Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie grał ktoś z Was w Oblivion lost 1.3 na polskiej wersji stalkera ? Mi po zainstalowaniu moda (niezależnie czy mod managerem czy ręcznie) po prostu gra sie nie uruchamia... też tak macie ?

Przed Oblivion lost gre zainstalowałem od nowa (dla czystości) a i tak z tym modem nie działa :|. Help.

 

Może to przez wersje PL ? Chyba sobie ściągnę pirata z sieci i będę grał na swoim cdkey'u...

 

W read me zauważyłem cos takiego

General Information

-------------------------------------------------------

Type.................: mod for Stalker - Shoc 1.0004 and 1.0005

Platform.............: Windows XP

Languages............: english, russian

To oznacza ze na PL sobie nie pogram ? Dla sie jakoś z anglojęzycznić stalkera PL ? Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się , tak samo jak spolszczyć. Jak dobrze pamiętam jeden pliczek odpowiada za język 100-150mb.

Ktory to plik i jak to zrobić ? :). I tak bede musiał miec wersje anglojęzyczną zeby to zrobić ? (czy ten plik z uk językiem jest jakoś ogólnie dostępny) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że dobrze. Tylko to jest kwestia gustu.

Na youtube sobie poszukaj video z gejmpleja.

 

edit

2920238[/snapback]

@MariuszDW

Wygląda bardzo fajnie :)

Może by tak jakiś release?

No to jest twoje oświetlenie :D

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja powoli idę na Prypeć. Bardzo chcę zobaczyć to miasto w innej aurze niż standardowo.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Nie głosowałem na żaden tytuł w temacie "gra roku" ze względu na brak zdecydowania ale stalker jest taką grą, do której powracam już któryś raz z kolei bez znużenia za to z wielką przyjemnością. Chyba najwięcej czasu poświęciłem temu tytułowi i biorąc właśnie to pod uwagę stalker zostałby u mnie na pierwszej pozycji.

 

MariuszDW... takie banalne pytanie... hehe... jak można zmienić kamerę na widok tpp?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą informację trafiłem przypadkiem w komentarzach na youtube do video trojanucha

 

do user.ltx trzeba wkleić:

bind cam_1 kF1

bind cam_2 kF2

bind cam_3 kF3

Chciaż F2 jakoś mało przydatne.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że dobrze. Tylko to jest kwestia gustu.

Na youtube sobie poszukaj video z gejmpleja.

 

edit

Tu jakieś fajne wideo, tylko widzę, że coś modowane

No to jest twoje oświetlenie :D

Tzn ? Jakiś oddzielny mod na to oświetlenie masz czy to poprostu weather overhauled ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie grał ktoś z Was w Oblivion lost 1.3 na polskiej wersji stalkera ? Mi po zainstalowaniu moda (niezależnie czy mod managerem czy ręcznie) po prostu gra sie nie uruchamia... też tak macie ?

Przed Oblivion lost gre zainstalowałem od nowa (dla czystości) a i tak z tym modem nie działa :|. Help.

 

Może to przez wersje PL ? Chyba sobie ściągnę pirata z sieci i będę grał na swoim cdkey'u...

 

W read me zauważyłem cos takiego

 

To oznacza ze na PL sobie nie pogram ? Dla sie jakoś z anglojęzycznić stalkera PL ?

Mam ten sam problem co yuucOm :unsure: Prosze o pomoc i z gory dzieki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz miec plik od angielskiej wersji stalkera (ten plik sie nazywa gamedata.db9 i znajduje sie w głównym folderze stalkera). Podmieniasz i masz angielską wersje i wtedy oblivion lost działą :). Plik waży 80mb. Niestety aktualnie nie mam bo Oblivion lost mi sie nie spodobał niestety i znów zainstalowałem wersje PL :).

mi tam stalker nie przypasił. Jakieś to ponure takie ;]

Własnie to jest w nim najlepsze i niestety mody takie jak Weather Overhauled niszczą zdeka ten klimat (to tak na boku). Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz miec plik od angielskiej wersji stalkera (ten plik sie nazywa gamedata.db9 i znajduje sie w głównym folderze stalkera). Podmieniasz i masz angielską wersje i wtedy oblivion lost działą :). Plik waży 80mb. Niestety aktualnie nie mam bo Oblivion lost mi sie nie spodobał niestety i znów zainstalowałem wersje PL :).

 

Własnie to jest w nim najlepsze i niestety mody takie jak Weather Overhauled niszczą zdeka ten klimat (to tak na boku).

mi klimat niszczy sytuacja jak gram przeszło 60% gry w deszczu, a wszystko na około jest szare i niewyraźne. Równie przerażające są spalone słońcem pola i budynki co ponure deszczowe wieczory ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz miec plik od angielskiej wersji stalkera (ten plik sie nazywa gamedata.db9 i znajduje sie w głównym folderze stalkera). Podmieniasz i masz angielską wersje i wtedy oblivion lost działą :). Plik waży 80mb. Niestety aktualnie nie mam bo Oblivion lost mi sie nie spodobał niestety i znów zainstalowałem wersje PL :).

 

Własnie to jest w nim najlepsze i niestety mody takie jak Weather Overhauled niszczą zdeka ten klimat (to tak na boku).

Dzieki za pomoc :razz: Ale jezeli tobie nie przypadl do gustu ten mod to mi nie podejdzie tym bardziej, bo lubie ta gre taka jaka jest ale myslalem ze jesli zainstaluje moda to bedzie jeszcze bardziej klimatyczna,ale jesli mowisz ze mody niszcza ten wspanialy klimat to sobie go odpuszcze.Jeszcze raz dziekuje :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi klimat niszczy sytuacja jak gram przeszło 60% gry w deszczu, a wszystko na około jest szare i niewyraźne. Równie przerażające są spalone słońcem pola i budynki co ponure deszczowe wieczory ;)

No dokładnie.

A co to za klimat? Co tam nigdy słoneczko nie świeci?

Mi się podoba, że są takie opuszczone lokacje, porzucony, zdezelowany sprzęt. Jest wystarczająco ponuro. A wieczorem długie cienie dodają jeszcze klimatu.

Co najwyżej możnaby dodać jakieś pochmurne dni, ale nie tak, jak oryginale. Mnie dobijało, że cały czas była taka szara pogoda. Jak dałem z tego fotkę, ktoś mówił, że to DX8 :lol:

 

edit

A to było w wątku Clear Sky, jak porównywałem z grafiką z CoD4 i właśnie nie mogłem "znaleźć' fajnieszej pogody.

 

edit2

A w jakie mody możnaby zagrać? Bardzo mi się podobał na YouTube ABC mod z losowymi blowout'ami i promieniowaniem. Widowiskowo to wyglądało.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co Wam chodzi ;]. To fakt ze czasami stalker na dx9 wygląda jak dx8 ale z odpowiednim Cfg potrafi pokazać piękno i nie psuć klimatu ;]. Grajać z weather overhauled czasami miałem wrażenie jakbym grał w Obliviona nie w Stalkera. Dla mnie razem z tym modem klimat znikł (nawet po bardzo długiej zabawie z cfg). Wiec ja zostaje z modami nie graficznymi + plus optymalne cfg i klim zostaje ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem sobie ten mod Oblivion Lost 1.3. Fajnie się zapowiada. Dopiero zaczynam, więc narazie głównie wizualne wrażenia.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Poza tym zmienione dżwięki, możliwośc naprawy broni, pancerzy, dodatkowe bronie. Mają być blowout'y, ale narazie jeszcze nie widziałem.

 

 

Dograłem sobie float32

Dołączona grafika

 

I zaraz po załadowaniu sejwa był blowout.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Parę chwil czasu na schowanie się do piwnicy bo potem trup od promieniowania.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MariuszDw

 

Po 1 zauważyłem ze nie tylko ja mam pewien bug ;). Chodzi mi o very low polygon hand przy niektórych broniach (jak ta strzelba czy shotgun spas12). Na tym skrinie dobrze to widać:

http://img339.imageshack.us/my.php?image=x...382512obgr1.jpg

Jest na to jakaś rada ? bo taka kwadratowa reka dziwnie wyglada :)

 

Po 2 Oblivion lost ma pare fajnych rzeczy ale tez pare denerwujących ;]. Przewin sobie dzień i zobacz jak grafika wygląda miedzy 10 a 16 ;]. Dla mnie to wyglądało gorzej niż na static light i bez klimatu. A w sumie szkoda bo blowouty czy aktywacja artefaktów są bardzo fajne.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MariuszDw

 

Po 1 zauważyłem ze nie tylko ja mam pewien bug ;). Chodzi mi o very low polygon hand przy niektórych broniach (jak ta strzelba czy shotgun spas12). Na tym skrinie dobrze to widać:

http://img339.imageshack.us/my.php?image=x...382512obgr1.jpg

Jest na to jakaś rada ? bo taka kwadratowa reka dziwnie wyglada :)

 

Po 2 Oblivion lost ma pare fajnych rzeczy ale tez pare denerwujących ;]. Przewin sobie dzień i zobacz jak grafika wygląda miedzy 10 a 16 ;]. Dla mnie to wyglądało gorzej niż na static light i bez klimatu. A w sumie szkoda bo blowouty czy aktywacja artefaktów są bardzo fajne.

Oblivion Lost to bardzo dobry mod - jeżeli chodzi o rozgrywkę, ponieważ w wyważony sposób łączy wiele dobrych pomysłów które pojawiły się na scenie w ciągu roku (np. spanie, a-life, pojazdy, realistyczne bronie, dobre ustawienia detekcji - możliwe skradanie w nocy, blowouty i wiele, wiele więcej) i nie jest przeładowany bajerami jak AMK, SRP, czy ABC Inferno. Wszystko co w nim jest, jest 'na swoim miejscu', dopracowane i przemyślane.

 

Natomiast pogoda i oświetlenie - pozozostawia IMO niestety sporo do życzenia. Mimo, iż zastosowano w nim (podobnie jak w Priboyu) działający system flar słonecznych (sun flares) - czyli tych fajnych, dynamicznych (ruchomych) 'słoneczek' które dają gradientowe rozświetlenie nieba, efekt lens flare i parę innych bajerków - i przez to mają niewątpliwą pzewagę nad 'słoneczkami' rysowanymi bezpośrednio na teksturze nieba - z którch np. ja skorzystałem w SWO.

Fakt, iż flary są działające w OLP jest o tyle innowacyjny, że w vanillowym Stalkerze cały system flar słonecznych był (jest) ostro zbugowany - i przez to nawet jeśli wpisało się w kod, iż dane słoneczko (jest dużo rodzajów i można tworzyć własne w pliku flares.ltx) ma się pojawić o danej porze dnia (poprzez parametr 'flares =' w kodzie cyklu) to w grze i tak się ono nie pojawiało. Żeby się pojawiło trzeba było zakładać serwer MP i dopiero po zamknięciu go loadować grę :lol:

W kązdym razie w OLP i Priboyu to naprawiono poprzez pewien skrypt- ale na ten temat już nie będę się rozwodził :P

 

Wracając...

 

OLP to mod wart pogrania, a pogodę w nim można sobie łątwno wymienić na vanillową, SWO czy jakąkolwiek inną (oczywiście usunie to 'słoneczka' z nieba). TUTAJ jest intruktaż do SWO - ale czynności są analogiczne dla każdej innej pogody - proponuję przejrzeć cały thread (nie jest długi ;) ).

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez trojanuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie mi się podoba :D

Fajny zombiak w Cordonie był. Po cichu mnie podszedł jak oglądałem widoki. A potem jak się zbulwersował jak mu kosę sprzedałem - zaczął za mną biegać. :lol: Dostał z 2rurki i się nogami nakrył. Przyglądam mu się zbliska, jak leży, a ten skubaniec po chwili się podnosi. No fajne klimaty :lol2:

 

@yuucOm

Faktycznie, rąsia jakaś kanciata. A co do grafiki, to jakoś nie zauważyłem jakichś motywów w stylu DX8.

 

UAZ fajnie wygląda z włączonymi światłami w nocy podczas burzy, ale jeździ się tym kiepsko. A jego lampy to taką mają moc, jakby świeczki tam wstawił za szkiełka. Przegięcie totalne.

 

Ale narazie dobrze jest - chce mi się od nowa grać. Szkoda tylko że mi stare sejwy nie chcą się załadować. Niby na tym samym patchu, ale wywalają grę przy próbie wczytania.. Może dlatego, że były robione na spolszczonej wersji.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) OLP to mod wart pogrania, a pogodę w nim można sobie łątwno wymienić na vanillową, SWO czy jakąkolwiek inną (...)

Szkoda ze trzeba sie logować aby przejrzeć zawartość tamtego forum :|. Może byś w skrócie napisał jak zmienic pogode w Oblivion Lost na tą z podstawki (byłoby świetnie!! :)).

 

 

A tak btw gra/grał ktoś z Was w faiakes mod 2.4 (może być starsza wersja). Pytam bo wiem ze w tym modzie jest coś takiego jak sleeping bag ale ja nie moge tego znaleźć (w oblivion lost śpiwór był z nami od początku w inventory a tutaj go nie ma..)

 

I jeszcze jedno: faiakes i oblivion lost wyłącza "przewijanie" pogody; jest jakaś komenda aby mieć to z powrotem pod klawiszem * ? Bardzo sie przydaje przy testach cfg ;].

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest kolejność ogólnie:

 

0. masz czystego Stalkera 1.0004 lub 1.0005

1. instalujesz w całości OLP

2. instalujesz SWO i nadpisujesz wszystkie pliki o jakie cie poprosi, OPRÓCZ:

 

envirnoment.ltx (ten plik ma pozostać w wersji z OLP)

 

3. wykonujesz opisane wyżej operacjie z plikiem weather_blowout.ltx

4. kopiujesz wybrany user.ltx

A tu są te operacje z plikiem weather_blowout.ltx:

 

Zawartość pliku weather_blowout.ltx musi być identyczna z tą z weather_default.ltx (oczywiście weather_default.ltx z SWO). Poza tym, że:

 

1.każda fraza weather_default musi w pliku weather_blowout.ltx brzmieć tak jak nazwa tego piku czyli... weather_blowout (chodzi np. o nazwy sekcji weather_blowout_01, weather_blowout_16_01 itp.) - najlepiej użyć funkcji 'zmień wszystko' w notatniku

 

2.do każdej sekcji (np. weather_blowout_01, weather_blowout_02, weather_blowout_16_01 itp.) w pliku weather_blowout.ltx, następujące parametry zmień na:

 

thunderbolt = thunderbolt_collection_stancia

bolt_period = 3.f

bolt_duration = 0.25f

 

Doda to pioruny do blowoutów.

O co chodzi z 'przewijaniem' poogody?

 

Jeśli w Faiakes modzie nie ma sleeping baga - to spania również niema, chyba, że zaimplementowane jest w bardziej 'prymitywny' (i starszy) sposób - czyli poprzez funkcję w dialogu z NPC-ami.

Prawdopodobnie konieczne będzie zmergowanie jakiegoś sleeping baga do Faiakesa (dziwne, że jeszcze nikt tego nie zrobił...). Był taki jeden sleeping bag, który łatwo integrowało się z innymi modami - poszukam i rzucę linkiem.

 

Pozdro!

Edytowane przez trojanuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest kolejność ogólnie:

A tu są te operacje z plikiem weather_blowout.ltx:

O co chodzi z 'przewijaniem' poogody?

 

Jeśli w Faiakes modzie nie ma sleeping baga - to spania również niema, chyba, że zaimplementowane jest w bardziej 'prymitywny' (i starszy) sposób - czyli poprzez funkcję w dialogu z NPC-ami.

Prawdopodobnie konieczne będzie zmergowanie jakiegoś sleeping baga do Faiakesa (dziwne, że jeszcze nikt tego nie zrobił...). Był taki jeden sleeping bag, który łatwo integrowało się z innymi modami - poszukam i rzucę linkiem.

 

Pozdro!

A z przewijaniem pogody to mi chodziło o przwijanie czasu/pory dnia za pomocą klawisza * na numerycznej ;). W Fafik i Oblivion lost sprawiają ze to już nie działa a bardzo by mi sie przydało.

 

Fafik ma w spisie modów sleeping baga :P

 

A i dzieki za opisanie jak zmienic pogode na def :)

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...