Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie lubisz takich gier to się nie wypowiadaj jakie to ścierwo, bo nie masz racji. Już raz powiedziałeś ze Ci się nie podoba, to wystarczy ... wiec czego jeszcze chcesz? Jeśli nie twój typ gry to nie graj i nie przekreślaj z góry całości.

Ależ ja lubie takie gry tylko w takie gram. No ale dobra już koniec. Widze, że panuje taka zasada ze jak pare osób powie że gierka jest super i wogóle, chociaż nie grali to juz każdy musi to podłapac i nie ma opcji.

Edytowane przez Yayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja lubie takie gry tylko w takie gram. No ale dobra już koniec. Widze, że panuje taka zasada ze jak pare osób powie że gierka jest super i wogóle, chociaż nie grali to juz każdy musi to podłapac i nie ma opcji.

Nie o to chodzi, wystarczy abyś poparł swoje przekonania jakimi argumentami ... bo takie puste słowa jakich ty używasz denerwują co poniektórych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Ależ ja lubie takie gry tylko w takie gram. No ale dobra już koniec. Widze, że panuje taka zasada ze jak pare osób powie że gierka jest super i wogóle, chociaż nie grali to juz każdy musi to podłapac i nie ma opcji.

Na przyszlosc zanim sie bedziesz wypowiadal spraw sobie normalny komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak sie gra na przedpotopowym komputerze :P Wiesz, static lights sie nie liczy :P

No super. Tylko że ja gram na:

Render: Full Dynamic Lighting

Quality settings: Maximum

i reszta na srednio wysokie ale co z tego dla mnie sie nie liczy grafa tylko gameplay którego tu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszlosc zanim sie bedziesz wypowiadal spraw sobie normalny komputer

No mi mama nie kupi komputera jak tobie. A pozatym skad wiesz kużwa jaki mam komputer do [ciach!]

 

Moze przez tydzien zpp za wyciete nauczysz sie dyskutowac na poziomie

//Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak sie gra na przedpotopowym komputerze :P Wiesz, static lights sie nie liczy :P

 

Nie o to chodzi, wystarczy abyś poparł swoje przekonania jakimi argumentami ... bo takie puste słowa jakich ty używasz denerwują co poniektórych.

 

Na przyszlosc zanim sie bedziesz wypowiadal spraw sobie normalny komputer

karmicie go...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tu jest wskaznik staminy, skoro dochodzi do 1/4 i stoi, mimo biegania ?

 

Trawienny

Ja nozem robilem headshoty celujac w nogi. :]

 

Yayo

Nie przesadzaj ze slownictwem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

No mi mama nie kupi komputera jak tobie. A pozatym skad wiesz kużwa jaki mam komputer do ciach!a

Wlasnie to samo mialem powiedziec o tobie, to po 1. Po 2 nie przeklinaj bo to porzadne forum, po 3 popracuj nad ortografia bo czytac sie tego nie da, po 4 pol godziny gry sie nie liczy. Zagraj tak jak inni - 4,5 godzin i potem sie wypowiedz, poza tym daj mi jakis przekonywujacy argument, bo w ogole nie umiesz nic opisac, daj mi screena z napisanym swoim nickiem w konsoli z dowolnego momentu gry w ustawieniach jakie mowisz, ze masz, ale z wlaczonym frapsem i w momencie troche dalszym niz poczatek gry. Jak to zrobisz to bede na Ciebie mowil Boze i pytal o pozwolenie napisania kazdej literki w tym temacie podkreslajac, za kazdym razem "moj panie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yayo jakoś tylko ty piszesz że gra to ostatni gniot, ci którzy pislai podobnie wcześniej zmienili zdanie po kilku godzinach gry.

Jestem w X18, gra rozkreca sie dopiero w podziemnych laboratoriach naukowych, wkręca sie klimat horroru. Z każdą nastepna jest coraz ciekawiej, już nie ma takiego chodzenia po terenach co wcześniej, akcj przenosi sie bardziej do zamknietych pomieszczeń. Świetne są Snorki, szczególnie gdy najdzie cie 3-4, potrafia prawe chodzić po ścianach, i w brew pozorom sa całkiem szybkie, fajnie chowają sie w mroku.

Mam takie pytanie co questa, wziełem od gościa w barze, mam mu przynieść jego strzelbe rodzinną, znajduje dokładnie wyznaczony miejsce, znajduje sie na peronie kolejowym [mapka z bety], wchodze do chatki, sa 3 szafki, ale nie ma rzadenj strzelby, czy to kolejny bug czy ktoś rozwiązał tego questa ??

 

@ Trawienny mam podobne statsy jak ty tylko trche wyższe, jestem w X18.

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy się nakręcacie, kolega Yayo mógłby się opanować z łacinką a laeskrad nie gadał za przeproszeniem takich głupot typu "spraw sobie normalny komputer". Kogoś może nie stac na nowy komputer. peace i Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WeqWeq

Tak sobie czytam te krytyczne komentarze wiec postanowilem dorzucic swoje 3 grosze.

 

Klimat i gameplay

 

Uważam iż twórcom STALKERa udało sie stworzyć coś na wzór Obliviona w niby post apokaliptycznym świecie.

Otoczenie winduje niesamowicie klimat za sprawa ilości detali a nie niepotrzebnych fajerwerków graficznych ( nie wszystko musi sie świecić jak psu jajca - już rzygałem wpakowanym bump-mappingiem w niektórych FPS - , ani być tekstura 4096x4096 ). Przypomina to trochę HL2 . Tak samo pomagają moim zdaniem świetnie zrealizowane zmiany warunkow pogodowych. Do broni tez sie nie ma jak doczepić, ot bez niepotrzebnego wymyślania na siłę .

 

Ocena klimat i gameplay : 8/10

 

Grafika i dźwięk

 

Tutaj bywa trochę nierówno . Z jednej strony wspaniały świat który jak żywo przypomina nasze swojskie klimaty , z drugiej strony nie wykorzystano możliwości dzisiejszych PCtow jak na 2007 rok i tak długi czas projektowania gry. Nie jest to jednak minus bo nie wiadomo jak przepych graficzny odbiłby sie na wymaganiach gry - wkoncu tak duży obszar opływający w masę wodotrysków mógłby zdławić większość kompów. Dziwie sie tylko czemu wszyscy jezdza na wymagania STALKERa skoro na obszarze po ktorym sie chodzi rozmieszczona jest ogromna ilość obiektów które są jednak oteksturowane i zbudowane ze sporej ilości polygonow. To nie jest chodzenie od loadingu do loadingu, tu jest spory obszar. Nawet Oblivion nie mial tak dynamicznego oswietlenia mimo widocznej różnicy w jakości tekstur ( w Oblivionie wydaja sie większej rozdzielczości ).

 

Natomiast to co mnie zdziwiło to BARDZO słaba animacja postaci i wogole wszystkiego co sie rusza. Wyglada jak naprawde sprzed 4-5 lat. Ja wiem ze osiagniecie takiego poziomu jaki przedstawia np F.E.A.R jest raczej niemożliwe ale oczekiwalem przynajmniej czegos na poziomie HL2 lub Obliviona . Jednym słowem , dla mnie tragedia . Ale co do wykonania modeli to jak dla mnie może być.

 

Dzwieki broni sa przyzwoite, muzyki jako takiej nie odnotowałem, pozytywne sa rozmowy innych stalkerow miedzy soba chociaz potrafia sie zapetlic czasami.

 

Ocena Grafika i dzwiek : 8/10

 

Celowo pomijam sprawe bugow bo takimi rzeczami moze sie zajac odpowiedni patch .

 

Ogolnie nie bylem strasznie napalony na ten tytuł i może dlatego sie nie rozczarowałem - jak dla mnie nie jest to shit , ani przeciętniak, Kawal dobrej gry która nie jest może hitem ale jest oryginalna i potrafi przykuć do monitora jeśli tylko złapiemy klimat.

 

Napewno Crysis który niedługo wyjdzie zmiecie wszystko grafika ale tam swoboda jest raczej nudnym dodatkiem do braku jakiegokolwiek klimatu ( super hiper komandos ratuje swiat , omg ) na dodatek gra ktora ma sprzedawac engina na ktorym jest wykonana i sprzet na ktorym bedzie uruchamiany. wiec to dopiero bedzie shit. Reklama engine'u a nie gra bym powiedzial.

 

Cala nadzieja jeszcze w Bioshock w tym roku :) dlatego z takich wynalazkow jak stalker powinnismy byc zadowoleni :)

Edytowane przez WeqWeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny smaczek... wrog, ktory nie ma ochoty walczyc ze mna... ;/

 

Dołączona grafika

 

Spoko broncie tej gry... ja juz natrafilem na tyle bugow na samym poczatku gry, ze nie mam juz sily grac. :-|

Zaraz obronyc gry powiedza, ze to drobny bug. :lol2:

Co mi z klimatu, jak nie mozna po ludzku pograc, bo taki rzeczy wychodza po ~30' grania ? Odechciewa sie najzupelniej w swiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiazalem.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Ta strzelba jest na planszy z dema. Giwera znajduje sie w jednym z przejsc podziemnych - w tym z zasypanym jednym z wejsc (kolo placu budowy). Trzeba sie niezle naprzeskakiwac zeby ominac wszystkie anomale. Strzelbe znajdziesz w kontenerze prawie na koncu tunelu. Absolutnie polecem i wrecz namawiam zeby zebrac wszystkie artefakty stworzone z elektrycznych anomalii!!.

 

Co do staminy to jak zejdzie Ci do tych 1/4 sprobuj sobie poskakac ;) tak ze 2-3 wystarcza i zobaczysz ciekawy napis You're too exhausted to walk. ;) Nieciekawa informacja szczegolnie w wirze walki ;)

Edytowane przez Trawienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czizas! za takie coś gra u mnie jeszcze więcej traci...

stalker-man_bug.avi (4,3MB)

...aż musiałem na końcu go dobić, bo nie mogłem patrzeć jak się kolo męczy ;o

 

@ ath - miałem również coś podobnego tylko tam niedaleko baru, co nie przepuszczają. MEGA LOL

 

@ FanEk - no ba! ;sss

Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiazalem.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... « Ta strzelba jest na planszy z dema. Giwera znajduje sie w jednym z przejsc podziemnych - w tym z zasypanym jednym z wejsc (kolo placu budowy). Trzeba sie niezle naprzeskakiwac zeby ominac wszystkie anomale. Strzelbe znajdziesz w kontenerze prawie na koncu tunelu. Absolutnie polecem i wrecz namawiam zeby zebrac wszystkie artefakty stworzone z elektrycznych anomalii!!.

Trawienny dzieki ! ;) obadam to jutro

To i ja dorzuce buga co znalazłem, koniec planszy, chyba zapomnieli dobudować, wpadłem w taką jedną dziurę :D czekać na patcha

2546271[/snapback]

Kolejny smaczek... wrog, ktory nie ma ochoty walczyc ze mna... ;/

 

2546276[/snapback]

RIP uchwyciłeś headshoota, szacunek :D

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to samo mialem powiedziec o tobie, to po 1. Po 2 nie przeklinaj bo to porzadne forum, po 3 popracuj nad ortografia bo czytac sie tego nie da, po 4 pol godziny gry sie nie liczy. Zagraj tak jak inni - 4,5 godzin i potem sie wypowiedz, poza tym daj mi jakis przekonywujacy argument, bo w ogole nie umiesz nic opisac, daj mi screena z napisanym swoim nickiem w konsoli z dowolnego momentu gry w ustawieniach jakie mowisz, ze masz, ale z wlaczonym frapsem i w momencie troche dalszym niz poczatek gry. Jak to zrobisz to bede na Ciebie mowil Boze i pytal o pozwolenie napisania kazdej literki w tym temacie podkreslajac, za kazdym razem "moj panie"

Nic nikomu nie bede udowadniał chcesz to graj dla mnie to jest lepszy średniak. Gram od 2 po południu praktycznie non stop. Nie chce mi sie pisać o bugach które byly juz tu poruszane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ath - looz j jestem po 12h gry i również widziałem jużkilkanaście bugó w tym jeden bliźniaczo podobny do twojego ale w żadnym stopniu nie psują one zabawy. Co najwyżej mysle sobie "cholera 6 lat i jeszcze takie niedociągnięcia". A jeżeli uważasz ze gra jest przez to niegrywalna to ok odłóż ją i koniec, niepotrzebnie ludzie tracą czas na twoje nikogo nieinteresujące narzekanie, że gra jest be [gluteus maximus] i nie da sie grac ale pogram dłużej żeby ponarzekać i potruć troche tyłek innym ... Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze was to wkurzy bo znowu temat fps, ale zdarzaja wam sie spadki owych fps do... 1-5? mnie to zaczyna irytowac, musze cos zmienic w opcjach (np wlaczenie/wylaczenie EAX, ktory swoja droga i tak nie dziala) i wtedy fps wraca do normy...

 

na dzis juz koniec grania, jutro laboratorium :D

 

gdzie moge kupic naboje do bardziej hm "zaawansowyanych" broni niz ma barman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem już te laboratoria, chodzi mi o zadanie w którym trzeba wyłączyc jakiś "emiter" przy użyciu specjalnie skonfigurowanego skafandra. No i mam pytanko, bo sprzedałem ten skafander ale coś mi się wydaje, że będzie on w dalszej części gry potrzebny ... a nie chce mi się lecieć do miejsca w którym go opyliłem na próżno. Wie ktoś coś na ten temat?

 

A to moje statsy :)

Dołączona grafika

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam o czym wy tu prawicie... Rada na wszystkie wasze problemy i dolegliwosci zwiazane z ta gra jest jedna: kupcie sobie oryginala :D

1. Ze gra wam skacze co chwile i spadaja wam fps'y. Wiekszosc dostepnych teraz wersji stalkera to bety digital, czyli "prawie" wersja finalna. To prawie to m.in. nie do konca zoptymalizowany silnik. W wersji finalnej to znika. Moj komp to: C2D E6300, 4x512 Geil Ultra PC6400, radek x1950XT, SB X-Fi Gamer. Przy becie-digital w rozdzialce 1440x900 i wszystko na max srednio 30 klatek ze spadkami do 20 co kilka sek i co ok minute do 3-5 klatek. problem zniknal dopiero po wylaczeniu calkowicie dynamicznego oswietlenia. Wtedy caly czas ok 90-100 klatek. W wersji oryginalnej przy wszystkim na max ok 50 klatek bez zadnych spadkow.

2. Dzwiek i EAX. Dzwiek w pelnej wersji jest o wiele lepszy niz w wersji oryginanej inaczej. EAX - Vitality (jedna z grup crackerskich) spier.... nie udalo sie w pelni odbudowac kodu wiec odpuscili sobie m.in. eax. wlaczysz czy nie to i tak wszystko brzmi tak samo.

3. Dziwne bugi ktorych ja doswiadczylem grajac w bete-digital a ktore znikaja w wersji finalnej:

- Problem z AI przy pierwszej blokadzie wojskowej - chlopaki nie kwapia sie zbytnio do walki - problem znika.

- Glupie zachowywanie sie psow, biegaja w kolko jakby mialy problem z okreznica :P - problem znika.

- Niemoznosc otworzenia drzwi w labie - oczywiscie problem znika.

- Przy pomaganiu Bess na zlomowisku stalkerzy sie klonuja co skutkuje po pewnym czasie wyrznieciu w pien twoich ludzi i ciebie samego, toz supermenem nie jestesmy i nie da sie przyjac az tyle na klate :P - zgadnijcie co? - problem znika

- Czasem jak oberwalem z obrzyna z bardzo duzej odleglosci moja postac ginela natychmiast i wykonywala piekny lot na wysokosc kilku metrow jakby mi granat w [gluteus maximus] wybuchl - nie ma po tym ani sladu.

- Jest duzo problemow z poprawnym ulozeniu napisow w naszym PDA, np. nazwa zadania pokrywa sie z data jego przyjecia - guess what?! - problem znika.

 

Jesli macie jakies pytania - be my guest - na wszystkie chetnie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam o czym wy tu prawicie... Rada na wszystkie wasze problemy i dolegliwosci zwiazane z ta gra jest jedna: kupcie sobie oryginala :D...

Jesli macie jakies pytania - be my guest - na wszystkie chetnie odpowiem.

Chłopie jakby Ci się chciało przeczytać 3 ostatnie strony to byś się dowiedział m.in tego, że spora liczba osób gra na oryginale bowiem preordery zostały rozesłane i te osoby również mają bugi w grze, więc post daremny to, że grałeś w jakąś lipną bete, później w oryginała nie znaczy, że w oryginale nie ma błędów po prostu na razie ich nie spotkałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalujac gre instalka wywala sie w okolo 70% i wyskakuje blad, ze nie moze czytac pliku gamedata.db6... Czy ktos moglby postawic FTPa i udostepnic mi ten plik? Ewentualnie zna ktos miejsce skad moge go sciagnac? :?

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy instalowaniu wyskakuje Ci taki komunikat to pewnie masz zwalone któreś z archiwum setup-1x.bin Bo na płycie nie ma takiego pliku. Jest dopiero po zainstalowaniu, a nie wiem czy można dać "pomiń" ;] Po za tym ja na twoim miejscu oddałbym ją tam gdzie kupowałeś żeby Ci wymienili na inny oryginał :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] żeby Ci wymienili na inny oryginał :D :D :D

Chyba tak bede musial zrobic... ;)

 

PS. Dalem 'pomin' i instalka dobila do konca. Jednak gry jeszcze nie probowalem odpalac. Moze wiec ktos udostepni ten zainstalowany pliczek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi npc dostal hs w momencie, kiedy jego glowa nie byla na celowniku, to wyjasnia chyba niektore niewchodzace hs, po prostu trzeba celowac poza obrys glowy. :] Dobra juz sie nie czepiam.

Eeee, a nie pomyślałeś, że taki gun czasem może wysłać kulkę tam gdzie nie celujesz? Dlatego trafił w gglobus chociaż tam nie celowałeś. Gdybyś wziął maszynówkę to byś już tego nie uświadczył :)

 

Co do HeadShotów to mi spokojnie, bez problemów wychodzą. Gdybyście tu na forum tak o tym nie gadali to by mi nawet do dyńki nie przyszło, że może być z tym problem. Nawet kilku stalkerów stojących przy sobie, kiedyś serią po głowach załatwiłem, dostali i wystarczyły 3-4 pociski i cała grupa leżała na wznak :)

 

Czizas! za takie coś gra u mnie jeszcze więcej traci...

stalker-man_bug.avi (4,3MB)

...aż musiałem na końcu go dobić, bo nie mogłem patrzeć jak się kolo męczy ;o

Nic nowego, takich podobnych sytuacji w FEAR miałem mnóstwo :) Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...