Skocz do zawartości
ath

Windows XP / 2003 - Optymalizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegos uniwerslanego programu monitorujacego

system windows XP , tak abym mogl zobaczyc uruchomione w danym momencie aplikacje

ich skladniki a Szczegolnie ktore z nich komunikuja sie z internetem .

np siedze teraz przy kompie i cos mi nonstop czyta z dysku ?

nic nie sciagam a mam na uploadzie ciagle 2-3 czasami 6-7 KB/s

System przeskanowany 3 antivirusami i 2 progsam i AntySpyware ?

 

uzywam Proces Explorera , ale ten nie pokazuje ktora aplikacja lonczy sie z netem

 

 

UPDATE:

 

Dzieki SGJ ale znalazlem lepsze nazedzie ANASIL to istny kombajn

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam maly problem z optymalizacja xp. Stosujac kolejne sztuczki z pierwszego posta doprowadzilem system do wiecznie pustego folderu prefetch (wczesniej sie odnawialy pliki po skasowaniu).

Skutkuje to dlugim mieleniem i uruchomianiem kazdego programu przy starcie systemu. Jak doprowadzic do stanu sprzed, aby prefetch normalnie sie zapelnial i pozwalal na szybkie (normalne) uruchomianie programow z autostartu i nie tylko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed dodaniem Fixa (są to działające ustawienia z mojego Win. Xp Sp2;) zrób backup rejestru: Start > Uruchom > regedit > Plik > Eksportuj...

Pobierz Fix > zapisz na pulpicie > dwuklik na plik FIX.reg > potwierdź dodanie info. do rejestru-klik Tak > restart PC > skasuj FIX.reg z pulpitu ;-)

Dzieki za pomoc. Gwarantujesz ze to dobry towar :wacko: nic tym nie uszkodze?

Edytowane przez promieniowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie powinno dojść do jakiegokolwiek uszkodzenia, ale tak jak napisałem na wstepie na wypadek uszkodzenia zrób kopie bezpieczeństwa rejestru. BTW. Napisz czy FIX pomógł ;-)

Zaladowalem Twoj plik ale prefetch nadaj swieci pustkami po kilkukrotnym uruchomieniu. Czy ten fix to nie za maly plik? jak zrobilem backup swpjego to plik wpisu rej. mial ponad 35MB a Twoj fix mial 3KB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Backup jest całego rejestru więc gry soft stery itd. itp. w nim są. Spróbuj jeszcze za pomocą programu odpalić prefetch http://www.tweaknow.com/powerPack.html odpal TweakNow PowerPack wejdź w System Optimizer > Windows i zaznacz np. Monitor Boot File Launch Only (recommended) > Save > wyjdź z programu i potwierdź restart systemu.

Probowalem dzisiaj jeszcze zaladowac caly backup rejestru zrobiony na innym komputerze niedawno windowsowanym i... zaladowalem, potwierdzilem, restart i koniec, wiecej sie moj windows nie podniosl. Efekt koncowy: mam swiezutki system, godzine temu zainstalowany, z normalnie dzialajacym prefetchem. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem dzisiaj jeszcze zaladowac caly backup rejestru zrobiony na innym komputerze niedawno windowsowanym i... zaladowalem, potwierdzilem, restart i koniec, wiecej sie moj windows nie podniosl. Efekt koncowy: mam swiezutki system, godzine temu zainstalowany, z normalnie dzialajacym prefetchem. :-|

dziwisz sie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już coś wiadomo na temat SP3 i jego w końcu oficjalnej premiery ? Mam maszynę na na XP SP1 i nie chce mi sie instalować XP SP2 a potem bawić się z SP3 jak można by od razu SP3 załadować :/

Z tego co wiem, to premiera planowana jest na 1 pol. 2008 r. Ale pewnie bedzie to 1 pol. 2009 r. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co czekac jak juz SP3 jest normalnie dostepny na stronach microsoftu? http://www.microsoft.com/downloads/details...;displaylang=en

tylko ze sa wersja jezykowe angielska/niemiecka/japonska wiec trzeba posiadac windowsa w takiej wersji ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesowała tylko i wyłącznie wersja finalna bez żadnych tam modyfikacji rejestru aby zainstalować na PL systemie. Ten komputer ma działać nie mam czasu ani chęci co chwila do niego przychodzić i coś zmieniać, postawiłem na 2003 na serwerze u mnie działa od lata i zero problemów wiec i tu mam nadzieję będzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zauważyć, że spora część tych optymalizacyjnych tipsów nic nie daje albo jeszcze pogarsza sprawę (przynajmniej na obecnych, dość szybkich kompach)

 

http://home.comcast.net/~SupportCD/XPMyths.html

 

to moje ustawienia

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management]"DisablePagingExecutive"=dword:00000001"LargeSystemCache"=dword:00000000[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters]"EnablePrefetcher"=dword:00000003[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\]"WaitToKillServiceTimeout"=dword:00000001"SystemStartOptions"=NOEXECUTE=ALWAYSOFF  FASTDETECT  TIMERES=9800  NODEBUG  PCILOCK[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FileSystem]"NtfsDisableLastAccessUpdate"=dword:00000001"NtfsDisable8dot3NameCreation"=dword:00000001

 

PS

Korzysta ktoś z TaiPan Petch albo z plików NTLDR i NTDETECT.COM z Windowsa 2003?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, jakbym nie pisał juz o tym pare lat temu....

 

 

Pliki z 2003 tez nic nie dają, bo w ogóle nie słuzą do tego co podobno mają robic...

Które konkretnie ustawienia nic nie dają? Ja wyłączam prefetchera, bo dzięki temu system się szybko włącza,

disable paging executive nie ruszam, bo kilka razy jak to zmieniłem miałem błędy "pamięć nie może być written" i tylko reinstall pomagał. large cache tez nie uzywam. a o

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\]

"WaitToKillServiceTimeout"=dword:00000001

"SystemStartOptions"=NOEXECUTE=ALWAYSOFF FASTDETECT TIMERES=9800 NODEBUG PCILOCK

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FileSystem]

"NtfsDisableLastAccessUpdate"=dword:00000001

"NtfsDisable8dot3NameCreation"=dword:00000001

nawet nie pamiętałem. Czy któreś z nich robi zauważalną różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długich bojach w końcu zapytam się mądrzejszych, bo ja już nie mam pomysłu.

Na poprzedniej platformie (a64 3500 + nForce) WinXP uruchamiał się i zamykał migiem. Przy uruchamianiu "pasek" "przechodził" tak ze 3 razy i to na ponad rocznym, może i 2-letnim systemie.

Zmiana na c2d + P35. Format c:, nowo postawiony system z takim samym oprogramowaniem jak na poprzednim kompie. Uruchamianie wlecze się. Pasek potrafi przejechać i 20 razy, ładnych kilkanaście sekund tkwi ekran "zapraszamy". Wyłączanie to samo ...... Oczyszczacze rejestru nic nie dają, defragmentacja rejestru jak i c: nic nie daje. Sp3 nic nie zmienił. Ponowny format c: i świeża (NIE ghost) instalacja wszystkiego - bez zmian.

Jak to się już uruchomi to wszystko ładnie chodzi. Jedynie irytuje mnie dłuuugi start i wyłączanie.

Jakieś rady, czy też tak ma być ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być. Z uruchamianiem jest tak ze nawet na 2 identycznych konfigach moze byc całkiem inaczej.

Mozesz sprawdzic bootvisem co wydłuza uruchamianie, tylko nie uzywaj go do optymalizacji startu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bootvisem to jest ciekawie.

Na wykresach wykazuje jakąkolwiek aktywność przez pierwsze 5 sek uruchamiania, potem dugo nic, znowu z 15 sek pełnej aktywności - obciążenie procka, zapis / odczyt dysku, potem po trochu... trwa to 2 minuty.

 

post-10657-1215268219_thumb.png

post-10657-1215268226_thumb.png

 

Ale jeśli tak ma być, to się od...czepiam.

Będzie czas na zrobienie herbatki.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długich bojach w końcu zapytam się mądrzejszych, bo ja już nie mam pomysłu.

Na poprzedniej platformie (a64 3500 + nForce) WinXP uruchamiał się i zamykał migiem. Przy uruchamianiu "pasek" "przechodził" tak ze 3 razy i to na ponad rocznym, może i 2-letnim systemie.

Zmiana na c2d + P35. Format c:, nowo postawiony system z takim samym oprogramowaniem jak na poprzednim kompie. Uruchamianie wlecze się. Pasek potrafi przejechać i 20 razy, ładnych kilkanaście sekund tkwi ekran "zapraszamy". Wyłączanie to samo ...... Oczyszczacze rejestru nic nie dają, defragmentacja rejestru jak i c: nic nie daje. Sp3 nic nie zmienił. Ponowny format c: i świeża (NIE ghost) instalacja wszystkiego - bez zmian.

Jak to się już uruchomi to wszystko ładnie chodzi. Jedynie irytuje mnie dłuuugi start i wyłączanie.

Jakieś rady, czy też tak ma być ??

Próbowałeś powalczyć ze sterownikami Intela do chipsetu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za pierwszym razem były z płyty cd dołączonej do płyty głównej. Za 2-gim razem ściągnąłem najnowsze ze strony gigabyte.

To spróbuje coś zassać od intela.

 

EP35-DS4_driver_chipset_intel 8.3.1.1009

Gigabyte_driver_chipset_intel 8.3.1.1011

Intel INF Update Utility P35 v9.0.0.1008

 

bez większych różnic

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki problem z xp pro,na starym wszystko dziala jednak gdy wgram innego nowszego to ,wyskakuje mi blad fiskacji i nagrywarka nie nagrywa plyt,jednak ktos juz doszedl do tego

i musze odinstalowac marvela najpier i wgrac steru IDE a dopiero pozniej marvela,jednak marvel sie automatycznie wgrywa sam niby jest ustwiony ze recznie powinien sie wgrywac , a i tak automatycznie idzie a nie powinno byc ze ja dopiero jak orzekne????moze jeszcze ktos napisac czy da sie go jakos wylaczyc zeby mozna go bylo za moim orzeknieciem go zainstalowac a nie zeby sam sie instalowal zaraz po restarcie????za odp z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...