Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie nie bylo o klawisz a o to GDZIE po wcisnieciu F12 zapisywane sa pliki.. :|

 

Kolejny handlarz ktory kupuje bron jest w BARze (swoja droga bardzo ciekawe miejsce).

Mam rozwiazanie na nieskonczona stamine: 2xFlash i 3xSparkly i przy obciazeniu <50kg pasek endurance wogole nie spada. Przy obciazeniu >50kg wystarczy co jakies 10sek puscic na chwile X pasek szybko sie odnawia i biegniemy dalej :)

 

W kontrolera mozna przeciez strzelac.. co prawda Auto nie dziala wiec trzeba miec ałtofajer w palcu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczalem gre na najtrudniejszym poziomie, w pewnym momencie obnizylem poziom o 1 w dol gdy mialem walczyc z bandytami (mialem 17 naboi w jakims kijowym karabinku i szota:P) teraz na najnizszym nie potrafie przezyc w bazie wojskowej :blink: chyba troche przesadzili z tym poziomem trudnosci, praktycznie nie da sie zabic przeciwnika z >30m i trzeba albo kocimi ruchami podbiec do niego jak najblizej albo przykampic i poczekac az sam przyjdzie, co przewaznie dziala jeszcze gorzej bo za ten czas zleci sie ich jeszcze wiecej

 

nie wiem jak wy potraficie zabijac tych przeciwnikow, mam ich idealnie na muszce i widze jak naboje wala na okolo, malo kiedy w nich :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj spokój ale z ciebie lama, nie szukaj pomocy bo tutaj są sami pr0 gracze ze znakomitym okiem strzeleckim, nie zapominaj że ta gra nie jest na pada i tu nie będzie łatwo, czasami zastanawiam się jak bardzo trzeba być ślepym, głupim i zapatrzonym w tytuł, aby zwykły błąd w grze (zwalony system obrażeń) usprawiedliwiać słabym skillem strzelającego i tekstami, że gra nie jest na pada :lol:

Powerslave - odpowiem ci na to pytanie z racji, że jestem lama i w fpsy gram na padzie - to normalne, że nie możesz sobie normalnie postrzelać, próbuj kilka razy a za którymś na pewno się uda - taka loteria [;

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra nie na moje nerwy. Śmieszne, że ginę od dwóch postrzałów podczas gdy przeciwnik NIE! Nie mam zamiaru co chwile wciskać quick save, quick load bo zabrakło mi amu czy otacza mnie dziesięciu banditos - każdy niezniszczalny niczym terminator i to na poziomie IZI. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jestem w podziemiach i nie wiem jak zabić tego typka co zabija telekinezą czy czymś? jak zobaczyłem go pierwszy raz i zaczęło mi piszczeć w słuchawkach to myślałem że się zesram :D

Kontroler sie nazywa ta postać, ja go rozwaliłem granatami, bo z broni nie szło trafić bo nic nie widziałem, 3 granta trafił i go uspał :D

 

@ Powerslide, co do EAX miałeś racje, wyłaczyłem te CMSS-3D i tylko dzwiek w tylnych satelitach i sub, znalazłeś rozwiazanie ??

 

Ta gra juz jest w sprzedazy czy jedziecie na piratach? [;

Czytajcie ze zrozumieniem i może troche posty wstecz, preondery gry zostały rozesłane wczoraj.

 

http://www.bit-tech.net/gaming/2007/03/19/...r_review/1.html tu ciekawy artykuł ;)

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Powerslide, co do EAX miałeś racje, wyłaczyłem te CMSS-3D i tylko dzwiek w tylnych satelitach i sub, znalazłeś rozwiazanie ??

powerslave :)

 

nie, nie znalazlem :( EAX na pewno dzialal w becie mp ktora ukazala sie jako pierwsza w tym roku, w nastepnej juz nie dzialal, w tym fullu tez nie :/ widocznie cos zwalili i mam nadzieje, ze to poprawia w jakims patchu (razem z celnoscia), ktory mam nadzieje wyjdzie w miare szybko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy macie z tą celnością. Trzeba celować z "muszki' i strzelać pojedynczymi strzałami i nie wybiegać na 5 przeciwników tylko starać się wyłapać pojedynczo. Hedy idą jak trzeba szczególnie jak się dotrze do Baru tam zaczynają się bronie z lunetami i wtedy to już w ogóle łatwo trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Też mi się podobało to w tunelu, ale próbowałeś z tym czymś walczyć czy w długą z tunelu na drabinkę i w nogi?? (chyba o ten tunel Ci chodzi ;)

Dokladnie o ten tunel :) W ogole co to bylo :D Bardzo mi siee to podobalo, nawet z tym czyms nie walczylem bo nawet nie wiedzialem jak sie do tego zblizyc. Puszczalo to cos jakies nie wiem zatrute strzaly, nie wiem co to bylo, ale efekt byl powalajacy :) Odrazu szybko na drabine i dluga, ale za bardzo mi sie to nie zdalo bo mialem potem czerwonego toxica i 0 lekarstw, a w ogokol pelno antystalkerow :D Gra jest boska, ale trudna jak nic, nawet na poziomie Stalker :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

pewnie o ten tunel chodzi, ale przed nim w kanałach też był ciekawy stworek który był niewidzialny, jak mnie walnął to prawie się zesrałem [;

Tez byl dobry, ale juz go chyba widzialem na trailerach, wiec mnie tak nie zaskoczyl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż ktoś screena z ustawieniami swoimi dla 7900gs ;). Co z tego, że ustawię wsio na max, jak fps spada. A gra przy 30-40 fps mnie nie rajcuje. BTW czytam co poniektórych posty i poprostu żal.pl.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Poecam zostawic wszystkie efekty na max ale obnizyc dystans oswietlenia. Nie ma konpletnie zadnej roznicy w grafice a w plytnnosci olbrzymia !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest grane. Instaluje gre wchodzi odpalam dziala po jakims czasie odpalam gre wlancza sie daje load wczytuje sie i staje na CLIENT:sychronizing czy jakos tak pracuje dysk chwile i potem lamka blyska co jaksi czas i nic sie nie dzieje i reset musze robic. Wczoraj zainstalowalem od nowa gre i to samo pogralem troche dzisiaj chce odpalic ja i koniec to samo. Szlag by to trafil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Nie wiem co jest grane. Instaluje gre wchodzi odpalam dziala po jakims czasie odpalam gre wlancza sie daje load wczytuje sie i staje na CLIENT:sychronizing czy jakos tak pracuje dysk chwile i potem lamka blyska co jaksi czas i nic sie nie dzieje i reset musze robic. Wczoraj zainstalowalem od nowa gre i to samo pogralem troche dzisiaj chce odpalic ja i koniec to samo. Szlag by to trafil

Mialem to samo, widze, ze mamy te same karty. Daj na chwile defeultowe ustawienia zegara rdzenia i pamiatek na karcie, odpal gre i wroc do swoich ustawien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie o ten tunel :) W ogole co to bylo :D Bardzo mi siee to podobalo, nawet z tym czyms nie walczylem bo nawet nie wiedzialem jak sie do tego zblizyc. Puszczalo to cos jakies nie wiem zatrute strzaly, nie wiem co to bylo, ale efekt byl powalajacy :) Odrazu szybko na drabine i dluga, ale za bardzo mi sie to nie zdalo bo mialem potem czerwonego toxica i 0 lekarstw, a w ogokol pelno antystalkerow :D Gra jest boska, ale trudna jak nic, nawet na poziomie Stalker :)

Mój pierwszy instynktowny odruch był dokładnie taki sam :D Rzuciłem sie na drabinę żeby jak najszybciej zabrać stamtąd swój tyłek, ale jak sie zapytał czy przejść do następnego levelu to odmówiłem i wróciłem zmasakrować tego stworka... granatem :) Bronią nie potrafiłem go załatwić. A to czym ciskał to był jakieś pociski paraliżujące mózg, po walce Stalker długo dochodził do siebie ;)

 

Świetna gra, już dawno nie grałem w nic tak wciągającego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż ktoś screena z ustawieniami swoimi dla 7900gs icon_wink2.gif. Co z tego, że ustawię wsio na max, jak fps spada. A gra przy 30-40 fps mnie nie rajcuje. BTW czytam co poniektórych posty i poprostu żal.pl.

mi natomist jest żal ludzi dla których 40fps to za mało.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie psuc zabawy napisze jedynie ze prawdziwa zabawa zaczyna sie w podziemnym laboratorium (tym do ktorego trzeba dwa elektroniczne klucze). Dzwieki jakie tam mozna uslyszec.. nawet w poludnie moga niezle przerazic ;)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Tam tez poznalem pierwszego snorkel'a ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem niektórych ludzi tutaj piszących nie dających sobie rady w świecie stalkera polega na tym, iż przyzwyczaili sie do gier typu FarCry, Hl2 doom itp itd gdzie można było wbiec w tłum przeciwników i nic sie nie stało. Niestety w stalkerze tak nie ma, trzeba trochę pomyśleć zanim sie podejdzie do przeciwnika. Trzeba się rozejrzeć dookoła czy nie ma innych wrogów i dopiero atakować z najlepszej strony (mowa o otwartych przestrzeniach) A budynkach radze się poruszać cicho a nie biegać z plecakiem pełnym kamieni, naboi puszek itp, to oczywiste, że będzie was słychać z kilometra :P

Wg mnie pistolety są jedne z lepszych broni na średnie odległości, z bliska dubeltówka, a na większe dystanse ak itp Taka jest moja opinia.

 

Co do kilmatu gry, to trzeba przyznać, że w podziemiach jest miażdżąca atmosfera ... a graficzna oprawa wyśmienita.

 

Ktoś sie pytał o ustawienia grafy na 7900gs

Ja na moim konfigu mam wszystko na max i gra sie przyjemnie, nawet jeśli na monicie widać kilku przeciwników. Tak poza tym to ja nie patrze na fps'y nie instaluje głupich frapsów aby tylko patrzeć w którym momencie ile klatek generuje nam komp :mur:

 

Kilka screenów ode mnie:

 

Piekna ubikacja :)

Dołączona grafika

 

wejscie do laboratorium:

http://info.wsisiz.edu.pl/~miazgows/fotki/stlk6.jpg

 

podziemia:

http://info.wsisiz.edu.pl/~miazgows/fotki/stlk4.jpg

http://info.wsisiz.edu.pl/~miazgows/fotki/stlk3.jpg

http://info.wsisiz.edu.pl/~miazgows/fotki/stlk1.jpg

 

 

Właśnie jestem w podziemnym laboratorium i sram po gaciach :)

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie co do questów, dużo macie FAILED ? bo ja niektóre to już zostawiam, nie chce mi sie łazić 30min żeby wypełnić, naprawde przydałyby sie jakieś pojazdy.

I co do questów gdy trzeba zabić kogoś kto jest na żółto czyli neutralny, zabijacie ich czy nie wypełniacie takich questów ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie pomęczyłem Stalkera kolejną godzinę i zaczyna mi się nudzić, rzeczywiście pokonywanie tych odległości na piechotę to masakra, zwłaszcza, że po drodze zawsze jakieś przeszkody i trzeba marnować naboje, ciągle tylko idź tam, przynieś, zanieś, zabij, nuuuddaaaaa

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie co do questów, dużo macie FAILED ? bo ja niektóre to już zostawiam, nie chce mi sie łazić 30min żeby wypełnić, naprawde przydałyby sie jakieś pojazdy.

I co do questów gdy trzeba zabić kogoś kto jest na żółto czyli neutralny, zabijacie ich czy nie wypełniacie takich questów ? :)

Zdazyło mi sie nie wypełnic chyba 2 albo 3 questów typu ... obronić wioskę lub wyczyścić z mutantów. A jeszcze nie trafiłem na misje w której miałbym zabić jakiegoś neutralnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi ze nastepne laboratorium jest o wieeele lepsze :)

Znalazl juz ktos kod do drzwi w podziemnym lab?! Szukam i szukam i znalezc nie moge..

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
przypuszczam ze moze byc u jednego ze stalkerow w pokoju z tym dziwnym plomieniem
Edytowane przez Trawienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie co do questów, dużo macie FAILED ? bo ja niektóre to już zostawiam, nie chce mi sie łazić 30min żeby wypełnić, naprawde przydałyby sie jakieś pojazdy.

I co do questów gdy trzeba zabić kogoś kto jest na żółto czyli neutralny, zabijacie ich czy nie wypełniacie takich questów ? :)

żółtych zawsze zostawiam, czasami jakiś mały handel urządze i spadam dalej :) Co do celności, jestem bodajże już w 4 levelu i po kilku niezłych potyczkach z innymi celność naprawde mozna sobie wyrobić, tak jak juz tutaj opisywano, trzeba strzelać seriami, a nie ładować ile wlezie. Grywalność jest naprawde znakomita, trzeba tylko troche posiedziec i poznać grę, to w pozniejszych lewelach bedzie już łatwiej.

 

Pojazdów faktycznie brakuje, ja zostawiłem juz pare misji, bo nie mam zamiaru latac po całej strefie z takimi błahostkami bo to by było zbyt czasochłonne, a kto wie czego po drodze by się nie spotkało :lol:

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miazga82 jakiego masz ustawionego SWAP'a (plik stronicowania) przy 2GB RAM ? Widze ze S.T.A.L.K.E.R. mocno korzysta ze swap'a. Inni posiadacze 2GB tez niech napiszą.

Edytowane przez L3Wy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...