Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez jestem za. :]

No to kto ma jakies ładne łącze internetowe? Chociaz na probe :)

 

Jakby kogos to ciekawilo :)

Wbrew pozorom mozna grac na takiej karcie jaką posiadam - w 1024x768 na low/minimum ale jest zadowalajaca plynnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już kilkukrotnie pisałem gram w STALKERA drugi raz ( razem juz grubo ponad 35 h )

staram sie przechodzić grę na inny sposób i powiem wam

że warto , jeśli ktoś z was szybko przeleciał grę

bez zwiedzania terenów ten niech wie że dużo stracił :)

 

Co do Sterloka to w końcu wiadomo kto nim jest

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Ano , Sterlok to nasz bohater ,

tyle że po utracie pamięci gostek nie miał pojęcia kim jest

Poprzednio nie wykonałem tej misji i grałem bez świadomości kim jest Sterlok :/

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pyatnei a propo jednego z zakończeń-

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
od od kumpla save z tymi 2 zakończeniami u doktorka. Wybiłem chybaz 30 stalkeró na tym poziomie, wchodze do tego pomieszczenia gdzie jest taki zielony hologram wokół niego jakieś elektroniczne niebieskie pochodnie i ... no właśnie co? nic się nie dzieje co tam trzeba zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po wykonaniu 1 misji dla freedom tj. w moim przypadku wjazd na farme i rozwalenie członków duty jest możliwość choćby wejscia na tereny gdzie ci drudzy mają swoją bazę (bar i okolice) coś dziwnie szybko mnie znienawidzili i nie kryją się z tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WeqWeq

Pier$ole ta gre .... mam juz dosc ...

 

kolejny reset (bo gra zlapala zwieche) z powodu "nie wystarczajacych zasobow systemowych" , ja pier^#& .

Nie o to chodzi ze grafika mi zwalnia, gra chodzi plynnie, jedynie doczyty zabijaja jakiekolwiek szybkie poruszanie sie po mapie. Dysk mieli caly czas :(

Pierd#*( to dopoki nie dokupie dodatkowej pamieci albo nie wyjdzie patch ...

Juz i tak sie meczylem dlugo ( srednio 4 zwiechy na 1h grania , gralem z 10h ) i mam dosc.

 

Ustawialem page file na 4gb na kazdej partycji, kasowalem dane na dysku specjalnie zeby bylo miejsce - KONIEC !!!

 

 

Tak zjeba#@^ kodu uniemozliwiajacego gre na minimalnych prawie ze detalach przy 1gb pamieci dawno nie widzialem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie False Ending - Corrupted Humanity:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Go back with no money on you (less than 20.000 to make sure) but you must know how Strelok is at the same time! Good Luck.

 

Mario2k wiec jak rozumieć questa Kill The Sterlok ? :P

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario2K: gratuluje :) spozniles sie tylko 22 posty ;P

 

LPKorn3324: Musisz "rozstrzelac" te pochodnie :)

 

A i to nie Sterlok a Strelok :) стрелок z ukrainskiego - strzelec

Edytowane przez Trawienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Co taki wysoki poziom :/ Gram na tym lamerskim poziomie trudnosci a w podziemiach mam dość duże problemy z przeciwnikiem... powie mi ktoś dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trawienny

 

Dobrze wiedziałem że ktoś przedemną napisał kim jest Strelok

Tylko wtedy jeszcze nie maiłem pewnosci :)

Gra mnie tak wciągła jak żadna inna od czasów Obliviona

w którego grałem ponad 50 godzin .

Mimi paru błędów STALKER jest grą wybitną , trzeba to przyznać .

Już to pisałem ale powtórzę jeszcze raz ,

gością którzy robili mapy , modele i texturowanie należy się jakaś poważna nagroda .

 

 

WeqWeq

Twój problem , to twój system/komp

ewentualnie coś pomiędzy klawiaturą a oparciem fotela.

1GB to absolutne minimum do Stalkera i innych nowych gier .

 

 

FanEk

Taką widać mają taktykę panowie z GSC :)

lekko zamotać gracza to będzie ciekawiej

 

 

 

f.e.a.r.

Jeżeli ciężko Ci przeżyć w trudniejszych misjach

moze nie masz odpowiedniego wyposażenia ,na które poprostu trzeba zapracować

wykonując Questy - dobra kamizelka , karabin ,pare granatów

albo poprostu słaby Skill :/

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Pier$ole ta gre .... mam juz dosc ...

 

kolejny reset (bo gra zlapala zwieche) z powodu "nie wystarczajacych zasobow systemowych" , ja pier^#& .

Nie o to chodzi ze grafika mi zwalnia, gra chodzi plynnie, jedynie doczyty zabijaja jakiekolwiek szybkie poruszanie sie po mapie. Dysk mieli caly czas :(

Pierd#*( to dopoki nie dokupie dodatkowej pamieci albo nie wyjdzie patch ...

Juz i tak sie meczylem dlugo ( srednio 4 zwiechy na 1h grania , gralem z 10h ) i mam dosc.

 

Ustawialem page file na 4gb na kazdej partycji, kasowalem dane na dysku specjalnie zeby bylo miejsce - KONIEC !!!

Tak zjeba#@^ kodu uniemozliwiajacego gre na minimalnych prawie ze detalach przy 1gb pamieci dawno nie widzialem ...

A patrzyłeś na rekomendowane wymagania gry? Trzeba było patrzeć na tyle pudełka co się kupuje a skoro nie spełnia to możesz obwiniać siebie, że kupiłeś tą gre... taaa :D

 

 

UŻYWAJCIE SPOILERÓW ROZMAWIAJĄC O MISJACH W GRZE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WeqWeq

WeqWeq- coś sterki nie takie ;p ja mam za sobą jakieś 30+ h gry i ANI RAZU mnie nie wywaliło na pulpit itp

instalowalem DirectX z plyty STALKERa i stery ATI 7.2 a pozniej 6.11 ...

 

Zastanawia mnie przy starcie bios wypisuje mi 1024 MB 400Mhz Dual Linear Mode ... Moze pamieci nie wyrabiaja ??

 

Nie wiem, pierwsza gra ktora sprawia takie problemy, nie bede reinstalki systemu po 2 miechach robil :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

f.e.a.r.

Jeżeli ciężko Ci przeżyć w trudniejszych misjach

moze nie masz odpowiedniego wyposażenia ,na które poprostu trzeba zapracować

wykonując Questy - dobra kamizelka , karabin ,pare granatów

albo poprostu słaby Skill :/

No wlasnie mam takie chore wrazenie, że brakuje mi kamizelki ;> Ale teraz jak jestem pod ziemia to juz nic nie zrobie... Skilla mi nie brakuje bo co to za problem 2 czy 3 przeciwników (bf2 player :P) ale oni stzelaja 2 albo 3 razy do mnie i juz koniec gry ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

No i pograłem sobie. Walki to jest miód jak dla mnie, dużo skradania, zachodzenie od tył, znajdowanie miejscówek itp. Nie wiem ja na heady nie narzekam właśnie grałem sam na 8miu i połowa z nich heady z pistoletu dostała jeden nawet z 15m, system trafień zły nie jest tylko trzeba umieć strzelać. Jeden przeciwnik trochę zgarnął i po chwili się wykrwawił. Jednego zalazłem z nożem i prawym myszki dźgnąłem pech chciał, że facet stał przed beczką z ogniem i do niego wpadł podpalając się :lol:. Oczywiście grałem na masterze. Mi się AI bardzo podoba widać, że grają zespołowo a nie latają pojedynczo jak idioci z aimbotem. Męczyłem się z nimi chyba 20 minut ciągle się skradając. Życie w strefie na pierwszy rzut oka też wygląda fajnie te psy jedzą sobie zwłoki i je zaciągają. Po waszym narzekaniu spodziewałem się czegoś gorszego a tak jestem zadowolony i nie chodzi tak źle myślałem, że się będzie cięło a tu na max ustawieniach w mieście w śród ludzi i ognia 25FPS jak się idzie w zone to koło 40 a po wyłączeniu sun shadows ciągle około 50FPS. Fakt przydało by się 2GB bo jak się biegnie to czasem doczytuje na szczęście nie dłużej jak 1s więc o niebo lepiej od G3. Fizyka też mi się podoba rzuciłem granat przez okno do budynku i jeden stalker wyleciał martwy drzwiami :lol:

 

PS Tym co narzekają na AI polecam CellFactor, Deadly Dozen i boty w CSS tam AI opiera się na aimbocie gdzie wystarczy, że się wychylisz i od razu heada zgarniasz a w CF to nawet nie musisz się wychylać bo próbują do ciebie walić nawet przez ściany :lol:

 

A no i co do cholery znalazłem całą skrzynkę wódki i nie mogę wziąć w łapę butelki :/ Chleb jest a "tamtejszej wody" pić nie można?

 

I zapomniałem o klimacie. Jedna z nie wielu gier w których można się poczuć jakby na prawdę się tam żyło.

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludwiczek

Headshoty to są wspaniałe z odpowiedniej broni :)

9/10 i to nie mam na myśli typowej Snajperki

bo to byłoby za łatwe .

 

 

f.e.a.r.

No widzisz :) bo STALKER to nie typowa strzelanka ,

tylko fps z elementami RPG , nie wykreujesz odpowiednio postaci to potem jest trudno grać

 

 

Ktoś paredziesiąt postów wcześniej pytał czy w grze są stada szczurów ,

ano w końcu znalazłem pare tych stworzeń , na stadionie w Prypecie

dziwne że jak grałem pierwszy raz w STALKERA to jakoś ominołem ten stadion ??

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Prypeć Stadion

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawialem page file na 4gb na kazdej partycji, kasowalem dane na dysku specjalnie zeby bylo miejsce - KONIEC !!!

Tak zjeba#@^ kodu uniemozliwiajacego gre na minimalnych prawie ze detalach przy 1gb pamieci dawno nie widzialem ...

Tak jak już wcześniej pisałem - analfabetyzm software'owy.

Na sprzęcie Athlon 3200+, 512MB ramu, Radeon 9800pro, ustawienia średnie, suwaki w okolicy połowy paska i gra chodzi płynnie. Gdyby było więcej ramu i system jeszcze bardziej zoptymalizowany oraz jakieś rozsądniejsze ustawienia w grze (miałem możliwość testować tą grę przez jakieś 10-15 minut) i jestem pewien, że byłoby znacznie lepiej.

 

Kod nie jest beznadziejny (mowa oczywiście o DX8, bo na DX9 z racji ograniczeń sprzętowych grać nie mogłem), gorszy jest chociażby w Gothicu 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ifrin

Mam prośbę do grających w S.t.a.l.k.e.r.-a. Czy mógłby ktoś podesłać save-a (zamieścić linka) z gry, po momencie uratowania Kruglova (Wild Territory-po scence z zestrzelonym śmigłowcem). Chyba jestem zbyt wolny, bo ciągle mi go "załatwiają" zanim do niego dotrę :sad: . Byłbym bardzo wdzięczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f.e.a.r.

No widzisz :) bo STALKER to nie typowa strzelanka ,

tylko fps z elementami RPG , nie wykreujesz odpowiednio postaci to potem jest trudno grać

Hahah, no ciekawe ... jak się kreuje postać w stalkerze? Nie przesadzaj.

Przy tej grze trzeba po porostu czasami uruchomić szare komórki, nie jest to typ gry - "idz do przodu i zabijaj wszystko co sie rusza".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WeqWeq Ja jadę na Static lighting (stara grafa), prawie wszystko max. dystans na 60% i trawa na 50%. Też mam 2x512MB kingstone. Doczyty mam tylko przy wejściu na nową lokację. Swap mam na 1.5GB. Miejscem gdzie wysypywała się z braku zasobów była baza Duty. gdy np. biegłem do dowódcy i nagle pojawiło mi sie na mapce sporo NPC. Pomielił w korytarzu i z za rogu już nie wyszedłem bo zwis. Natomiast normalnie podczas gry takich ścin nie miałem.

 

Co do Strelok'a,

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
to od połowy gry podejrzewałem, że to ja. Utwierdziłem się w tym gdy hologram doktorka zaczyna do nas gadać mówiąc: "Strelok, ble ble ble...." radzę się wsłuchać bo napisów nie ma.

 

A dwa w jednej z Cut-scenek jest ojciec wyglądający za synem który polazł jako stalker do zony. On też nazywa go Strelok.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Gra smiga na max detalach (wszystkie suwaki max w prawo) w 1280x800 - tylko w anizo jest pasek do polowy a aa jest wylaczone.

 

Niestety full dynamic light zarżnęło mi karte zupelnie, nie wazne jakie detale wzucilem i tak gra klatkowala. Nawet wylaczenie "sun shadow" duzo nie daje chociaz na poczatku mi sie wydawalo ze jest nawet plynnie. Wystarczy jednak zaczac walczyc z kilkoma bandytami zeby sie przekonac ze te ustawienia nie sa kompletnie nie grywalne.

 

Karta mi chodzi na taktach 450gpu i 350mem pod vista i tak jak pisalem na static light i wszystkim na maxa oprocz aa jest ponad 40fps.

 

Trzeba przyzac ze gra wyglada super i tekstury sa staranne, ale HDR dodawalo sporo uroku i szkoda ze skopali ten aspekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zasobo i wydajnościo żernej Viscie tracisz już jakiś procent osiągów. Do tego pewnie w sterach coś nie tak i mamy niezły spadek wydajności.

 

P.S. MOŻE ZAKOŃCZMY JUŻ TEMAT "A U MNIE CHODZI TAK, A U MNIE NIE" bo ciągnie się on już od dawna i nic tu nie wnosi.

 

Może wreszcie zacznie się dyskusja na temat fabuły, bo chyba już większość przeszła grę i nie ma co ukrywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Hahah, no ciekawe ... jak się kreuje postać w stalkerze? Nie przesadzaj.

Przy tej grze trzeba po porostu czasami uruchomić szare komórki, nie jest to typ gry - "idz do przodu i zabijaj wszystko co sie rusza".

Jak już mówilem - przyzwyczajenia z bf2 dają o sobie znać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zasobo i wydajnościo żernej Viscie tracisz już jakiś procent osiągów. Do tego pewnie w sterach coś nie tak i mamy niezły spadek wydajności.

 

P.S. MOŻE ZAKOŃCZMY JUŻ TEMAT "A U MNIE CHODZI TAK, A U MNIE NIE" bo ciągnie się on już od dawna i nic tu nie wnosi.

 

Może wreszcie zacznie się dyskusja na temat fabuły, bo chyba już większość przeszła grę i nie ma co ukrywać.

Moze faktycznie porozmawiajmy na temat fabuły, bo o technologicznej stronie tej gry szkoda gadać. Miałem okazję pograc w weekend w pełną wersję i powiem tak. Tylko fabuła ratuje tą grę, pod względem technologicznym jest słabiutko.

Animacja postaci, artefakty podczas deszczu przy wyjsciu do menu i powrocie do gry, SZARPIĄCY engine. Niby chodzi 60 fpsów, a SZARPIE, nie wspomne że w porównaniu z betą MP w której na dynamic light jeszcze jakoś dało sie grać, to tutaj wogole nie ma o tym mowy. No i gdzie ta fizyka gry...bo strzelam w beczkę a ona jak stała tak stoi, więc lepiej porozmawiajmy o fabule, bo od technicznej strony to nawet parallax mapping tej gry nie uratuje (szczesciarzom ktorym się ten parallax odpali i będzie JAKO TAKO chodził). Moja ocena: czegoś mi w tej grze brakuje. Ide zainstalować bete MP :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie ta fizyka gry...bo strzelam w beczkę a ona jak stała tak stoi,

To nie wiem w co ty graleś u mnie beczki lataja , i to jak sie do nich strzela .

Ale jak niektorym headshoty nie wychodza. To sorki , odpalcie sobie Queyka.

Ta gra wymaga troche wiecej niz strzelanie na olsep.

Ja juz gre skonczylem ;) Ale niestety zakonczenie nie za bardzo ;p

Gram 2 raz i zwiedzac teren zaczynam , i wykonywac wszytskie zadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trawienny:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
W czasie gry jest kilka takich momentów kiedy tracimy przytomność. Chyba ze 3. I mamy cut-scenki wtedy, które trochę wyjaśniają fabułę. No ja przynajmniej je miałem :D

W jednej z nich wracamy do domu ze strefy (jesteśmy my i taki starszy koleś [nasz ojciec] który zwraca się do nas raz synu a raz Strelok.), po czym wracamy do zony.

Ta scenka chyba była w Lab 10. W Lab 16 chyba też z nim jest inna scenka i też mówi do nas Strelok.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć co zrobić jak jestem napromieniowany a nie mam apteczek, i zasavovałem sobie w tym czasie gre ?? Spada mi Energia i po jakimś czasie umieram ..i co mam teraz k*** zrobić . . . . . . . .

 

 

Drugie pytanie ::: Jest AUTOSAVE ??

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damianczyk - weź sobie taką strzykawkę zaaplikuj. Spada poziom napromieniowania.

A ja mam takie pytanie: poszedłem do Lab w podziemiach po dokumenty. Znajduje je tylko że jedyna możliwość wyjścia z tamtego pomieszczenia to drzwi które płoną i są rzekomo "trzymane przez kogoś" i gania mnie jakiś ognik. Jak się z stamtąd wydostać? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zauwazylem, ze przechodzicie ta gre na przepal.

Co prawda wiele czasu nad nia nie spedzam ale ja dopiero jestem w BAR, a juz chyba z 10 godzin pykam.

Wiekszosc nie korzysta z PDA, z mapy - ba nawet pytania sa w tym temacie na jakim klawiszu jest PDA :D

Potrzebujecie pomocy przy kazdym problemie/zacieciu gdy wszystko jest jasno czarno na bialym napisane i walicie screeny z graficzki oraz psioczycie, ze headshoty nie wchodza, a nie wiecie nawet z jakiej broni korzystacie.

Albo jezeli nie znamy jezyka angielskiego to czekamy na premiere PL albo gramy w gre, a nie przebiegamy.

I zaloze sie, ze polowa nie zna nawet fabuly gry ;P

 

Tekst ten kieruje do wiadomych osob. Kto przechodzi gre tak jak ja ten o tym wie i nie ruszy go ten tekst.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...