Skocz do zawartości
ath

Windows XP / 2003 - Optymalizacja

Rekomendowane odpowiedzi

witam, odchudzilem sobie win xp pro za pomoca nlite, nie wyrzucalem dzwiekow ale teraz chcac ustawic dzwiek uruchamiania badz zamkniecia systemu nic nie slychac, wszystkie inne sa, da sie cos z tym zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając wiekszość postów z tego tematu nie natrafiłem na coś takiego jak ( Usuwanie Automatyczne Zawartości Temp ) czy w ogóle występuje taki programik , czy zawsze trzeba to robić ręcznie chodzi mi o katalogi Windows/Temp oraz Ustawienia Lokalne/Temp . Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz prosty plik wsadowy bat, wrzucasz do autostartu i po problemie.

Np taki:

 

RD /S /Q "C:\Documents and settings\Cmx\Local Settings\Temp"RD /S /Q "C:\Documents and Settings\Cmx\Local Settings\History"RD /S /Q "C:\Documents and Settings\Cmx\Local Settings\Temporary Internet Files"RD /S /Q "C:\Documents and Settings\Cmx\Recent"RD /S /Q "C:\WINDOWS\Temp"
Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze.. ma moze ktos programik do odblokowania limitu polaczen w win 2003 SP2 ? Przeinstalowalem system ale qrcze go nie zapisalem i nie moge go znalezc nigdzie... EvID4226Patch.exe nie dziala.. xpantispy tez nie... no niech to szlak...

EDIT: EvID4226Patch.exe hmm chyba jednak dziala.. ale przedtem krzyczy o nieprawidlowej wersji pliku tcpip.sys..

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy da się w WinXP SP2 da się zmienić skróty klawiszowe ? bo mam w laptopie zepsuty klawisz F3 (tak jakby sam się wciskał), przez co wyskakuje "wyszukiwanie".Chciałbym F3 zmienić na jakiś inny klawisz i kłopot byłby z głowy.

Dzięki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo zadziała na systemie w wersji PL. Poza tym sciezke do profilu mozna zastąpic przez %USERPROFILE%

Wiem, podalem na swoim przykladzie. Nie uzywam systemu w wersji PL.

 

// Aha, dzieki za opinie odnosnie Visty.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy macie pełny transfer przy pobieraniu z Windows Update? U mnie od jakiegoś czasu prędkość pobierania aktualizacji jest tragiczna i skacze od poziomu 0kb/s do 15kb/s. Z każdej innej strony download idzie na full łącza, a Windows Update odstawia cyrki.

PS. Pod Vistą mam to samo.

 

Poniżej screen. Normalnie komedia.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem prace nad nienadzorowaną instalacją XP przy pomocy nLite i paru innych narzędzi.

Teraz przyszła kolej popracowania nad wyglądem.

 

Chciałbym pozbyć się z instalki XP standardowych tapet pulpitu i zastąpić je własnymi no i oczywiście ustawić domyślą, która będzie widoczna zaraz po instalacji.

 

Szukam, czytam i nic!!!

 

Może ktoś mnie naprowadzi lub wskaże rozwiązanie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden problemik związany z instalacja nienadzorowaną.

 

Nie ma problemów aby instalacja przebiegła bez jakiejkolwiek ingerencji, łącznie z wybraniem i formatowaniem partycji. Pod warunkiem, że będzie to pierwsza partycja na dysku.

 

Chcę zrobić alternatywną instalkę gdzie (D:) SWAT, (E:) Documents and Settings, (F:) Program Files będzie na oddzielnych partycjach.

Partycje mam przygotowane, instalka odpowiednio skonfigurowana. Sama instalacja odbywa się prawidłowo.

 

Mam tylko malutki problemik: jeżeli chcę instalować system, a na partycjach D:, E:, F: znajdują się dane to konieczne byłoby te partycje też sformatować.

 

Czy możliwe jest formatowanie partycji innych niż pierwsza przed instalacją systemu? Partycja D: SWAT ma system plików FAT16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sformatować, ale już nie podczas instalacji systemu tylko wcześniej, fdiskiem albo jakimś innym programikiem np. odpalanym z płytki boot cd.

To jeat oczywiste.

 

Poleceniem w pliku Winnt.sif -> Repartition=Yes formatujemy automatycznie pierwszy dysk. Mało tego, jeżeli na tym dysku są utworzone inne partycje to zostaną one usunięte i założona jedna podstawowa, która jest następnie sformatowana w systemie plików NTSF.

 

Wniosek:

 

Mając więcej partycji i chcąc je zachować nie można całkowicie zautomatyzować instalacji systemu.

 

PS.

 

Pewnie się da, ale mam za mało wiedzy. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy W2k3 działa na innym jądrze niż XP? Czy na 2k3 będą działały wszystkie sterowniki i aplikacje pisane dla XP? (z taką samą wydajnością?)

Na tym samym. W2K3 prawie niczym się nie różni od XP-ka no jednym wielkim szczegółem, że W2K3 to wersja serwerowa. Jak chcesz jako workstation W2K3 musisz go lekko skonfigurować ale to nie żaden problem wystarczy w google wpisać "Windows 2003 jako workstation" :) U mnie jedyne rzeczy jakie nie chciały się zainstalować to antyvirusy jak Kaspersky i bodajże Gdata bo wyskakiwał komunikat "Nie wspiera wersji serwerowych" czy coś takiego ale NOD32 już spokojnie współpracuje z W2K3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi bootvis powiedzial ze nie mam dick cache wlaczonego...wie ktos jak to wlaczyc?

szukam po rejestrze ale nie widze

 

a molocha typu cacheman nie chce instalowac, bo po nim zawsze mi sie sys pieprz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie Was w tym dziale . Od jakiegoś czasu borykam się z następującym problemem - kaszana na pulpicie. Poniższe screeny pokazują wspomniany problem. Dodam tylko , że na viscie to występuje praktycznie od razu, a na xp czasem po 2h czasem po 7 dniach nie ma regóły .

Czy podkrecony sprzet czy nie jest to samo . Co to może być do diazka ??

post-7299-1194561679_thumb.jpg

post-7299-1194561743_thumb.jpg

post-7299-1194561755_thumb.jpg

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie odnośnie optymalizacji windowsa na laptopie. Laptop ma lepszy konfig od stacjonarnego, praktycznie tak samo zoptymalizowany (według poradnika z pierwszego posta) a na laptopie sporo dłużej się ładuje, i działa jakby tak spowolniony :mur: , nawet na zasilaczu i na profilu full performance (czy jakoś tak :P) ma ktoś może jakiś pomysł no poza okrojeniem go nlite? win to XP sp2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tych co urzywaja ogolnie dostepnego sp3 bety2 chyba :) ja mam ang winde i od jakichs 2tyg mam tego sp3 nic nie zauwazylem by chodzilo lepiej ale na pewno nie jest gorzej :) a to juz plus...

 

teraz tylko zastanawiam sie nad tym jakiego typu ulepszenia mozna w tej wersji jeszcze zastosowac...

 

oraz co wazniejsze - skoro sp3 zawiera wiekszosc dotychczasowych poprawek to jak go polaczyc z moim windowsem od Dell'a tak by nie bylo potrzeby instalowanie sp3 po instalowaniu systemu tylko miec od razu plyte winXP sp3... bo pewnie dell nie wypusci szbko iso z sp3 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...