Skocz do zawartości
ath

Windows XP / 2003 - Optymalizacja

Rekomendowane odpowiedzi

USUWANIE ZAWARTOŚCI PAMIĘCI PODRĘCZNEJ.

Proces startu WinXP można niewiarygodnie przyśpieszyć kasując zawartość katalogu c:/windows/prefetch.Sa to pliki, które jak myśli windows przyśpieszą ładowanie i uruchamianie programów.Oczywiście jest w błędzie.

Niestety mylisz sie jak juz ktos wczesniej zauwazyl

Windows nie uruchamia sie szybciej - co prawda pasek przewija sie u mnie raz zamiast 3 razy ale sam czas startu windowsa zwiekszyl sie o 5 sek (mierzone stoperem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo najlepiej nie kasować wszystkiego tylko to co jest niepotrzebne. W prefetch zbiera się duzo smieci które nie powinny ładowac sie razem z systemem. Wykasowanie tylko niektórych plików i pozostawienia tych z których rzeczywiscie często się korzysta może przyspieszyć uruchamianie.

 

Jezeli ktoś uruchamia codzienie cały czas te same programy to wogóle nie powinien kasowac nic z prefetch.

Jezeli uruchamia się duzo róznych programów to potem wszystkie są w prefetch i windows ładuje je do pamięci w czasie uruchamiania systemu a to wydłuza znacznie uruchamianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam jest rejestr odpowiedzialny za autostart płyt w napędzie. Kiedyś go znalazłem ale nie pamiętam gdzie. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć? Aha i jakie wartości wprowadzić żeby płyty były autoodtwarzane i nie były. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem przyspiesznie wyłaczania sie sytemu i łądowania,i co sie oakzuje...po trzecim restarcie brak bootoowania,nawet narpawa za pomocą konsoli nie pomogla,niezle [ciach!]o....System do wymiany;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo najlepiej nie kasować wszystkiego tylko to co jest niepotrzebne. W prefetch zbiera się duzo smieci które nie powinny ładowac sie razem z systemem. Wykasowanie tylko niektórych plików i pozostawienia tych z których rzeczywiscie często się korzysta może przyspieszyć uruchamianie.

 

Jezeli ktoś uruchamia codzienie cały czas te same programy to wogóle nie powinien kasowac nic z prefetch.

Jezeli uruchamia się duzo róznych programów to potem wszystkie są w prefetch i windows ładuje je do pamięci w czasie uruchamiania systemu a to wydłuza znacznie uruchamianie.

No to super :/

Zamiast przeczytać cały topic, to ja zaczełem po kolei klepać tuning.... I zrobiłem ten schemat... i teraz żałuje... Jak powrócić do tego spowrotem? Da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.Enable prefetcher - HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMControlSet001ControlSession ManagerMemory ManagementPrefetchParameterts - zmieniamy wartosc z 3 na 5 (uruchamianie XP)

Nie polecam zwiększać tej opcji, a wręcz przeciwnie wyłączyć ją, jak już wcześniej zauwarzył sgj jest tam też wiele śmieci które nie są potrzebne do szybszego działania systemu.

 

A wiecie na czym polega ta opcja?? System do katalogu Windows/Prefetch kopiuje informacje o najczęściej uruchamianych programach. Gdy windows jest ładowany cała zawartość tego katalogu wędruje do pamięci... Czyli tym samym system zajmuje więcej ramu, jak dla mnie ta opcja tak minimalnie przyśpiesza ładowanie i jest w stanie w trakcie działania systemu tak drastycznie go spowolnić, że aktywowanie jej, a co więcej ustawianie większego parametru niż domyślny mija się z celem. RADZE USTAWIĆ NA "0"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już kiedyś o tym pisałem ale napisze jeszcze raz. Tam nie ma po co wpisywać 5, bo taki parametr jest nierozpoznawany, dodatkowo system musi jeszcze sprawdzić wartośc i nic nie robic, bo 5 nie ma przypisanej zadnej funkcji. . Gdzies kiedyś na jakiejs stronie jakiś ciach! napisał że 5 wyłącza prefetch. Bzdura do kwadratu. Wyłącza sie go po wpisaniu 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90% tych modyfikacji opisanych przez Antar1us'a wykonuje po dwóch kliknięciach malutki,darmowy programik atomicXP - zmieniajac od razu odpowiednie wspisy w rejestrze.

 

http://www.subzeropc.com/cgi-bin/downloads...gi?AtomicXP.zip

 

albo

 

http://www.krosswirz.net/AtomicXP.zip

 

Tu można go sciągnąc sądze że się przyda, ponieważ jak widze nie wszyscy sobie radzą ;) Sam go używam od dawna bo mi sie nie chce dłubać w rejestrze, a on wszystkie te zmiany ( i sporo innych, jak zmiana menu start na klasyczny itd.) robi w kilka sekund.

 

Kapitan ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre porady mi się bardzo przydały, dzięki , ale w pewnej zalazłem drobny problem:

USUWANIE ZBĘDNYCH KOMPONENTÓW SYSTEMU

WInXP podczas instalacji zapodaje nam wszystkie narzędzia jakie ma nie pytając nas o to.Niestety cześci z nich nie można usunąć aplikacją 'dodaj-usuń' ponieważ windows domyślnie 'ukrył' możliwośc ich odinstalowania.W katalogu 'windows'

Powinno być chyba 'windowsinf'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że tu:

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerAdvanced

 

'CascadeControlPanel' ustaw na 'NO'

 

Większość ustawień odnośnie explorera, menu itd. szukaj właśnie tu:

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA POLECEM SWÓJ PROGRAMIK, KTÓRY POMOŻE SKONFIGUROWAĆ SYSTEMIK TAK, ABY CHODZIŁ JAK NOWY BEZ POTRZEBY GRZEBANIA W REJESTRZE I INNYCH RZECZACH SYSTEMOWYCH...

 

 

www.depresz.prv.pl

Depresz Optymalizer - Dobry program do optymalizacji Windows XP Professional, ciekawe funkcje: System, Ochrona, Pasek Start, Wydajność, Internet oraz wiele innych (Podkręcanie komputera itepe)

www.depresz.prv.pl

Zapraszam na stronę i do pobierania programu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaczne zabijać wszystkich którzy w swoich programach dają w oknach dialogowych przyciski w odwróconej kolejności.

 

Program nieprzydatny, tylko kilka opcji, po włączeniu i próbie wyłączenia wyskakuje okienko(własnie to z zamienionymi przyciskami) czy zrestartować system(po co?), przy włączeniu się pyta czy chce uruchomić przywracanie systemu. A niby jak ma to włączyć jak nie mam tego w systemie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

PRZYWRACANIE SYSTEMU JEST W LOKALIZACJI:

 

%SystemRoot%\\System32\\restore\\rstrui.exe

 

Z tej lokalizacji program otwiera przywracanie. Może być ono zablokowane przez Zasady grupy. hehe :twisted:

 

Co do wyłączania programu, to będzie lepiej w nowej wersji.

 

Pozdrawiam SGJ, bo to przeważnie do niego kieruje. Tak na przyszłość SGJ: Jeżeli coś ci nie chce wyjść, napisz do mnie. Mail na stronie www.depresz.prv.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

SZYBSZE ŁĄCZENIE Z KOMPUTERAMI W SIECI LOKALNEJ

Kiedy penetrujemy zasoby innej maszyny w sieci lokalnej, która pracuje pod kontrolą WinXP, nasz system przy każdej takiej próbie sprawdza czy nie czekają tam na niego jakieś zadania. W praktyce, połączenie z innym komputerem może zająć nawet kilkanaście sekund. Aby wyłączyć tą niepotrzebną opcję wchodzimy:

uruchom->regedit->HKEY_LOCAL_MACHINEsOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerRemoteCompute

rNameSpace i usuwamy klucz o nazwie '{D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0060F5BF}'.

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

I TERAZ PRZEZ TO MOI SĄSIEDZI NEIWIDZĄ MOICH SERWERÓW W GRACH JAK SKREUJE :evil: .... PLEASE POWIEDZCIE JAK TO MOZNA ODWRÓCIĆ .... WYDAJE MI SIE ZE TO PRZEZ TO BO WCZESNIEJ NIEPRZECZYTALEM TEGO TEMATU I NIC NIEROBILEM Z KOMPEM I BYLO WSZYSTKO OK ;/

 

 

bardzo mi na tym zalezy please help ! :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio na WinXP pro zrobilem drugie konto i chcialbym, zeby przy uruchamianiu systemu nie pojawial sie ciagle ekran z wyborem ktorego uzytkownika wlaczyc, tylko wlaczal sie jeden z nich domyslnie.

Pamietam, ze kiedys po wpisaniu w start->uruchom czegos w stylu: "controluserpassword2" pojawial sie malutki (i milutki) programik, w ktorym mozna to bylo pieknie zalatwic. Niestety musze cos zle wpisywac, bo po wpisaniu tego wyskakuje blad, ze nie mozna odnalezc pliku :( Moze ktos wie w jaki sposob ten problem rozwiazac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DaMcio a co to ma do tematu?

 

BTW jak ktos chce troche bardziej pobawic sie w optymalizacje i zmniejszanie to polecam trzy rzeczy:

- nLite

- unattended.msfn.org

- board.msfn.org

 

Po polaczeniu nLite z wiedza z tych dwoch linkow mozna otrzymac instalke windowsa, ktora instaluje sie sama bez dotykania klawiatury (wybieram tylko partycje, potem full automat az do samego konca), zawiera w sobie wszystkie hotfixy, ktore do tej pory wyszly + ewentualnie jakies tam programy, ktore i tak zawsze instalujecie.

Ja poswiecilem na to prawie tydzien (gdybym mial neta w domu, uwinalbym sie szybciej) i doszedlem do samoinstalujacego sie windowsa w takiej postaci:

http://willow.iie.uz.zgora.pl/~ipatalas/WinLite.png

Poza widocznymi programami i malo zajmujacym windowsem instaluje sie tez najnowszy DirectX oraz dodaja sie "tysiace a nawet setki" ;] roznych tłików rejestru, ktore znalazlem na forum z podanego wyzej linka i uznalem za przydatne dla mnie. Calosc trwa ok 14 minut (z czego calkiem sporo to instalacja tych kilku kobyl, ktore widac, w szczegolnosci .NET FW), po czym system jest gotowy, wystarczy tylko doinstalowac stery (nie chcialem ich integrowac pomimo tego, ze mozna - screen zrobiony po zasintalowaniu jak widac..) i juz mam sys, w ktorym nie musze nic grzebac, bo wszystko jest zoptymalizowane.

Mimo, ze reinstall robie raz na ruski rok to przyda mi sie to, bo zawsze szkoda mi bylo tracic stary sys i wszystkie ustawienia.

Dodanie czegos nowego (nowy hotfix/samo instalujacy sie prog/cos do rejestru) do takiej instalki to kwestia kilku minut, w przypadku Ghosta nie ma takiej mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Przeczytałem większośc tego wątku i stwierdziłem, że nie będę sam grzebał w bebechach windy :? . W związku z tym czy mógłby jakiś dobry człowiek polecić program który sam usunie wszystkie zbędne bajery dokona poprawek w rejestrze (ogólnie to co było opisane w tym topiku).

Dodam że głównie chodzi mi przyspieszenie windy w grach.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrowienia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

DaMcio

 

BTW jak ktos chce troche bardziej pobawic sie w optymalizacje i zmniejszanie to polecam trzy rzeczy:

- nLite

- unattended.msfn.org

- board.msfn.org

 

Po polaczeniu nLite z wiedza z tych dwoch linkow mozna otrzymac 

http://willow.iie.uz.zgora.pl/~ipatalas/WinLite.png

(...) 

Dodanie czegos nowego (nowy hotfix/samo instalujacy sie prog/cos do rejestru) do takiej instalki to kwestia kilku minut, w przypadku Ghosta nie ma takiej mozliwosci

Ale mi trudność doinstalować to co się chce i zrobić nowy obraz Ghostem.

kwestia kilku minut.

 

 

Cześć, 

 

Przeczytałem większośc tego wątku i stwierdziłem, że nie będę sam grzebał w bebechach windy  . W związku z tym czy mógłby jakiś dobry człowiek polecić program który sam usunie wszystkie zbędne bajery dokona poprawek w rejestrze (ogólnie to co było opisane w tym topiku). 

Dodam że głównie chodzi mi przyspieszenie windy w grach. 

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Polecam: XPlite and 2000lite Professional i jakiś Tweak

Poczytaj topicy picasso zapodane poniżej - łatwo i przystępnie wyjaśnione co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DaMcio a co to ma do tematu?

 

BTW jak ktos chce troche bardziej pobawic sie w optymalizacje i zmniejszanie to polecam trzy rzeczy:

- nLite

- unattended.msfn.org

- board.msfn.org

 

Po polaczeniu nLite z wiedza z tych dwoch linkow mozna otrzymac instalke windowsa, ktora instaluje sie sama bez dotykania klawiatury (wybieram tylko partycje, potem full automat az do samego konca), zawiera w sobie wszystkie hotfixy, ktore do tej pory wyszly + ewentualnie jakies tam programy, ktore i tak zawsze instalujecie.

Ja poswiecilem na to prawie tydzien (gdybym mial neta w domu, uwinalbym sie szybciej) i doszedlem do samoinstalujacego sie windowsa w takiej postaci:

http://willow.iie.uz.zgora.pl/~ipatalas/WinLite.png

Poza widocznymi programami i malo zajmujacym windowsem instaluje sie tez najnowszy DirectX oraz dodaja sie "tysiace a nawet setki" ;] roznych tłików rejestru, ktore znalazlem na forum z podanego wyzej linka i uznalem za przydatne dla mnie. Calosc trwa ok 14 minut (z czego calkiem sporo to instalacja tych kilku kobyl, ktore widac, w szczegolnosci .NET FW), po czym system jest gotowy, wystarczy tylko doinstalowac stery (nie chcialem ich integrowac pomimo tego, ze mozna - screen zrobiony po zasintalowaniu jak widac..) i juz mam sys, w ktorym nie musze nic grzebac, bo wszystko jest zoptymalizowane.

Mimo, ze reinstall robie raz na ruski rok to przyda mi sie to, bo zawsze szkoda mi bylo tracic stary sys i wszystkie ustawienia.

Dodanie czegos nowego (nowy hotfix/samo instalujacy sie prog/cos do rejestru) do takiej instalki to kwestia kilku minut, w przypadku Ghosta nie ma takiej mozliwosci.

 

Wzialem sie w koncu, za przygotowanie zautomatyzowanej instalacji systemu. Jest to rewelacyjna sprawa - sami decydujemy co chcemy, a czego nie chcemy w naszym systemie.

Mam do Fido pytanie.

 

Chodzi mi o wpis w pliku winnt.sif :

 

[unattended]

FileSystem=*

UnattendMode=FullUnattended

OemSkipEula=Yes

OemPreinstall=Yes

UnattendSwitch="yes"

TargetPath=WINDOWS

WaitForReboot="No"

Repartition=No

 

Funkcja repartition sluzy do sformatowania danej partycji tak? Czyli z parametrem No - instalka pojdzie bez formatowania partycji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...