Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomina mi się filmik Chaosa z half life 2 jak npc po zabiciu tańczyły brake'a na ziemi i ogólnie fizyka wariowała ... płakałem ze śmiechu.

Już się nie mogę doczekać stalkera w sklepach !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam o czym wy tu prawicie... Rada na wszystkie wasze problemy i dolegliwosci zwiazane z ta gra jest jedna: kupcie sobie oryginala :D

1. Ze gra wam skacze co chwile i spadaja wam fps'y. Wiekszosc dostepnych teraz wersji stalkera to bety digital, czyli "prawie" wersja finalna. To prawie to m.in. nie do konca zoptymalizowany silnik. W wersji finalnej to znika. Moj komp to: C2D E6300, 4x512 Geil Ultra PC6400, radek x1950XT, SB X-Fi Gamer. Przy becie-digital w rozdzialce 1440x900 i wszystko na max srednio 30 klatek ze spadkami do 20 co kilka sek i co ok minute do 3-5 klatek. problem zniknal dopiero po wylaczeniu calkowicie dynamicznego oswietlenia. Wtedy caly czas ok 90-100 klatek. W wersji oryginalnej przy wszystkim na max ok 50 klatek bez zadnych spadkow.

2. Dzwiek i EAX. Dzwiek w pelnej wersji jest o wiele lepszy niz w wersji oryginanej inaczej. EAX - Vitality (jedna z grup crackerskich) spier.... nie udalo sie w pelni odbudowac kodu wiec odpuscili sobie m.in. eax. wlaczysz czy nie to i tak wszystko brzmi tak samo.

3. Dziwne bugi ktorych ja doswiadczylem grajac w bete-digital a ktore znikaja w wersji finalnej:

- Problem z AI przy pierwszej blokadzie wojskowej - chlopaki nie kwapia sie zbytnio do walki - problem znika.

- Glupie zachowywanie sie psow, biegaja w kolko jakby mialy problem z okreznica :P - problem znika.

- Niemoznosc otworzenia drzwi w labie - oczywiscie problem znika.

- Przy pomaganiu Bess na zlomowisku stalkerzy sie klonuja co skutkuje po pewnym czasie wyrznieciu w pien twoich ludzi i ciebie samego, toz supermenem nie jestesmy i nie da sie przyjac az tyle na klate :P - zgadnijcie co? - problem znika

- Czasem jak oberwalem z obrzyna z bardzo duzej odleglosci moja postac ginela natychmiast i wykonywala piekny lot na wysokosc kilku metrow jakby mi granat w [gluteus maximus] wybuchl - nie ma po tym ani sladu.

- Jest duzo problemow z poprawnym ulozeniu napisow w naszym PDA, np. nazwa zadania pokrywa sie z data jego przyjecia - guess what?! - problem znika.

 

Jesli macie jakies pytania - be my guest - na wszystkie chetnie odpowiem.

Ja mam orginal z preordera, zaraz wstawie tutaj zdjecie kuriera, ktory dostarczyl mi paczke !!~~

Poza tym po co sie meczyc z tymi spadkami fps, wylaczamy dynamiczne oswietlanie i juz 100+ fps, wiec po co przeplacac ?

Z tego co czytam, to pozbierales wszystkie bugi, ktore wypisywalismy i nagle napisales, ze zostaly poprawione, ze tez chcialo Ci sie posprawdzac wszystkie te aspekty gry. :lol2:

 

Czekamy z Sewerem na fotki pudla, bo chcemy zobaczyc, czy jest tak samo ladne jak nasze. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi cos juz dwa razy wywalilo arty na ekranie. Wczoraj do poludnai sobie gralem wczytal mi sie 2 poziom a tu nagle bialo przezroczyste paski na ekranie, sobie pomyslalem ze grzeje sie cos ale nic karta nie podkrecona, temp. wszystkie w normie, wiec wchodze jeszcze raz do gry i jest spoko gralem jeszcze godzine i nic. Wieczorem gralem i tez nic nie bylo. Dzisiaj zapuszczam gram ze 30 min i musialem na chwile przejsc do windowsa, powracam do gryi to samo - znow arty, patrze na temp i wszystko w normie :/ nie wiem co jest grane.

 

Dodatkowo strasznie wkurzajacy bug - bardzo czesto strzelam w gosci calym magazynkiem z bliska i nic nie wazne czy strzelam seria czy pojedynczo :/

Edytowane przez fllanker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Czy warto brać tą gre na moją konfiguracje. Chodzi mi tu o ilość pamięci ram.

Będzie chodzić w nizszych rozdzielczościach, czy nonstop doczytywać z dysku jak to mam w przypadku Gothic3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał być mega hiper killer, a wyszła niezoptymalizowana pozbawiona fizyki kupa. Gra miała być marzeniem graczy, ciągle nas zwodzono z datą premiery. Niektórzy przestali wierzyć, że gra się w ogóle ukaże. Niektórzy zmieniali config, jak tylko ukazało się info, że Stalker się pojawi. Owszem gra ukazała się. I co? I żaden szok to nie jest. Raczej w kategoriach rozczarowania bym to traktował. Podobnie jak Gothic III. Miało być niewiadomo co, a wyszło jak zwykle.

Cóż pograłem już ładnych kilka godzin (jestem obecnie w Dark Valley (?) chyba tak się nazywa ten obszar) i muszę przyznać ze tytuł jest mimo wszystko bardzo dobry. Owszem bugów jest sporo (głownie z zadaniami), kilka elementów mogło być wykonanych o wiele lepiej (nie podoba mi się handel, nie można sprzedać przedmiotu o cenie przekraczającej możliwości finansowe kupującego). Drażni niesamowicie limit udźwigu, który pozwala utaszczyć ze sobą ledwie pistolet i dwie bronie oraz trochę ammo i apteczek. Limit czasowy na zadania to IMO bezsens, nie lubię gdy ktoś mnie pogania. Za to walka jest wykonana świetnie, AI jest bardzo dobre, przeciwnik nagminnie stara się flankować i jest w ruchu. Wchodząc na zabudowany teren pełen wrogów trzeba kombinować, strzelać przez okna, próbować różnych wejść itd. Miłym akcentem jest możliwość ulepszania broni (dostałem scope'a do mojego zupgradowanego AK). No i oczywiście nieliniowość, coś co nie zdarza się w wielu tytułach fpp. Strefa też robi swoje, nie raz widziałem przeciwnika rozrywanego na mięcho przez anomalie, wygląda to kosmicznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Czy warto brać tą gre na moją konfiguracje. Chodzi mi tu o ilość pamięci ram.

Będzie chodzić w nizszych rozdzielczościach, czy nonstop doczytywać z dysku jak to mam w przypadku Gothic3?

Warto, mamy w miarę podobne configi ( chodzi o proca i grafe), u mnie gra lata w DX9 1024-768 tekstury na 70% wszystko inne na max bez aa bo sie nie da i dynamiczne cienie na 2 poziom, nie wiem ile jest fps dla mnie liczy sie to że idzie grac w miare płynnie.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie - zapodaj jakies fotki twojego pudelka od wersji finalnej - najlepiej na np. dzisiejszej gazecie.

dzieki :)

heh... Rozumiem ze polska to kraj zacofany i premiery tam sa ciut pozniej niz np w uk gdzie aktualnie przebywam. Tutaj stalker jest dostepny od 19 marca. zajrzyj sobie np na stronke play.com. kupilem za 17,99 i przyslali mi wczoraj rano.

 

Chłopie jakby Ci się chciało przeczytać 3 ostatnie strony to byś się dowiedział m.in tego, że spora liczba osób gra na oryginale bowiem preordery zostały rozesłane i te osoby również mają bugi w grze, więc post daremny to, że grałeś w jakąś lipną bete, później w oryginała nie znaczy, że w oryginale nie ma błędów po prostu na razie ich nie spotkałeś.

Ja tam w swoim poscie nie widze by bylo gdzies napisane "Stalker jest wolny od jakichkolwiek bugow". Jesli ty takie stwierdzenie widzisz to jest mi ciebie szkoda. Opisalem bugi jakie byly w becie a ktore nie wystapily w wersji finalnej. Ze inni maja jakies inne bledy? Jak najbardziej. Toz nie moge wylapac wszystkiegio co moze byc nie tak jak powinno. Pozostalo troche problemow z AI. Ale jak ktos mi bedzie probowal wcisnac ze mu np eax nie chodzi i ze ma oryginala to sie zleje ze smiechu. Albo ze gra jest niezoptymalizowana i ze nawet na dobrych kompach nie chodzi najlepiej. Wiec jesli ktos pisze ze ma jakis problem i pisze to na podstawie pirata lub bety to nie koniecznie jest to blad tworcow gry ale np crackerow.

 

ath - Ze mi sie chcialo sprawdzac wszystko pokolei?!

Nie wiem jak mozna nie zauwazyc roznicy gdy ogramna wiekszosc z tych wszystkich bugow wystepuje juz na poczatku gry

Edytowane przez Dreagloth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam kłopot.Mianowicie.....

Pod vistą stery 100.65 - gra odpala się ok , menu też ok , filmik leci ok i w momencie kiedy już zaczynamy sterowanie bohaterem jest kicha.obraz wyglada tak:

wszystkie panele kontrolne są widoczne na ekranie , widać piękne niebo a tak od połowy ekranu coś jakby mgła szara :) ....a jestem w pomieszczeniu :) mogę rozmawiać z gostkiem i poruszać sie na czuja ...hehe ....miał ktoś taki objaw ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh... Rozumiem ze polska to kraj zacofany i premiery tam sa ciut pozniej niz np w uk gdzie aktualnie przebywam. Tutaj stalker jest dostepny od 19 marca. zajrzyj sobie np na stronke play.com. kupilem za 17,99 i przyslali mi wczoraj rano.

Ja tam w swoim poscie nie widze by bylo gdzies napisane "Stalker jest bolny od jakichkolwiek bugow". Jesli ty takie stwierdzenie widzisz to jest mi ciebie sszkoda. Ospisalem bugi jakie bylu w becie a ktore nie wystapily w wersji finalnej. Ze inni maja jakies inne bledy? Jak najbardziej. Toz nie moge wylapac wszystkiegio co moze byc nie tak jak powinno. Pozostalo troche problemow z AI. Ale jak ktos mi bedzie probowal wcisnac ze mu np eax nie chodzi i ze ma oryginala to sie zleje ze smiechu. Albo ze gra jest niezoptymalizowana i ze nawet na dobrych kompach nie chodzi najlepiej. Wiec jesli ktos pisze ze ma jakis problem i pisze to na podstawie pirata lub bety to nie koniecznie jest to blad tworcow gry ale np crackerow. I co wy na to?

 

ath - Ze mi sie chcialo sprawdzac wszystko pokolei?!

Nie wiem jak mozna nie zauwazyc roznicy gdy ogramna wiekszosc z tych wszystkich bugow wystepuje juz na poczatku gry

No i co z tego, kazdy sobie mogl zamowic preordera, wysylaja nawet za granice... pfff. :]

Co do kodu sieciowego to chyba nic sie w tej kwesti nie zmienilo, duze pingi jak byly tak sa... ale, moze jednak na jakies wieczorne lojenie sie ustawimy, bo sa nowe mapki ? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Tak narzekacie na plynnosc, poporstu kupcie tak jak ja gf8800i bedziecie mieli spokoj :P :) a jak nie to zrobcie tak jak mowi ATH - dajcie Static lights, proste :)

Edytowane przez laeskrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak narzekacie na plynnosc, poporstu kupcie tak jak ja gf8800i bedziecie mieli spokoj :P :) a jak nie to zrobcie tak jak mowi ATH - dajcie Static lights, proste :)

Tylko, ze wtedy wyglada jak alpha sprzed kilku lat... :D

Dobra lece do kiosku po 8800. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Tylko, ze wtedy wyglada jak alpha sprzed kilku lat... :D

Dobra lece do kiosku po 8800. :]

Co ty, nie jest tak zle, wyglada jak beta sprzed 2 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak, wczoraj spedzilem z ta gra prawie caly dzien z przerwami, obecnie misja z X16 i tak -

na poczatku gry bylem podjarany na maksa, po 1 godzinie gdy nie moglem zastrzelic ludzi z karabinu z odleglosci kilku metrow odechcialo mi sie wszystkiego, ale po 3-4h gry musze powiedziec ze mimo tego mnie zassala, mam ochote w nia grac, a to ostatnio rzadko sie zdarza

czym dalej tym co raz lepsze bronie, jest co raz latwiej ustrzelic typa, ale i co raz ciekawiej - lokacje

wedlug mnie warto tej grze dac szasne, tez zdarzaja mi sie bugi to fakt, ale nie psuja one jakosc calej zabawy, teraz tylko ubolewam nad tym ze siedze w pracy :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh... Rozumiem ze polska to kraj zacofany i premiery tam sa ciut pozniej niz np w uk gdzie aktualnie przebywam. Tutaj stalker jest dostepny od 19 marca. zajrzyj sobie np na stronke play.com. kupilem za 17,99 i przyslali mi wczoraj rano.

Ja tam w swoim poscie nie widze by bylo gdzies napisane "Stalker jest wolny od jakichkolwiek bugow". Jesli ty takie stwierdzenie widzisz to jest mi ciebie szkoda. Opisalem bugi jakie byly w becie a ktore nie wystapily w wersji finalnej. Ze inni maja jakies inne bledy? Jak najbardziej. Toz nie moge wylapac wszystkiegio co moze byc nie tak jak powinno. Pozostalo troche problemow z AI. Ale jak ktos mi bedzie probowal wcisnac ze mu np eax nie chodzi i ze ma oryginala to sie zleje ze smiechu. Albo ze gra jest niezoptymalizowana i ze nawet na dobrych kompach nie chodzi najlepiej. Wiec jesli ktos pisze ze ma jakis problem i pisze to na podstawie pirata lub bety to nie koniecznie jest to blad tworcow gry ale np crackerow.

 

ath - Ze mi sie chcialo sprawdzac wszystko pokolei?!

Nie wiem jak mozna nie zauwazyc roznicy gdy ogramna wiekszosc z tych wszystkich bugow wystepuje juz na poczatku gry

a napisz mi jedno , udowodnisz ze vitality popelnilo blad i nie ma przez nich eax w grze ? nie sadze

 

ja powiem tak, wczoraj spedzilem z ta gra prawie caly dzien z przerwami, obecnie misja z X16 i tak -

na poczatku gry bylem podjarany na maksa, po 1 godzinie gdy nie moglem zastrzelic ludzi z karabinu z odleglosci kilku metrow odechcialo mi sie wszystkiego, ale po 3-4h gry musze powiedziec ze mimo tego mnie zassala, mam ochote w nia grac, a to ostatnio rzadko sie zdarza

czym dalej tym co raz lepsze bronie, jest co raz latwiej ustrzelic typa, ale i co raz ciekawiej - lokacje

wedlug mnie warto tej grze dac szasne, tez zdarzaja mi sie bugi to fakt, ale nie psuja one jakosc calej zabawy, teraz tylko ubolewam nad tym ze siedze w pracy :-|

to samo ze mna bylo na poczatku , ale pozniej to nuda , nuda , nuda , praktycznie calosc zabija tragiczny system walki , ale rowniez niezrozumiale jak dla mnie decyzje developerow , na co mi 50.000 kasy itp jak praktycznie w sklepie nic nie ma , wogole w tej grze nie ma ze tak sie wyraze radosci z expoloracji , olewasz te ruiny , tamte bo wszedzie praktycznie znajdujesz jakis badziewny artefakt ktory nic nie daje albo masz juz takich 10 , dialogi z postaciami i sami npc to jakis zart , kazda postac oprocz tych kluczowych ma ze 2 zdania do powiedzenia albo wogole , cala strefa jak dla mnie wydaje sie strasznie mala , pelno tych roznych ogrodzen , barier itp , i na dodatek tyle tych

bledow , ai czasami jest naprawde dobre a czasami zachowuje sie na poziomie ameby , to kolejna gra z olbrzymim potencjalem ktory zostal zmarnowany , nawet mimo tych wszystkich wad nadal calkiem dobrze sie w to gra i nie jest to taki gniot jak coniektorzy staraja sie pokazac

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz racje z tym potencjalem, co do handlu to jakas pseudo namiastka tego co bylo obiecane, nawet nie wiem ile gotowki posiadam bo nigdy mi nie byla do niczego potrzebna, rzeczy nie sprzedaje tylko wyrzucam na ulice, z ta eksploracja tez to samo - biegasz po planszy wlasciwie tylko po to bo musisz przeniesc sie z punktu A do B, gdyby nie wizja elektrowni na koncu gry to chyba juz dawno skonczyl bym w nia grac, ale chce ja przejsc, chce dotrwac do konca i zobaczyc co zmajstrowali na koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cholercia nie czuć tego klimatu, że jest się w Czarnobylu. Myślałem, że trochę to lepiej zrobią. Na końcu na pewno będzie, ale teraz tak jakoś pusto, czegoś brakuje.

Ludzie z GSC mają za małą wyobraźnię :)

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a napisz mi jedno , udowodnisz ze vitality popelnilo blad i nie ma przez nich eax w grze ? nie sadze

Tu jest opisana sprawa z EAX przez inną grupę "wydającą" grę (pod koniec strony) LINK.

Ile w tym prawdy nie wiadomo ;)

 

Mój preorder właśnie doszedł. Zainstaluję tylko dodatkowe 512mb ramu i biorę się za testowanie ^^

Szkoda tylko, że większość Waszych postów nie nastawia mnie optymistycznie. Mam nadzieję, że chociaż uda mi się wczuć w klimat :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WeqWeq

Koniec ze STALKERem ...

 

Za kazdym razem po minucie lub kilku gra mi sie zwiesza ........

 

Nie wiem czym to jest spowodowane, odinstalowuje ten shit ...... szkoda kasy i zdrowia ....

 

probowalem juz wszystkiego , reinstalacji gry i sterownikow, zmiany page file , poddaje sie ......

 

czekam do patcha .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram łącznie już kilka dobrych godzin i nie spotkałem się by wywaliło z gry do windows'a. Shit'u więc upatrywałbym w czymś innym niż sama gra. Mało tego... jedyny bug jaki widziałem to ze dwa razy ręka z bronią któregoś z npc przeniknęła przez ścianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WeqWeq

Gram łącznie już kilka dobrych godzin i nie spotkałem się by wywaliło z gry do windows'a. Shit'u więc upatrywałbym w czymś innym niż sama gra. Mało tego... jedyny bug jaki widziałem to ze dwa razy ręka z bronią któregoś z npc przeniknęła przez ścianę.

heh, taki maly szczegol ze u kumpla dzieje sie dokladnie to samo ... kupił niedawno nowego kompa i jest na swierzym systemie.

a gra mi sie zawiesza, nie wywala do windowsa .

I dzieje sie tak tylko w STALKERze wiec to 100% wina gry.

Edytowane przez WeqWeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Raz jakoś tak przekombinowałem, że miałem płynną rozgrywkę i ładnie wszystko wygladało.. A teraz jest tak ze bez 2 gb ramu to sie grac nie da :/ Ta gra jest tak skopana, że tragedia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz troche jakosc textur i powinno mniej dogrywac , podobno gdzies czytalem ze stalker wywala na pulpit czy sie zawiesza na najwyzszych ustawieniach

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, taki maly szczegol ze u kumpla dzieje sie dokladnie to samo ... kupił niedawno nowego kompa i jest na swierzym systemie.

a gra mi sie zawiesza, nie wywala do windowsa .

I dzieje sie tak tylko w STALKERze wiec to 100% wina gry.

 

"kopia" czy orginał ?

 

Jak kopia hmm no :D eot

 

 

 

Dobrze sie gra , trochę w tym laboratorium , sie męczę (zadanie z wyłączaniem , jakieś maszyny , 1 , 2, 3 piętro.)

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WeqWeq

Zmniejszylem wszystkie detale i znowu zwiecha ... chyba jednak nie pogram :(

 

Gra jest fajna ale wychodzi na to ze jej kod to tragedia :(

 

daje screena, gra poprostu staje w miejscu , przy alt+tab nawet sie nie zwija tylko stoi zamrozona :(

 

Dołączona grafika

Edytowane przez WeqWeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pogralem juz troche i moge cos obiektywnego powiedziec. Po pierwsze grafika ogolnie mi sie podoba -na mnie zrobila wrazenie, chociaz wiadomo ze kady spodziewal sie niewiadomo czego a najbardziej Ci ktorzy nie maja na tyle mocnego sprzetu :) zeby dac na na fulla, ale to inna kwestia. AI przeciwikow to wogole cos niesamowitego -przeblyski totalnej glupoty i genialnej strategi :]. Czasami wchodza 20 razy w ta i z powrotem, niezauwazaja nas, chociaz stoimy kolo nich, a z drugiej strony niesamita celnosc, nawet przez sciany. Nagle potrafi sie zaczaic tak ze niewiadomo kiedy i ktoredy to zrobil, potrafia tez osaczyc gownego bohatera, co w polaczeniu z ich celnoscia konczy sie natychmiastowym zgonem, potrafia tez prowadzic ciekawe rozmowy skladajace sie z max 2-3 zdan :) co jak co ale to nie wymaga od tworcow niewiadomo jakiej pracochlonnosci a rzuca sie w oczy. Co do klimatu, to mnie zawsze interesowaly wydarzenia z czernobyla i jest w tym taka otoczka niejasnosci i tajemniczosci dlatego czekalem na ta gre. No i powiem ze podoba mi sie rozlegly teren smaczki w postaci proradzieckiego przerdzewialego zlomu, piosenki w tle, w niektorych bazach i poszmieczeniach. zmienne warunki atmosferczyne ( moim zdaniem bardzo fajnie zrobione i wkomponowane). Niestety psuje to fatalna animacja postaci i rzeczy ruchomych, ktorych jakos malo ogolnie. Smiglowiec lata jak dziecieca zabawka a ludzie poruszaja sie jak.... no wlasnie jak ?. Sprzetu jezdzacego spotykamy sporo lecz wszystko jest statycnze przynajmniej do tej pory gdzie zaszedlem i tak stoja sobie i niejezdza niestrzelaja -taka dekoracja dekturowa. Do tego dwa najbardziej denerwujace mnie bugi: strzelanie do przeciwnika - wyglada to tak jak by kule go omijaly i zabijamy ich przewaznie wtedy kiedy sie tego neispodziewamy pakujac w jednego goscia 50 naboi :/. Drugi bug to juz dwa razy zauwazylem arty, przewaznie po wyjsci do windowsa (alt+tab) z gry i ponownym wejsciu napewno nie sa wywolane sprzetem (karta nie krecona a temp. w normie) raz pojawil mi sie raz po 30 min grania i wlasnie wyjsciu do windy a innym znow razem gram 2 godziny i nic sie nie dzieje, gdy sie pojawia musze wylanczac gre i wlanczyc ponownie. Moze tak jes tylko na 8800, nie wiem.. To wszystko sprawaia ze znika usmiech z twarzy ktory mi sie pojawil jak wlanczylem gre. Zapowiadalo sie duzo lepiej, ale grafika to dzisiaj nie wszystko. Mam nadzieje ze patch pojawi sie szybko i rozwiarze problemy, byle tylko nie pojawil sie jak juz kazdemu sie ona znudzi :/. Szkoda ze tworcy nei wykorzystali potencjalu takiej historii jak czernobyl i wybuch elektrowni bo molgbyc z tego naprawde megahit.

Edytowane przez fllanker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Do wszystkich, ktorym ekran zatrzymywal sie na samym koncu oadingu i nic sie nie dzialo !! Mialem to samo chyba 5x pod rzad, wystarczy tylko ustawic na static lights i po klopocie :) W momencie, kiedy sie zaladuje gra to wlaczamy spowrotem full dynamic i swoje detale :) Ja jednak po raz 4 pytram bo za kazdym razem nikt nie odpowiedzial mi na pytanie: Jak zmienic klawisze odpowiadajace za quick save i quick load ??? Nie wierze, ze Wam sie nie pomylilo nigdy zapisanie z wczytywaniem. Dla mnie to najwieksza wada tej gry, jak mozna bylo te guzuiki tak ustawic bez mozliwosci przypisania ich w klawiszologii :| BTW - tez mialem arty na niebie czzasami. Zauwazylem wlasnie, ze tak maja tylko posiadacze gf8800.

Edytowane przez laeskrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz jakoś tak przekombinowałem, że miałem płynną rozgrywkę i ładnie wszystko wygladało.. A teraz jest tak ze bez 2 gb ramu to sie grac nie da :/ Ta gra jest tak skopana, że tragedia...

Właśnie. Na 1.5 GB ciężko jest. All max, tekstury na 80% i w hangarze, niedaleko śmietniska potrafi spaść do 18 fps (pokazywałem screeny wcześniej), na podkręconym sprzęcie. I niech nikt mi nie wmawia, że coś u mnie w sprzęcie nie halo. Poprostu nie da się grać, bo fps spada. Co z tego, że jest 60, jak po włączeniu latarki i zadymie w pomieszczeniach/na powierzchni spada, żal.pl. I nie opowiadajcie głupot, że gra hula, bo tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam gram dalej ;) , ale porcjuję sobię gierkę , bo się koniec zbliża :(. Bug który dość często się pojawia u mnie to przeciwnicy , którzy mają walhacka ;) a tak pozatym jest ok. Z ostatnich fpp to chyba tą skończę najszybciej i pewnikiem przejdę jeszcze nie raz tak jak farcry czy FEAR.

Hmmm poważnie się zastanawiam nad 8800gts , ale wolałbym coś od czerwonych a tu lipa :( bo kasa jest , ale w mych rękach to się ona poprostu pali i chciałbym ją wydać już :P, ale nie chcę się denerwować.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...