Skocz do zawartości
k a m e r e k

pentium 4 @ 5,25GHz na tomshardware

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo ktoś osiągnie zero bezwzględne w waruknach domowych 8) :lol:

Jeszcze mnie dręczy taka rzecz: mówicie tu o straszliwie niskich temperaturach (nawet eskimosi są przerażeni :lol: ), ale czy procesory je wytrzymają :?: (tak się tylko pytam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo ktoś osiągnie zero bezwzględne w waruknach domowych 8)  :lol: 

Jeszcze mnie dręczy taka rzecz: mówicie tu o straszliwie niskich temperaturach (nawet eskimosi są przerażeni :lol: ), ale czy procesory je wytrzymają :?: (tak się tylko pytam)

Osiagniecie zera bezwzglednego w zadnych warunkach JEST NIEMOZLIWE !!! POWTARZAM - NIEMOZLIWE, NIEMOZLIWE i jeszcze raz NIEMOZLIWE !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche nie rozumiem tej calej rozmowy. Berkut sie broni, bo ktos "smial" powiedziec, ze ktos osiagnal cos lepszego od niego :). Wiem Berkut, co sobie pomyslales czytajac to. Twoje bedzie stabilne i dlugotrwale, a im chodzilo o sam rekord. Teraz zadam Ci pytanie. Czy myslisz, ze jakby chcieli zrobic stabilne chlodzenie (dlugotrwale), to by im sie nie udalo? ;] Chyba jednak maja taka mozliwosc. Ponadto... ekhm... tak ostatnio czytam o tych twoich projektach tzn. przelutowywanie... (cos chyba ostatnio pomysl upadl). Po drugie kaskada... co chwile widze na gg twoj opis, ze juz prawie gotowe, zaraz pelny orgazm, ale cos sie nie udaje. Ile jeszcze potrwa az ty pokazesz calemu swiatu swoj rekord?

 

Pozdrawiam

MeHow

 

PS:. Nie traktuj tego prosze jako jakiegos ataku na swoja osobe. Po prostu wyrazilem bezstronna opinie. :)

PS2:. Moze tez nakrecisz taki fajny filmik? :] Bo co jak co, ale mnie takie movies'y kreca :]

To nie jest żaden rekord... ja to traktuje jak komercyjny bubel! pokazówke żeby sie lamki tym jarały!. Piersza liga zaczyna sie dopiero na właściwej mocy sprzetu ( top20 3dmarka ). A ten ich rekord to włąśnie taka ich osobista konkurencja w której nikt nie uczestniczy bo nikt nie jest na tyle głupi żeby robić coś takiego. Komercja i tyle. Co do projektów berkuta to ok zgodze sie ze sie wiezie ,ale bez przesady ty myślisz ze to jest łatwe jak WC? ze nakupujesz części i gra muzyka? no co ty! w to trzeba włożyć dużo wiecej pracy! .Nie budowałeś nigdy chłodzenia freonem więc nie wiesz jak trudno jest zdobyć częśi i co to znaczy przecieki w chłodzeniu gazem... EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo ktoś osiągnie zero bezwzględne w waruknach domowych 8)  :lol:  

Jeszcze mnie dręczy taka rzecz: mówicie tu o straszliwie niskich temperaturach (nawet eskimosi są przerażeni :lol: ), ale czy procesory je wytrzymają :?: (tak się tylko pytam)

Osiagniecie zera bezwzglednego w zadnych warunkach JEST NIEMOZLIWE !!! POWTARZAM - NIEMOZLIWE, NIEMOZLIWE i jeszcze raz NIEMOZLIWE !!

Ja bym dodal : NIEMOZLIWE PRZY OBECNYM STANIE WIEDZY : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche nie rozumiem tej calej rozmowy. Berkut sie broni, bo ktos "smial" powiedziec, ze ktos osiagnal cos lepszego od niego :). Wiem Berkut, co sobie pomyslales czytajac to.

Nie mam czego bronic, sugeruje wejsc na Xtremesystems i zobaczyc jak wygladaja PRAWDZIWE systemy z stabilnymi, szalonymi zegarami... Poszukaj OPPAINTER'a, FUGGER'a, charlie'go systemy i ich chlodzenie, szybciutko zrozumiesz ze nawet jak skoncze moje chlodzenie to *moze* roznymi zaawansowanymi sztuczkami doscigne ich agregaty ale z ich sprzetem nie mam szans... myslisz ze cos zwojuje na AI7, 2.4c i radeonie 8500 ?

 

 

 

Twoje bedzie stabilne i dlugotrwale, a im chodzilo o sam rekord.

Tylko ze to nie jest rekord "do konca"... ja tam nie wierze tak naprawde w to co zoltki robia ale THG rzeczywiscie "na zachodzie" sa chwilowo najlepsi, problem w tym ze nie biora pod uwage faktu ze sa lepsi... I nie poazali max stabilnego zegara

 

Teraz zadam Ci pytanie. Czy myslisz, ze jakby chcieli zrobic stabilne chlodzenie (dlugotrwale), to by im sie nie udalo? ;] Chyba jednak maja taka mozliwosc.

Looknij na arta o podkrecaniu AFX na prometei i przyjzyj sie ich rurce ssacej jakie ma chamskie zagiecie, cofnij sie do recenzji chlodzenia wodnego swiftecha i zobacz ze przegralo wtedy z innovatech bo nie wlaczyli wentylatora (jak sadzisz, kto funodwal im symulator). Skoro maja takie srodki to powiedz mi czemu nie sa w top 10 w zadnym benchmarku, nic... ja rozumiem, nie mozna tego pilnowac z dnia na dzien, ale jakby np. raz na miech robili jakis szalony wynik... Oni krecili tego AFX na 2.8ghz kiedy charlie go mial przy 3.2ghz...

 

Ponadto... ekhm... tak ostatnio czytam o tych twoich projektach tzn. przelutowywanie... (cos chyba ostatnio pomysl upadl).

Brak czasu i jakiejkolwiek reakcji

 

Po drugie kaskada... co chwile widze na gg twoj opis, ze juz prawie gotowe, zaraz pelny orgazm, ale cos sie nie udaje.

Czy ty wiesz ile ja lez przelalem i ile dolow zlapalem? Dam glowe ze NIKT na tym forum nie mial by tyle uporu i nie kontynuowalby tego... Mowie o samej kaskadzie, nie o wszystkich innych systemach ktore zlozylem...

 

Nie jestes w stanie sobie tego wyobrazic, nawet uczucie kiedy spalil mi sie moj fx 5800 (a byla to prawdopodobnie najlepsza- najlepiej krecaca sie udokumentowana sztuka na swiecie)... to blachostka... to ze nagle caly moj komputer padl to nic... ja mam 4 kompy zapasowe ktore mi hoho, az nadto starczaja... wyobraz sobie ze od sukcesu dzielil mnie np. 1 przeciek ukryty ? czy wiesz o ile lat sobie skrocilem zycie zeby pozbyc sie go ? Albo mialem juz gotowa kaskade, tylko dodac zbiornik upustowy i nagle okazuje sie ze trzeba wymienic olej w sprezarce... fajnie, ale nagle sie okazuje ze problemem jest to zeby WYLAC ten olej z tej sprezarki - musialem nawiercac obudowy kompresora, wylewac z nich olej, podgrzewac do 70C zeby caly olej wylecial, plukac je olejem (1l tego oleju kosztuje 90zl bez vat'u)... Nikt wczesniej tak naprawde porzadnie tego nie zrobil, nawet na XS... oni wylewali moze z 20% oleju z sprezrki, ja pewnie ponad 90%- podam konkretny nick - aenigma... Potem kupiolem z ojcem migomat i spawalem te kompresory...

 

Z migomatem skonczylem np. projekt turbiny gazowej - dorwe reduktor do butli z propanem i moge ja odpalac... Wiecie kiedy robilem te turbine ? W sylwestra, przerwalem prace na ~1h przed dwunasta by odpoczac i poogladac fajerwerki...

 

Ile jeszcze potrwa az ty pokazesz calemu swiatu swoj rekord?

Zrozumcie to ze to nie jest zaden rekord... robie to z czystej pasji, fascynuje mnie widok termometru na ktorym pisze ze parownik chlodzacy procesor ma -45C... To jest jak narkotyk... Zarazilem sie tym wiele lat temu kiedy zobaczylem PII chlodzone 2x 120W peltierami pokrywajace sie szronem... To jest jak konstrukcja modeli, powiem wiecej, jest to konstrukcja modeli...

 

Zeby moc robic takie rzeczy wyrzekam sie wielu rzeczy - nie pije alkoholu (ani kropli- nie pilem i nie bede) by miec wiecznie trzezwy umysl, byc gotowym, by moc myslec o roznego rodzaju problemach ktore moge napotkac, by projektowac w glowie nowe rzeczy... Nie pale bo to zajmuje czas takze i dekocentruje, o jakichkolwiek narkotykach nie wspomne... Nie spie tyle ile powinienem...

 

Naprawde, ja sie nie woze jak to Jelen okresla, ani celem tego chlodzenia nie jest bicie rekordow... to ze znajdzie sie chociazby sponsor po drodze na katowanie spzetu jest celem drugorzednym...

 

PS:. Nie traktuj tego prosze jako jakiegos ataku na swoja osobe. Po prostu wyrazilem bezstronna opinie. :)

Ataki na moja osobe sa jedynie srodkiem ktory mnie motywuje i moge dyskutowac...

 

PS2:. Moze tez nakrecisz taki fajny filmik? :] Bo co jak co, ale mnie takie movies'y kreca :]

Jesli zaoferujesz mi miejsce na sieci na ten film to tak... I nie serwer ktory bedzie stal 24/7 z 1 slotem, 16kb max i nonstop zajety... Albo jakis inny system dzielenia sie plikami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLugosci nie umiem powiedzic jak bylby dlugi, to zalezy co ludzie chcieliby obejzec... i od kompresji, szczerze mowiac to dobry w tym nie jestem (kompresowanie, nie siedze w tym, umiem ale nie optymlanie)

 

ogladalnosc... mysle ze spora biorac pod uwage ze byloby to na tweak i ocm + moze inne seriwsy podpapia, nie wiem, np. benchmark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa bero zgadzam sie... Zrozumcie że to co on robi to jest budowanie czegoś innego! ,każdy układ chłodzenia gazem jest inny! tu nie ma czegoś takiego jak rutyna że buduje sie układ który jest taki że będzie zawsze działać. Customade FC to jedna wielka niewiadoma ,jedno wielkie odkrycie i jeden wielki eksperyment. Tu nie kupuje sie bloków w necie i reszty akcesori a umiejetnosci overclockera sprowadzają sie tylko do instalacji chłodzenia na podstawie instrukcji :D. LOL Co do filmiku to było by extra, Osobiście sam gdy dostane płyte z serwisu moge coś nakręcić moim webcamem ale czy znalazłby sie ktoś zeby taki filmik wyedytować i wyciąć niektóre rzeczy ?? jak tak to spoko. Ale nie będzie to to co ma berkut :D. Jak chcecie to moge wrzucić jutro takie coś tylko że bez proca (odpalenie układu i to jak schodzi z temperaturą. Niestety jestem sam i mam do dyspozycji tylko web cam więc żadnych prac w toku raczej sie nie da :D

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 GHz mnie specjalnie nie rajcuje

 

od dawna sa procki 110 GHz

przy szybszych predkosaciach raczej w gre wchodzi arsenek galu

lub mieszanka krzemu i germanu......

 

IBM develops 110 GHz processor

 

NEW YORK (Reuters) — IBM said it has built the world's fastest microchip, which runs at more than 110 GigaHertz, or one hundred and ten billion cycles per second, and will enable communications systems to run more quickly.

 

The integrated circuit is based on silicon germanium chip-making technology and will be used in data communications equipment like switches and routers that are used in optical communication networks, Armonk, N.Y.-based IBM said. Such equipment is sold by companies like networking giant Cisco Systems.

 

In addition to connecting computers, telephones and other electronic devices in optical networks, the chips could be used in other high-performance settings, such as military applications.

 

At 110 GigaHertz, it is the fastest chip on the market. Frank Dzubeck, president of consulting group Communications Network Architects, said the advance is significant because it shows that IBM can move advances in silicon germanium from the research lab into development.

 

Most chips, such as the microprocessors that are the brains of computers, are made out of silicon, which is a base material that acts as a semiconductor. Silicon germanium also includes layers of germanium, a substance that is like silicon but which makes a transistor that can switch faster and perform better.

 

"This is reality here. Reality is 110 GigaHertz," Dzubeck said. "This is deliverable as we speak."

 

IBM said that the discovery indicates that silicon germanium is outperforming other technologies as researchers develop smaller, faster chips. IBM's current fastest version of the silicon germanium chip runs at about 80 GigaHertz.

 

It also said that silicon germanium works at high frequencies while also consuming less power than its competitors.

 

The push towards ever-faster chips is described by Moore's Law, created by Intel co-founder Gordon Moore, which says that the number of transistors on a chip doubles every 18 months.

 

Some IBM competitors are also working on developing faster microchips based on silicon germanium technology. Competitor Conexant Systems in December said at a conference in December that it is working on a circuit that runs at speeds of 200 GigaHertz, or 200 billion cycles per second.

 

IBM said it expects its 110 GigaHertz chip to be available by the end of the year. It will unveil details at the Gorham Compound Semiconductor Outlook Conference in San Mateo, Calif. on Monday.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kinga, tak są takie 110GHz, tylko, że to są Super komputery, w przedsiębiorstwach, w różnych miejscach H-T, np. Silicon Valley.

Tutaj chodzi o komputer osobisty [PC], który przeciętny użytkownik posiada w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury nie ma żadnych procesorów 110GHz

 

To co opisane w tekście to tylko CHIP czyli układ. Może to być układ oparty o tranzystory 110GHz bo takowe są ale nie znaczy, że z nich od razu wykonany będzie procesor składający się ze 120 milionów takich ustrojstw.

 

Są bariery technologiczne, których na dzien dzisiejszy nie da sie jeszcze ominąć.

 

110GHz to tylko tranzystor a nie procesor.. na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo ktoś osiągnie zero bezwzględne w waruknach domowych 8)  :lol:  

Jeszcze mnie dręczy taka rzecz: mówicie tu o straszliwie niskich temperaturach (nawet eskimosi są przerażeni :lol: ), ale czy procesory je wytrzymają :?: (tak się tylko pytam)

Osiagniecie zera bezwzglednego w zadnych warunkach JEST NIEMOZLIWE !!! POWTARZAM - NIEMOZLIWE, NIEMOZLIWE i jeszcze raz NIEMOZLIWE !!

Ja bym dodal : NIEMOZLIWE PRZY OBECNYM STANIE WIEDZY : )

Niemozliwe z punktu widzenia fizyki :] , a nie przy obecnym stanie wiedzy :] nie mozliwym jest osiagniecie zera bezwzglednego. Jesli chcesz,to udowodnie Ci to na wzorach.

 

Pozdr

MeHow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche nie rozumiem tej calej rozmowy. Berkut sie broni, bo ktos "smial" powiedziec, ze ktos osiagnal cos lepszego od niego :). Wiem Berkut, co sobie pomyslales czytajac to. Twoje bedzie stabilne i dlugotrwale, a im chodzilo o sam rekord. Teraz zadam Ci pytanie. Czy myslisz, ze jakby chcieli zrobic stabilne chlodzenie (dlugotrwale), to by im sie nie udalo? ;] Chyba jednak maja taka mozliwosc. Ponadto... ekhm... tak ostatnio czytam o tych twoich projektach tzn. przelutowywanie... (cos chyba ostatnio pomysl upadl). Po drugie kaskada... co chwile widze na gg twoj opis, ze juz prawie gotowe, zaraz pelny orgazm, ale cos sie nie udaje. Ile jeszcze potrwa az ty pokazesz calemu swiatu swoj rekord?

 

Pozdrawiam

MeHow

 

PS:. Nie traktuj tego prosze jako jakiegos ataku na swoja osobe. Po prostu wyrazilem bezstronna opinie. :)

PS2:. Moze tez nakrecisz taki fajny filmik? :] Bo co jak co, ale mnie takie movies'y kreca :]

To nie jest żaden rekord... ja to traktuje jak komercyjny bubel! pokazówke żeby sie lamki tym jarały!. Piersza liga zaczyna sie dopiero na właściwej mocy sprzetu ( top20 3dmarka ). A ten ich rekord to włąśnie taka ich osobista konkurencja w której nikt nie uczestniczy bo nikt nie jest na tyle głupi żeby robić coś takiego. Komercja i tyle. Co do projektów berkuta to ok zgodze sie ze sie wiezie ,ale bez przesady ty myślisz ze to jest łatwe jak WC? ze nakupujesz części i gra muzyka? no co ty! w to trzeba włożyć dużo wiecej pracy! .Nie budowałeś nigdy chłodzenia freonem więc nie wiesz jak trudno jest zdobyć częśi i co to znaczy przecieki w chłodzeniu gazem... EOT

No i zostalem znowu zle zrozumiany. Jelen, ty sie tu jakos rzucasz, plujesz na mnie i wygrzebujesz duzo kupy z sedesu, ktora potem chcesz umiescic na moich licach.

Ja szanuje Berkuta i jego prace. Jak bede w wawie, to b. chetnie bym sie z nim spotkal i zobaczyl jak te szopki wygladaja naprawde. Poza tym :) respect, ze sie wam chce... mi sie nawet WC nie chce zlozyc... ale to raczej z braku czasu (matura i egzam)

 

pozdr i GJ GL HF

MeHow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo ktoś osiągnie zero bezwzględne w waruknach domowych 8)  :lol:  

Jeszcze mnie dręczy taka rzecz: mówicie tu o straszliwie niskich temperaturach (nawet eskimosi są przerażeni :lol: ), ale czy procesory je wytrzymają :?: (tak się tylko pytam)

Osiagniecie zera bezwzglednego w zadnych warunkach JEST NIEMOZLIWE !!! POWTARZAM - NIEMOZLIWE, NIEMOZLIWE i jeszcze raz NIEMOZLIWE !!

Ja bym dodal : NIEMOZLIWE PRZY OBECNYM STANIE WIEDZY : )

Niemozliwe z punktu widzenia fizyki :] , a nie przy obecnym stanie wiedzy :] nie mozliwym jest osiagniecie zera bezwzglednego. Jesli chcesz,to udowodnie Ci to na wzorach.

 

Pozdr

MeHow

Przestan bo sie osmieszasz, mialem fizyke i wiem, obecnie jest to niemozliwe, dowody, wzory i inne duperszmity. Kiedys pewnikiem byla plaska ziemia. Uczeni rozpisywali w madrych wzorach, ze obiekt ciezszy od powietrza nie moze latac, przyklady mozna mnozyc...

Nie ma rzeczy niemozliwych.

 

PZDR4ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KINGA - to nie procesor, ale pojedynczy tranzystor :) Od tranzystora do procesora to długa droga....

 

Allen3

Kinga, tak są takie 110GHz, tylko, że to są Super komputery, w przedsiębiorstwach, w różnych miejscach H-T, np. Silicon Valley.  

Tutaj chodzi o komputer osobisty [PC], który przeciętny użytkownik posiada w domu.

Zastanówcie się, co piszecie :)

 

A co do tej całej absurdalnej dyskusji, to Berkut ma rację. Jakbym miał kupę kasy to zamiast Tomshardware to ja bym był na tym filmie. Tylko po co? jaki to ma sens, skoro nie ma żadnego zastosowania? Jakby przynajmniej 3d marka odpalili i by przeszedł, można by powiedzieć, że to jakiś wynik jest. A tak, to co? Ja też mogę napisać, że mój Athlon ma 2,5 Ghz w Post, a potem zwis. Tylko gdzie tu sens. Cała radość jest z modowania i szukania najwyższych stabilnych ustawień, które można do czegoś wykorzystać.

 

MeHow - czy Berkut gdziekolwiek pokazał, że czegoś zazdrości? Ja jakoś nie znalazłem. Robi to co robi, i robi to dobrze, boprzynajmniej ma jakieś wyniki konkretne, a że wszystko jest w fazie opracowania to nie dziwne, że non stop się sypie. W końcu to co robi jest trochę bardziej skomplikowane, niż przelewanie ciekłego azotu z termosu do rury :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo ktoś osiągnie zero bezwzględne w waruknach domowych 8)  :lol:  

Jeszcze mnie dręczy taka rzecz: mówicie tu o straszliwie niskich temperaturach (nawet eskimosi są przerażeni :lol: ), ale czy procesory je wytrzymają :?: (tak się tylko pytam)

Osiagniecie zera bezwzglednego w zadnych warunkach JEST NIEMOZLIWE !!! POWTARZAM - NIEMOZLIWE, NIEMOZLIWE i jeszcze raz NIEMOZLIWE !!

Ja bym dodal : NIEMOZLIWE PRZY OBECNYM STANIE WIEDZY : )

Niemozliwe z punktu widzenia fizyki :] , a nie przy obecnym stanie wiedzy :] nie mozliwym jest osiagniecie zera bezwzglednego. Jesli chcesz,to udowodnie Ci to na wzorach.

 

Pozdr

MeHow

Przestan bo sie osmieszasz, mialem fizyke i wiem, obecnie jest to niemozliwe, dowody, wzory i inne duperszmity. Kiedys pewnikiem byla plaska ziemia. Uczeni rozpisywali w madrych wzorach, ze obiekt ciezszy od powietrza nie moze latac, przyklady mozna mnozyc...

Nie ma rzeczy niemozliwych.

 

PZDR4ALL

To nie ja sie osmieszam :] no offence, ale to jest niemozliwe tak samo jak osiagniecie predkosci swiatla.

 

Tak apropos, to mam Ci to wyjasnic, czy uwierzysz na slowo? Tu nie chodzi o to, ze nie da sie tak schlodzic, bo nie ma takich "lodowek" (TAM JEST CUDZYSLOW, ZEBY NIKT NIE BRAL DOSLOWNIE), tylko to jest po prostu niemozliwe. Jak tylko powiesz, to przytocze Ci dokladnie tok rozumowania fizycznego, dlaczego nie jest to mozliwym

 

Pozdr

MeHow

 

BTW: Berkut ty jestes dobry z fizy, powiedz mu, (moze tobie uwierzy), ze osiagniecie zera bezwzglednego nie jest mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo wiem dlaczego tak bardzo nie lubisz Prometei'i... OPP tez jej uzywa, i OPP tez musial sie ruszyc do Los Angeles zeby CaptainCascade dal mu sie pobawic jego chlodzeniem, dodaj processor od DDTunga i pare zabawek od FUGGER'a. macci tez nie pospawal swojej zabawki sam, Ladokriz i ALT-F13 (ruscy) pracuja razem i uzywaja prometei', Stnger tez ma dwie zmodyfikowane Prometeie i ja tez, no i moze dodaj Shamino z vr-zone.

I tak chyba wymienilem pierwsza dziesiatke w tym sporcie. Tak nawiasem mowiac, z moich prometei to zostala tylko orginalna obudowa. A ty mozesz pobawic sie swoimi zabawkami w piwnicy sam i patrzec sie jak inni sie scigaja. No offence ale prawda jest straszna, dzis musisz miec sporo szmalu i kogos do pomocy, bo niema juz bohaterow na tym swiecie.

 

btw, DJ jest twoim herosem? ah ten sam DJ co pociagnal 3DMaxx'owi Prometeie i jeszcze chcial ich do sadu za znieslawienie podac? LOL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo ktoś osiągnie zero bezwzględne w waruknach domowych 8)  :lol:  

Jeszcze mnie dręczy taka rzecz: mówicie tu o straszliwie niskich temperaturach (nawet eskimosi są przerażeni :lol: ), ale czy procesory je wytrzymają :?: (tak się tylko pytam)

Osiagniecie zera bezwzglednego w zadnych warunkach JEST NIEMOZLIWE !!! POWTARZAM - NIEMOZLIWE, NIEMOZLIWE i jeszcze raz NIEMOZLIWE !!

Ja bym dodal : NIEMOZLIWE PRZY OBECNYM STANIE WIEDZY : )

Niemozliwe z punktu widzenia fizyki :] , a nie przy obecnym stanie wiedzy :] nie mozliwym jest osiagniecie zera bezwzglednego. Jesli chcesz,to udowodnie Ci to na wzorach.

 

Pozdr

MeHow

Przestan bo sie osmieszasz, mialem fizyke i wiem, obecnie jest to niemozliwe, dowody, wzory i inne duperszmity. Kiedys pewnikiem byla plaska ziemia. Uczeni rozpisywali w madrych wzorach, ze obiekt ciezszy od powietrza nie moze latac, przyklady mozna mnozyc...

Nie ma rzeczy niemozliwych.

 

PZDR4ALL

To nie ja sie osmieszam :] no offence, ale to jest niemozliwe tak samo jak osiagniecie predkosci swiatla.

 

Tak apropos, to mam Ci to wyjasnic, czy uwierzysz na slowo? Tu nie chodzi o to, ze nie da sie tak schlodzic, bo nie ma takich "lodowek" (TAM JEST CUDZYSLOW, ZEBY NIKT NIE BRAL DOSLOWNIE), tylko to jest po prostu niemozliwe. Jak tylko powiesz, to przytocze Ci dokladnie tok rozumowania fizycznego, dlaczego nie jest to mozliwym

 

Pozdr

MeHow

 

BTW: Berkut ty jestes dobry z fizy, powiedz mu, (moze tobie uwierzy), ze osiagniecie zera bezwzglednego nie jest mozliwe.

Nie można osiągnąć

 

Rekord jak na razie to 450 piko Kelvinów

 

czyli 450 * 10^-15 K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"... Musisz wydac 500-1500zl na odpowiedni termos"

tzn. czym sie taki termos rozni od zwyklego (oprucz pojemnisci...)???

czy sa takie 2-5l bo po kiego grzyba mi butla 20l :?

"... litr cieklego azotu kosztuje ~1zl 40gr ...

gdzie go mozna w polsce kupic?? albo co2 ???

nie to ze chce sie bawic w chodzenie procka tylko tak do zabawy, zobaczec jak to "smakuje":P :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"... Musisz wydac 500-1500zl na odpowiedni termos"

tzn. czym sie taki termos rozni od zwyklego (oprucz pojemnisci...)???

czy sa takie 2-5l bo po kiego grzyba mi butla 20l :?

"... litr cieklego azotu kosztuje ~1zl 40gr ...

gdzie go mozna w polsce kupic?? albo co2 ???

nie to ze chce sie bawic w chodzenie procka tylko tak do zabawy, zobaczec jak to "smakuje":P :roll:

Termos rozni sie tym ze jest wykonany z stali nnierdzewnej i ma te 20l pojemnosci (LN2 szybko schodzi)

 

Szczerze mowiac to nie pamietam gdzie, natomiast CO2 to np. tutaj mozesz kupic CO2 + butle http://www.kamino.dreamcars.pl/kamino/

cena ok. 400zl za butle 10kg + napelnienie trzeba zaplacic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem cos ciekawego:

http://www.krio-odolanow.pl/pl/produkty.htm

 

Ciekły hel o czystości 99,9995% - sprzedawany w dewarach 100 l, 250 l i 500 l, a także do zbiorników klienta.

 

Hel gazowy o czystości 99,9995%.

 

Ciekły azot beztlenowy o czystości 99,999% - sprzedawany w dewarach 180 l i 230 l lub napełniany do zbiorników klienta.

 

z tego co zrozumialem to azot/hel mozna u nich kupic w butlach cisnieniowych tak???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...