Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

ok czytałem tą recke (specjalnie dla niej kupiłem CDA) i tak się zastanawiam czy te 15 zł patrząc przez pryzmat recki wydałem właściwie czy też nie.

 

Mówiąc szczerze, to minusy jakie podali w tej publikacji są dla mnie przynajmniej w 50% plusami co DLA MNIE na wstępie daje ocenę 9/10.

 

Brak pojazdów. Ok, wiem o tym od około roku. Powodów dla jakich element ten został usunięty jest masa:

 

[1] wpadanie w anomalie :

A) wyeliminowanie ich z dróg może z początku wydawać się dobrym pomysłem ale

*dlaczego można jeździć tylko po drogach? taki ogromny obszar a ja mogę tylko po drogach na poboczu wpadam w anomalie, beee brzydkie gsc

*wszyscy poruszający się po drodze pieszo wyznają zasadę: droga=100% anomaly free

B) pojazdy nie są poddawane anomalią:

*mobilna, 100% kryjówka, która wszędzie nas zabierze - OGROMNE uproszczenie

C) gracz mógłby zwyczajnie przejechać strefę w parę minut co niewątpliwie i skróciło by czas gry i ominęłą by go masa walk/questów/bonusów itp

 

...

 

 

[2] poziom trudności- tutaj powiem tyle; jeżeli gra okaże sie po prostu TRUDNIEJSZA czyli więcej będzie trzeba się napocić by rozwalić potworka, wykonać zadanie jestem na TAK; jeżeli okaże się to poziomem hardcore to wtedy składam ukłon w stronę Qn'ika.

 

[3] grafika = HL2 - no cóż tutaj jedno słowo, albo dwa : LOL & ROTFL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, bo nie znalazłem odpowiedzi. Czy będzie można wchodzić do każdego, bez wyjątku, budynku, czy będzie można wejść jedynie do wybranych? Najbardziej interesują mnie bloki.

Trudno powiedzieć, ale myślę, że większość domów będzie można zwiedzić od środka. Jestem przekonany, że spora część Pripyat'u będzie dostępna, gdyż po Sarkofagiem jest to jedna z bardziej charakterystycznych lokacji w grze, na której twórcy się najbardziej skupili.

To są oczywiście tylko moje domysły, gdyż nic konkretnego nie zostało na ten temat oficjalnie powiedziane. Jeśli się mylę to prosze poprawić, bo nie chce wprowadzać nikogo w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na wysyp nowych screenów i filmów z gameplay'ja ,

widać w świecie musi już być w cholerę zbliżonych do finalnej wersji kopi gry .

Być może 1-2 osoby z tego threada mają już takiego rodzynka ;)

jeśli jest tu jakiś dobry samarytanin to poproszę o info na PM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku jak zaczalem czytac temacik , to jakos mnie specjalnie nie ciagnelo.

Teraz im wiecej filmikow i screenshotow z gry ogladam to coraz bardziej mnie zaczyna ciekawic ta gierka :>

Jakby mnie wciagnela tak jak HL2, to bym sie nie obrazil.

 

Bardzo mi sie spodobalo oswietlenie na http://stalker.vokr.com/screeny/scr137.jpg tym screenie. Tak jest w grze czy to render jakis?

 

Ewentualnie ktos moglby mi na PM dac znac skad bete skubnac, nie chce wyjsc na ignoratna, ale calego watku nie mam checi przeszukiwac :) - dzieki juz mam :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

@Skrytobojca

 

Mi sie zdaje ze render. Tak patrze na inne skriny, gdzie hdru jest wiecej niz w oblivionie i gothicu razem wzietych, to jakos nie chce mi sie wierzyc ze ten podany przez ciebie to real [;.

 

Tak poza tematem, to widze ze panuje tutaj niezly szal Stalkoerowo-strefowo-prypeciowy (:lol:), co wy sie tak na te gre napaliliscie [; Jeszcze nie dawno wiekszosc osob wchodzila sie tutaj posmiac z faktu, ze gra nie za bardzo pojawia sie na rynku a tu prosze ;]]

 

Ale nie ma co, gra sie sprzeda i to dobrze, nie ma prawie w ogole gier tytulow w tym klimacie, wiekszosc osob pewnie obejrzy pare filmikow i skrinow po czym poleci do sklepow, a jak sie bedzie w to grac to zobaczymy.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na wysyp nowych screenów i filmów z gameplay'ja ,

widać w świecie musi już być w cholerę zbliżonych do finalnej wersji kopi gry .

Być może 1-2 osoby z tego threada mają już takiego rodzynka ;)

jeśli jest tu jakiś dobry samarytanin to poproszę o info na PM

Ta i linka do torrenta. Hehe.

To tylko taki żarcik.

A te screeny to też nie za nowe są a o drugim filmiku podanym przez FanKa już nawet nie wspomnę. Zauważyłeś, że koleś autem jechał?

 

Oczywiście podam linka do tiscali, na którym pod każdym screen'em jest data opublikowania. Można sobie popatrzeć jak to się wszystko zmieniało na przestrzeni LAT.

:-D

 

486 obrazków... jest co przeglądać.

 

http://games.tiscali.cz/clanek/screen.asp?id=2458&a=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to co widzę to granat dymny czasem??? bo te w becie są... no wiecie ;]

Nie to nie jest smoke granade. To jest anomlia!

 

Mario2k: Heee? mam się śmiać czy płakać? :P

 

 

Edit:

Jakieś świeże preview Stalkera http://www.firingsquad.com/games/stalker_preview_02-07/

We will say that the beta build we received from THQ to try out had its share of crashes to the desktop and on our 2.2 GHz P4 rig with a GeForce 6800 card and 640MB of RAM the game had some framerate issues on 1024x768 with high graphics settings. Since our rig is a bit on the old side and this was a beta build we certainly expect the final version to run much better on a higher end machine when the final product is released.

 

 

EDIT2:

Jeszcze małe co nieco w sprawie lokacji na początku gry, nie wiele widac, ale zawsze coś ;)

Na pierwszym screenie widać po lewej stronie na górze obszar zanany nam z bety jako "factory". Troszke wyżej na prawo, wydaje mi sie, że jest to "railroad". Lokacja po prawej stronie nie jest mi znana. Czyli wyglądało by na to, że mapa którą podał, któryś z forumowiczów parę dni temu była jednak prawdziwa.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qqrydza

Dobre to porównanie

z tego linka : http://games.tiscali.cz/clanek/screen.asp?id=2458&a=1

 

 

Jak tak się ogląda te screeny z przed kilku lat i porównuje

 

2006

prawdopodobnie DX9

http://games.tiscali.cz/clanek/screen_deta...mp;img=ahgb.jpg

 

ten sam obiekt tylko z przed ponad roku

 

2005

chyba DX8.1

http://games.tiscali.cz/clanek/screen_deta...mp;img=akga.jpg

 

Już nie mogę sie doczekać jak to wszystko będzie wyglądać w finalnej wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i żem sie napalił również :mur: tu recka w CDA, tam filmiki i screeny, tu wasze relacje. To wasza wina <_< :D

 

i weź tu znajdź kasę. Tu TDU zamówiony, tam oszczedzanie na Supreme Commander i HL2:EP2, zaraz dodatek do Battlefielda 2142, jeszcze tzreba skądś wykombinować dziengi na Quake Wars. Życie jest okrutne <_< :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tematem, to widze ze panuje tutaj niezly szal Stalkoerowo-strefowo-prypeciowy (:lol:), co wy sie tak na te gre napaliliscie [; Jeszcze nie dawno wiekszosc osob wchodzila sie tutaj posmiac z faktu, ze gra nie za bardzo pojawia sie na rynku a tu prosze ;]]

Wypraszam sobie :D ja napalony jestem na tę grę już od pięciu lat.

:rolleyes:

 

Kolejną tak bardzo oczekiwaną grą jest bioshock. W sumie takich gier jest jak na lekarstwo. Są oczywiście dobre i nawet bardzo dobre, które wciągają jak wir ale stalker to imo mistrzostwo świata na ten czas.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filename: stk-mp-setup_new.exe

Author: THQ

Size: 445.5 MB

Created: 1/31/2007

Updated: 2/20/2007

Downloads: 4,791

 

40min i bede miał :D

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

no i żem sie napalił również :mur: tu recka w CDA, tam filmiki i screeny, tu wasze relacje. To wasza wina <_< :D

 

i weź tu znajdź kasę. Tu TDU zamówiony, tam oszczedzanie na Supreme Commander i HL2:EP2, zaraz dodatek do Battlefielda 2142, jeszcze tzreba skądś wykombinować dziengi na Quake Wars. Życie jest okrutne <_< :lol2:

Co Ty gadasz PCty dawno wyginęły i nie ma w co grać :lol2:

 

Nie zapominaj, że nie długo święta B-)

 

A ta recenzja hmm " to pierwsza, ale ostatnia recenzja Stalkera w CD-Action"...ehhh beta test sobie zrobili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja klucza dostałem tak od, ani żadnego maila ani nic. Zalogowałem się na fileplaneta na moje stare konto i wyskoczył klucz :D

Oczywiście jako jeden z pierwszych napisałem maila z prośbą o dostęp do bety. ;

Się pobawimy znowu! Mam nadzieje, że zmiany będą odczuwalne, np. fizyka itp

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie , liczymy na was :)

może ktoś będzie tak dobry i się podzieli plikiem : stk-mp-setup_new.exe ;)

jak by cos to prosze o info na pm

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałem klucz wpisuje go i co "Invalid key" czy zrobię go kopiuj-wklej czy przepisze cały czas "invalid key" poczekam, aż będzie dostępny w "innych" źródłach.

Też to miałem otwierając Firefoxem, otworzyłem "cudownym" Internet Explorerem i zadziałało ;)

 

No panowie , liczymy na was :)

jak by cos to prosze o info na pm

A co szanowny Pan by chciał wiedzieć? :P Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOWA BETA: Różnice graficzne zauważy tylko ci którzy grają ze wszystkim na max i zależy im bardzo na najlepszej grafie, aha gra chodzi szybciej, jest jakby troche lepiej zoptymalizowana, jest wiekszy fps.

Textrury wyglądają troche lepiej, trawa wygląda troche lepiej, EAX jest teraz wyraźniejszy, widać jak naboje przechodza przez cienką blache/ drzwi, nie wiem czy wcześniej to było tak jak teraz, poprawiono chyba balistykę, jest więcej rykoszetów.

W sumie zmian są niewielkie, ale właśnie tego sie spodziewałem, ogólnie jest pozytywnie ;)

Aha w nową bete zagrają tylko ci którzy mają klucze, zainstalowałem gre, nie wpisywałem klucza i gdy chciałem stworzyć serwer na lan, wyskakiwało mi "invalid cdkey" . Zrobili zabezpieczenie, wiec nawet gdy plik pojawi sie na torrentach bez klucz nie pogracie.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz to ładniej wyglada, już nie ma tak dużej poświaty na budynkach :)

 

Co do mapy to @Miazga jednak będzie ta, którą sporządziłem... eee a byłem pewny, że tyczy się tylko do MP. No to mamy Panowie zonka, a raczej Zonkę, na której całe lokacje obiektów są fałszywe - innymi słowy Prypeć będzie na południe od Elektrowni, a nie na północ jak w realu... czy ja siebie słyszę... jak mogi coś takiego zrobić!!! :(

 

Mam nadzieję, że to tylko sen :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsza:

Initializing File System...

FS: 4878 files cached, 807Kb memory used.

Init FileSystem 0.065404 sec

'xrCore' build 2939, Feb 19 2007

 

 

Starsza betka:

Initializing File System...

FS: 4727 files cached, 550Kb memory used.

Init FileSystem 0.109386 sec

'xrCore' build 2945, Jan 25 2007

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, i czy nie przyznacie że detale postaci w Stalkerze (dłonie, twarze, stopy) nie zmieniły się od czasu kiedy pokazano je na screenach w 2002. Fizyka ruchu też mogłaby być bardziej realistyczna, jednak najbardziej drażni mnie wygląd wspomnianych wyżej stóp, wyglądają one tak jak w pierwszych Tomb Raiderach (wyglądają strasznie klocowato).

Reszta w Stalkerze wywołała we mnie ogromną euforię, graniczącą z orgazmem. :D :wink: Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w nowej becie jest jaka kolwiek fizyka badz interakcja, czy znowu nie mozna przesunac nawet beczki ?

Poprawili kod sieciowy ?

Z tego co piszecie to zmiany sa jakies marginalne.

 

---

 

Lagow podobno juz nie ma. :]

 

I jak z tym cd-key'em, zalogowalem sie na FP i mi nic nie wyskoczylo...

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...