunków jakim jest naklejenie naklejki na obudowie) czy mógłbym odsprzedać ten system komus innemu? Windows został zainstalowany tylko raz na komputerze. Wiem, że teraz Microsoft nie robi problemów z aktywacją oemów. Jest orginalne szare pudelko, plytka z książeczką i naklejka na oryginalnej folii, system był kupiony w mediamarkt, ale nie potrafię odnaleźć paragonu.. ciągle go szukam.. może się uda go odnalźć?

 

Chce go sobie kupic WIN 7 więc ten mi zbywa, ale też nie chce mieć problemów przy sprzedaży. Czy to jest legalne itp ?

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem przedstawia się następująco: na angielskim Windowsie mam zainstalowanego polskiego Worda, używam w nim często i dużo różnych makr VB, a w nich mam MessageBoxy. Komunikaty w tych MessageBoxach mają błędnie wyświetlone polskie znaki, choć na polskim Windowsie działa to ok.

Na innym forum znalazłam podobny problem, z tymże tam strona kodowa użytkownikowi przestawiła się z CP852 na Windows-1250. Jako rozwiązanie podali ustawienie odpowiednich wartości w kluczu:

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Nls\CodePage]

"ACP"="1250"

"OEMCP"="852"

"MACCP"="10029"

"OEMHAL"="vga852.fon"

 

Jednak gdy próbuję edytować te wartości pojawia mi się komunikat:

"Cannot edit OEMHAL: Error writing the value's new contents."

 

Przez co nawet nie mogę sprawdzić poprawności tego rozwiązania...

 

W Opcjach Regionalnych oczywiście jest ustawiony język polski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ten artykuł z bazy wiedzy:

XADM: How to Manually Add Code Pages for Mixed Languages

 

Znalazłem jeszcze na infojamie takie coś:

Zmien w rejstrze:

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls\CodePage\1250",Data: c_1250.nls

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls\CodePage\1251",Data: c_1251.nls

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls\CodePage\1252",Data: c_1252.nls

itd..

aby nie było tak np.:

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls\CodePage\1250",Data: c_1252.nls

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls\CodePage\1251",Data: c_1252.nls

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls\CodePage\1253",Data: c_1252.nls

lub

Uruchom edytor rejestru i pozostaw zapisy jak niżej, reszte usun.

HKEY_CURRENT_USER\Keyboard Layout\Preload

"2"="00000415"

"1"="d0000415"

HKEY_CURRENT_USER\Keyboard Layout\Substitutes

"00000415"="00010415"

"d0000415"="00000415"

Restart

lub

Po ustawieniu, wykonaj jak niżej.

Co do systemu XP, to pobierz mocny akcent z

Ulepszony sterownik programisty

Nastepnie w Rejestrze nalezy dokonac zmian:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\

Keyboard Layouts\00030415

"Layout Display Name"="Polski"

"Layout File"="KBDPLA.DLL"

"Layout Id"="0108"

"Layout Text"="Polski"

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\

Keyboard Layout\DosKeybCodes

"00030415"="pl"

oraz skopiowac pobrany plik akcent.dll do folderu ..\system32\.., np.

poleceniem

copy akcent.dll C:\Windows\system32\kbdpla.dll

oraz dokonaj zmian tu:

Popraw w rejestrze

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls\CodePage

1250=c_1250.nlsZobacz w jakim języku są te aplikacje np. Adobe zmusza nas zmiany w

rejestrze.

Aby uzyskać polskie znaki np. w Adobe Photoshop musimy dokonać zmiany standardu kodowania w rejestrze.

HKEY_LOCAL_MACHINE/System/CurrentControlSet/Control/Nls/Codepage...

w prawej części okna klikamy prawym klawiszem myszki na wartość 1252

z menu wybieramy Modyfikuj w zależności od posiadanego systemu:

dla Windows

w okienku zmieniamy wartość z cp_1252.nls na cp_1250.nls

dla Windows 2000

zmieniamy wartość z c_1252.nls na c_1250.nls

na koniec pozostaje jeszcze zrestartowanie komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam wielki problem. Zainstalowałem XP SP3, stworzyłem przy końcu instalacji jednego użytkownika. Użytkownik ten ma uprawnienia administratora. Jak próbuje zainstalować np. gta4 to wyskakuje mi że nie mam uprawnień administratora.

Czy ktoś wie jak to naprawić?

Dodam że w SP2 tak nie było.

 

Ogólnie chyba mam jakiś problem z windowsem. Jak załączam World In Conflict to wyskakuje mi komunikat o zbyt małej ilości pamięci i gra sie wyłącza.

Odkręciłem kompa i dalej to samo :(

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, witam ;)

Mam, a właściwie brat, problem z XP SP3. Jest on ulokowany na lapku. Celeron M 2ghz, 1gb ram, grafa jakaś VIA.

Podczas otwierania filmów w Gom Player klikając dwa razy bezpośrednio na plik (skojarzone z Gomem) wyskakuje prawie zawsze Bluescreen taki:

 

post-164893-003454200 1283026968_thumb.jpg

 

Co ciekawe, otwierany najpierw Gom a potem przeciągnięty na niego film nie powoduje BS'a i wszystko jest ok.

Kodeki próbowałem przeinstalowywać ale nic nie dało, a niedawno problem zaczął sie pojawiać po kliknięciu zielonej słuchawki w Skype gdy sie chce odebrać połaczenie... Nie wiem jaki ma to związek ale może ma ktoś pomysł.

Pozdro ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, kurcze mam problem w pracy z xp, a mianowicie nie chce się wyłączyć,

klikam na zamknij i po tej operacji zaświeca się klepsydra i windows stoi na pulpicie, nawet nie przechodzi do informacji że trwa zamykanie systemu windows, po prostu wszystko stoi na tapecie i cały czas świeci klepsydra,

jak to naprawić bez formatowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...