Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że wprowadzą wiele nowych elementów i zrobią ze wspomnianego prequela coś na prawdę rewelacyjnego, bo nie wiem, czy będę miał ochotę przechodzić drugiego "zwykłego" STALKERa :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość StoProGratis

Wiadomo kiedy 1.0004? Ma ktoś jakieś rady jak na 2GB zoptymalizować by w ogóle nie cięło i jak najlepiej chodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gsc dzis dało nfo ze opóźnienia patcha wynikają z problemami z jego ... chińską wersją. Niby są problemy z dostosowaniem treści patcha do azjatyckiej wersji, a że patch ma być multi-lang to niestety musimy czekać swoją drogą w ch... mnie obchodzi chińska wersja?! Nie wiem dlaczego nie dali wersji US/Euro ///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradnik po angielsku

2GB powino wystarczyć. Zależy jeszcze ile RAMu na grafie.

Jak są problemy, to zacznij od zmniejszenia odległości rysowania terenu. Można zejść do ok. 25% i ledwo widać różnicę na horyzoncie.

Jak nie pomaga to zmniejszyć jakość tekstur. To są 2 opcje mające największy wpływ na płynność. Zakładam, że grafa daje radę z oświetleniem i cieniami, bo nic się nie pochwaliłeś.

 

Można jeszcze wypróbować odpalanie gry z parametrem -noprefetch. Wtedy gra nie próbuje zbytnio na zapas ładować danych.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość StoProGratis

grafa 7900gs niby płynnie i nie ma już mulenia jak na 1GB ale raz na jakiś czas jest ścinka na sekundę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gęstość trawy też daje ostro po d.. no i swap na 2 giga to za mało,ja jade na 3,ale sa tacy,co uwazaja ze 4 giga to koniecznosc. (mowa oczywiscie o max ustawieniach typu aa,anzio i rozdzielczosc 1280 i 1440 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki co jest potrzebne żeby mnie radiacja nie zabijała , bo juz mi sie wszystkie strzykawy skonczyły, czyżbym przeoczył jakis kombinezon , bo od profesora dostałem jakiś [ciach!]lniczek , ktory niby miał chronić do jakiegoś tam czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym problem , że chłopina dużo tej wódy kira ;/. Chyba muszę zacząć grę od nowa :( za słabo rozplanowałem sobie zapasy i chyba lekko z trudnością przesadziłem . Na kodach nie bede grał, bo mi szkoda gry.

@LCC zajrzyj do topiczka o 8800 tez zrobiłem filmik , ale fpsu mój nie gubi ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to co wóda i jeszcze raz wóda... nic tak nie leczy :)

 

"GORZAłKA zawsze dobra jest, GORZAłKA zawsze dobra jest..bo ją piją gospodarze....na na na ..."

:lol: wódda pomaga fakt, ale niestety nie na długą metę...;) ehee i znowu meta i wogóle..:) a tak naprawdę to dobry kombi...i artefakty i powinno być dobrze :)

Edytowane przez JORDAN 23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście taki problem, że po wgraniu real graphics mod i na to nałożenie tego moda, a w zasadzie pliku odblokowującego nieba (24h), gra po załadowaniu 'wieszała' się... Tzn wszystko jak się załaduje to mruga mi ekran ale nie widze gry... Gra nie wiesza się 'twardo', więc poprzez esc można wyjść do menu. Ale po kliknięciu 'Continue' dalej wdzię ten skrin z ładowania i miga ekran. Próbował ktoś tak wgrywać te dwa mody ? Pewnie są niekompatybilne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.

 

Moj obecny przepis na gre

- Redux 1.02

- Realism graphic mod 2.0

- Weather overhaul 1.01

- Fullbumpmap ( textury 938.33MB ) - zamiast S.H.A.R.P.E.R-Textures 0.95.

 

Pogram troszke i zdam relacje z roznic miedzy Realityenhancementbeta5test2.

 

Gram bez celownika i przy wylaczonym HUD, polecam takie granie, daje grze kopa jak o/c prockowi i grafie :twisted2: .

 

Pare screenow:

post-116203-1185362329_thumb.jpg post-116203-1185362339_thumb.jpg post-116203-1185362354_thumb.jpg

post-116203-1185362365_thumb.jpg post-116203-1185362378_thumb.jpg post-116203-1185362389_thumb.jpg

 

Zmian drastycznych nie zauwarzylem, troszke psuje calosc, efekt ziarnistosci i doczytki z dysku (320 na grafie malo :D )

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zassałem texturki zobaczymy jak to wygląda.

Albo mi już całkiem wzrok wyjarało , albo ja tam różnicy nie widzę . Może jak wyjdę z ciemności to na zewnątrz coś będzie ciekawego.

Nic ciekawego , ale za to na zewnątrz całe 5 fps ;] miejscami haczy , żę łomatkoboska.

Jest to strasznie niedopracowane - jednak oryginał to oryginał - dobrze , że ciała zabitych nie znikają i nie pojawiają się jak się na nie nadepnie.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z jedną misją. Znalezienie broni członka Powinności. Na mapie zaznaczone mam, że powinna leżeć obok kompleksu Agropromu, tam jednak nic nie ma. Natomiast z briefingu była mowa o Dolinie Mroku, ale tam nic nie jest zaznaczone. Miał ktoś tak? Zrobił ktoś to zadanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jeszcze z innej beczki :] chodzi mi o mody. Chciałem się zapytać jakie mody polecacie. Chodzi mi o mody które zmieniają rozgrywkę, a nie grafikę. Polećcie coś bo jest tego sporo, a zbytnio się nie orientuje.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wgrałem Redux, mam wersję PL i żeby działał mod musiałem usunąc pliczek Localization... gra się odpala niby jest PL, ale ... no własnie jak np. Stalkerzy gadają ze sobą przy ognisku, to nie ma przetlumaczenia na PL (czytaj: nie slychac lektora, a tylko i wyłącznie org dżwięki) Czy jest możliwość aby po wgraniu Redux dalej cieszyć się głosem lektora? Obecnie występuje on tylko w niektórych momentach np. jak gadam z handlarzem... z góry thx.

 

nikt się nie spotkał z wpół-działającym lektorem po graniu Redux moda? :>

Edytowane przez Damiano69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcac zmienic swap na 3gb mam wpisac rozmiar poczatkowy 3gb i rozmiar koncowy 3gb ? dlaczego sa 2 pola a o ustawianiu mowicie o jednej wartosci ?

Tak w oba pola wpisz ta sama wartosc, a 2 pola sa dlatego ze wpisujac rozne wartosci deklarujesz przedzial a wpisujac te same deklarujesz stala ilosc swapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ble i tak sie nie przyda, ten stalker to nie jest gra.

gralem 30 minut:

1. to strzelanie to jakas kicha pistolecik ma beznadziejny glos i jest slaby

2. co to za beznadziejna rozgrywka ? RPG ? po co jakiegos glupiego rpg'a zrobili, nie wiem co robic ani za ktora misje sie zabrac. Gdyby chcieli zrobic RPG mogli wziac przylad z Boiling Point, tam im to wyszło.

3. pełno tekstu, nie chce mi sie tego czytac, bo jest tego za duzo. w BP byly przerywniki filmowe a tekstu nie było tyle, ze mozna bylo sobie poczytac i wczuc sie w fabule

4. 1-3 by nie przeszkadzało gdyby ta gra miała dobrą grafike i chodziła na moim komputerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...