Skocz do zawartości
ath

Windows XP / 2003 - Optymalizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam problem ze zmianami przy ZMIANA USTAWIEŃ ZAWARTOŚCI 'CACHE'U'

Po zmianach system wystartował,ale przy próbie uruchomienia ALLPlayer-a ,niebieski ekranik i twardy reset tylko i wyłącznie,system nie wstaje po resecie !!!

Mam płytę na nForce 3 Gigabyte i dwie różne kości Ram-u 2x512MB bez duala(obie 400,ale różnią się poszczególnymi ustawieniami,2 dyski w Raidzie 0,procek Athlon64bit)

Zorientowałem się odrazu ,że rozchodzi się o Ram (jak zmieniałem timingi miałem podobnie)

Dla niezorientowanych informacja NIE TRZEBA INSTALOWAĆ SYSTEMU OD NOWA,wystarczy wyjąć jedną kość pamięci i uruchomić komputer,następnie usówamy wprowadzone wcześniej zmiany i można już włożyć drugą kostkę ponownie.

Odrazu dam małą radę dla tych którzy mają różna kości RAM-u,płyta główna nie potrafi ustawić odpowiednio timingów jeżeli są dwie różne kości,najczęściej "idzie na łatwiznę"i z pamięci 400 robi nam 333 (ustawień pamięci jeżeli wasz Bios na to pozwala jest więcej niż te cztery podstawowe,jest ich kilkanaście i wszystkie należy ustawić)

Jeżeli "mamy szczęście"to Everest w Płyta główna/SPD da nam linka do producenta i tam powinny być dokładne ustawienia naszego Ram-u

Jeżeli nie to należy pojedynczo wkładać kości do kompa i sprawdzać ustawienia z każdej osobno spisując na kartce obok siebie z obu kości,porównujemy cyferki i wpisujemy w 3 rzędzie zawsze ustawienia z wolniejszej kości(czyli jak na pierwszej było np.tRTW 3T a na drógiej tRTW 4T to ustawiamy 4T,aby bios znalazł nam odpowiednie timingi należy ustawić na auto w biosie)

Nie pamiętam już czy te funkcje są ukryte ,ale jak coś to po wejściu do bios Ctrl+F1.(dotyczy biosu AWARD)

Edytowane przez securite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

menu start -> uruchom -> command i tam wpisujesz, gdzie x to literka dysku ;]

 

@ securite

No to musze to poprawic, zeby ktos inny nie wlazl na mine. ;]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy da sie jakoś obsługe dysków do 4GB ? Tzn, żeby fat32 obsługiwała więcej niż 4......:(

Według mnie Fat32 a dokładnie Fat32x(w XP jest napewno ten) obsługuje partycje do 32GB.Problemem są natomiast pliki tylko do 1,99 GB na takich partycjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Fat32 a dokładnie Fat32x(w XP jest napewno ten) obsługuje partycje do 32GB.Problemem są natomiast pliki tylko do 1,99 GB na takich partycjach.

No chyba o to koledze chodzilo. ;]

 

Btw tego: ZMIANA USTAWIEŃ ZAWARTOŚCI CACHE'U

 

Ma ktos jakis pomysl, jakie wartosci podac dla 256/512/1024/>mb ramu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ath

Co do wartości w obu przypadkach możemy wstawić tylko 0 lub 1.

LargeSystemCache przy 0 daje więcej pamięci Programom ,a 1 Buforowi systemu można to ustawić w Mój komputer/właściwości/zaawansowane/wydajność ustawienia/zaawansowane i tu Programy lub Bufor systemu.

Nie polecam tego zmieniać (domyślnie jest na Programy)po zmianie na Bufor podczas kopiowania system co prawda nie pokazuje niebieskiej planszy ,ale występuje jakiś błąd wejścia/wyjścia i kopiowanie zatrzymuje się(nie ma to związku z opisanym poniżej IoPageLockLimit,sprawdzone), co zmusiło mnie do powrotu ustawień defaultowych windowsa, priorytet Programy,tak więc mamy winowajcę.

Należało by wyciąć z pierwszego postu "To samo robimy z parametrem 'LargeSystemCache'. Dzięki tej operacji system utworzy większy plik wymiany, ale dzięki temu fragmenty jądra systemowego będą odtąd przechowywane w szybkiej pamięci ram."jest oczywiście w ZMIANA USTAWIEŃ ZAWARTOŚCI 'CACHE'U'

przypomnę ,że mam wartość stałą pliku wymiany,być może dlatego mam ten błąd,nie zrezygnyję jednak z tego bo nie mam zamiaru mieć zmiennego pliku wymiany

Jeżeli chodzi o DisablePagingExecutive to nie mam zdania,nie zmieniałem tego a system śmiga jak nigdy,kopiowanie plików 2x700MB w 27sekund!!!)

Polecam inną zmianę. chyba ktoś już wspominał,nawet mała wymiana zdań była,jadnak mając procesor z L2 512KB,1024 czy 2048 dlaczego mamy z tego nie skorzystać jeżeli domyślnie Windows przydziela tylko 256KB,a oto opisy zaczerpnięte z netu:

 

Cytat:

[Menu Start uruchom 'regedit'] gałąz [HKEY_LOCAL_MACHINE\ SYSTEM\ CurrentControlSet\ Control\ SessionManager\ Memory Management] i edytujemy dane wartości: Jeżeli jakiejś wartości [typu DWORD] brakuje, należy ją utworzyć.

 

SecondLevelDataCache - określa wielkość pamięci podręcznej drugiego poziomu Cache L2 dostępnej dla systemu Windows. Należy ustawić taką wartość (dziesiętną) ile KB Cache L2 posiada Twój procesor. Może się okazać, że system źle wykrywa tę wielkość, sprawdź! Błędy mogą się pojawić zwłaszcza przy nowych typach procesorów dysponujących bardzo dużą pamięcią Cache L2 np. Athlon FX (512-1024 KB) lub Pentium-M (1024-2048 KB). Błędne wykrycie tej wartości przez system to kilkuprocentowa strata wydajności.

Cache L2 jest rodzajem sprzętowego "dopalacza" dla operacji adresowania pamięci [dokładniej jego elementem], ma również inne zastosowania.

 

 

kolejne niewielkie ale jednak.Panel sterowania >>> Ustawienia regionalne >>> Języki >>> Detale >>> Zaawansowane >>> odznaczyć usługi tekstowe, zrób tak jeżeli nie używasz innych języków przy pisaniu.

zniknie nam proces HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\ctfmon.exe

 

i next

HKLM\..\Run: [sunJavaUpdateSched] C:\Program Files\Java\jre1.5.0_05\bin\jusched.exe

 

Panel sterowania >>> Java Plug-in >>> Update >>> odptaszkuj Check for updates automatically.zbędna funkcja

 

next coś dla mających neostradę i modem Thomsona

HKLM\..\Run: [speedTouch USB Diagnostics] "C:\Program Files\Thomson\SpeedTouch USB\Dragdiag.exe" /icon

 

Start >>> Uruchom >>> msconfig >>> w zakładce Uruchamianie wyłącz ten wpis.

 

 

jeszcze jedna bardzo dobra rada,rekomendowana przez producentów,mało osób zapewne z tego korzysta,jednak komputer dostaje niesamowitego kopa,zarówno offline jak i w internecie,dotyczy to procków obsługujących technologię Cool'n'Quiet (AMD-ki,nie wiem jak to jest z intelem)

Ściągamy drivery i mały programik AMD Power Monitor http://www.amd.com/us-en/Processors/Techni...,30_182,00.html

instalujemy drivery,następnie w Panel sterowania >>> opcje zasilania >>> ustawiamy minimalne zarządzanie energią

instalujemy programik AMD Power Monitor i zaznaczamy w nim w settings Automatically start AMD Power Monitor i Start AMD Power Monitor in minimized mode i cieszymy się prędkością bez kombinowania

Edytowane przez securite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w opisie "SZYBSZE ZAMYKANIE WINXP" jest podana wartość 100,według mnie jest to troszkę za szybko,moja sugestia to nie mniej niż 2000

szybsze logowanie w sieci ;brak tam jednej kreseczki tylko ,tu masz pełną ścieżkę [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\RemoteComputer\NameSpace]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zapodam wam ;P programik który nazywa sie FireXp może jush nie którzy sie z nim stykneli... ale są tacy co nie

Programik ogólnie robi wszystko i jeszcze wiecej ;) co zawarte jest tutaj i gdzieś tam na necie. Wystarczy zahaczyć opcje które sobie życzymy a potem klikamy dalej i CZEKAMYYYYYY.... do zakończenia :P

 

A no i dodałem jeszcze cudo które pozwoli wam osiągnąć max z waszego lącza (tzn. tyle ile sie da) odrazu mówie że chodzi o transfer d/u taki jaki można osiągnąc do w poszczególnych łącz...

 

wszystko macie TUTAJ naprawde polecam !!!

 

Wszystkie pytania kierujcie na PW, ewentualnie tutaj ;)

p0zdr0 aLL

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tymin Jest jeden wielki minus tego programiku ,co go dykwalifikuje - nie ma możliwości cofnięcia wprowadzonych zmian (chyba ,że się mylę;nie wprowadzałem zmian więc nie mam 100% pewności ,ale na to wygląda że nie ma takiej opcji)

.reg którego dałeś właściwie nic nie zmienia - system ma takie ustawienia domyślne,no chyba że ktoś wcześniej to zmienił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tymin Jest jeden wielki minus tego programiku ,co go dykwalifikuje - nie ma możliwości cofnięcia wprowadzonych zmian (chyba ,że się mylę;nie wprowadzałem zmian więc nie mam 100% pewności ,ale na to wygląda że nie ma takiej opcji)

.reg którego dałeś właściwie nic nie zmienia - system ma takie ustawienia domyślne,no chyba że ktoś wcześniej to zmienił

Masz racje brak przywrócenia to wielki minus ale zawsze możesz zrobić kopie całego rejestru... co do tego .reg to rzeczywiście nic nie daje wrzuciłem go w sumie tak dla picu bo w tamtym programie tesh jest opcja szybszego zamknięcia..

 

A tak szczerze to ja po kazdym formacie korzystam nie zależnie u kogo z tego programu i nigdy jeszcze nie miałem żadnych problemów

 

godny polecenie jest również TEN mały programik, dołaczyłem tam opis kopii w razie nie powodzenie ale osobiście naprawde nigdy z niej nie korzystałem.....

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipa z tym tweakNT czy ntswitch

co z tego że zamieni mi w2003 na XP, jak nadal soft logitecha(do myszy) nie chce mi sie odpalic, bo to 'nie działa na tym systemie' czy jakos tak...

tyle ze se pooglądam logo wxp...

chyba kupie myszkę razera, bo mnie juz to wq... 2 lata i nadal brak softu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

1. Czy wiecie jak stworzyc regule (w ms firewallu w 2003 serwer standart) tak zeby przepuszcac pewna pule adresowa w celu polaczenia sie z serwerem i korzystanie z udostepnionch katalogow

np ip serwer: 10.10.1.100; ip komputerow laczacych sie z serwerem z przedzialu 10.10.1.1-10.10.1.50 i laczac sie wpisujac \\10.10.1.100\dane publiczne\ ???

2. znacie moze jakis firewall dzialajacy pod 2003 serwer???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipa z tym tweakNT czy ntswitch

co z tego że zamieni mi w2003 na XP, jak nadal soft logitecha(do myszy) nie chce mi sie odpalic, bo to 'nie działa na tym systemie' czy jakos tak...

tyle ze se pooglądam logo wxp...

chyba kupie myszkę razera, bo mnie juz to wq... 2 lata i nadal brak softu

Mi sie udało zainstalować SetPoint 2.47 w trybie zgodności z XP i z wyłaczonymi kompozycjami. Daje rade z samym win 2003 jak i z SP1 :)

(Pisałem o tym tutaj > 2038939[/snapback]

2. znacie moze jakis firewall dzialajacy pod 2003 serwer???

Sygate Personal Firewall - działa.

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

■WYŁĄCZENIE LIMITU POŁĄCZEŃ TCP

Microsoft wprowadził to ograniczenie ze względów na szybkie rozprzestrzenianie się wirusów tj. Sasser czy Blaster. Niestety ogranicza nam ono korzystanie z programów peer2peer. W celu usunięcia ograniczenia wchodzimy do rejestru->HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesTcpipParameters i zmieniamy wartość klucza 'TcpNumConnections' na '00000020'.

W SP2 Nie mam tego wpisu w rejestrze !! Mam go stworzyc !!?? Jesli tak to jako dword czy inaczej ??

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.

mam problem z bootvis jak go wlacze i biore nextboot+driver delay to wszystko idzie ok ale jak wlaczy sie botvis to w nim nie ma okienka z driverdelay jest ono puste...

probowalem juz na swiezej instalce systemu nadal jest to samo..

moj komp to asrok dual sata2 semp3000 i dysk sata2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel Sterowania > Centrum zabezpieczeń

Po lewo "zmien sposob informowania mnie przez centrum zabezpieczen"

I odptaszkuj "aktualizacje automatyczne"

Edytowane przez Rocky998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.

mam problem z bootvis jak go wlacze i biore nextboot+driver delay to wszystko idzie ok ale jak wlaczy sie botvis to w nim nie ma okienka z driverdelay jest ono puste...

probowalem juz na swiezej instalce systemu nadal jest to samo..

moj komp to asrok dual sata2 semp3000 i dysk sata2...

Może masz poprostu odznaczony checkbox po lewej stronie przy "driver delay" ....

 

 

PYTANIE DO TYCH KTÓRZY UŻYWALI TEGO SHITOWATEGO PROGRAMIKU "INSTALATOR FIRE XP"

 

Btw... nie wiem co mnie pokusiło żeby tego spróbować :mur: bo jestem zwolennikiem ręcznej optymalizacji, przynajmniej się wie co się zrobiło i można w razie W poźniej to cofnąć...

 

Na ale cóż... Jest tam opcja wyłączenia nagrywarki płyt systemu windows i ja się pytam JAK TO WŁĄCZYĆ PONOWNIE???

 

To pewnie nie od tego ale nagrywarka nie czyta mi pustych płyt (wywala błąd) i nie nagrywa... na szczęście chociaż czyta... I drugie pytanie co z opcji w tym programie mogło spowodować się się coś skopało z nagrywaniem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Na ale cóż... Jest tam opcja wyłączenia nagrywarki płyt systemu windows i ja się pytam JAK TO WŁĄCZYĆ PONOWNIE???

sprawdź to:

Menu START

-> Uruchom: services.msc

 

z listy która się pojawi wybieramy: Usługa COM nagrywania dysków CD IMAPI.

Klikamy na nią dwa razy i z listy: Typ uruchomienia wybieramy Automatyczny.

W taki sam sposób postepujemy z obsługą skanera, odpowiada za nią usługa

Windows Image Acquisition (WIA)

 

 

Jak usunąć pozycje "Loguj/Wyloguj" z menu start ?

Jeśli dobrze mi sie zdaje to w rejestrze to gdzies było, ale nie wiem gdzie :|

Powinno być w ustawieniach menu START > ustawienia > pasek zadań i menu start > zakładka -> Menu Start > dostosuj (poszukaj na liście odpowiedniej opcji i odznacz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sobie stworzyć w menu wyboru systemu dodatkową opcję, która uruchamiałaby win xp bez ładowania explorera i kilku innych procesów (do gier - oszczędność pamięci, wszystko i tak da się odpalić z menadżera zadań, który działa bez explorera). Czy jest możliwość odpowiedniego wyedytowania boot.ini aby osiągnąć taki efekt? Jeśli tak - to jak brzmią polecenia które blokują ładowanie komponentów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...