Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

huh a ja zrezygnowałem z prenumeraty na ten rok xD fak trzeba będzie jakoś dorwać cda ;p

Edytowane przez Bio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YEA, dzięki SKRYTOBOJCA. Już pobieram :D Ciekawe co pokazali ;]

 

Edit: Ehh, troszkę mnie martwi kilkukrotne zwrócenie uwagi na potrzebę patchy. No i na samym końcu rada poczekania na wersję PL, już z poprawkami. Oby bugów nie było aż tyle ;/

 

P.S. No i od czego te bronie się tak często psują, przecież w wojsku mamy jeszcze kałaszaki z lat 60-70. Nie wiem co mieli na celu wstawiając taką usterkowość ???

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż by rzecz...faktycznie, wreszcie jest :) Tyle czasu czekaliśmy, ja szczerze mówiąc nie bardzo się zawiodłem. Brak pojazdów i to całe bieganie będzie conajmniej wkurzające (może kod na stamine jeśli nie będe mógł już wytrzymać ;] ) ale jednak już dawno odpuściłem sobie nadzieje związane ze stalkerem, więc teraz mogę podejść do niego chłodno a zarazem przyjaźnie. Jest jaki jest ale jest :) Modernizacja kompa i tylko grać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama recka daje przedsmak zabawy, chociaż 8/10 to chyba troszkę za surowa ocena ---- rozumiem niesmak wywołany brakiem pojazdów, ale poziom trudności ..... no chyba, że jest koszmarnie trudno ;D

 

Pozdrawiam !!!! ---- F51 ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tego co sie najbardziej obawialem i to czego najbardziej oczekiwalem.

Rozlegle tereny, po ktorych niestety bedziemy musieli biegac. Bedzie przewalone jezeli beda one monotonne bo jezeli bedzie co zweidzac to nawet plus gry.

Wymagania katastrofalne jak na to co mozna zobaczyc. Sami opisuja jako graficznie Source z HL2, ktory mi chodzil plynnie na max ustawieniach, a tutaj musze odpalac DX8 zeby pograc (przynajmniej w becie, a watpie ze cos sie zmieni w full).

Nie jest to zwykla strzelanka - to chyba najlepsza wiadomosc.

BRONIE SIE BEDA PSULY !! - tego jeszcze nie bylo.

Kazda postac jest z zalozenia neutralna i od nas bedzie zalezalo jak zareaguja na nasza znajomosc.

Ta kwestia przayczyni sie rowniez do zakonczenia gry ktorych jest az 7 !!!

Piekne wiadomosci okraszone dziegciem w spomnianych juz wymaganiach sprzetowych oraz bieganiem po kilometrach kw.

Ja juz wiem, ze to bedzie hicior i patche wiele naprawia.

 

PS. Recka jak na taka wyjatkowa (w koncu pierwsi na swiecie) jest srednia. Nie wspomniano o najwazniejszym. CZY TERENY SA ODWZOROWANE ZGODNIE Z RZECZYWISTOSCIA ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKRYTOBOJCA

 

Dziekówa za scanny

 

update

 

a może byś zrobił scanny z opisu polskie gry Warhound na silniku chrome2 ??

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: Ehh, troszkę mnie martwi kilkukrotne zwrócenie uwagi na potrzebę patchy. No i na samym końcu rada poczekania na wersję PL, już z poprawkami. Oby bugów nie było aż tyle ;/

Ja juz wiem, ze to bedzie hicior i patche wiele naprawia.

Co naprawią?

O błędach nie ma nic wspomniane a tego rodzaju teksty to moim zdaniem promowanie rodzimego wydawcy i tyle. No ale też nie jestem przekonany, że gra jest "błędyfree" i nie ukaże(ą) się patch(e). Porównanie grafiki do leciwego już hl2 to imo też jakieś nieporozumienie. Możliwe, że zbyt optymistycznie patrzę na stalkera ale tak już mam :rolleyes: a wymagania minimalne podane w gazetce są wręcz śmieszne, konfiguracja, na której grał redaktorek pozwalająca na pełne detale przy płynnym obrazie pasuje mi bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekalem ;)

W sumie i tak sie niezle zdziwilem ta wiadomoscia bo to niezaprzeczalnie podniesie realizm rozgrywki

Dokładnie :)

 

Co do recki to jak dla mnie to nie profesjonalne podejście do tematu... napisana zbyt ogólnie w ogóle aby takie coś napisać to nawet nie trzeba w nią grać tylko czytać wszystkie newsy na stronach poświęconych Stalkerowi i też się o tym dowiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

No CDA tak pisze recki :lol:

Pisza o handlu, o tym, ze nie ma pojazdow itp to jakis zart? Ja dziekuje za taka recenzje, nic sie z niej nie dowiedzialem... no ale nie zabraklo osobnej tabelki, zeby wytlumaczyc o co chodzi w tym calym tajemniczym "JAKO PIERWSI W POLSCE!111". Do tego te skriny zajmujace polowe miejsca na kartkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie najbardziej zmartwilo to, że najpierw jestesmy neutralni lub lubiani przez innych, ale jesli wejdziemy im w droge to juz nas nie lubią i pozniej gdzie sie nie pojdzie to bedzie trzeba walczyć, a walka do łatwych nie należy ... jak i cała gra zresztą :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji info dla ludu któremu się nie podoba to że nie ma wozów, otóż

twórcy robili testy z samochodami i co wychodziło? że w ciągu paru minut się ginęło od anomalii, których się nie zauważało jadąc... jak dla mnie dobrze że wozów nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest na samej górze na pierwszej stronie recenzji

 

Wymagania sprzętowe:Win98/ME/2K/XPProcesor: 800 MHzRAM: 256 MBGrafika RAM: 32 MB

Te wymagania to chyba były aktualne przy pierwszej zapowiedzi STALKERA gdzieś w rejonie 2002/2003 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do recki to jak dla mnie to nie profesjonalne podejście do tematu... napisana zbyt ogólnie w ogóle aby takie coś napisać to nawet nie trzeba w nią grać tylko czytać wszystkie newsy na stronach poświęconych Stalkerowi i też się o tym dowiemy.

Tu się muszę zgodzić. Słowa nie ma tam o lokacjach, wielkości, różnorodności itd. Poza tym, że po premierze można spodziewać się łat, nic nowego się nie dowiedziałem. Oglądając gameplaye zlukałem więcej ;/ Mało profesjonalne podejście. Raczej wrażenia z gry niż recenzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to w przypadku CDA ocena koncowa nie cieszy lecz smieszy :) ogolna 8/10 (poczekamy zobaczymy, kazdy lubi co innego) dzwiek 7/10, ciekaw jestem na jakim sprzecie w to grali, pewnie zintegrowana karta dzwiekowa o glosniczki 2.0 :D gralem w bete mp i dzwiek zasluzyl na wiecej niz 7 na 10 punktow... te pioruny :D jak nagle uderza za plecami w ziemie, a przed nami widzimy cien jakiegos drzewa i z tylu slyszymy huk uderzenia to ciarki przechodza po plecach, w singlu powinno byc jeszcze lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przypuszczam, że mimo tych wszystkich wad, które tam wypisali, wszyscy fani mogą dodać sobie do Oceny CDA+1(2) punkty ;] etam CDA .... gra będzie wymiatać nie ma bata ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest na samej górze na pierwszej stronie recenzji

 

Wymagania sprzętowe:Win98/ME/2K/XPProcesor: 800 MHzRAM: 256 MBGrafika RAM: 32 MB

Te wymagania to chyba były aktualne przy pierwszej zapowiedzi STALKERA gdzieś w rejonie 2002/2003 roku.

Oni zawsze tak xD. Dobrze ze juz od dawna nie kupuje tego syfu. Co mnie ich recka i tak kupie Stalkera. Samochodów ze nie ma ? Dla mnie plus :). Co polskiej wersji juz pewnie bedzie jakis pacz + jakiś custom content i mody które coś tam zmieniją ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy widzieliscie na oczy numer 13 roku 2006? Tam macie obszerny artykuł na temat stalkera. Na temat wielkosci lokacji, technologii wykorzystanej, odwzorowania terenu itd, główny temat numeru 13 więc luzujcie rajty, jak nie czytacie co miesiac CDA to trudno [; recenzja napisana jak napisana, jak by chcieli opisac wszystko recenzja miala by 5 stron (tak jak temat glowny numeru 13) tylko po co, skoro wszystko juz było.

8/10 nie uwazam za surową ocenę, biorąc pod uwagę jaką obsuwę miał ten tytuł [; 2 lata piechotą nie chodzi a na rynku jest w tej chwili wiele gier które widocznie wyprzedziły stalkera swoją roznorodnoscią i wykonaniem według uznania recenzenta.

Pewnie wyjdzie na to że bronie cda i jestem fanboye. Nie jestem, pismo kupuję raz na rok jak już jest cos konkretnego, w 13 numerze było, to kupiłem i w moim przypadku nie widzę sensu kupowania obecnego numeru, bo wszystko co się chciałem z CDA dowiedziec o stalkerze, przeczytałem 2 miechy temu [;

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za tego scana ;)

Lecz art jest powiem szczerze mierny. Wiele rzeczy zostało zupełnie pominięte, mało w nim pozytywnych spostrzeżeń. A w ogóle nie rozumiem wieszanie psów na tym, iż w grze nie ma pojazdów, którymi moglibyśmy się poruszać.

Moim zdaniem, twórcy wycięli ten element z gry nie dlatego, że bardzo łatwo wjechać na anomalie i zginąć; imho przemierzanie dużych odległości samochodem, znacznie skróciło i ułatwiło by grę .... wyobraźcie sobie gracza jadącego samochodem przez pół mapy, rozjeżdżając wszystko co napotka na drodze ... to by było imho zbyt łatwe; przy okazji wiele aspektów gry, takich jaj tajemniczych lokacji, NPC i tym podobne gracz by po prostu nieświadomie omijał. Poza tym gra by się mogła zrobić zbyt krótka, zbyt łatwa i nie sprawiała by tyle przyjemności. Imho dobrze zrobili, że wycięli samochody z gry. Ja bym to zaliczał do plusów a nie tak jak to napisali w CDA - mankamentów :mur:

Podobna sprawa to poruszony przez recenzenta problem staminy, zupełnie nieuzasadniony ... wygląda to tak jakby recke pisał jakiś dzieciak, któremu by odpowiadało przejście całej gry w sprincie, z arsenałem w plecaku i nieśmiertelnym bohaterem.

Ja się tylko cieszę, że gra będzie trudna i wymagająca od gracza trochę myślenia. Ostatnimi czasy, gry stały się zbyt proste i zbyt liniowe, już nie pamiętam kiedy to ostatni raz gra pochłonęła mnie całkowicie i poczułem się jakbym na prawdę był jej częścią. Wierze, że Stalker zaspokoi moje oczekiwania.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, czytałem tamten numer. Jak mogli opisywać lokacje i w ogóle całą grę jak jeszcze wtedy nie było nic wiadomo jako one będą wyglądać - po screenach? Baaa nawet nie wiedzieli i nie wierzyli, że w ogóle wyjdzie... zresztą sam recenzent (dzisiaj) to napisał.

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...