Skocz do zawartości
ath

Windows XP / 2003 - Optymalizacja

Rekomendowane odpowiedzi

jak zmienic w windowsie zeby programy nie instalowaly sie domyslnie na C>program files it. np. tylko np. na D>katalog>itd. icon_question.gif icon_question.gif

 

 

chociażby programem Tweak xp

Edytowane przez konnik_tl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz czesto zostawiam komputer wlaczony gdy wychodze, a nie chce zeby inni mieli do niego w tym czasie dostep przyszlo mi do glowy pytanie:

Jak ustawic zeby po np 10minutowej nieobecnosci trzeba wpisac haslo zeby moc korzystac z uruchomionego profilu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft wprowadził to ograniczenie ze względów na szybkie rozprzestrzenianie się wirusów tj. Sasser czy Blaster. Niestety ogranicza nam ono korzystanie z programów peer2peer. W celu usunięcia ograniczenia wchodzimy do rejestru->HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesTcpipParameters i zmieniamy wartość klucza 'TcpNumConnections' na '00000020'.

 

Nie mam tego klucza i chyba przez to nie dziala mi p2p....

Mozecie mi powiedziec jak go stworzyc bo tu nie pisze jaki dokladnie jest ten klucz,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie 90% opcji już miałem zaaplikowane ale męczy mnie Prefetch a w zasadzie jego brak. Kiedyś opcje wyłączyłem ale teraz komp zdecydowanie przytył w kostki RAM i drugi dysk dzięki czemu zawalenie całego dysku mi nie grozi. Jak uruchomić spowrotem Prefetchera ? Powiem tylko tyle że w rejestrze zmieniłem już opcję na "4" i nadal w katalogu Prefetch jest puściutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech mi ktos powie jak wywalic z menu start :

Moje dokumenty,

Pomoc,

wyszukaj

wyloguj xxxx.

 

 

a jak sie to uzywa bo jakos nie za bardzo kapuje ten program

 

acha, ktos wie co to jest za syf ?

Mam wylaczona wyskakujace okienka, firewall i inne smieci z SP2 a tego sie pozbyc nie moge. Zaczyna mnie to denerwowac to cale super SP2

 

Dołączona grafika

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie 90% opcji już miałem zaaplikowane ale męczy mnie Prefetch a w zasadzie jego brak. Kiedyś opcje wyłączyłem ale teraz komp zdecydowanie przytył w kostki RAM i drugi dysk dzięki czemu zawalenie całego dysku mi nie grozi. Jak uruchomić spowrotem Prefetchera ? Powiem tylko tyle że w rejestrze zmieniłem już opcję na "4" i nadal w katalogu Prefetch jest puściutko.

 

Równie dobrze możesz wpisać "44" :) A tak na poważnie to ciągle krąży plotka o potencjalnych korzyściach z wpisywania "4" lub "5" dla opcji prefetch popierana subiektywną autosugestią użytkowników, że dzięki temu XP chodzi jeszcze lepiej. Microsoft dokumentuje tylko cztery ustawienia dla prefetch:

 

0 - wyłączony

1 - tylko aplikacje

2 - tylko start systemu

3 - wszystko (czyli 1+2)

 

Ustaw w rejestrze "3" i sprawdź wtedy (dane prefetch dla startu systemu czyli tzw. layout.ini mogą pojawić się dopiero za parę restartów XP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha, ktos wie co to jest za syf ?

Mam wylaczona wyskakujace okienka, firewall i inne smieci z SP2 a tego sie pozbyc nie moge. Zaczyna mnie to denerwowac to cale super SP2

 

Dołączona grafika

Proponuje uzywac normlanej przegladarki internetowej.

Przy okazji syfu nie bedziesz lapac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce wylaczyc komputer. Klikam start/wylacz komputer/wylacz

Czekam 5 min i nic

 

Klikam start/wyloguj/przelacz uzytkownika/wylacz komputer/wylacz

Wylacza sie

 

Dlaczego nie moge go wylaczyc w normalny sposob ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas startu systemu strasznie długo wgrywa mi hdd, jaka jest tego przyczyna? bootvis odpalałem tylko nie wiem czy prawidłowo bo jakoś nic to nie przyspieszyło.

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos jak wylaczyc ikonke w tray'u, ktora informuje o 'bezpiecznym usuwaniu sprzetu' w przypadku posiadania np. napedow sata, bo ciagle sie wyswietla a w sumie nie jest mi to do nieczego potrzebne. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie w sumie dotyczące optymalnego działania windowsa xp:

 

czy w sprzedazy znajdują się windowsy posiadające wszystkie wydane uaktualnienia i poprawki z 2006roku ?

 

jesli nie,

to czy sciaganie z sieci nieoficjalnych paczek z uaktualnieniami, łatkami, poprawionym kernelem i dodatkami z 2003 zwanych SP3 jest legalne ?

Edytowane przez glo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze OEM'y maja dodane aktualizacje po SP2, ale nie wszystkie.

 

Chyba tylko jedna nieoficjalna paczka ma SP3 w nazwie i w dodatku zawiera spyware.

Te, które zawierają zmodyfikowane pliki, lub pliki z inej wersj iWindows nei są legalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas startu systemu strasznie długo wgrywa mi hdd, jaka jest tego przyczyna? bootvis odpalałem tylko nie wiem czy prawidłowo bo jakoś nic to nie przyspieszyło.

Włącz progsa i dajesz tam Trace >>> Optimize System a potem naciskasz reboot. PC sie uruchomi ponownie i potem czekasz az zakonczy swoje działanie :)

 

Btw zna ktoś jakiś inny podobny program do Microsoft Bootvis ? Bo u mnie ten ostatnio coś szwankuje

:angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powiec jaka usluga jest odpowiedzialna za wykrywanie kompow w sieci bo czasami ladnie pieknie mi widzi wszystkich w otoczeniu a czasami mam freeza i sie wiesza nie wiem czemu siec dobrze skonfigurowana wszyscy maja ta sama maske i mniej wiecej z tej samej puli ip jakies pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam maly problemik:

Zainstalowalem sobie 2 systemy:

1.Xp na partycji C

2.Windows 2003 Serwer na partycji D

Dysk mam podzielony na 4 partycje, po formacie partycji c/d i zainstalowaniu na czysty dysk C windowsa XP, nadal mam na ekranie wybor systemu operacyjnego tj. XP badz 2003, o co biega, przeciez poszedl pelny format obu partycji :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...