Skocz do zawartości
ath

Windows XP / 2003 - Optymalizacja

Rekomendowane odpowiedzi

1. Nie chce instalować gier, cały czas wyskakują errory

2. Nie można zainstalować żadnego programu pobranego z neta

4. Nie chce dać zainstalować nowszych sterowników niż są.

 

1733692[/snapback]

Co się tyczy tych 3 puntków to wygląda dla mnie to tak jakbyś nie miał uprawnień administratora tylko pracował na jakimś maksymalnie okrojonym koncie dla użytkownika

 

3. Windows nie pobiera całych plików tylko ich fragmenty, a pokazuje, że całe

 

1733692[/snapback]

co do tego punktu to wogole tego nie kumam, poleciłbym żebyś sprawdził ściąganie za pomocą jakiegoś download menadżera, ale niestety nie możesz nic zainstalować :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się tyczy tych 3 puntków to wygląda dla mnie to tak jakbyś nie miał uprawnień administratora tylko pracował na jakimś maksymalnie okrojonym koncie dla użytkownika

co do tego punktu to wogole tego nie kumam, poleciłbym żebyś sprawdził ściąganie za pomocą jakiegoś download menadżera, ale niestety nie możesz nic zainstalować :(

1736084[/snapback]

Wszystko by się zgadzało, ale ja pracuje jako administrator.

Windows pokazuje takie errory:

1. "błąd systemu win32"

2. "error windows nt"

 

Edit: zaistalowałem tego XP Home Edition na moim drugim komputerze.

Na co dzień lata na Windowsie 98 ME i jest stabilny jak skała.

Po zaistalowaniu Homa są takie problemy jak podałem wyżej.

 

Może ten windows jest uszkodzony???

Czy można go reklamować i wymienić na nowy???

Edytowane przez szatanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko pięknie ale to samo co tutaj piszecie można sciągnąc np. z eMule dokładnie takie same opisy, widze że dużo osób nie pisze z głowy tylko kopiuj.....wklej itd. :-)

No dobrze, a co powiesz na sytuację w której dana osoba pisze FAQ, poradnik czy jak tam to zwał, traci swój czas, przelewa swoja wiedzę na forum i później ktoś bezszczelnie kopiuje tą pracę i udostępnia to na eMule lub na swojej stronce domowej, nawet nie wspominając, że ten poradnik jest zapożyczony?

 

Tak się składa, że kilka moich prac zostało umieszczonych w innych miejscach internetu i "autor" twierdzi, że to on napisał, albo nie podaje źródła skąd to wziął. Wiesz jak to wkur....rza człowieka jak widzi, że jakiś pajac kopiuje to nad czym się sporo pracowało i twierdzi że to on wymyślił/zrobił? Wiesz jak to potrafi zdenerwować?

 

To że ktoś przepisze jakiś poradnik z forum i zacznie go umieszczać na eMule lub innym programie p2p, albo nie daj Boże zacznie sprzedawać takie poradniki na allegro, tudzież innych aukcjach internetowych, lub umieści na stronie www bez podania źródła - to jest dopiero chamstwo. I w takich sytuacjach wcale się nie dziwię tym wszystkim twórcom oprogramowania, poradników, książek itp. że się wkurzają na takich złodzei. Tak złodziei, bo inaczej tego nazwać nie można. Dla mnie taka działalność jest równoznaczna z piractwem.

 

Najłatwiej jest coś skopiować, trudniej stworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tip 2000/XP: Większa wydajność na partycjach NTFS

 

Jedną z cech systemu plików NTFS jest monitorowanie czasu ostatniego dostępu do katalogu. Za każdym razem, kiedy system uzyskuje dostęp do zasobów katalogu lub następuje jakaś zmiana w pliku, system plików aktualizuje tzw. znacznik czasu dostępu dla danego katalogu. Z każdą taką operacją aktualizacji znacznika czasu dostępu związany jest pewien narzut czasowy. Wpływa to oczywiście na ogólną wydajność systemu plików. Można zwiększyć wydajność dla partycji NTFS w systemach Windows 2000/XP wyłączając funkcje monitorowania czasu dostępu w rejestrze systemu :

 

* Uruchom program regedit.exe

* Znajdź klucz HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCURRENTCONTROLSETCONTROLFILESYSTEM

* Stwórz nową właściwość: NtfsDisableLastAccessUpdate typu DWORD

* Ustaw wartość utworzonej właściowości na 00000001

 

Aby zmiana odniosła skutek, nie trzeba restartować systemu.

 

Uwaga !!! Jeśli używasz oprogramowania do tworzenia backupów lub aplikacji, w których ważna jest synchronizacja danych nie powinieneś stosować tej modyfikacji.

 

NIE SPRAWDZAŁEM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 1 gb ramu i zanstanawiam sie ile ustawic tu :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\ Control\

SessionManager\Memory Management-> wartość DWORD NonPagedPoolSize ( domyslnie zero)

 

ile ustawic w systemie dziesietnym systemie lub 16

 

a dotyczy to tego problemu :

 

Po zapełnieniu około 80% wielkości RAM system zacznie używać pliku wymiany. Tyle, że te 20% w pewnym sensie się marnuje (nie dosłownie, zostanie użyte, tyle, że nie optymalnie, bo Windows wcześniej zaczyna "kręcić dyskiem"

 

thx za wypowiedzi na temat.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie tez pochwale:D:D. Z "12" kresek w czasie ladowania zszedlem do "1" slownie: "jednej":):)!!!!! Poza tym system ogloem dziala zajeb**** , wszystko szybko fajnie:D Polecam topic i radze wczesniej przeczytac caly...:)

Edytowane przez Boxer Edward

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Znikają mi ikonki na pasku zadań (tego przy zegarrze). Wie ktoś o co chodzi ?? Np. mam zainstalowanego NOD-a i czasem a czasem nie uruchamia się przy starcie (choć w menadżerze zadań pisze że działa), to samo m.in z deamonem, moim uGuru, ati tray tools.........Jest na to jakaś rada ?? To napewno nie są ikony nieaktywne jakby co, żeby nie było że jakiś czub jestem <_<

 

Proszę o szybką pomoc. Z góry THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje nieco temat roienia instalki unattended: czy jest gdzies w nlite/plikach konfiguracyjnych opcja, zeby instalator nie kopiowal plikow instalacyjnych na HDD?

 

Trwa to troche, ajest z deka zbedne chyba? A moze sie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszedłem przez te 7 stron i zlepiłem tricki do pliku txt (27kB)

 

druknąć - testować i czytać forum

w pliku jakby co to kodowanie znaków windows ( europa środkowa)

 

pozdro

tweak.pl___triki_winxp_zlepek.txt

 

ps. błędy pochodzą z oryginałów postów - nic nie poprawiałem tylko wklejki

Ma może ktoś taki plik tekstowy ale w zrozumiałej formie ? Można to rozczytać ale robienie systemu z takim czymś zajmie dwa razy tyle czasu O_o

 

Z tego co jest na pierwszej stronie udało mi się osiągnąć tylko z 13 kresek 10 kresek czyli lipa z miodem :/ a system jest prawie całkiem świerzy i po defragmentacji PerfectDisk-iem

Edytowane przez Shiningami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktos, jak przekierowac foldery z danymi uzytkowniaka (C:\Documents And Settings\USERNAME) na inna partycje (D: w moim przypadku).

 

Wczesniej w tym topicu byla podana metoda wykorzystujaca junctions z Win2k3 (programik linkd.exe), ale mam z nia powazne problemy - czesto wyskakuje, ze jakichs tam plikow nie mozna usunac, bo sa uzywane i tworzenie linka sie nie udaje. Dodam jeszcze, ze w systemie mam 3 userow, kazdy na prawach admina, co znacznie komplikuje zabawe z linkd.exe.

 

Czy jest jakas prostsza metoda na osiagniecie pozadanego efektu?

 

EDIT: system to WinXP Pro SP2

 

EDIT2: A moze jest mozliwosc wyeksportowania ustawienia tych linkow z obecnego systemu i w ten sposob przeniesienia ich do nowej instalki?

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat to mi nie pomoze, bo chce to zrobic na poziomie instalki (moze zle sie wyrazilem).

 

Ale zrobilem to nlite'em i moze sie uda :)

Teraz musze tylko przetestowac, czy on nadpisuje istniejace foldery, czy wykorzystuje istniejace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat to mi nie pomoze, bo chce to zrobic na poziomie instalki (moze zle sie wyrazilem).

Oprócz nLite'a można zrobić też tak:

 

Edytujemy plik winnt.sif i w nim w sekcji [unattended] wpisujemy:

ProgramFilesDir="E:\Program Files\"

CommonProgramFilesDir="E:\Program Files\Common Files\"

 

gdzie tekst w "" możemy dowolnie zmieniać tak żeby nam pasowało.

 

W sekcji [GuiUnattended] wpisujemy:

ProfilesDir="E:\Documents and Settings\"

 

i tu również tekst w "" mozna zmienić.

 

Czyli w pliku winnt.sif będziemy mieli:

[Unattended]ProgramFilesDir="E:\Program Files\" CommonProgramFilesDir="E:\Program Files\Common Files\" [GuiUnattended]ProfilesDir="E:\Documents and Settings\"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...