Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

ble i tak sie nie przyda, ten stalker to nie jest gra.

gralem 30 minut:

1. to strzelanie to jakas kicha pistolecik ma beznadziejny glos i jest slaby

2. co to za beznadziejna rozgrywka ? RPG ? po co jakiegos glupiego rpg'a zrobili, nie wiem co robic ani za ktora misje sie zabrac. Gdyby chcieli zrobic RPG mogli wziac przylad z Boiling Point, tam im to wyszło.

3. pełno tekstu, nie chce mi sie tego czytac, bo jest tego za duzo. w BP byly przerywniki filmowe a tekstu nie było tyle, ze mozna bylo sobie poczytac i wczuc sie w fabule

4. 1-3 by nie przeszkadzało gdyby ta gra miała dobrą grafike i chodziła na moim komputerze

1. widzisz w grze jest sporo "pistoletów" wiernie odwzorowanych nie masz tutaj super-mega broni po 5 min gry

2. no heh troszę trzeba główką ruszyć taka jest prawda niestety bolesna dla niektórych, a jezeli BP ci sie podobał to cóż krzyż na drogę;)

3. tego komentować w ogóle mi sie nie chce

4. a tego tym bardziej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sesq

Odpowiedz sobie szczerze na jedno pytanie - co z ostatnich 2 lat smiga w full detalach na Twojej grafice?

 

S. ma specyficzny klimat. Albo go pokochasz albo znienawidzisz. Nie ma lekkiego srodka dla przyjemnej rozgrywki IMHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ble i tak sie nie przyda, ten stalker to nie jest gra.

gralem 30 minut:

1. to strzelanie to jakas kicha pistolecik ma beznadziejny glos i jest slaby

2. co to za beznadziejna rozgrywka ? RPG ? po co jakiegos glupiego rpg'a zrobili, nie wiem co robic ani za ktora misje sie zabrac. Gdyby chcieli zrobic RPG mogli wziac przylad z Boiling Point, tam im to wyszło.

3. pełno tekstu, nie chce mi sie tego czytac, bo jest tego za duzo. w BP byly przerywniki filmowe a tekstu nie było tyle, ze mozna bylo sobie poczytac i wczuc sie w fabule

4. 1-3 by nie przeszkadzało gdyby ta gra miała dobrą grafike i chodziła na moim komputerze

 

widzę ze swoimi wypocinami chcesz pokusić sie o prowokowanie stalkerowcow do agresywnych zachowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne, ale jak to przeczytałem (sesq) to mi tylko jedno do głowy wpadło - ile on ma lat? <_<

Ja gram w STALKERA od kilku dni i muszę powiedzieć, że naprawdę mnie wessało. Grafika, elementy rpg, poboczne questy, klimat & so on, & so on

 

EDIT: no i ilość broni i różnych modeli tychże rox ;]

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

zainstalowalem stalkera + pacze 1.1-1.3 + redux 1.02 i strasznie mi sie kaszania sejwy. chce zrobic load gra wywala do pulpitu, bez reduxa lapie zmiejsca bugtrapa przy loadzie sejwa. wtf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Orgiusz, specjalnie sformułowałem "dobrą grafike i chodziła na moim komputerze" nie napisałem "full detale" chodzi o to zeby gra wygladala ladnie na moim komputerze i chodzila przy tym dobrze.

A przykladem gry z ostatnich 2 lat ktora ma dobrą "grafike i chodziła na moim komputerze" - rainbow six: las vegas, resident evil 4, call of juarez, Condemned: Criminal Origins.

 

Co do gry, to strzelanka z niej kiepska, nieprzyjemnie mi sie strzelało i zabijało na poczatku gry, nie jest ona shooterem na ktorego czekałem. Dodatkowo jakos nie slyszalem nastrojowej muzyki, przydałaby sie. PDA i misje jakies nieczytelne sa dla mnie, w BP było to bardziej "czarno na białym". Zawiodlem sie na tym ze nie gadaja tam po rosyjsku tylko po angielsku z akcentem rosyjskim, czasem w ogole nie gadaja, ale spora ilosc tekstu to sie nie dziwie, czasem w tle gadaja po rosyjsku ale mało tego, powinni wszystkie głosy po rosyjsku. Broni moze nie widzialem, ale system walki tak - był nieciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Orgiusz, specjalnie sformułowałem "dobrą grafike i chodziła na moim komputerze" nie napisałem "full detale" chodzi o to zeby gra wygladala ladnie na moim komputerze i chodzila przy tym dobrze.

A przykladem gry z ostatnich 2 lat ktora ma dobrą "grafike i chodziła na moim komputerze" - rainbow six: las vegas, resident evil 4, call of juarez, Condemned: Criminal Origins.

 

Co do gry, to strzelanka z niej kiepska, nieprzyjemnie mi sie strzelało i zabijało na poczatku gry, nie jest ona shooterem na ktorego czekałem. Dodatkowo jakos nie slyszalem nastrojowej muzyki, przydałaby sie. PDA i misje jakies nieczytelne sa dla mnie, w BP było to bardziej "czarno na białym". Zawiodlem sie na tym ze nie gadaja tam po rosyjsku tylko po angielsku z akcentem rosyjskim, czasem w ogole nie gadaja, ale spora ilosc tekstu to sie nie dziwie, czasem w tle gadaja po rosyjsku ale mało tego, powinni wszystkie głosy po rosyjsku. Broni moze nie widzialem, ale system walki tak - był nieciekawy.

Call of Juarez chodziła ci płynnie na 7300gt ???i jeszcze grafika była pewno piękna :blink:

Dziwne bo jak patrze na testy kart z tej gry to taki 7600 gt w 800 x 600 - Cienie High 1024 - AA-OFF Anizo-x16 ma ledwo 16 klatek w niektórych misjach porywa się do 20 o wyższej rozdziałce nawet się nie wypowiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Call of Juarez chodziła ci płynnie na 7300gt ???i jeszcze grafika była pewno piękna :blink:

Dziwne bo jak patrze na testy kart z tej gry to taki 7600 gt w 800 x 600 - Cienie High 1024 - AA-OFF Anizo-x16 ma ledwo 16 klatek w niektórych misjach porywa się do 20 o wyższej rozdziałce nawet się nie wypowiadam

Weź nie gadaj bo na moim configu (w podpisie) gra działa bardzo płynnie (~40 fps) na 1024x768 hdr on , anizo x4, wszystko reszta na max, aa off i wyglada naprawde miodnie . Oczywiscie gdzie niegdzie zdarzaja sie sekundowe przycinki ale nie jest to jakies meczace.

Poza tym na tej karcie gralem w stalkera na full dynamic, 1024x768, textury na 50% , reszta na full , bez aa i mialem srednio 30 fps, przeszedelm cala gre i bardzo dobrze mi sie gralo, czekam na sequel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łażąc po Zonie, a będąc nieco leniwym znalazłem sposób na wcześniejsze dostanie się do baru xD

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Metoda jest prosta:

1. Podchodzimy do środka bramy

2. Zapisujemy F6

3. Wczytujemy F7 - dwa powyższe punkty zapobiegają wrogiemu nastawieniu żołnierzy do nas

4. Pchamy drzwi i cieszymy się otwartym Barem :mrgreen:

 

5. Wracając już nie będziemy w stanie popchać drzwi ciałem - musimy w nie strzelić z szybkostrzelnej broni (akm 74/2u wystarcza)

 

Poniżej link do zamieszczonego przeze mnie na YT filmu, w razie, gdyby opis był niejasny ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=qGe_T6LVr0Y

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

Nieźle mayo.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Ja muszę wracać z sarkofagu do prypeci, bo nie zabrałem dekodera kutwa! :D
z terenu elektrowni nie mozna juz sie wydostac. przynajmniej ja nie moglem :/ brama zamknieta i kupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze, dajcie mi save z Prypeci.

Bezmyslna reinstalka systemu pozbawila mnie sava z przedostatniej misji.

A chce powrocic do gry ponownie po zlozeniu nowego kompa.

coś dla siebie znajdziesz

http://rapidshare.com/files/47661243/stalker-shoc.rar

gra bez patchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaginął w akcji ... tzn od miesiąca jest już gotowy problem w tym, że THQ chce wydać równocześnie jego wersję pod wszystkie języki i są jakieś tam problemy z językiem chińskim w efekcie cały świat musi czekać, aż patch będzie poprawnie działał na chińskiej wersji. Głupota prawda? Od tego właśnie jest THQ. Nawet GSC, które dotąd mimo poparcia decyzji THQ nad stalkerem szuka teraz innego wydawcy na rynku amerykańskim dla Clear Sky...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno już tego tematu nie śledziłem :) , stalkera nawet nie ukończyłem, ale teraz coś mnie naszło aby sobie cała gierkę przejść (nowy sprzęcik :rolleyes: ) :) , widzę że powychodziły jakieś patche itp, i mam pytanko co zainstalować aby wszystko ładnie biegało??? , instaluje stalkera i spolszczenie i co tego? :-P

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość StoProGratis

Witam, dawno już tego tematu nie śledziłem :) , stalkera nawet nie ukończyłem, ale teraz coś mnie naszło aby sobie cała gierkę przejść (nowy sprzęcik :rolleyes: ) :) , widzę że powychodziły jakieś patche itp, i mam pytanko co zainstalować aby wszystko ładnie biegało??? , instaluje stalkera i spolszczenie i co tego? :-P

Na 1GB raczej trudno żeby ładnie śmigało a patche nijak wpływają na ilość FPSów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weekly update #6

--> http://stalker.funday.pl/news.php?readmore=221

 

 

Minęły już niemal trzy tygodnie od ostatniego newsa. Taki długi czas bez żadnej wiadomości spowodowany był właściwie ich brakiem ale teraz wreszcie coś nowego. Anton przysyła nam kolejny raport, a w nim niezwykle interesująca propozycja dla nas, graczy:

 

"Hej wszystkim!

 

Jestem nieco do tyłu z cotygodniowym raportem ale uwierzcie mi mam solidne usprawiedliwienie na tle prywatnym. Ale to nie jest news.

 

Przejdźmy do sprawy. Projekt jest teraz w fazie aktywnego developingu kiedy wszystkie elementy są łączone w jedną całość formując grę. Jest to moment, w którym interesującym wydaje się zaangażowanie społeczności fanowskiej w różnych obszarach pracy. Przede wszystkim jest to okazja by poznać wasze pomysły, to co lubicie. Po drugie, świeże spojrzenie jest zawsze pomocne. Ogólnie biorąc projekt może tylko na tym zyskać.

 

Tym samym chciałbym rozpocząć dyskusję- sugestie społeczności co do guestów.

 

Po krótce, macie tutaj warunki:

 

- Blowout (Spięcie) zmienił balans energii w Zonie, a Wojna Frakcji w sferze wpływów i terytoriów rozpoczęła się.

- Grywalne frakcje jakie mogę wymienić na tą chwilę to: Bandyci, Stalkerzy, Powinność, Wolność. Naukowcy są częściowo przekazani pod kontrolę gracza.

- Główna postać jest najemnikiem. Początkowo, prawie cała społeczność jest neutralna w stosunku do najemników.

- Wojsko, Monolit i zombie są zawsze wrogo nastawieni do gracza.

- Każda frakcja kontroluje jakiś poziom.

- Każda frakcja posiada własne cele w fabule oraz questy poboczne bazujące na ich ideologii.

-Chcielibyśmy usłyszeć sugestie dla pobocznych i symulujących (?) questów, nie dla zadań należących do głównego wątku. To powinny być pojedyncze misje, bądź ciąg nie więcej niż 3-4.

 

 

Najtrudniejszym jest to w tym pomyśle by nie tworzyć niesamowitych koncepcji tylko takie, które będziemy w stanie zaimplementować do gry.

 

Jak uczynić to bardziej zrozumiałym:

 

- Pamiętajcie o tym, że to jest STALKER, a nie jakaś gra z totalnie innymi mechanizmami jak Max Payne albo HL2, Elder Scrolls bądź War Craft.

- Nie próbuj opisywać mechanizmów wprowadzania questa od strony technicznej po prostu skoncentruj się na historii, motywacjach, intrydze...

- Nie twórz literackich opisów poszukiwań jak: "Czarne, zardzewiałe bramy wydawały przygnębiające dźwięki podczas silnego wiatru. Zmęczony stalker ledwo co może trzymać oczy szeroko otwarte; jego karabin niemal wyślizguje się z rąk."

- Nie używaj w swoich questach obiektów i umiejętności, których nie zawarto w oryginalnej grze (coś jak miecz samurajski, ogniste kule czy ulubione potwory)

- Używaj zalecanego formatu- będzie to prostsze dla nas do czytania i pracy z takim zadaniem pobocznym.

 

Co mogę obiecać dla najlepszych? Oczywiście wprowadzenie zadania pobocznego do gry, możliwość nazwania postaci wedle życzenia zwycięscy oraz umieszczenie danych autora w creditsach.

 

 

Dziękuję wam wszystkim,

Anton"

 

<b>Główny wątek gdzie możecie wpisywać swoje pomysły znajduje się na łamach serwisu <b>Oblivion-Lost</b> nie mniej jednak u nas również założyłem już podobny wątek gdzie można postować swoje questy, szczególnie wygodne dla tych, którzy angielskiego nie znają bądź nie w tak zaawansowanym stopniu by napisać to co macie zamiar opublikować. </b>

 

--> http://board.oblivion-lost.de/forumdisplay.php?f=202 (oblivion-lost)

--> http://stalker.funday.pl/forum/viewthread....p;thread_id=419 (stalker.funday.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh może to śmieszne ale mam problem z zabijaniem ludzisków za pomoca tgo podstawowego pistoletu ... :) kupic gdzies inny moge na początku gry czy musze sie poduczyć tego czegoś i sie skraaaadaććć ... ? troche mnie to denerwuje przyznam bo za czesto Wczytaj robie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak juz jest , podstawowy system strzelania i obrazien jest denny imo. pozniej jest lepiej (lepsze bronie) a pistolet to zbedny bagaz ( oprocz jednego :) ). Jesli jests na poczatku gry sproboj mod "Redux 1.02", ulepsza ta gre, w tym strzelanie.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...