Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

zgodnie z obietnicą poniżej wyniki nowego patcha vs 1.0003

 

 

bez komentarza ....

Świetny wykres tak jak mówiłem praktycznie nic... a nie powiem, że ku**** specjalnie czekałem na tego patcha licząc na te 10% a tu taki chu** :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny wykres tak jak mówiłem praktycznie nic... a nie powiem, że ku**** specjalnie czekałem na tego patcha licząc na te 10% a tu taki chu** :angry:

Nie przeżywaj...

 

Patrzę dzisiaj w Sklepie Dla Idiotów, a tam Stalker skrojony na 49zł, tak samo jak TDU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grrr zamierzam pograć w to ale nie ma aa :/ da się jakoś włączyć, bo szukając nic konkretnego nie znalazłem :(

O ile dobrze pamietam to Stalker nie ma [nazwijmy to] wbudowanej obslugi AA, cos tam niby ma sluzace do wlaczenia AA [moge sie tu mylic] ale efekty nie sa zaciekawe.

 

Antyaliasing (AA): O tym, że Stalker nie obsługuje sprzętowego antialiasingu pisaliśmy także na początku tego artykułu. Tym niemniej suwak ten nie ma żadnego wpływu ani na wydajność, ani także na poprawę/pogorszenie obrazu. Aby aktywować tryb Fake AA, należy w konsoli użyć parametru r2_aa. Rozmycie obrazu pozbawia jednak sensu korzystania z tego typu "wygładzania krawędzi".

Zrodlo: http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/wyb...R/strona-3.html.

 

EDIT:

1. Co oznacza cyferka w prawym dolnym rogu minimapy?

2. Jak wlaczyc zeby mi pokazywalo ile mam fps na ekranie?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Cyfra ta pokazuje ilość przyjaciół jak i wrogów z okolicy (czyli generalnie wszystkich), ale nie mutantów.

 

Nerevar - niebieski pasek to stan kombinezonu/armora. Nie działa to tak jak w innych grach, że każde trafienie obniża pancerz o jakąś wartość. Tu mamy do czynienia ze zużywaniem - po pewnym czasie parametry ochronne kombinezonu ulegną zamianie - będą niższe.

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie sobie płynniej pograć, zainstalujcie sobie moda float32 (o którym w wątku była mowa).

www.thefloatingpoint.org, najnowszą wersję, C.

Jest tam usprawniona wersja AA, bez porównania lepsza, niz ten fake oryginału. Też do pełnego AA wiele brakuje, ale już nie jest tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie sobie płynniej pograć, zainstalujcie sobie moda float32 (o którym w wątku była mowa).

www.thefloatingpoint.org, najnowszą wersję, C.

Jest tam usprawniona wersja AA, bez porównania lepsza, niz ten fake oryginału. Też do pełnego AA wiele brakuje, ale już nie jest tragicznie.

Dołączona grafika

 

revison B sprzed 2 dni - jak widać w zasadzie tylko pogarsza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze napisz, na jakiej karcie są robione te słupki.

Po drugie na podanym wykresie o znikomy %, w bardziej skomplikowanych sceneriach przyspiesza.

Po trzecie gra wygląda zdecydowanie lepiej, działają sprzętowe cienie na ATI (czego w oryginale nie ma), i w cholerę innych graficznych fajerwerków.

Po czwarte u mnie na konfigu zdecydowanie gra przyspiesza.

 

Zresztą bodaj w patchu 1.0004 jest zaimplementowana któraś ze starszych wersji float32, a przynajmniej miała być.

 

Niech każdy sobie zassa i sprawdzi. Nie spodoba się - to uninstall.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wygląda zdecydowanie lepiej na floacie, widać albo niezbyt długo porównywałeś, albo masz niekompatybilny z nim gust.

W magazynach o ile się nie mylę w testach zawsze przycinało tę grę, tutaj float pokazywał swoje zalety, daje wyraźnie wyższy min. framerate.

 

Na x1950pro gra działa wyraźnie lepiej, framerate jest równiejszy, a przede wszystkim ładniej. Najnowszej wersji floata nie testowałem, sprawdzę niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wrócę do domu to dam wam kilka screenów z floatem i bez zobaczycie jakie to są różnice; w magazynach coś jest z pogodą bo jak mam taką powiedzmy sobie słoneczną (jeden z rodzajów) to mam jak widać te 13-14 fps co jest dziwne ale wystarczy, że pogoda zmieni się na obojętnie jaką ale inną od tej i już mam ~20+ fps.

 

A najnowszego floata benchmarkowo chyba nie sprawdzę bo jak daje w konsoli demo_play to wywala mnie z gry z błędem silnika ehhh ta gra ma urok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście grasz na max detalach.

 

Starsze wersje floata działały szybciej, miały mniej zaimplementowanych bajerów.

 

Dodatkowo proponuje zainstalować sharper textures 0.95

A zwłaszcza najnowsze sterowniki NGO. Zarówno dla nv jak i ATI. U niektórych skok olbrzymi.

Edytowane przez xor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Andżej

Oczywiście grasz na max detalach.

 

Starsze wersje floata działały szybciej, miały mniej zaimplementowanych bajerów.

 

Dodatkowo proponuje zainstalować sharper textures 0.95

A zwłaszcza najnowsze sterowniki NGO. Zarówno dla nv jak i ATI. U niektórych skok olbrzymi.

Co to są te stery NGO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam, gdzie zawsze (albo przeważnie) można to sprawdzić w grach - lewy dolny róg ekranu w menu głównym.

 

EDIT: Po raz kolejny muszę zaczynać Stalkera od nowa z powodu problemów z save'ami i trochę mnie to już wkurza. Chciałem więc to jakoś urozmaicić. Pomyślałem o zainstalowaniu Reduxa, jednak słyszałem, że są jakieś problemy z wersją polską. Widziałem porady w stylu "usuń spolszczenie", ale nie wiem jak to zrobić. Mam oryginalną wersję z lektorem i chciałbym wiedzieć, co zrobić, żeby to zlikwidować oraz jak to potem będzie wyglądać. Czy będę miał gołą wersję pa ruski? Jeśli tak, to czy można to jakoś zastąpić wersją angielską?

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm w kwestii reduxa to szczerze nie wiem nigdy nie instalowałem tego moda jakoś mnie nie przekonał za to można spokojnie stestować Basixa i Faiakesa.

 

Co do wersji językowej- plik odpowiedzialny za język to gamedata.db9 i jego musiałbyś zastąpić tym samym plikiem tyle, że z angielskiej wersji gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko, kto gra na Viście x64 i jakich sterów używa bo powoli powątpiewam już że zagram sobie ponownie w ta gierę. Na sterach 163.44 i na 162.22 mam kaszankę na ekranie , tekstury załamują się na maksa. Próbowałem nawet jakieś starocie z serii 100. i dalej lipa. Z patchem czy bez to samo. Juz nawet przeszła mnie myśl żeby postawić jako drugi system XP bo na nim było ok. Co tez dziwne każda inna gra działa normalnie , nawet starocia.

post-109434-1189264246_thumb.jpg

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...