Skocz do zawartości
ath

Windows XP / 2003 - Optymalizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Klikasz PPM na Pulpit, z menu wybierasz Rozmieść ikony według i odznaczasz Pokaż ikony pulpitu.

Żeby mieć u góry pasek z zawartośćią Pulpitu (chyba o to ci chodzi??) muszisz w katalogu z twoim profilem w Documents and settings znaleźć folder Pulpit i przeciągnąć maxymalnie do górnej krawędzi pulpitu. Powinien ci powstać pasek o nazwie Pulpit. Następnie klikasz na niego PPM i z menu wybierasz Autokrywanie.

Żeby nie było widać paska z Menu Start, musisz po prostu we właściwościach menu start wybrać autoukrywanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem Lapka Dell Latitude J650GT , ( P3-650MHz +512MB ) ten zabytek ma uszkodzoną

kartę dźwękową i ponoć również port USB ( dodatkowy USB siedzi w gnieździe rozszeżeń )

 

Problem w tym że podczas instalacji XPeka zawiesza się zawsze w momencie instalacji urządzeń :[

 

Moje pytanko ,czy jest jakiś sposób aby zmusić instalatora Windows XP aby pytał użytkownika

o zgodę na zainstalowanie rozpoznawanego sprzętu , w trakcie próby instalacji owej dźwiękówki

poprostu bym ją nie instalował , myślę że to mogło by pomóc.

 

Dodam że obecnie na tym laptopie śmiga Windows98SE ,oczywiśćie bez Audio

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktos jak wylaczyc w windowsie 2003 to podawanie powodow? Np przy resetowaniu przyciskiem na obudowie trzrba przy urchamianiu podac powod resetu. Mnie to juz denerwuje... Jak to wylaczyc?

WYŁĄCZAMY ZAAWANSOWANE OPCJE ZAMYKANIA SYSTEMU

run->gpedit.msc [group policy object editor]->computer configuration/administrative templates/system->display shutdown event tracker->disabled

albo poprzez http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enh...mize-Tool.shtml

 

General --> Disable Shutdown Event Tracker

Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko.

 

Partycja w NTFS. Wczoraj skorzystałem z opcji oczyszczanie dysku i zaznaczyłem "kompresuj stare pliki" do usunięcia. Nigdy nie korzystałem z kompresji dysku i nie mam takiego zamiaru więc pomyślałem, że to niepotrzebne.

 

Wszystko się elegancko usunęło, ale teraz niektóre pliki mam na niebiesko, czyli jakby były skompresowane i nie wiem jak zrobić żeby nie były...

 

Ja widze 2 opcje. Albo zaznaczyć we właściwościach dysku "kompresuj dysk" i potem odznaczyć, ale całość trwa i nie wiem na ile jest skuteczna, albo szukać kazdego skompresowanego pliku i odznaczać...

 

Jakiś inny pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy Win Server 2003 R2 x64 Standard Edition.

 

Czy posiadacie 'spaczowany' plik uxtheme.dll ??

 

Próbowałem już kilku programików: UXTheme Multi-Patcher 4.0 (Neowin Edition), wersje 5.0 też, Universal UXTheme Patcher 2.1 i jeszcze jakiś... żaden nie chce działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam lamerskie pytanie, ale muszę być pewien:

 

Czy posiadając teraz Windows XP mogę zainstalować na 2 partycji Windows 2003 Server i czy dopisze mi się ładnie do bootloadera? Czy nie zepsuje mi dostępu do XPeka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dopisze bo nie ma takiego systemu.

Ale jesli zainstalujesz Windows Server 2003 to sie dopisze.

Dzięki mądralo (no offense ofkors B-) ). W takim razie instaluję tego Windowsa Server 2003 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, załadowałem sobie łatke upiększającą i pozmieniała mi ona ułożenie większości folderów, ikon itp w tym ułożenia ikon w Mój Komputer. Oryginalnie to wygląda tak - http://www.pckurier.pl/archiwum/artykuly/s...001_24_20/3.gif a ja mam teraz tak - http://img340.imageshack.us/my.php?image=kompcp6.png

Chciałbym przywrócić to do oryginalnego stanu, jak to zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie...

EDIT: dobra już doszedłem do tego :D Nie wiem czemu przedtem to mi nie wychodziło, bo próbowałem już tego.

 

Jak zrobić, żeby folder był folderem prywatnym? Czy ta opcja pozawala na wprowadzenie hasła do folderu? :unsure:

dostep.bmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

cześć

straciłem gdzieś naklejke z serialem do mojej windy :/ chciałbym zrobić reinstall i nie wiem czym wyciągnąć z windy aktualny serial

dzięki za pomoc

 

btw. jest szansa że microsoft polska podesle mi takową naklejkę mając dowody zakupu etc. czy nie bardzo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

dzięki mistrzu świata, będę działał ;)

pozdr

 

edit. dzwonilem do MS i okazalo się, że wystarczy się zgłosić do sprzedawcy a on już bez problemu dostarczy nam duplikat naklejki do naszego systemu

pozdr

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka mala propozycje do Faq'a.

 

Jest tam sekcja ■OPÓŹNIANIE AUTOSTARTU

 

i w niej wyjasnienie ze chodzi o Windows Script Hosting, jako ze nie kazdy moze bawic sie z latwoscia na skryptach

proponuje dorzucenie tego programu, jak alternatywnej formy opozniania autostaru.

 

Bardzo przyjemny programik Startup delayer

 

 

Rowniez sekcja ■USŁUGI jest opisana po macoszemu i dosyc ogolnikowo.

 

Tu zamieszczam liste uslug, wraz z opisami ktore mozna spokojnie wylaczyc (jak cos sa opisy i kazdy sam zadecyduje)

 

[MU]Do porania plik *.doc

(opisy do uslug autorstwa picasso)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...